Doğum Haritasında Onuncu Evin Konuları Nelerdir? 10. Ev Hesaplama
DOĞUM HARİTASI HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Grafiğin en üstünde yer alan onuncu ev, kariyeriniz, kamuoyundaki imajınız ve itibarınızla ilgilidir. İlk evden sonra haritadaki en önemli ev olarak kabul edilir, çünkü mirasınızı ve kamusal dünyanızla nasıl karşılaştığımızı anlatır.

Orta gök veya kariyer noktası genellikle onuncu evde bulunur. Bu astrolojik konum, en görünür olduğunuz yer olan grafiğin “öğle vakti"dir. Toplumda ve hayatınızda çok fazla güce sahip olanlar, patronunuz, doktorunuz ve hatta en sevdiğiniz ünlü gibi kişiler, onuncu ev tarafından da temsil edilir.

Burası bizim gösteriş yaptığımız, projeleri tamamladığımız ve şöhret kazandığımız yerdir. Basitçe söylemek gerekirse, onuncu ev nerede ve kiminle parladığınızdır.

Astrolojide 10. Ev Kamusal İmajın Evidir

Doğum haritasındaki en yüksek nokta, Midheaven veya MC, onuncu evin zirvesinde yaşar ve kişinin kariyer yörüngesini, toplumsal katkılarını ve nihai amacını gösterir. Onuncu ev, otorite figürleriyle ilişkimizi, dünya sahnesinde ve kamuoyu önünde nasıl temsil ettiğimizi ortaya koyuyor.

Doğum Haritasında Sosyal Durumun Evi Onuncu Ev

Doğum haritasının en üstünde yer alan onuncu ev, benzersiz hikayenizin zirvesidir ve temelde popülerlik evidir. Onuncu ev ayrıca kamu imajını, profesyonel özlemleri ve kariyer başarılarını da yönetir. Onuncu evdeki doğum gezegenleri hırslı bir bireyi ortaya çıkarır ve meslekte değişiklikler genellikle gezegenler bu bölgeden geçerken meydana gelir. Bu ev Oğlak enerjisi ile uyumludur.

10. Ev Miras ve İtibarla İlgilidir

10. ev kariyerinizi, toplumdaki başarılarınızı, kendinize bir isim verdiğiniz ve hayatınızda bir şeyler yaptığınız yaşam alanlarını yönetir. Şöhret, maddi başarı ve genel olarak başarı arzunuzu kapsar.

"Şöhret ve onur” evi olarak da bilinen bu ev, otorite (baba figürü ve hükümet dahil) ile olan ilişkinizi ve başarı ile olan ilişkinizi yönetir.

Satürn’ün yönettiği Oğlak tarafından yönetilen bu evin anahtar ifadesi “Kullanırım” dır.

Doğum haritasının en üstünde yer alan 10. ev Zodyak’ın en görünür ve halka açık alanıdır. Gelenekler ve kurumsal yapılar ve bu dünyada bırakmamız gereken her türlü miras 10. ev tarafından yönetilir.

Bu astrolojik konum, dünyanın sahnesi ve bizim nasıl görüldüğümüzle, statümüz ve liderliğimizle ilgilidir. Aynı zamanda onurlar, başarılar, şöhret, kamu itibarı, yetkililer ve babalık ile ilgilidir.

10. evin zirvesinin yönetici işareti aynı zamanda gök ortası olarak da adlandırılır ve astrologlara kariyer yolunuz hakkında bir fikir verebilir.

10. Evdeki Güneş Güçlü Bir Yerleşimdir

Güneş’in parlama dürtüsünü statü ve başarı evi ile birleştirdiği için güçlü bir konum olarak kabul edilir bu astrolojik konum. Harita sahibinin harika bir statü elde etmesine yardımcı olmakta işe yarayabilir. Ancak, bu yerleşimin harita sahibinin her zaman halka açık olduğu anlamına geldiği bilinir.

Güneş gibi güçlü bir gezegenin haritanın en yüksek, en halka açık noktasında olması çok az mahremiyet sunar.

Her hediye bir lanet de olabilir, bu güçlü konum akıllıca kullanılmalıdır. Doğal liderlik yeteneği ve toplumda saygı sağlar. İnsanlar doğal olarak bu yerleşime sahip olanlara bakar.

Onuncu evin Güneş’i, yüksek statü için yanan bir arzunun yönlendirdiği hedeflere ulaşmak için çok çalışmaya dayanıklılık verir. Doğum haritasının bu astrolojik yerleşimiyle doğmak şanslı bir kart çekmek gibidir, ancak buna saygı ve özenle davranılmalıdır.

Halkın gözünde lider olmak bir avantajdır ve güç verir, ancak aynı zamanda sürekli dikkat gerektirir. Özensiz veya bencil kararlar, herkes tarafından fark edildiğinden yıkıcı olabilir. Ancak onuncu evin Güneş’i dayanıklıdır. Onları alt etmek çok zordur.

Bu harita sahiplerinin karizması ve insanların onlara doğal bir saygısı vardır. Akıllıca kullanıldığında bu pozisyon oldukça karlı olabilir. Ama aynı zamanda sürekli dikkat gerektirir.

10. Evdeki Ay Doğal Olarak Kabul Görür

Doğum haritasının 10. evindeki Ay varsayılan yüksek statünün doğal armağanının tadını çıkararak dünyada olmak ister. Kamusal alan bu harita sahipleri için doğal bir yuvadır ve dünya onları doğal olarak kabul eder.

Erken yaşlardan itibaren, bu harita sahipleri halkın gözünde kendilerini rahat hissederler. Halk tarafından kabul edildiğini hissetmek onlar için duygusal olarak tatmin edicidir.

Sahnede olmak, bir kameranın önünde olmak veya halkla konuşmak onlara doğal gelir ve duygusal olarak doğal hissettirir. Aslında halk tarafından kabul görme duygusu onların duygularını besler ve halkın gözündeki başarı onlara duygusal denge sağlar.

Bu harita sahipleri, Ay karşılıklı bakımla ilgili olduğu için, halkı önemsemeyi içeren kariyerlerde her zaman başarılı olacaklardır. Duygularına dayalı kariyer kararları verme eğilimindedirler. Dünyada başarıya giden yolda kalplerini takip etmek onlar için çok doğaldır.

Evde kapalı kalmak, ev işleri ve sorumluluklarla uğraşmak onların duygusal yapısına aykırıdır. Bunlar kariyer insanlarıdır ve halkla ve "dışarıdaki" daha büyük dünyayla bağlantıları aile yükümlülükleri nedeniyle kesildiğinde depresyona girebilirler.

Çekirdeklerinde, onuncu evin Ay’ları dünyaya aittir. Bu onların duygusal istikrar kaynağıdır ve kendilerini bütün hissetmelerini sağlar.

10. Evdeki Merkür Duygusal Temelli Kararlar Vermez

Merkür’ün bağımsız entelektüel tarzı, kariyer ve halkla ilişkilerde stratejik kararlara yardımcı olarak onuncu eve fayda sağlar. Yüksek statü arzusu, tutku veya duyguya dayalı pervasız kararlara yol açabilir.

Merkür’ün kuru, analitik yaklaşımı, bu insanları, duygusal temelli kararlar vermekten alıkoyabilir. Gezegen ayrıca iletişim ve ağ oluşturma yeteneklerine de yardımcı olur. Sosyal merdiveni tırmanmanın onuncu evinde bunlar değerli hediyelerdir.

Onuncu evdeki Merkür ayrıca harita sahibinin bir haber veya dedikodu konusu olarak "hakkında konuşulmasına" neden olabilir. Bu pozisyona sahip olanlar bunu akıllarında tutmakla akıllıca davranmaktadırlar.

10. Evdeki Venüs Toplumsal İlişkilerde Duyarlıdır

Onuncu evdeki Venüs harita sahibini halka çekici kılar. Bu konum, halkla ilişkilere incelik, takdir ve ince ayarlı bir duyarlılık getirdiği ve halkın dikkatini çektiği için her zaman faydalıdır.

Venüs, doğum haritasında her zaman güzelliği içinde bulunduğu evde bulur. Onuncu evde, dünyanın, insanların başarmak için birlikte çalıştığı güzel bir ağ olarak nasıl işlediğini görür.

Halkla ilişkilerde incelik kullanır ve halkın gözünde en iyi tarafını göstermeyi bilir. Moda, reklamcılık veya güzelliğin aktarılmasının önemli olduğu herhangi bir alanda kariyer, onuncu evde Venüs’ü olan harita sahipleri için doğal yollardır.

10. Evdeki Mars Dünyadan İstediğini Almasını Bilir

Onuncu evdeki Mars dünyadan istediğini almayı bilir. İradesini dünyaya uygular ve olası tepkilerden korkmaz. Bu harita sahipleri kariyerlerinin peşinden giderken agresiftirler ve güçlü, kendine güvenen kişilikleri vardır.

Savaşmaktan çekinmezler ve statülerini yükseltmek için herhangi bir fırsatı, kazanılması gereken bir savaş olarak görülür. Güçlerini ve iradelerinin gücünü göstermelerine izin veren herhangi bir kariyer, bu pozisyonla muhtemeldir.

Askerlik, polislik ve siyaset bu harita sahipleri için bariz seçeneklerdir. Bu meslekler kamusal alanda savaşma ve kazanma isteklerini göstermek için ince bir yol sunar.

Halkın gözünde kaybetmek veya zayıf görünmek onlar için yıkıcıdır ve onları öfkeye sevk edebilir. Güçlü ve kendinden emin görünmeye için sürekli ihtiyaçları vardır.

Mars kahramanı oynamayı sevdiğinden, başkalarının hakları için savaşmak bu pozisyonda yaygındır. Harita sahibinin halka açık imajı bu süreçte iyileştirilirse, bu çifte zaferdir!

10. Evde Jüpiter Popüler İnsanların Ortak Konumu

Okulda popüler olan insanlar için ortak bir konumdur onuncu evdeki Jüpiter. O kadar rahattırlar ki, dikkat veya popülerlik kazanmaya çalışmak zorunda bile kalmazlar. Popüler olmak hayattaki doğal konumlarıdır. Jüpiter utangaç veya korkak değildir. Kendisinden emindir.

Onuncu evde, gerçek ve kendinden emin olmak için bu doğal yeteneğe insanların kayıtsız kalması zordur. Jüpiter’in mutlu-şanslı tavrını yayan bir kişilik her zaman çekicidir.

Kariyer fırsatları, bu harita sahiplerine tamamen şans gibi görünür, ancak başkalarının gözden kaçırdığı fırsatları fark etmelerini sağlayan iyimser tutumları başarılarının esas sebebidir.

Bu harita sahipleri, büyük bir şekilde halka açık şeyler yapmakta rahattır. Birçok insanı içeren büyük, ayrıntılı bir olay düzenlemek, onuncu evdeki Jüpiter’in sorunsuzca yapabileceği bir şeydir. Ardından, kimse ne olduğunu anlamadan statülerini ve sosyal konumlarını artırmak için partiyi kullanabilirler.

10. Evdeki Satürn Kariyeri Ciddiye Alır

Onuncu evde Satürn’e sahip olanlar kariyer, başarı ve statüde başarıyı o kadar ciddiye alabilirler ki, aslında her şeyi olması gerekenden daha zor hale getirirler.

Satürn, iyi bir şey gibi görünen onuncu evi yönetiyor ve olsa da başarmak ve halkın gözünde beğenilmek için muazzam bir baskı hissettirir.

Onuncu evdeki Satürn pes ettiğinde, bunu tamamen ve bazen dramatik bir şekilde yaparr. En iyi senaryoda, bu konum dünyada başarmak için dayanıklılık ve istikrarlı kararlılık sağlar.

Bu harita sahipleri kuru, ciddi bir baba kişiliğine sahip olabilir veya bazen, halkı etkileme ihtiyaçları o kadar büyüktür ki, aşırı derecede gösterişli, şatafatlı ve sahte görünürler. Çünkü çok sıkı çalışırlar ve aşırıya kaçarlar. Kariyerlerinde liderlik pozisyonlarını tercih ederler.

Etrafta patron görmeye dayanamazlar. Yüksek statüye sahip herhangi bir kariyer onları tatmin eder ve her zaman ilerlemek için alana ihtiyaçları vardır.

Uranüs 10. Evde Kendi Yolunu Çizer

Onuncu evdeki Uranüs kendi yolunu çizer. Kendi arzularını, kamusal imaj konusundaki endişelerinin önüne koyar. Uranüs’ü onuncu evinde olanların her zaman bağımsız bir kamuoyu anlayışı vardır.

Bu pozisyon iyi veya kötü şöhrete yol açabilir. Ancak bu her zaman harita sahibinin motivasyonlarına ve kararlarına bağlıdır. Halkın gözünde işler ters gittiğinde bile, onuncu evdeki Uranüs seçtiği rotada kalır.

Halk genellikle bu harita sahiplerini tek yönlü bir yola saplanmış olarak görür. Kararlıdırlar ve başarıya giden kendi seçtikleri yolda yoğun bir inançları vardır.

10. Evdeki Neptün Yeteneklerini Görmezden Gelir

Doğum haritasının 10. evinde Neptün olanlar genellikle profesyonel yaşamlarını ve başarılı olma yeteneklerini görmezden gelirler ve çok şey başarabilmelerine rağmen spot ışıklarından hoşlanmazlar.

Onları başarıya ve kamuoyunda tanınmaya götüren herhangi bir eylem planına gerçekten bağlı kalma eğilimli değildirler. Neptün onuncu evinde olanlar için bir kariyere karar vermek ve ona bağlı kalmak inanılmaz derecede zor olabilir.

Özgürlük ihtiyacı ve gerçeklerden kaçma eğilimi Neptün’ün ayırt edici özellikleridir. Dolayısıyla, başarıya giden tek bir yola bağlı kalmak, hayattaki diğer tüm seçenekleri ortadan kaldırır, bu da özgürlüğü elinden alır ve Neptün’ün kaçma ihtiyacını boğar.

Aynı zamanda bu astrolojik yerleşim, harita sahibinin başarısızlık adına kendi zayıflıklarından başka mazeretinin olmadığını hatırlatır. Ve hatalarını ortaya çıkarır.

Neptün, başarıya zorlanmaktansa, belirsiz kalmayı ve en iyiyi yapabileceğini hissettiğinde yeteneklerini kullanmayı tercih eder. Duygular, özen, sanat veya stil içeren kariyerler, onuncu ev Neptün için doğaldır. Bu kariyerler, talep üzerine ortaya konulamayan, yaratıcı, sezgisel, duygu ve şefkat yeteneklerine sahip onuncu ev Neptün insanları için uygundur.

10. Evde Plüton Herkesle Rekabet Eder

Onuncu evdeki Plüton, gözünü başarıya diktiğinde, arkasına bakmaz. Kimseye güvenmez ve herkesle rekabet eder. Genellikle gizemli veya acımasız bir kişilikleri vardır. Başarıya odaklanmaları ciddi bir iştir ve buna son derece takıntılı hale gelebilirler.

Rekabeti, ancak kendileri istediğinde, kendilerini zarara uğratmak pahasına bile olsa, kendi kararlarıyla bırakırlar.

Tabii ki, kendi gizli ve kindar davranışlarının kurbanı olarak sona ererlerse, yeniden inşa etmek ve hatalarından ders çıkarmak için yenileyici güce sahiptirler.

Bu harita sahipleri, gizemli özelliklerini belirli bir kullanım için iyi hale getirebilecekleri herhangi bir kariyerde başarılı olurlar.

Gizli bir dedektif veya sorgulayıcı olarak çalışmak onlar için mükemmeldir. Araştırmayı ve kandırılmamayı gerektiren psikolojik çalışmalar da iyi bir seçimdir.

Onuncu evdeki Plüton nadiren yararlanılır ve savaşmaktan vazgeçmez. Bazen başarısız olmalarının nedeni genellikle dünyaya karşı duydukları güvensizliktir.