Doğum Haritasında Altıncı Ev Konuları 6. Ev Hesaplama
DOĞUM HARİTASI HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Önündeki evden keskin bir dönüş yapan altıncı ev, eski astrologlar tarafından “Kötü Şans” olarak adlandırıldı. Savaş, ayrılık ve saldırganlık gezegeni Mars’ın neşesini bulduğu yer burasıdır.

İster gerçek bir savaşta savaşan bir asker olarak isterse dev bir çamaşır yığınını katlarken olsun, hayatın günlük savaşlarına katılmak, altıncı evin konu kapsamındadır.

Doğum haritasının bu alanı aynı zamanda hastalıkların evidir. İlk ev bedeniniz ve sağlığınızla ilgili olsa da, altıncı ev, bir fitness programı oluştururken hastalık ve yaralanmayı yöneten yerdir.

Bu astrolojik konum aynı zamanda iş arkadaşlarınız ve sizin için çalışan kişilerle de ilgilidir. Bu ev, her zaman günlük eziyete katılarak, giriş ve çıkış yaptığımız yerdir. En şirin altıncı ev konusu ise küçük hayvanlardır. Bir rutine bağlı kalmanızı sağlayan şeylerden birisi genellikle evcil hayvanınızdır ve altıncı evin konusu rutindir.

Altıncı Ev İş ve Günlük Rutinlerin Evidir

Güneş veya Mars yerleşimleri olan aktif bir altıncı ev, kariyer ve çalışma hayatının bireyin kimlik duygusu için inanılmaz derecede önemli olduğunu gösterir. Çalışmaya ek olarak, altıncı ev egzersiz, gönüllülük ve tuhaf işler gibi rutinlerle de ilgilidir. Altıncı evin dersi zihinsel, fiziksel ve ruhsal enerjiyi dengelemek ve bütünleştirmektir.

Astrolojide Altıncı Ev Sağlık Evdir

Altıncı ev, sağlık, zindelik ve garip işler de dahil olmak üzere günlük rutinlere karşılık gelir. Birlikte doğduğunuz beden birinci evde bulunurken, bir ömür boyunca yaptığımız seçimler altıncı evinizde bulunan bedeni oluşturur.

Doğal olarak, çevre ve yaşam seçimlerimiz, kişisel bakım, iyi bir iş-yaşam dengesine sahip olmak ve Güneş’te yeterince (veya çok fazla!) zaman geçirip geçirmediğimiz gibi konular sağlığımızı etkiler. Bu yüzden bu evin size fiziksel ve zihinsel sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatmasına izin verin.

Doğum haritasının bu bölümünde yerleşen gezegenler alışkanlıklar oluşturmamıza ve programlarımızı yeniden tanımlamamıza yardımcı olur.

Bu ev Başak enerjisi ile uyumludur. Becerikli Başak tarafından yönetilen altıncı ev, günlük hayatımızı yönetir. Aynı zamanda farkındalık seviyemizi ve problem çözme becerilerimizi de belirler. Buna günlük sorumluluklarımız, sağlık alışkanlıklarımız ve durum tespiti dahildir.

Altıncı ev aynı zamanda evcil hayvanlarınızı ve rutinlere, programa ve organizasyona karşı tutumunuzu da yönetir. Ne de olsa Başak’ın anahtar ifadesi “Analiz ediyorum” dur.

Astrolojide 6. ev tamamen hizmet ve sağlıkla ilgilidir. Diğer 6. ev konuları arasında organizasyon, günlük rutinler ve bakım, zindelik, kişisel bakım, diyet/egzersiz, doğal yaşam ve diğer insanlara ve gezegene hizmet etme yer alır.

Benlik ve kimlikten ifadeye ve hizmete geçerek konuların birbiri üzerine nasıl inşa edildiğini görmeye başlayabilirsiniz. 6. evden sonra, temalar dışa, toplumun iyileştirilmesine ve vücudun bakımına doğru döner.

6. Evdeki Güneş En İyiye Odaklı Yaşar

Altıncı evin Güneş’i bir lütuf veya bir lanet olabilir. Burada bulunan Güneş ile, harita sahibinin hayattaki itici gücü, öncelikle sağlıklı kalarak, bir beceride ustalaşarak ve hayatı iyi yaşayarak parlamaktır.

Bu, işinde ve günlük yaşamın pratik zorluklarını aşmada yetenekli bir kişilik verir. Ancak, bu aynı zamanda büyük bir stres ve ikilem verir. Bu insanlar, "yeterince iyi"nin ne kadar "iyi" olduğu sorusuna takılı olabilir? Altıncı ev belirsizdir ve hayatın belirli bir bölümüne odaklanmaz. Daha ziyade harita sahibinin yaşam tarzıyla ilgilidir. Bu nedenle, altıncı evde, Güneş’in parıldama ve en iyisi olma dürtüsü, ışınları hemen hemen her görevin üzerine düştüğü için bunaltıcı gelebilir.

Harita sahibinin günlük hayatta yaptığı her şey, işleri doğru hatta mükemmel yapma ihtiyacına tabidir. Altıncı ev Güneş’i büyük başarılara imza atabilir. Bu insanlar işleri o kadar iyi yapabilirler ki, çok ileri seviyelere ulaşabilirler.

Mevcut bir beceriyi mükemmelleştirerek, onu tamamen yeni bir ürüne dönüştürebilirler. Ancak bunun için o kadar çok çaba sarf ederler ki zihinsel ve fiziksel olarak tükenirler.

Altıncı evin anahtarının "başkalarına hizmet etmek" olduğunu hatırlayarak, burada parlamaya yönelik dürtülerini, başkalarını önemsemeye yönlendirmeleri gerekir. Bunu başarmak, bu doğum haritası konumu için kolay değil çünkü, Güneş kendini tatmin etmek için kontrolü ele almak ve parlamak ister.

6. Evdeki Ay Hem İlgilidir Hem de İlgi Bekler

Ay altıncı evdeyken, odak mükemmelleştirmekten çok özen göstermektir. Altıncı ev Ay haritası sahibi, iyi yaşama ve becerilerini mükemmelleştirme arzusunu kaybetmez, ancak bu ihtiyaç, başkalarıyla ilgilenme ve başkaları tarafından pratik yollarla bakım görme ihtiyacı tarafından bastırılır.

Altıncı evde Ay’ları olanlar, sevdiklerinin onlara her zaman yiyecek, para ve barınak sağlayacağını varsayar. Aynı şekilde çamaşır yıkamaktan, temizlik yapmaktan ve yemek yapmaktan da mutludurlar.

Denge olduğu sürece, bu harita sahipleri mutlu bir şekilde mırıldanırlar. Ancak denge bozulursa, bu harita sahiplerini şaşkına çevirebilir ve muhtemelen fiziksel sağlıklarını etkileyebilir.

Basitçe, günlük yaşamın pratik kısımlarının herkes tarafından ciddiye alınması gerektiğini, her bir kişinin üzerine düşeni iyi yapması gerektiğini ve tüm sistemi çökerten trajik hatalara yer verilmemesi gerektiğini varsayarlar.

Altıncı evdeki Ay insanları günlük rutinleri konusunda özeldir ve genellikle kendilerine rahatlık veren programlara bağlı kalırlar. Çalışmak, yemek yemek ve egzersiz yapmak için belirli zamanları vardır. Ayrıca, bunların her birinin yapılması gereken belirli yolları vardır.

Gıda, altıncı evdeki Ay insanlarının yaşamlarının merkezinde yer alır. Genellikle seçici yiyicilerdir ve tercihlerinden ödün vermezler. Mental denge ve huzurlu, mutlu bir ruh hali altıncı evde Ay olan insanların fiziksel sağlığını korumak için çok önemlidir.

Altıncı evdeki Ay insanları hassas bir zihin-beden bağlantısına sahiptir. Ruhsal durumlarının dengesiz olması veya mutsuz olmaları fiziksel sağlıklarını etkiler.

6. Evdeki Merkür Mükemmel Bir Doğum Haritası Konumudur

Kendi evinde, Merkür altıncı evi enerji ve odakla besler. Bu mükemmel bir yerleşim çünkü Merkür sisi temizlemeye yardımcı oluyor bu konumda. Merkür açık ve özlüdür. Açık iletişim ve tanımlanmış hedefler kullanarak harita sahibinin altıncı ev ihtiyaçlarını mükemmelleştirmeye ve önemsemeye yardımcı olur.

Harita sahibine, belirsiz mükemmellik ihtiyacıyla etrafta dolaşmak yerine, tanımlanmış başlangıçları ve bitişleri olan görevler arasında hareket etmesi için enerji verir.

Harita sahibine, ihtiyaç duydukları bakımı doğru bir şekilde isteyebilmeleri ve başkalarının onlardan ihtiyaç duyduğu bakımı anlayabilmeleri için iletişim kurma yeteneği verir.

Detay odaklı Merkür, bu doğum haritası konumunda karmaşık görevleri düzgün bir şekilde sıralama ve işleri uygulanabilir parçalara ayırma becerisini destekler.

6. Evdeki Venüs Her Konuda Keyif Arar

Venüs altıncı evde neşeli bir yaşam için harika bir gezegen yerleşimidir. Altıncı evdeki bir Venüs, vücudu korumak, ev işlerine ayak uydurmak ve işi dikkatli bir şekilde yapmak gibi rutin görevlerde neşe bulabilir.

Aslında bunları hayatın güzel bir parçası olarak bulmak oldukça büyük bir hediye. Altıncı ev Venüs haritası sahibi içsel eğlencenin yanı sıra maksimum yardımcı eğlence için iş ve sorumluluklara karşı sabırlıdır.

Perşembe günü evi temizlemek Pazar gününden daha keyifliyse, altıncı ev Venüs işleri bu şekilde planladığınızdan emin olmak ister. Kağıt kalem yerine bilgisayar programı kullanmak daha zevkliyse, altıncı evdeki Venüs bilgisayarı kullanacaktır.

Venüs zevki maksimize etmede bir profesyoneldir ve işin altıncı evinde bu gerçek bir artıdır. Ayrıca çekim gezegeni olarak, Altıncı evdeki Venüs bu doğum haritası konumunda güzellik oluşturabilir.

Modellik, oyunculuk veya şarkı söyleme gibi şeylerle geçimini sağlamak için harita sahibini çekici hale getirmenin yanı sıra, güzel şeyler üretmeyi içeren işler bu yerleşimde yaygındır.

6. Evdeki Mars Kararlılık İşaretidir

Altıncı evde irade uygulandığında, inanılmaz şeyler başarılabilir! Altıncı evdeki Mars, işleri iyi yapmaya kararlıdır. Ve eğer işleri kendi başına iyi yapamıyorsa, bunu yapacak başka birini bulur.

Mars’ın burada gösterilen her zamanki otoriter tavrı, genellikle diğer insanların çalışmasını ve hizmet etmesini sağlamak anlamına gelir. Mars her zaman kendisine hizmet edilmesi gerektiğini düşünür. Altıncı evde bu vurgulanır. Ancak, hizmet etmeye istekli insanlardan oluşan bir ekip oluşturarak çok şey başarılabilir.

Mars’ın bu evde yüksek standartları vardır. Bu yüzden, insanları mümkün olan en iyi işi yapmaya iter. Altıncı evdeki Mars başkalarını önemseme konusunda en iyi konum olmasa da, bu konuda başarı verir. Altıncı ev Mars’ta sağlığı korumaya yönelik genellikle agresif bir tutum vardır.

Jüpiter 6. Evde Başarı İçin Bolca Fırsat Verir

Başarı için bolca fırsat veren bir yerleşimdir. Altıncı evdeki Jüpiter her görevi başarabilir. Jüpiter’in geniş doğası kolayca bastırılamaz. Altıncı evde Jüpiter, büyük işleri zorluk olarak üstlenir ve bunalmaz ancak, ertelememeye dikkat etmelidir.

Jüpiter’in rahat tavrı, harita sahibinin işi tamamlamak için her zaman daha fazla zaman olduğunu ve büyük projelerin genellikle son dakikaya kadar yarım kaldığını hissetmesini sağlayabilir. Ancak Jüpiter bu tuzağa düştüğünde bile kendini kolaylıkla çekmeyi başarır.

Şanslı Jüpiter, altıncı evde bulunduğunda her zaman başkalarına yardım etmeye ve hizmet etmeye isteklidir, ancak daha sık olarak, bir altıncı ev Jüpiter’i, kendisine hizmet edilmenin kıskanılacak bir konumudur.

Herhangi bir sağlık veya fitness rutininin aşırıya kaçması muhtemeldir. Belirli bir diyet seçilirse, tam olarak takip edilecektir. Bununla birlikte, Jüpiter de yorulur. Bu nedenle uzun vadede daha güçlü olması için coşkusunu evcilleştirmek genellikle yararlıdır.

6. Evdeki Satürn Strese Dikkat

Zaten ciddi olan altıncı ev, Satürn’ü ağır bir yük olarak görebilir. Satürn altıncı ev için korkunç bir eşleşme değil. Aslında buraya oldukça iyi uyuyor. Ancak iş ve hizmet evinde, kurallar ve kısıtlamalar gezegeni, işleri olması gerekenden daha zor gösterebilir.

Çalışma ve başkalarına hizmet, Satürn altıncı evdeyken harita sahibini dünyanın kölesi gibi hissettiren tuzaklar olarak görülebilir. Günlük yaşam işleri, harita sahibini hayattan zevk almaktan alıkoyan yoğun bir angarya gibi görünebilir.

Görünüşe göre harita sahibi her zaman başkalarına hizmet ediyor ama karşılığında asla hizmet almıyor. En iyi senaryoda, altıncı ev Satürn işten sorumlu ve işleri iyi yapmak konusunda ciddi olan bir harita sahibi verir. Başkalarına isteyerek hizmet ederler ve karşılığında hiçbir şey beklemezler.

Altıncı ev Satürn diyet ve egzersizden sorumludur. Bununla birlikte, altıncı ev Satürn haritası sahipleri, stresin ve aşırı ciddi bir tutumun fiziksel sağlıklarını etkilemesine izin vermemeye dikkat etmelidir.

Uranüs 6. Evde İşleri Verimli Hale Getiriyor

Uranüs altıncı evde rahat değildir. Sürekli olarak bu evin küçük kaygıları olarak gördüğü şeylerden kurtulmanın özlemini çeker. Uranüs burada kapana kısıldığında, işleri daha verimli hale getiren yeni çalışma teknikleri icat ederek ya da sadece iş ve hizmet konularını ayırıp görmezden gelerek işleri kolaylaştırmanın yollarını arar.

Bu astrolojik konumdaki Uranüs bazen, uzun zaman önce kendisinin yapması gereken işleri başkalarının yapmasında ısrar eden bir zorbaya dönüşebilir.

Altıncı ev Uranüs en iyi ihtimalle, başkalarına hizmet etmeye istekli olduğunda kendisine hizmet edilmeyi beklemez. Mümkün olduğunca ayrı kalmayı ve iş hayatının günlük rutinlerinde herkes için en fazla özgürlüğü sağlayan yollar bulmayı tercih eder.

Verimlilik ve işe yönelik yeni yaklaşımlar geliştirerek bunda genellikle çok başarılıdır. Ancak burada kapana kısıldığını hissettiğinde, serbest bırakılması için hiçbir çıkışa izin verilmezse, strese bağlı hastalıklara yol açan reaktif ve agresif hale gelebilir.

6. Evdeki Neptün Yine Hizmet Hep Hizmet

Altıncı evdeki Neptün, her zaman hizmet eden ve asla hizmet edilen olmamayı önceler. Şefkat ve fedakarlık gezegeni olan Neptün, altıncı evde bulunduğunda başkalarına hizmet etmekten kendini alıkoyamaz.

Jüpiter’in altıncı evde hizmet almasına izin veren aynı açıklanamayan, mistik güç nedeniyle , Neptün her zaman vermek zorundadır. Bu, astrolojinin "kaderi"dir.

Altıncı evdeki Neptün, harita sahibi tarafından en iyi ışığında yorumlanmazsa, acı çeken bir pozisyon olabilir. Verilen hizmet şefkatli ve sevgi dolu olarak görülürse, Neptün altıncı evde neşe yaşayabilir. Harita sahibi tarafından başkalarına isteksizce bir ömür boyu kölelik olarak görülürse, acıya neden olur.

Neptün gezegenlerin en duyarlısıdır ve her şeyi o kadar derinden hisseder ki çoğu bilinçsizdir. Altıncı evde, bu duygular fiziksel bedeni bilinçsiz bir düzeyde etkiler.

Neptün’ün sınırları her zaman bulanıktır ve bu nedenle Neptün altıncı evdeyken duygusal ve fiziksel alanlar arasındaki sınırlar bulanıktır. Hizmetten, işten ve dünyayla ilgili herhangi bir stres, altıncı ev Neptün’ü olan harita sahibi tarafından hemen fiziksel olarak da hissedilir.

6. Evde Plüton Kendisini Kullandırtmaz

Plüton asla isteyerek başkalarına hizmet etmez. Altıncı evde bunu yapmaya zorlandığında, Plüton bu konuda büyük bir düşmanlık besleyebilir. İş ve hizmetle ilgili güç oyunları veya mücadeleler, Pluto altıncı evde olduğunda kesinlikle ortaya çıkacaktır.

Bu sorunlar Pluto’da sıklıkla olduğu gibi çözülmezse, harita sahibinin fiziksel sağlığı etkilenir. Neptün gibi, Plüton da duygusal bir gezegendir ve duyguların çoğu bilinçsizdir.

Bu gezegen iş, hizmet ve sağlığın altıncı evine yerleştidiğinde, hizmet ve iş üzerindeki her türlü bilinçsiz güç mücadelesinin fiziksel tezahürleri ortaya çıkar. Altıncı evde Plütonu olan harita sahibi, duygularını kapana kıstırıp iltihaplanmalarına izin vermek yerine, açıkça ifade etmek yolunu seçebilir.

Bu, harita sahibini fiziksel olarak sağlıklı tutacaktır.

Bu doğum haritası pozisyonunun en iyi etkileşimde Plüton yoğun bir şekilde iş odaklıdır ve çok çalışarak ve bu odağı koruyarak enerjisinin yüzde yüzünü fiziksel dünyayı mükemmelleştirmek için harcayabilir. Plüton, diğer insanlarla olan güç mücadeleleriyle kendini aşağı çekmediği sürece, bu becerilerle altıncı evde çok şey başarabilir.