Astrolojik Haritada 3. Ev Hesaplama Üçüncü Ev Konuları Nelerdir?
DOĞUM HARİTASI HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

3. ev iletişimin tüm yönlerini yönetir. Düşünme, konuşma ve çevrimiçi kişiliğiniz... Bu ev, teknoloji merakını, elektronik cihazları ve mesaj verme ve alma yollarımızı yönetir.

Birinci kimlik evini ve maddi kaynakların ve değerin ikinci evini temel alan bu Zodyak bölgesi, 3. ev için topluluk, mahalleler ve yerel seyahat ile ilgilidir. Ayrıca 3. ev tarafından yönetilen bazı diğer konular, kardeşler, komşular ve mahalleler, kütüphaneler ve ilkokul yıllarıdır. Fikirlerimizi dünyaya ifade etmeyi ilk olarak bu evin etkisiyle öğreniriz.

Doğum Haritasında İletişimin Evi 3. ev

Üçüncü ev, eski astrologlara göre doğum haritasında Ay’ın neşesini bulduğu yerdir. Ay bir uydudur ve her zaman bir yolculuktadır. Her zaman başladığı yere geri döner. Bu nedenle üçüncü ev kısa geziler, yerel çevre, kardeşler, yakın arkadaşlar ve tabii ki iletişim gibi konulardan bahseder.

Sosyal medyanın nabzı bu evde atar. Erken çocukluk eğitimi, el sanatları ve beceriler bu evde yaşar.

Doğum Haritasında 3. Ev Ne Anlama Gelir?

Üçüncü ev, iletişim evidir. Kendimizi nasıl ifade ettiğimizi ve dünyada nasıl hareket ettiğimizi belirler. Dili, erken eğitimi, teknolojiyi ve geçişi uygun şekilde yönetir.

Üçüncü ev içinde, kendimizden uzaklaşır ve başkalarıyla değiş tokuşa gireriz. Televizyonu izleyicilerle bağlantı kurmak ve şefkati savunmak için bir araç olarak kullanırız bu evin etkisiyle.

Doğum haritasında iletişim, ulaşım ve yerel toplum konuları üçüncü ev tarafından yönetilir. Üçüncü evdeki doğum gezegenleri ifade ile motive edilir ve genellikle akranlarıyla (kardeşler, iş arkadaşları ve sınıf arkadaşları dahil) yakın ilişkiler kurmanıza yardımcı olur.

İletişim çoğu, sorunun çözümü ve tüm başarılı ilişkilerin temelidir. Bu nedenle haritanızın bu bölümünü onurlandırdığınızdan ve beslediğinizden emin olun. Gezegenler üçüncü evden geçerken, genellikle yakın ilişki ağımız hakkında önemli bilgiler alırız. Bu ev İkizler enerjisi ile uyumludur.

Astrolojide Üçüncü Ev: İletişim Tarzınız

Üçüncü ev, düşünme sürecinizi, iletişim tarzınızı ve bilişsel işleyişinizi yönetir. Ayrıca yakın çevrenizle birlikte genel alışverişlerinizin enerjisini de belirler. Buna kardeşleriniz, kuzenleriniz, komşularınız ve erken eğitim dahildir.

Merkür gezegeni ve İkizler burcu tarafından yönetilen üçüncü ev, yazma, konuşma, medya veya iletişim sanatları yoluyla da etkiler. İkizler’in anahtar ifadesi “Bence” dir.

3. Evdeki Güneş Hareketli Keşfetmeyi Sever

Üçüncü ev Güneş’i, öğrenmeye, keşfetmeye ve yakın çevrelerinin tadını çıkarmaya yönlendirir. Üçüncü evdeki Güneş kişisi hareket halinde olmaktan hoşlanır ve durgunluk halinde kolayca sıkılır. Üçüncü ev Güneş’leri daha entelektüel veya daha sosyal olma eğiliminde olabilir.

Daha sosyal tipler için, arkadaşları ve aileleriyle ilgili her şey önemlidir. Özellikle de aileleriyle iletişimde ve yakın temas halinde kalmak isterler.

Bilgi genellikle haberlerden elde edilir ve haberleri ilginç bulup günlük olarak kontrol etmelerine rağmen, konuları derinlemesine araştırmazlar. Daha entelektüel tipler için, bilgi edinme konusunda önlenemez bir arzu vardır. Çeşitli bilgi parçalarını alıp çözülmesi gereken bulmacalar gibi bir araya getirmekten zevk alırlar.

Bisiklet, araba veya kaykay tahtası gibi her türlü araca ilgi, üçüncü ev Güneş’lerinde genç yaşlardan itibaren yaygındır. Sosyal ya da entelektüel, erken eğitim, deneyimin olumlu ya da olumsuz olmasına bakılmaksızın merkezi bir konudur.

3. Evdeki Ay Yakın Çevresiyle Aşırı İlgilidir

Doğum haritasındaki üçüncü ev Güneş pozisyonuna benzer şekilde, üçüncü evdeki Ay da yakın çevresiyle aşırı derecede ilgilenir. Zamanı ve mesafeyi aşmak, yakın çevrelerinde gezinme konusunda son derece usta olduklarından, üçüncü evdeki Ay’ın doğal olarak gelen becerileridir.

Üçüncü evdeki Ay için her tür araç çok önemlidir çünkü bu onlara çevrelerinde dolaşıp insanları ve yerleri ziyaret etme özgürlüğü verir.

Üçüncü ev Ay öğrenme konusunda rahattır ve bunu rahatlatıcı bulur. Üçüncü ev Güneş’i gibi, erken eğitim, olumlu ya da olumsuz olsun, merkezi bir konudur. Bu astrolojik pozisyon aynı zamanda bir kişiyi duygularını iletmeye meyleder ve duygularını net bir şekilde açıklama yeteneği verir.

Bu ev Ay’ın duygularına biraz mesafe katar çünkü ev Ay’a bir entelektüellik katar.

3. Evdeki Merkür Kendi Evinde Mutlu

Üçüncü evin yöneticisi olarak Merkür burada evindedir. Bu yerleşimin olumsuz bir etki oluşturması neredeyse imkansızdır. Satürn veya Pluto’nun zor açıları olsa bile, Merkür kendi evinde iyi iş çıkarır.

Bu yerleşim zekayı besler ve hızlandırır. Buradaki tek olası kötü etki, odaklanmak için zihnini yeterince yavaşlatamamaktır. Örneğin, Oğlak burcunda Satürn’e sert açıda olan bir Merkür bile iyi çalışacak ve öğrenirken yoğun bir şekilde odaklanan ve her zaman konuşmadan önce düşünen bir zeka verecektir.

Genel olarak, doğum haritasındaki üçüncü ev Merkür kelimelerle dans eder. Hızlı ve akıcı düşünür.

Üçüncü evdeki Merkür ayrıca harita sahibinin günlük yaşamında aktivite üretir. Meşgul bir zihin, kolayca sıkılan ve hareket halindeyken aktif bir hayatı tercih eden hareketli bir vücuda yol açar.

3. Evdeki Venüs Güzelliği İletişim Sanatında Bulur

Venüs üçüncü evde işleri biraz yavaşlatabilir, ancak çok çekici ve güzelliğe aşık bir gezegenle, gerçek bir kayıp değildir bu. Üçüncü evdeki Venüs genellikle güzelliği edebiyatta, kitaplarda, dilde ve iletişim sanatında bulur.

Venüs, hiçbir deneyimini aceleye getirmek istemez. Sevdiği şeyin tadını çıkarır ve üçüncü evde öğrenmeyi ve iletişim kurmayı sever. Bilgi ve erken eğitim, üçüncü evdeki Venüs ile değerli görülür.

Komşuları ve aileyi takip etmek, bu yerleşime sahip bir harita sahibi için değerlidir. Üçüncü evdeki bir Venüs, aileyi ziyaret etmek için hafta sonu gezilerini kibar ve tatmin edici olarak görür. Ayrıca, üçüncü ev Venüs’ü olan bir doğum haritası sahibinin ailesinin yakınında yaşaması muhtemeldir, böylece sık ziyaretler ve iletişim kolaylaşır.

3. Evdeki Mars Her Zaman Doğruları Savunur

İrade, iletişim, erken eğitim, bilgi ve kısa mesafeli seyahat üçüncü ev Mars’ın etkin olduğu konulardır. Mars’ı üçüncü evde olan bir harita sahibinin açıkça konuşması muhtemeldir. Mars burada tartışmaları kazanmak, doğru olmak ister ve bu konuda bir mücadele vermeye istekli.

En iyi ihtimalle, üçüncü ev Mars iletişimde iddialıdır ve doğru olduğuna inandığını savunur. En kötüsü, üçüncü evdeki Mars ne pahasına olursa olsun doğru olması gereken entelektüel bir zorbadır.

Bu pozisyon, harita sahibine aile ve komşularla bağlantı kurmanın benlik duygusu için hayati önem taşıdığını hissettirir. Şehirde dolaşmaları ve etraflarında olup bitenlerle iletişim halinde olmaları gerekir.

Jüpiter 3. Evde Mükemmel Bir Astrolojik Konumdur

Jüpiter üçüncü evdeki mükemmel bir konumdur. En kötü ihtimalle, tüm cevaplara sahip olduklarına ikna olmuş "her şeyi bilen" bir harita sahibinin konumudur.

Bununla birlikte, genel olarak, üçüncü evdeki Jüpiter erken okullaşmayı kolaylaştırır ve harita sahibine eğitimde başarı için birçok fırsat sunar. Üçüncü evdeki Jüpiter, bilgi ve bilginin hayatta nasıl kapılar açtığını ve salt gerçek olmanın ötesinde faydalı olduğunu takdir eder.

Üçüncü evdeki Jüpiter, gerçekleri yararlı bir şekilde bir araya getirerek, yalnızca daha fazla bilgi biriktirdikleri için diğerlerinden üstün olduklarını kanıtlamak için kullanmak yerine, sosyal çevresi ve topluluğu içinde geçerli bir güç ve otorite kazanabilir.

Doğum haritasının üçüncü evindeki Jüpiter’in sık sık iletişim kurduğu ve ziyaret ettiği geniş bir çevresi olması muhtemeldir. Bu yerleşimde yakın çevrelerinde hareket etme özgürlüğü çok önemlidir. Jüpiter asla kısıtlanmak istemez.

3. Evdeki Satürn Eğitimi Ciddiye Alır

Erken eğitim, üçüncü ev Satürn ile kısıtlayıcı ve aşırı ciddi görünebilir. Bu doğum haritası yerleşimi, Satürn için garip bir yerleşimdir çünkü üçüncü ev hafif ve hızlıdır, Satürn ise inatla sabırlı, dikkatli ve yavaş hareket eder.

Bu uyumsuzluk, okulun ve yerel toplumun kurallarına isyan etme ihtiyacı oluşturabilir. En iyi senaryoda, Satürn, üçüncü evde yaygın olan olağan koşuşturma yerine, yakın çevreyi keşfetme konusunda sabırla birlikte üçüncü eve dikkatli bir entelektüel odaklanma getirir.

İletişim açısından, üçüncü ev Satürn bir harita sahibinin kendilerini sözlü olarak ifade etme yeteneğini engelleyebilir. En iyi ihtimalle, burada Satürn, bir harita sahibinin kelimeleri dikkatli bir şekilde seçmesine ve amaçlı ve düşünceli bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olur.

Uranüs 3. Evde Eğitimde Özgürlük Arar

Kendi kurallarını belirleyen Uranüs, erken eğitim evinde bazı hasarlara neden olabilir. Üçüncü ev Uranüs’te çocukluk okullarında ani değişiklikler olması muhtemeldir ve yalnızca tek bir okula devam edilirse, harita sahibi özgür kalma ihtiyacı hissedebilir.

Bununla birlikte, kendini ifade etme alanı ve bolca bağımsızlık verilirse, Uranüs üçüncü evde gelişebilir. Uranüs, yaratıcı ve özgün entelektüel stilini üçüncü eve ve büyük başarıyı harita sahibine ödünç verebilir, ancak özgürlükle beslenmeli ve sıkıcı kurallara açık bırakılmamalıdır.

Aile ve komşulara spontane geziler ve sürpriz ziyaretler, Uranüs’ün üçüncü evde çalışma tarzına uygundur. Sıradan bir rutin dışında her şey burada Uranüs’ü mutlu eder. Üçüncü evdeki Uranüs, ani, beklenmedik hareketlere meyleder.

Neptün 3. Evde Okuldan Kaçma Eğilimi Verir

Üçüncü evdeki Neptün, parlaklık getirebileceği kadar bulutlu karışıklık da getirebilir. Uranüs ve Jüpiter gibi Neptün de özgürlüğe ihtiyaç duyar. Ancak Jüpiter ve Uranüs’ün aksine Neptün bunu nadiren yapıcı olarak kullanır.

Sorumluluklardan sıyrılmak veya onları rasyonelleştirmek, Neptün’ün ortak tuzaklarıdır. Erken eğitim evinde, bu eğilimler okulda ders dinlemek yerine hayal kurmaktan okuldan kaçmaya kadar değişen sorumsuz davranışlara neden olabilir.

Üçüncü evdeki Neptün, özgürce büyümesine ve deneyimlemesine izin verilirse, bu evde iyi durumundadır. Sözlü iletişim, gezegenin aksine, üçüncü ev Neptün ile genellikle bulutludur. Neptün duygularla düşünür ve kelimeler yerine bu duygularla konuşmayı tercih eder. Bu evde Uranüs, duygular ile ifadeleri arasında karışık anlamlar olarak karşımıza çıkabilen bir uyumsuzluk verir.

3. Evde Plüton Eğitimde Otorite İstemez

Güç mücadeleleri ve kontrol sorunları, doğum haritasının üçüncü evindeki Plüton ile erken eğitimde genellikle bir sorundur. Okulda otorite figürleri ile kontrol çatışmaları olması muhtemeldir ve okulu bırakma ve yeniden başlama ya da okul değiştirme olasılığı muhtemeldir.

Üçüncü evdeki Plüton’un konuşmada kontrol edici bir tarzı olması muhtemeldir. Bu yerleşimde kelimeleri silah olarak kullanmak yaygındır. En iyi ihtimalle yavaş ve kelime seçiminde dikkatli ve konuşmanın akışını yönlendiren bir konuşma tarzı bulunur.

Harita sahibi, kendisi hakkında bilgi vermeden başkalarından bilgi edinme konusunda yetenekli olabilir. En iyi senaryoda, üçüncü ev bir Plüton okulda ve harita sahibinin hayatı boyunca herhangi bir öğrenimde konsantrasyon derinliği verir.