Doğum Haritası Beşinci Ev Konuları 5. Ev Hesaplama
DOĞUM HARİTASI HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Beşinci ev, aşk, bağ ve bereket gezegeni Venüs’ün neşesini bulduğu yerdir. Eskiler bu eve “İyi Şans” adını verdiler ve gerçekten de tüm iyi şeylerin gerçekleştiği yer burasıdır.

Romantizm, zevk, yaratıcılık ve çocuklar doğum haritasının bu alanının ana konulardır. İster sanatsal bir proje, ister gerçek bir çocuk olsun, doğum yaptığımız yer olarak tanımlanır.

Aynı zamanda spekülatif riskler evi, partiler verdiğiniz, harcanabilir gelirinizi kumarla harcadığınız ve “bir tur daha!” diye bağırdığınız astrolojik konumdur burası.

Doğum Haritası Yorumlarında 5. Ev

Beşinci ev, yaratıcılığı, kendini ifade etmeyi, romantizmi, şans oyunlarını ve başkalarıyla paylaşmak istediğimiz neşeyi yöneten zevk evidir. Eğlence ve bereket evi olarak, gerçek anlamda çocuklara ama aynı zamanda iç çocuğa da bağlıdır. Korkmadan ifade etmek için hatırladığımız ve döndüğümüz ideal yer burasıdır.

Satürn hariç, beşinci evdeki gezegen yerleşimleri büyük yaratıcı potansiyele işaret ediyor.

Beşinci Ev Zevkler Evidir

Beşinci evin bu eğlenceli bölgesi yaratıcılık, romantizm ve çocuklarla bağlantılıdır. Beşinci evdeki doğum gezegenleri içsel, sanatsal ifadenizle bağlantılıdır ve genellikle güvenimizi artıran anlar sunar.

Beşinci ev, yaratıcı bir projenin tatmin edici yönünü ve sizi iyi hissettiren şeyleri ilgilendirir. Bu ev Aslan enerjisine tekabül eder.

Beşinci Ev: İçinizdeki Çocuğunuz

Beşinci ev oyunculuğun, neşenin, yaratıcılığın, zevkin ve romantizmin evidir. Bu ev doğum haritalarında tüm oyun biçimlerinde yaratıcı ve spontane şekilde kendini ifade etmeyi ifade eder.

5. ev tamamen kendini ifade etme, yaratıcılık ve kutlama ile ilgilidir. Bu, her şeyin yaratılışını -kendimizi sanatsal ve dramatik yollarla nasıl ifade ettiğimizin yanı sıra çocukların gerçek yaratılışını- temsil etmesi anlamında çok verimli bir evdir. Bu ev dikkati, oyunu, romantizm ve sevginin zevklerini ve tiyatro, müzik ve resim gibi sanatları yönetir.

Sürekli parlayan Güneş tarafından yönetilen Aslan, beşinci evin yöneticisidir ve anahtar cümlesi “Yapacağım”dır.

5. Evdeki Güneş Kendi Evinde Rahattır

Doğum haritasının bu konumunda Güneş kendi evinde ve rahattır. Aslında, burada parlamaya yönlendirilir. En iyi ihtimalle, kim olduklarından ve başkalarını nasıl etkilediklerinden emin olan bir harita sahibi verir.

O ana uygun olan herhangi bir aracı kullanarak kendilerini özgürce ifade ederler ve genellikle etraflarına şefkat gösterirler. En kötüsü, beşinci evdeki Güneş sürekli olarak kendini tamamen canlı ve kendinden emin hissederek gardını indirir ve insanlara kalplerini açacak kadar güvenirler.

Bu doğum haritası konumuna sahip kişiler kendilerini rahat ifade edemezlerse, alkol ve diğer kimyasallar kendilerini ifade etmelerini kolaylaştırdığından, bu yollara meyledebilirler. Beşinci ev Güneş’i her zaman aşık olmayı sever. Her yeni romantizm, harita sahibi için yeni bir yaşam enerjisi gibidir.

5. Evdeki Ay Kendini İfade Etmeye Muhtaç Hisseder

Beşinci ev Ay’larının, kendini ifade etmek için acil ve sürekli bir yol bulma ihtiyacı vardır. Ay’ın her zaman düştüğü evin arzularını yerine getirme ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç o kadar derindir ki genellikle bilinçsizdir.

Kendini ifade etmenin beşinci evinde Ay sanat, müzik, gösteri, ev dekorasyonu, moda, flört, çocuk doğurma gibi etkinlikler ihtiyacı karşılamaya hizmet eder. Beşinci evde Ay’ı olan birçok insan kendilerini gerçekten ifade edebilirler ve bundan memnundurlar.

Bir yaratıcı çabadan diğerine kolayca geçerek, kim oldukları konusunda kendilerini rahat hissederler. Romantizm, garip olmaktan ziyade ikinci doğadır. Çocuk yetiştirmek doğaldır ve çocuksu yanlarının utanmadan kendini ifade etmesine izin verebilirler. Ancak, evi bu kadar kolaylıkla kavrayamayan beşinci ev Ay’ları da vardır.

5. Evdeki Merkür Eğlenceyi İletişimde Arıyor

Merkür beşinci evdeyken, kendisini dil, yazı veya ilgi duyulan bir konuda eğitim alma yoluyla yaratıcı ifade olasılığı yüksektir. Merkür öğrenmek ve iletişim kurmak ister. Beşinci evde, harita sahibine kendini ifade etme fırsatı sağlamak için bu becerileri kullanır.

Bu doğum haritası pozisyonu, harita sahibini kendisi ve çıkarları hakkında konuşmaya yönlendirebilir. Beşinci ev Merkür’ü olan kişi, eğlence için iletişimi kullanır. Sohbeti sever ve çok sosyaldir.

Romantik olarak Merkür zihinlerin buluşmasından hoşlanır. Entelektüel uyarım bir eşte değerli kabul edilir. Çocuklar sanat ve edebiyatla meşgul olabilir.

5. Evdeki Venüs Romantizmi Destekliyor

Venüs, diğer insanlar için çekici olduğu kadar kendi değerlerinin arkasında durmakla da ilgilidir. Bu nedenle kendini ifade etme ve eğlencenin beşinci evinde Venüs, bazen kendini memnun etmekle başkalarını memnun etmek arasında bir savaşın ortasında kalabilir.

Doğum haritalarının beşinci evinde Venüs boğulmuş ve tatminsiz hissetmekten kaçınmak için önce kendi zevk ihtiyaçlarını belirlemelidir. Bu mücadelenin üstesinden gelinmesine bakılmaksızın... Güzellik gezegeni her zaman zevkli ve rafine olan şeylerden hoşlanır.

Beşinci evdeki bir Venüs, harita sahibini hayattaki eğlenceye büyük ölçüde değer vermeye yönlendirir. Tatiller, restoran yemekleri, partiler, sanat ve müzik, beşinci ev Venüs ile önemlidir ve bunların kaliteli deneyimler olduğundan emin olmak için zaman harcanır.

Ucuz ve sıradan şeyleri kabul edilemez bulur. Romantizm, beşinci evdeki bir Venüs haritası sahibinin hayatında çok önemlidir ve incelik ve çekicilikle işlenir. Venüs aşkta çiçek açar ve güzelliklerini beşinci evde ifade etmekten zevk alır. Bu güzellik sevgisini çocuklara, dünyadaki eğlenceyi ve güzelliği yaşamaları için ihtiyaç duydukları her şeyi bağlayarak aktarırlar. Çocuklara beşinci evdeki Venüs tarafından adil ve nazik davranılır.

5. Evdeki Mars Mutlu ve Güçlü

Mars beşinci evde oldukça mutlu ve güçlü olabilir. Mars’ın harita sahibinin iradesini tatmin etme ihtiyacı burada sevinçle ifade edilir çünkü oyun, sanat, romantizm veya çocuklar aracılığıyla Mars, harita sahibinin kendisini güçlü hissetmesini sağlayabilir.

Bu doğum haritası konumundaki Mars, harita sahibinin iradesinin yerine getirilmesinin kolayca sağlanamadığı diğer evlerde sıklıkla yaşadığı hayal kırıklığından kurtulur. Bu konumun kötü tarafı, romantizm ve eğlence faaliyetlerinde talepkar ve bencillik olarak ortaya çıkabilir.

Beşinci ev Mars insanları kendilerini ifade ederken, eleştiri konusunda hassas olabilir, tavsiyeleri hoş karşılamazlar ve kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etme biçimleri hakkında asla emir almazlar.

Çocuklar hoş karşılansa da, beşinci ev Mars haritası sahibi zaman zaman sorumluluk almaktan dolayı kendisini engellenmiş hissedebilir.

Jüpiter 5. Evde Son Derece Sosyaldir

Jüpiter beşinci evdeyken parti asla durmaz. Bu konumla eğlence sınırsızdır ve beşinci ev Jüpiter’in kısıtlamaları küçümsemesi, harita sahibinin yaratıcı arayışlarda ve özgürce kendini ifade etmede kaybolmasına izin verir.

Jüpiter’in rahat tavrı, bu harita sahiplerini, kendilerini ifade etmelerinin başkaları tarafından nasıl karşılandığı konusunda endişelenmekten alıkoyar ve bu da onların dışavurumculuklarını daha da şişirir.

Jüpiter her şeyi çok ileri götürür ve beşinci evde bu, alkol, gereksiz ilişkiler ve aşırı eğlenme gibi beşinci evin kusurlarına aşırı düşkün olmak anlamına gelebilir. Ancak Jüpiter, her zaman en trend insanlarla en iyi partinin nerede olduğunu bilir ve yeni kültürel trendleri yakalamak için keskin bir göze sahiptir.

Bu astrolojik pozisyon, harita sahibine sosyal ağ hakkında altıncı bir his verir ve sosyal merdiveni tırmanmalarına yardımcı olacak insanlarla arkadaş olmaları muhtemeldir.

Beşinci evdeki Jüpiter, hiçbiriyle fazla yakınlaşmadan birçok insanla çıkmaktan hoşlanır. Bu muhtemelen çocuk sahibi olmaya odaklanmayı geciktirmek anlamına gelecektir.

Büyük bir aile, kendini ifade etmenin harika bir beşinci ev Jüpiter modudur. Buradaki Jüpiter, harita sahibini çocuklara karşı cömert, açık ve samimi yapar. Jüpiter’i beşinci evde olan harita sahibi, çocuklarla dürüstçe iletişim kurar.

5. Evdeki Satürn Zamanla Ödüllendirir

Beşinci evdeki Satürn zamanla ödüllendirici olsa da, hayal kırıklığına neden olması muhtemeldir. Başkaları tarafından yargılanma ve eleştirilme korkusu, bu pozisyondaki bir harita sahibi kendini serbest bıraktığında ve gerçekten ifade ettiğinde kendini gösterir. Bu konum, bir kişinin örneğin alkole düşmekten korkmasına neden olabilir, çünkü olası utanç verici durumlardan kaçınmak için her zaman kendilerini kontrol etmeleri gerekir.

Genel olarak, beşinci evdeki Satürn, kendisini özgürce ifade etmek için tasarlanmış bir astrolojik konum değildir. Bu nedenle bu harita sahipleri büyük paritelerden veya sosyal olaylardan kaçınabilirler.

Kendi sanatsal anlayışlarına güvenmedikleri için evlerini şekillendirmek için dekoratörler tutmaları muhtemeldir. Veya renk şemaları hakkında bilgi edinmek için neyin iyi göründüğüne dair hisleriyle hareket etmek yerine kitaplara veya internete başvurabilirler.

Tipik romantik durumlar, beşinci evdeki Satürn insanlarına garip gelebilir. Çiçekler ve şiirler aptalca ve gereksiz görünebilir. Beşinci evdeki Satürn, partnerden partnere atlamak yerine flört etmeyi ciddiye alır. Ebeveynlik de ciddiye alınır ve çocukların sorumlu olacağı varsayılır. Zamanla, birçok beşinci ev Satürn kendini ifade etme konusunda güven kazanır ve bir sanatta yetenekli hale gelir. Eleştirileri ciddiye aldıkları için, bu harita sahipleri, becerilerini geliştirdikten sonraki yaşamlarında sanatsal yetenekler geliştirebilirler.

Uranüs 5. Evde Romantizme Otantik Bir Yaklaşım Getiriyor

Otantik kendini ifade etme, beşinci evdeki Uranüs’ün armağanıdır. Uranüs asla sahte değildir, bu nedenle beşinci ev Uranüs’ü olan harita sahibi, sanat yoluyla otantik benlik temsilleri oluşturabilir.

Romantizmde, beşinci ev Uranüs bağımsız ve özgürlüğü seven bir duyguya sahiptir. Yerleşim duygusal, romantik bir kişilik oluşturmaz. Bununla birlikte, harita sahibi kendisini romantizmde otantik bir şekilde sunar ve karşılığında aynısını bekler.

Uranüs’ün sahte kişiliklere veya oyunlara sabrı yoktur. Dürüstlük, doğrudan iletişim kadar değerlidir. Bu tablo sahibini dramatik duygu kullanarak tuzağa düşürmeye çalışan herhangi biri şok geçirecektir. Harita sahibi bunu tam olarak görür ve önlemini alır.

Beşinci evdeki Uranüs, romantik ilişkilerde genellikle harita sahibinin daralmış hissetmesinden kaynaklanan ani ayrılıklar anlamına gelebilir. Beşinci ev Uranüs’te tesadüfi gebelikler olabilir ve bu pozisyonda evlat edinmek istenebilir.

5. Evdeki Neptün Nazik ve Romantiktir

Gerçek bir sanat aşkı, beşinci ev Neptün ile birlikte gelir. Harita sahibinin sanatı takdir ve icra etmesi hayatının önemli bir parçasıdır. Bu harita sahipleri genellikle sanatsal olarak yeteneklidir.

Romantizmde nazik olan beşinci ev Neptün romantik jestlerin duygularını takdir eder. Güzel manzara, müzik veya şiir, bu harita sahibini romantik bir karşılaşmaya kolayca çekebilir. Bu harita sahipleri eşlerindeki hataları seve seve görmezden gelirler. Bununla birlikte, beşinci ev Neptün’ü ne kadar cezbedici olursa olsun, aşk hayatlarında yine de özgürlüğe ihtiyaç duyacaklarını unutmamak gerekir.

Özgürlüğü talep etmek yerine, görüşme tarihleri arasında boşluk bırakarak ya da ara sıra bir telefon görüşmesi yapmayı unutarak kurnazca alırlar.

Çocuklar beşinci ev Neptün ile kolayca gelirler ve hayattaki güzelliği takdir eder şekilde yetiştirilirler.

5. Evdeki Plüton’la Ya Hep Ya hiç

Plüton beşinci evde bulunduğunda herhangi bir yaratıcı arayış ciddiye alınır. Harita sahibi kendini ifade etmek istediğinde, ortamı dikkatli bir şekilde seçer ve en iyi eserlerini sergileyeceğinden emindir.

Çoğu zaman harita sahibi, kendini ifade etmekten zevk almayacak kadar ciddi tavır takınır. Mükemmel sanat oluşturma arayışı, yaratıcı ruhunu kısıtlayabilir. Bununla birlikte, en iyi ihtimalle, beşinci evdeki bir Plüton harita sahibine olağanüstü yaratıcılık eserleri oluşturmayı mümkün kılan bir kararlılık ve odaklanma sağlar.

Romantik olarak, bu harita sahipleri sıcak veya soğuktur. İstediğini büyük bir tutkuyla çekerken, istemediğini de güçlü bir şekilde iter. Harita sahibi ebeveynlik fikrini ciddiye alır ve kasıtlı olarak çocuk sahibi olmayı geciktirebilir veya hamileliği tamamlamada sorunlar yaşayabilir.