Doğum Haritasında 2. Ev Hesaplama İkinci Ev Konuları Nelerdir?
DOĞUM HARİTASI HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

2. ev istikrar duygunuz, dünyada nasıl para kazandığınız ve aynı zamanda yakın çevrenizle ilgilidir. Beş duyuyu yöneten çok fiziksel ve maddi bir alemdir. 2. ev aynı zamanda değerler, öz saygı ve öz değer, gelir ve bedenlerimizde, çevremizde evde nasıl hissettiğimizle de ilişkilidir.

Şiirsel anlamda, ikinci ev sizi besleyen şeyle ilgilidir. İster kazandığınız gelir, ister canınızın çektiği kaliteli yemek, ister hayatınız boyunca size rehberlik eden değerler olsun.

Eski astrologlar bu evi direksiyonu arzunun almasına izin verdiğimiz yer olarak tanımlarlar. Bu ev, her hangi bir şeyin isteğiniz veya ihtiyacınız olan bir şey olup olmadığını düşündüğünüz tablodaki yerdir.

Doğum haritasındaki ikinci ev için başka bir anahtar kelime güvenliktir. Burası, kendinizi şımarttığımız ve aynı zamanda bir kıtlık zihniyetiyle alışveriş çılgınlığına girdiğiniz ve aynı zamanda istiflediğiniz yerdir.

İkinci ev, nihayetinde hem banka hesabınızda hem de benlik saygınızda değerlerle ilgilidir.

Astrolojide Değerlerin Evi 2. Ev

Burası para ve maddi mülkün evidir. Bu ev, mali durumunuzu, kişisel eşyalarınızı ve hem fiziksel hem de ruhsal olarak sahip olduğunuz hediyelerle olan ilişkinizi içerir.

Haritanın bu alanı Venüs tarafından yönetilen Boğa’ya aittir ve anahtar ifadesi “Sahibim” dir. Benlik değeriniz ve benlik saygınız da doğum haritanızın bu alanında canlanıyor.

İkinci Ev Mülkiyet ve Gelirler Evidir

İkinci ev, kişisel maliyemiz, maddi varlıklarımız ve değer kavramımızla ilgilidir. Parayı yönetirken, aynı zamanda içimizde yaşayan (ve çoğu zaman bizi paradan daha fazla etkileyen) duygularımızı da kapsar.

İkinci evdeki doğum gezegenleri maddi dünya aracılığıyla güvenlik arama eğilimindedir. İkinci evden geçen gezegenler, kaynaklarda veya benlik saygısında değişiklikler olduğunu gösterir. Bu ev Boğa enerjisi ile uyumludur.

Astrolojik yıldız haritalarında ikinci ev, değer ve mülkün evidir. Konforlar, hedonistik zevkler, zenginlik ve somut olan her şeyle ilgilidir. İkinci ev, bolluk ve eksiklikle nasıl ilişki kurduğumuzu ve ayrıca kendimize ve çevremizdeki dünyaya nasıl değer verdiğimizi gösterir.

Pratik düzeyde, İkinci ev nasıl para kazandığımızı veya kazanabileceğimizi gösterir.

Doğum Haritasının 2. Evindeki Güneş’in Astrolojik Anlamı

İkinci ev Güneş’i ile, bir kişinin kimliği, kişisel değerleri tanımlayarak ve değer nesneleri biriktirerek geliştirilir ve ifade edilir. Kendilerini ortaya koymak konusunun, zamanlarına ve çabalarına değer olduğunu ilan eden bir itici güçleri vardır. İkinci evde Güneş, harita sahibinin, hayatı kendi yöntemleriyle ve kendisi için yaşaması noktasında karşı konulmaz bir ihtiyaç verir.

Güneşin buradaki görevi, harita sahibinin isteklerini tanımlamak ve geliştirmektir. İkinci ev Güneşi insanları değerleriyle ve sahip oldukları şeylerle büyük gurur duyarlar ve meselelerdeki tutumları ve sahip oldukları şeyler hakkında övünmeye ya da konuşmaya meyilli olabilirler.

Ay 2. Evde Para Konusunda Endişe Getirir

Para konusunda sürekli bir endişe ve sağladığı güvenliği korumak, ikinci evdeki Ay’da yaygındır. Para bolsa, harita sahibi para azalana kadar kolayca kayıtsız hale gelebilir ve bu da bir rahatlık ve endişe döngüsüne neden olabilir. İkinci evinde Ay’ı olan bir kişi için finansal güvenlik gereklidir. Bu kişi parasız kaldığında çok sıkıntı çeker. Bu gerçekten onların en büyük ihtiyacıdır.

İkinci evdeki Ay insanları şikayet etseler bile sahip oldukları şeyleri korumaktan zevk alırlar. Ne olursa olsun, sahip oldukları şeyleri sık sık düşünürler ve genellikle bakımlarıyla ilgilenirler.

Bahçıvanlık, genellikle doğum haritasının ikinci evinde Ay olan insanlar için eğlencelidir. Güzel yiyecekler, müzik gibi rahat şeylerle kendilerini şımartmayı severler. Eğer para harcarlarsa, bunu rahat bir eşya için yapmayı tercih ederler.

Merkür 2. Evde Para Kazanma Konusunda Yeteneklidir

Doğum haritalarının ikinci evindeki Merkür hayatta kalma ve para kazanma yeteneği açısından zeki ve kurnazdır. Teknoloji ve kurallar dünyası ile uğraşırken kendilerini diğerlerinden öne çıkaran verimliliğe ve yaratıcılığa değer verirler.

İkinci evdeki Merkür dünya eğilimleri ve tutumlarıyla değişmesi muhtemel, esnek ve değişken bir değer sistemi verir. Sevilenler ve hoşlanılmayanlar güçlü duygular değildir ve her zaman yeni şeyler deneme arzusu vardır.

Dünyada hayatta kalmak sayısız olası çözümü olan bir bulmaca olarak görülür. Azim, bu astrolojik pozisyonla ilgili yaygın bir sorundur, çünkü Merkür uçucudur ve sürekli değişime ihtiyaç duyar.

Venüs Doğum Haritasının 2. Evinde Rahat Hisseder

Venüs doğum haritasının ikinci evinde mükemmel bir yuva bulur. Hiçbir gezegen maddi dünyanın sunduğu güzel şeyleri, kusursuz bir tada ve takdire sahip olan Venüs’ten daha fazla takdir edemez.

Venüs her şeyin güzel ve kolay görünmesini sağlamanın bir yolunu bulur. Bu yerleşime sahip kişi alışveriş yapmayı sever ve ertesi günü herkese satın almanın ne kadar harika olduğunu söyleyerek geçirir. Paranın nereden kazanılacağı konusunda endişe duymadan maddi dünyada gerçek neşe ve zevki bulurlar. Ne de olsa herkes Venüs için çalışıyor.

Cazibe gezegeni olarak Venüs gücendirmek istemez, ancak güçlü beğenileri, hoşlanmadıkları ve değerleri vardır. Venüs ikinci eve düştüğünde, bu tercihlere ve değerlere saygı gösterilmesi, diğer herhangi bir ev yerleşiminden daha olasıdır.

Mars 2. Evde Ne İstediğini İyi Bilir

Çoğu zaman dürtüsel ve talepkar olan Mars, doğum haritasının ikinci evinde ne istediğini bilir ve zorla onun peşinden gider. İkinci evdeki Mars, daha fazla finansal başarı için risk almaya isteklidir. Bu, girişimcilik için iyi bir yerleşim, çünkü ikinci ev Mars’ı olanlar riskleri ve zorlukları heyecan verici ve canlandırıcı bulur.

İkinci evdeki Mars atılganlık ve kararlılığa değer verir. Bu insanlar istediklerini sormaktan çekinmezler. Bu astrolojik yerleşim, malına sıkıca tutunan bir kişiyi gösterir. Kendilerinden bir mülk alınırsa veya değer verdikleri herhangi bir şey kaybolursa veya alınırsa, genellikle patlayıcı bir öfkeyle karşılaşılır. Doğum haritasında bu konuma sahip olanların değerleri hakkında açık sözlü olması muhtemeldir.

Jüpiter 2. Evde Ekmediği Yerden Biçer

Jüpiter ikinci evdeyken dünyanın bir şekilde hayatta ihtiyaç duyulan her şeyi sağlayacağına dair bir inanç vardır. Bu insanlar genellikle odak noktası yapmadan servet kazanırlar. Maddi değerler bir eş ya da basit bir tesadüf yoluyla gelebilir.

Genellikle kolayca servet biriktirdikleri için, cömertçe paylaşırlar ve abartılı hediyeler vermekten zevk alırlar. Özgürlük bu astrolojik yerleşimde çok değerlidir ve çoğu zaman kolayca mülk edinseler de, bu mülklerin tuzaklara dönüşmesine izin vermemeye özen gösterirler.

Maddi dünyaya yalnızca gevşek bir şekilde bağlı olma özgürlüğünü tercih ederek, mülklerini korumak için çok fazla zaman harcamaya meyilli değildirler. Bu pozisyon, değerlere karşı esnek bir tutum sağlar ve harita sahibi muhtemelen onları değiştirmeye açıktır.

Satürn 2. Evde Maddi Değerleri Önceliyor

Satürn ikinci evde olduğunda para ve zenginlik genellikle muazzam yükler olarak görülür. Harita sahibi servet elde etmek için çok büyük miktarda zaman harcayacak olsa da, buna içerlemeleri de aynı derecede muhtemeldir.

Satürn ikinci evdeyken para kazanmanın ezici yükünden kaçmak için vazgeçme olasılığı vardır. Haritadaki diğer olumlu yerleşimler yardımcı olurken, ikinci ev Satürn, her zamanki kısıtlayıcı, kapana kısılmış hissini getirmek yerine, servet edinme ve sürdürme yeteneğinde dengeleyici ve güçlendirici bir faktör olarak hareket edebilir.

Bununla birlikte, Satürn’ün doğum haritasının ikinci evinde olağan rotasını izlemesi ve harita sahibine maddi dünyada hayatta kalmanın aşırı derecede önemli ve çok zor olduğunu hissettirmesi yaygındır. Ancak zamanla, buradaki Satürn genellikle meyvesini verir ve servet kazanmak için harcanan sıkı çalışma ve uzun vadeli çabalar finansal olarak güvenli bir yaşamla sonuçlanır.

Uranüs 2. Evde Maddiyattan Uzaklaşma Arzusunu Tetikliyor

Uranüs ikinci evdeyken hantal görünebileceği için maddi dünyadan ayrılma arzusu vardır. Uranüs genellikle maddi dünyayı, bir kişiyi faturalara ve evlerin, arabaların vb. bakımına hapseden bir sorumluluk olarak görür.

Uranüs için özgürlük ihtiyacı esastır ve doğum haritasının ikinci evi bu gezegene kısıtlayıcı bir yer gibi hissettirebilir. Buradaki Uranüs, bir harita sahibine yaratıcı ve benzersiz para kazanma yolları bulmasına sebep olabilir.

Neptün 2. Evde Para İçin Çalışmak İstemiyor

İkinci evdeki Neptün, maddi bir dünyada yaşamıyormuşuz gibi davranmak isteyebilir. Neptün’ün görmezden gelmek istediği şeyler, para kazanma ve maddi nesnelerin bakımını yapma sorumluluğudur. En iyi senaryoda, ikinci evlerinde Neptün olan harita sahibi, sanatsal, ruhsal veya en azından insanlarla ilgili faydalı bir şeyler yaparak geçimini sağlayabilir.

Harita sahibi, hayatını kazanmak zorunda olmanın sorumluluğundan ziyade bir işin sevincine odaklanabilirse, Neptün çok daha mutlu olur.

Plüton 2. Evde Parayı Kontrol Etmek İster

İkinci evdeki Plüton birkaç şekilde rol alabilir. Bu yerleşimle büyük kazançlar ve kayıplar olabilir. Pluto’nun, her zamanki kontrol eden benliği kendisini gösterebilir ve finans üzerinde asla yumuşamayan ve zemini kaybetmeyen yoğun bir kontrol atmosferi oluşturabilir.

Her iki durumda da, para kazanma ve mülk edinme konusunda yoğun duygular olması muhtemeldir. Genellikle mülkiyet sorunları ve harita sahibinin uğradığı kayıplar konusunda drama vardır.

İkinci ev Plüton ile değerlere tutkuyla bağlanılır. Harita sahibinin hayatını neyin değerli ve eğlenceli kıldığı konusundaki fikirleri tartışılamaz. Değerli şeyler ve zevk getiren herhangi bir aktivite dikkatli bir şekilde korunur ve ikinci ev Pluto kişisini tehlikeye atmaya yönelik her türlü girişim, açık ve doğrudan dirençle karşılanır.