Doğum Haritasında 9. Ev Konuları Dokuzuncu Ev Hesaplama
DOĞUM HARİTASI HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Dokuzuncu ev, eski astrologlar tarafından ilahi ev olarak adlandırıldı çünkü orası, evrenin yaşam gücü olan Güneş’in neşesini bulduğu yerdir.

Üçüncü evin karşısında oturan dokuzuncu ev de yolculuklarla ilgilidir. Ancak kısa geziler ve özel becerilerden ziyade, dokuzuncu ev uzun mesafeli seyahat ve yüksek öğrenim içindir. Bu doğum haritası konumunu “profesörler ve din adamları evi” olarak adlandırabiliriz.

Dokuzuncu evde iyi yerleşimlere sahip olanlar, öğretmenler, filozoflar ve manevi liderler olma eğilimindedir. Dokuzuncu ev sadece inançlarımızla değil, bu inançların etrafınızdaki dünyayı nasıl şekillendirdiğiyle de ilgilidir.

Felsefenin Evi 9. Ev

Dokuzuncu ev, her türlü yolculuğu ve tüm önlemlerin genişlemesini denetler. Kişisel evrime ve büyük resim düşüncesine katkıda bulunan deneyimlerle ilgilidir. Okçuya ve buna bağlı olarak kaşife ev sahipliği yaptığı için, güçlü Dokuzuncu ev yerleşimlerine sahip olanlar, doğaları gereği meraklıdır, her zaman düşünce ve olasılığın sınırlarını ararlar.

Seyahat, felsefe ve yüksek öğrenim dokuzuncu evi tanımlar. Orta çağ astrolojisinde bu bölge, köyünüzün dışındaki yer ve insanlarla bağlantılıydı. Şimdi bu alanı hem gerçek hem de entelektüel keşif olarak yorumluyoruz.

Dokuzuncu evde doğum gezegenleri ile doğanlar, köklü bir yolculuk tutkusu ile son derece meraklıdır. Gezegenler dokuzuncu evden geçerken genellikle yeni bir konu üzerinde çalışmaya, yabancı bir yere taşınmaya veya tamamen farklı bir bakış açısı benimsemeye başlarız.

Dokuzuncu ev, açık fikirli olmanızı ve dünyanız değişip genişledikçe yeni şeyler öğrenmeye istekli olmanızı teşvik eder. Bu ev Yay enerjisi ile uyumludur.

Dokuzuncu Ev Yüksek Öğrenimle İlgilidir

Dokuzuncu ev, ruhsal anlayışınız, inanç sistemlerinizin genişlemesi ve kişisel felsefeleriniz dahil olmak üzere yüksek öğreniminizi yöneten evdir. Jüpiter tarafından yönetilen Yay burcu tarafından yönetilir. Pırıl pırıl iyimser bir kişiliğe sahip maceracı Yay’ın anahtar cümlesi “Görüyorum” dur. Yay burcunun tipik özelliği olan haritanızın bu alanında her şey mümkün.

Bu astrolojik konum aynı zamanda uzun mesafeli seyahat, yabancı diller, kültürler, yayıncılık ve ticaret etrafında döner.

9. ev, küresel seyahat, üst düzey öğrenme, felsefe, din, inanç sistemleri, yayıncılık, üniversite öğretimi ve ayrıca neye inandığımız (ahlak, etik) dahil olmak üzere her türlü geniş düşünce ve büyüme ile bağlantılıdır.

Zodyak çarkında 9. evin karşısında yer alan 3. ev tamamen bilgi ile ilgiliyken, bu ev bilgelik, sezgi ve büyük resim ile ilgilidir.

9. Evdeki Güneş Çok İyi Bir Motive Edicidir

En ateşli gezginlerden bazıları, dokuzuncu evin Güneş’lerine sahip olanlardır. Dünya onları çağırıyor ve onlar bunun her parçasını yaşanacak maceralar olarak deneyimlemeye yönlendiriliyorlar.

Bir yer ne kadar uzak ve egzotik olursa, oraya o kadar çok çekilirler. Bu harita sahipleri, hayatın dokusunda önemli bir bileşen olduklarını hissederler. Dünyada bir fark oluşturmak isterler ve bu yüzden fikirlerini dile getirmekten çekinmezler. Dünyanın kurallarının ne olması gerektiği konusunda da bu görüşlere göre hareket ederler.

Dokuzuncu ev Güneş’leri, mesajlarını etrafa yaymak için komşularla sık sık sohbet etmekten hoşlanırlar. Mesajlarını kitlelere de iletmek onları mutlu eder.

Gençliklerinde, dokuzuncu ev Güneş’leri dünyada bir fark oluşturma, farklı kültürleri deneyimleme, dünya hakkında bilgi edinme ve büyük ölçekte hayata dalma ihtiyaçlarını karşılamak için orduya katılabilir.

Değişim öğrencisi olarak hareket etmek kendilerine çekici gelir. Mmükemmel öğretmenler, internet blogcuları, dini liderler, motivasyonel konuşmacılar, elçiler veya yazarlar olurlar.

Görüşlerin ifade edilebileceği ve duyulabileceği herhangi bir platform, bu harita sahiplerine canlandırıcı gelir.

Harita sahibinin babası biraz mesafeli olabilir veya bir süre babanın yokluğunu yaşamış olabilir. Bazen de bu astrolojik konuma sahip olanların babası, ailesinden çok ideallerine bağlı olarak görülebilir.

9. Evdeki Ay Seyahatle Huzur Bulur

Dokuzuncu ev Ay’ı yeni yerler ve fikirler keşfetmekte rahatlık bulunur. Seyahat etmek bu harita sahiplerine huzur getirir ve onlara yenilenmişlik hissi verir.

Dokuzuncu evde bir Ay’a sahip olmak sinir bozucu olabilir çünkü bu harita sahiplerinin istediği sıklıkta seyahat etmesi pratik değildir ve pahalıdır.

Genellikle günlük hayatın monotonluğundan kurtulma arzuları vardır çünkü, dokuzuncu evin Ay’ları, günlük hayatın rutinleri yüzünden dünyanın macerasını ve heyecanını kaçırdıklarını bilirler.

Hükümet, hukuk, eğitim veya dindeki liderlik pozisyonları, bu içsel özgürleşme ihtiyacını gidermeye yardımcı olabilir. Bu mesleklerde, dokuzuncu evin Ay’ları fikirleri tartışabilir, çeşitli insanlarla ilgilenebilir ve faydalı olduklarını hissedebilirler.

İnsanlar bu harita sahipleri için ilginçtir ve ne kadar eksantrik veya yabancı olursa o kadar iyidir. Dokuzuncu evin Ay’ları, insanların anlattığı hikayeleri dinleyerek ve onlarla fikir alışverişinde bulunarak çok şey öğrenebileceklerini düşünürler.

Dokuzuncu ev Ay’ları, fikirleri, insanları tanımlayan şeyin ayrılmaz bir parçası gibi hissettirdiği için, farklı görüşlere sahip insanları dinlemekten keyif alırlar.

Doğum haritasının bu astrolojik konumunda genellikle biraz mesafeli anneler bulunur. Harita sahibi, annesini her zaman ailenin ötesinde bir şey arayan biri olarak görebilir.

9. Evdeki Merkür Evrensel Konularda İnatçıdır

Dokuzuncu ev, ilk evrensel ev olmasına ve kişisel olmayan bir nitelik vermesine rağmen, dokuzuncu evdeki Merkür, genellikle evrensel meseleler hakkında oldukça inatçı olabilir.

Birçok dokuzuncu ev insanı fikirleri konusunda tartışmalıdır. Merkür dokuzuncu evdeyken bu görüşler daha bağımsız ve gerçeklere dayalı hale getirilerek faydalı bir hale gelir.

9. Evdeki Venüs...

Dokuzuncu evdeki Venüs farklı kültür ve fikirleri kabul etmeyi kolaylaştırır. Yabancı sanatta, fikirlerde, coğrafyada, dinde ve felsefelerde bulunan güzelliğin takdiri, bu doğum haritası konumunda desteklenir.

Bu konumla uzak yerlere seyahat etmek istenir ve harita sahipleri genellikle bu gezileri mümkün kılmanın bir yolunu bulurlar. Bu bazen yabancılarla evlilikler sonuçlanır.

9. Evdeki Mars’ın Büyük Çıkış İhtiyacı

Orduya katılan insanlar için ortak bir yerleşim olan dokuzuncu evdeki Mars yabancı ülkelerdeki askeri görevleri tamamlayarak, fethetme ve iradesini uygulama ihtiyacını karşılayabilir.

Bu pozisyondaki diğer harita sahipleri, dini veya felsefi fikirlerini yayıncılık veya kitle iletişim araçları yoluyla yayarak Mars’larının iradesini uygulayabilirler.

Genellikle bildiklerini olabildiğince çok insana öğretmekten zevk alan profesörlerdir. Dokuzuncu evdeki Mars’ın askeriye, öğretim veya yayıncılık gibi bir çıkışı olmadığında, boğulabilir ve uygun olmayabileceği zamanlarda ve görünüşte önemsiz meselelerde aniden patlayabilir.

Dokuzuncu evdeki Mars’ın görüşlerini ifade etmesi gerekir. Bu nedenle, bunu yapmak için uygun çıkışlara sahip olduğundan emin olmak çok önemlidir.

9. Evdeki Jüpiter Felsefenin Lideri

Kendi evi olan, dokuzuncu evdeki Jüpiter görüşlerini ifade etme konusunda aşırı derecede gayretli olabilen harita sahipleri verir. Jüpiter kendi evindeyken kendini tutamaz. Bu doğum haritası konumunda gezegenin güven düzeyi yüksektir ve bu nedenle harita sahibi, fikirlerini ve felsefelerini ifade etmeye kendini mecbur hisseder.

Dünyayı seyahat ederek keşfetmeye ya da bir varış yeri bile olmayan maceralara atılmaya doymak bilmeyen bir ihtiyaç vardır. Doğum haritasının bu konumunda eğlence, yolculuğun bizzat kendisidir.

Farklı insanları ve onların yollarını deneyimleyerek veya fikir alışverişinde bulunmak için gruplara katılarak öğrenmek bu pozisyonda desteklenir.

Dini fikirler genellikle dokuzuncu evdeki Jüpiterler için önemlidir ve her zaman onları tartışmaktan hoşlansalar da, genellikle kendi görüşlerine sıkı sıkıya tutunurlar.

Bu harita sahipleri genellikle profesörler, yargıçlar veya dini liderlerdir. Bu meslekler, onlara görüşlerini ve toplum kurallarına ilişkin yorumlarını ifade etmeleri için alan sağlar. Yayıncılık sektörü görüşlerini ifade etmeleri için başka bir yoldur.

9. Evdeki Satürn Katı Babaların Konumu

Babası katı ya da katı felsefeleri olan ve hayatta uyulması gereken kurallar hakkında fikirleri olan kişilerin ortak konumu olan Satürn, dokuzuncu evdeki yeni ya da yabancı fikirlere karşı dirençli bir harita tutucu verir.

Bu, pratik bir şekilde bile yansıtılır, çünkü uzun mesafeli seyahat fikri rahatsız edici ve hatta korkutucu olabilir, çünkü onları bilinenin konfor alanından bilinmeyene götürür. Dokuzuncu evdeki Satürn insanları bilinmeyene girmeyi seçtiklerinde, bu konuda son derece dikkatli olurlar. Devlet, din veya hayatın anlamı hakkında yeni fikirler asla sadece en yeni şeyler olarak kabul edilmez ve boyutlarına göre denenmez. Tartışılır veya onlara karşı savaşılır.

Doğru olduğunu belirledikleri inançları takip etmek, bu doğum haritası konumuna sahip olanlar için son derece önemlidir. Dokuzuncu ev Satürnleri, yaşamları katı ve değişmez inançları tarafından önceden belirlenmiş gibi göründüğü için sıkışmış ve ilhamsız hissedebilirler.

Uranüs 9. Evde Felsefi Olarak Üstün Olduğunu Düşünür

Uranüs dokuzuncu evde özgürce koşmak ve her yeni şeyi keşfetmek ister. Bu harita sahipleri, kuralları veya fikirleri incelemeden takip etmezler.

Yaşanacak çok fazla yeni şey olduğu düşüncesi bu astrolojik konumda hakimdir. Bu harita sahipleri için yabancı insanlar veya kültürler ilgi çekicidir.

Farklı felsefeleri ve dinleri keşfetmek onlar için eğlencelidir ve her yeni fikri gerçekten düşünür ve incelerler.

Bununla birlikte, tüm bu özgürlük ihtiyacı aslında dokuzuncu evdeki Uranüs insanlarını katı hale getirebilir. Çünkü böyle olmayan insanlara müsamaha göstermezler.

Sürekli yeni fikirleri keşfetmekle ilgilenirler. Sabit dini veya siyasi görüşleri olan insanları katı ve dar görüşlü olarak görülürler. Bu harita sahipleri, yerleşik görüşlere katılmamayı tercih ettikleri için genellikle felsefi olarak üstün olduklarını düşünürler.

Yerleşik fikirlere bağlı kalmayı seçenleri yargıladıklarını unuturken kendilerine açık fikirli diyebilirler. Ancak, bu eğilimi bilinçli bir düzeyde tuttuklarında ve odak noktası haline getirmediklerinde, entelektüel tarzının cevap aramayı asla bırakmadığı yerlerde öğreterek ve araştırarak topluma büyük katkı sağlayabilirler.

9. Evdeki Neptün Çok Düşünmek İstemez

Fikirleri ve bunları aktarma biçimleri açısından esrarengiz olan Neptün’ün dokuzuncu evde olduğu harita sahipleri, dünyayı düşünmenin veya yorumlamanın herhangi bir dizi yolunun içine atılmak istemezler.

Neptün bu doğum haritası konumunda farklı felsefelere ve kültürlere açıktır. Bu pozisyona sahip harita sahipleri, kendi kültürlerinden farklı olan kültürler hakkında yargılayıcı değildir. Yazılı bilgi yerine deneyim ve duygular yoluyla öğrenmeyi tercih ederler.

9. Evde Plüton Kuralları Koymak İstiyor

Dünyanın uyması gereken kurallar konusundaki görüşleri konusunda tutkulu olan, Plüton’u dokuzuncu evlerinde olanlar, din veya siyaset hakkında yeni felsefelere veya fikirlere kolayca kapılmazlar.

Plüton yeniden doğuş ve yenilenme gezegeni olduğundan, hayatlarının bir noktasında bu harita sahiplerinin siyasi, felsefi veya dini fikirlerini tamamen tersine çevirmeleri veya yenilemeleri muhtemeldir. Ancak o zamana kadar görüşlerine sıkı sıkıya bağlı kalırlar ve onları savunmak için şiddetle tartışırlar.

Dünyanın nasıl işlemesi gerektiğiyle ilgili konularla son derece ciddi ve derinden ilgilenirler.