Doğum Haritasında Sekizinci Ev Konuları? 8. Ev Hesaplama
DOĞUM HARİTASI HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Sekizinci ev, doğum haritasında karmaşık ve yanlış anlaşılan bir yerdir. Bu astrolojik alanın, ikinci ev gibi, parayla da çok ilgisi vardır. Ama sekizinci ev sizin eşyalarınızla ​​ilgili değil, diğer insanların eşyalarıyla, hem cömertlikle hem de kayıplarla nasıl başa çıktığımızla ilgilidir.

Yedinci ev ilişkilerle ilgiliyse, sekizinci ev, varlıklarınızı sevdiğiniz veya iş ortağınızla birleştirdiğiniz yerdir. Klasik olarak, bir kadının evlilikle getirdiği “çeyiz” burada bulunur. Aynı zamanda borçları, kredileri bulduğumuz yerdir.

Hibeler ve kazanılmamış gelirler bu astrolojik konumla alakalıdır. Ayrıca sekizinci eve, kaçınılmazlıkların evi diyebiliriz. Çünkü orası ölüm ve vergiler gibi kaçınılmaz şeylerle karşılaştığımız yer.

Nihayetinde, sekizinci ev her türlü güç dinamiği ile ilgilidir ve “Borçlanmaya değer ne var?” Sorusunu sorar.

Sekizinci Ev Cinsiyetin ve Dönüşümün Evidir

Bu ev doğum, ölüm, okültizm, akıl sağlığı, gizemler ve miras temalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bitişler ve kaçınılmaz olarak takip eden başlangıçlarla ilgili olan sekizinci ev, nihayetinde dönüşüm ve dağılmanın ardından yaşayan potansiyel ile ilgilidir.

Üreme, ölüm ve dönüşümün birbiriyle ne ilgisi var? Hepsi hayvani içgüdüler. Sekizinci evde doğum gezegenleri olanlar genellikle doğaüstü veya okült konulara ilgi duyarlar, yoğun aşklar yaşarlar ve muhtemelen yaşamları boyunca birkaç muhteşem değişimden geçerler.

Sekizinci ev bize arzularımıza teslim olmanın sorun olmadığını, bir gün öleceğimizi, ancak her zaman uyarlanabilir olmamızı ve bugüne ve geleceğe yer açmak için geçmişi bırakmaya hazır olmamızı hatırlatır.

Doğum haritasının bu bölgesinden geçen gezegenler herhangi bir durumun temellerini anlamamıza yardımcı olur ve yaşamın karmaşıklıklarının bir hatırlatıcısı olarak hizmet eder. Bu ev Akrep enerjisine karşılık gelir.

Sekizinci ev, hem gerçek hem de mecazi anlamda genellikle ölüm evi olarak adlandırılır. Bu ev cinselliği de yönetir. Aynı zamanda yeniden doğuş, kriz ve değişim, bağımlılık, dönüşüm, yenilenme ve bunlara karşı tutumlarımız etrafında döner.

Haritanın bu alanı Plüton tarafından yönetilen Akrep burcuna aittir ve anahtar ifadesi “Arzu ediyorum” dur.

8. ev, haritanın gizemli alanlarından biridir. Doğum-ölüm-yeniden doğuş döngüsü, derin bağlar ve diğer insanların parası ve enerjisi (pasif gelir, yatırımlar, miraslar, vb.) yoluyla dönüşümle ilgisi vardır.

8. ev tamamen derinliklere bakmak, enerji ve kaynakları sıralamak ve kendini ve başkalarını derin bir seviyede tanımakla ilgilidir. Bu ev, ikinin bir olduğu, üreme ve yenilenme ile ilişkili birleşme bölgesidir.

8. Evdeki Güneş İlişkilere Çok Önem Verir

Sekizinci ev Güneş’i sürekli olarak yeni ilişkilere girmeye yönlendirilir ve zamanlarının çoğunu ilişkilere dolanmış olarak geçirirler. Bu, sekizinci evdeki kişinin ilişkilere çok fazla değer verdiği ve sonunda kendini kullanılmış hissettiği acı verici bir yerleşim olabilir.

Güneş her zaman parlamak ister ve sekizinci evde derin, samimi ilişkilerde parlamak ister. Ne yazık ki, herkes onlar kadar tutkulu değil. Bu da sekizinci evin Güneş’i için çok fazla acıya neden olabilir.

İnsanlar genellikle ilişkiler konusunda rahattır ve sekizinci evin Güneş’leri bu tuhaf insanların ellerinde çoğu zaman iniş çıkışlar yaşar. Bu yerleşimde kendi duygularında kaybolmuşluk veya duygusal acı çeken bir baba yaygındır. Huzuru yakalamak, harita sahibinde, ömür boyu süren bir arayış haline gelir.

Yaşamları boyunca samimi ilişkiler aralar. Yine de bu konuda her zaman bir eksiklik hissederler.

Sürüklenmiş hissetmelerine rağmen kendilerini bu dünyada bulmak ve diğer insanlar aracılığıyla parlamak için, kendi başlarına parlamayı öğrenerek daha fazla içsel güç bulurlar.

Sağlıklı ilişkiler onların can damarıdır ve sağlıksız ilişkilerle savaşarak enerji harcamak zorunda olmadıklarında, kendi başlarına büyüme özgürlüğüne sahip olurlar.

Doğum haritasında sekizinci ev Güneş’ine sahip olanlar için en büyük hediye, kendi başlarına büyümeyi öğrenmelerine olanak tanıyan derinden bağlı, duygusal bir ilişkidir.

8. Evdeki Ay’ın İlişkilerden Beklentisi Yüksektir

Ay sekizinci evdeyken, ilişkilerde kimin daha fazla ödün verdiği ve umursadığı konusunda sürekli bir kargaşa yaşanır. Yakın ilişkiler yoluyla duygusal huzur ve rahatlık aranır.

Sekizinci evde Ay’ı olanlar gündelik ilişkilerden hoşlanmazlar. Yakın ilişkileri çok ciddiye alırlar ve potansiyel bir eşin istedikleri veya istemedikleri biri olup olmadığını çok çabuk anlarlar.

Bu insanlar genellikle ilişkilerine takıntılı olurlar çünkü tüm odaklarını ve enerjilerini onlara verirler. Bilinçsizce tüm hayatlarını eşlerine odaklarlar ve eşlerinin neden onlara bu kadar çok ilgi göstermediğini merak ederler.

Sekizinci evdeki Ay insanı bilinç dışını bilince getirdiğinde ve partnerinden çok fazla şey beklediğini fark ettiğinde mutluluk bulur. Tüm hayatlarını eşlerine odaklamak onların seçimidir ve eşlerinden de aynı şeyi yapmasını beklemek bencilcedir. Bu sadece acı ve hayal kırıklığına yol açar.

Sekizinci ev Ay’ının, tüm ihtiyaçlarının ilişkiler yoluyla karşılanmasını beklemek yerine kendi kendine yeterli olmayı öğrenmesi gerekiyor.

Sözsüz iletişime son derece duyarlı olan bu insanlar, diğer insanları bir duygu düzeyinde deneyimlerler. İnsanları duygularıyla hızlı ve doğru bir şekilde değerlendirirler ve bu duygular kelimelere dökülemez. Bu, sekizinci ev ayının taşıdığı duygusal bir ağırlıktır çünkü hissedilir ama ifade edilmez.

Huzur, bu duygulardan ve ilişkilerde beklentilerinden vazgeçtiklerinde bulunur. Doğum haritasındaki sekizinci evde Ay karşılığında hiçbir şey beklemeden bir başkasına bakma ihtiyacını karşılamayı tetikler.

Ay’ın araştırma ve anlama ihtiyacını karşılamak, odağı benlikten uzaklaştırmaya ve dolayısıyla sekizinci evdeki Ay’ı özgürleştirmeye yardımcı olan politika, psikoloji veya astroloji gibi dünyevi konulara kaydırılarak kazanılabilir.

Bu harita sahibini annesini çok duygusal ve tutkulu biçimde algılar. Yine de harita sahibi kendisini, asla onunla tamamen bağlantılı hissetmez. Bu eksik bağlantı, sonsuza kadar yakın ilişkiler ve dünyanın büyük planını anlamada daha büyük anlam arayarak devam eder.

Genellikle kadınlardan gelen kazançlar veya mirasları vardır.

8. Evdeki Merkür’ün Entelektüel Yaklaşımı İşe Yarıyor

Merkür her zaman yerleştiği evi aydınlatmaya yardımcı olur. Sekizinci evin derin duygularını tartışabilmek, harita sahibinin bu evin getirebileceği acıdan kurtulmasına yardımcı olur.

Yakın ilişkilerin sekizinci evi, Merkür’ün havadarlığından yararlanır. Merkür, harita sahibinin duygu yükü altında ezilmesine izin vermez ve konuyu bilinçsiz alemden ziyade bilinçli alemde tutar.

Sekizinci ev bir su evi olduğu için burada yaşanan sorunların çoğu, onları doğru anlayamamaktan kaynaklanmaktadır. Yanlış anlaşılan duygular içinde gezinmek acı verici olabilir. Merkür, bu duyguları sıralayabilir ve rasyonel olarak anlayabilir, böylece harita sahibini bilinçsiz duyguların acısından kurtarabilir.

Bazen, Merkür, duyguları mantıksız ve gereksiz olarak reddedebilir. Her iki durumda da, sekizinci evdeki Merkür, bir basınç tahliye valfi görevi görür ve faydalı bir yerleşimdir.

8. Evdeki Venüs Yakın İlişkilere Nezaket Katıyor

Astrolojideki en iyi yerleşimlerden biri olan doğum haritasının sekizinci evindeki Venüs incelik, güzellik ve zevk getirir. Yakın ilişkilerde alma ve verme, kolayca ve doğal olarak gelir.

Sekizinci ev Venüs haritası sahipleri ilişkiler konusunda rahattır ve getirdiği şehvetli zevkleri takdir ederler. Venüs, sorunların fazla ağırlaşmasına izin vermeden sekizinci evin tadını çıkarabilir.

Bu astrolojik konumda Venüs karşılığında fazla bir şey beklemeden dünyadan ve diğer insanlardan aldıklarını kabul etmekten mutluluk duyar. Yine de, adalete değer verdiğini asla unutmamak gerekir.

Bu doğum haritası yerleşimi, başkalarının eksikliklerini sabırlı bir anlayışla karşılar ve yakın ilişkilere nezaket katar. Dünyanın getirdiği ölümler ve vergiler gibi kaçınılmaz zorluklar, sekizinci evdeki Venüs ile kolayca kabul edilir.

8. Evdeki Mars Zorlu Bir Yerleşimdir

Sekizinci evdeki Mars zorlu bir yerleşim olabilir. Mars, harita sahibinin "iradesini" temsil eder. Mars, yakın ilişkilerin ve alıp vermenin sekizinci evindeyken, yoğun bir şekilde hüsrana uğrayabilir.

Mars vermek konusunda en zor olan gezegegendir. Mars’ın tüm amacı harita sahibinin iradesini tatmin etmektir çünkü önemli olan kendi ihtiyaç ve istekleridir.

İlişkilerde uzun vadeli savaşlar, neyin adil olduğuna dair algılar yüzünden ortaya çıkabilir. Vergilerle ilgili sorunlar yaygındır çünkü Mars, sahip olduğunu düşündüğü şeylerden vazgeçmeyi reddeder.

İlişkilerdeki duygusal kontrol sorunları, Mars’ın vermeyi çok zor bulduğu için asla çözülmeyen eşleşmelere dönüşebilir.

Jüpiter 8. Evde Gerçek Bir Hediyedir

Sekizinci evdeki şanslı Jüpiter gerçekten bir hediyedir. Jüpiter, doğum haritasının sekizinci evine düştüğünde her zaman diğerlerinden kazanır. Hem de hiç çaba sarf etmeden. Jüpiter bencil değil cömerttir ve bu cömertlik her zaman Jüpiter’e geri döner.

Sekizinci evin alış verişi bu konumda Jüpiter ile zahmetsizce gerçekleşir. Jüpiter’in özgürlüğü seven evrensel bakış açısı, yoğun duygusal ilişki meselelerinde çıkmaza girmeyi reddeder. Bunun yerine, Jüpiter sekizinci evdeyken çıkmaza giren ilişkileri bitirmeyi tercih eder.

Belki de bu yüzden Jüpiter genellikle sekizinci evde hediyelerin alıcısıdır. Jüpiter bu doğum haritası konumunda bencil davranışlara müsamaha göstermez.

8. Evdeki Satürn Vaz Geçmekte Zorlanır

Sekizinci evdeki Satürn, herhangi bir şeyden vazgeçmeyi çok zor bulur. Bu, bu yerleşimi uzun bir yaşamın göstergesi yapsa da, genellikle yakın ilişkilerde mücadele eden uzun bir yaşamdır.

Ama sonunda Satürn her zaman dersini vermeyi başarır. Bu pozisyona sahip harita sahibi, sonunda yaşamın ilerleyen dönemlerinde bırakmayı öğrenir. Ancak o zamana kadar sekizinci evdeki Satürn ağır, endişe verici ve olumsuz tutumunu ilişkilere yansıtır.

Harita sahibi samimi ilişkilere girmek için baskı hisseder, sonra bu ilişkilere bir kez dahil olduktan sonra diğer kişiyi kaybetme endişesini asla bırakmaz. Harita sahibi her zaman partnerinin ilişkiye yeterince bağlı olmadığını ve yeterince vermediğini düşünür. Bu dinamik üzerindeki stres ve depresyon, kişiliğini bozar ve çevresindekileri kendisinden uzaklaştırır.

Yaşamın erken döneminde, sekizinci evinde babasını çevreleyen Satürn’lü kişi için genellikle kayıp olur veya baba, özellikle para konusunda aşırı ciddi olarak görülür. Bu da tüm bu dinamiği erken yaşlardan itibaren kurmaya hizmet eder.

Para genellikle ilişkilerde kaybedilir ve sekizinci evdeki Satürn’de mirasta gecikmeler görülür. Yine, bu, hayattaki doğal alış verişi öğrenmenin ve kabul etmenin zorluğunu temsil eder.

Sekizinci evde Satürn’e sahip olanlar, tek bir hareketle başlayan uzun vadeli yükümlülüklerin kesinlikle farkındadır. Onlar için bir hediyeyi veya maddi yardımı kabul etmektense reddetmek daha iyidir. Çünkü onunla birlikte uzun vadeli bir geri ödeme yükümlülüğü olacaktır.

Bu yerleşim, Satürn’ün temkinli ve ciddi yapısının faydalı olduğu finans ve bankacılıkta çalışmak için mükemmeldir. Bununla birlikte, ilişkilerde Satürn, insanlar ve para üzerindeki sıkı tutumunu bırakmayı öğrenmelidir.

Uranüs 8. Evde Farkında Olmadan Kendisini Zora Sokabilir

Uranüs sekizinci evdeyken, aniden boşanma davası açan bir eş veya beklenmedik bir vergi denetimi gibi ani, beklenmedik kayıplara dikkat edilmelidir. Bu olaylar harita sahibi için beklenmedik bir durumdur, ancak harita sahibini tanıyan kişiler bu olayların geleceğini görebilir.

Uranüs, başkalarının bariz olarak gördüğü şeylerden habersiz olabilir. Bağımsız, özgürlük arayan doğası, burada ve şimdi olanlardan ziyade her zaman başka yerlere bakar. Bu yüzden hayatı alt üst olduğunda ancak aklı başına gelir. Hal bu ki dikkat etseler bundan kaçınabilirler.

Uranüs, sekizinci evin yoğun ve derin bağlılıklarıyla kendini rahat hissetmez. Eşlerinden bilinçsizce ayrılma alışkanlığı, sekizinci evdeki Uranüs’te yaygındır. Uranüs bunu birdenbire yaptığının farkına bile varmadan boşanabilir.

Vergilere ve hayattaki sinir bozucu parasal yükümlülüklere karşı sessiz bir isyan içerisindedir. Genellikle sekizinci evdeki Uranüs bu konularla alışılmışın dışında bir şekilde başa çıkmaya çalışıldığında sorunlara yol açar.

Uranüs’ün bu astrolojik konumda bırakma ihtiyacını dizginlemeyi öğrenmesi gerekiyor. Sekizinci ev, yakınlık ve alma ve verme dinamiği ile ilgilidir. Bu fikirler bu konumdaki Uranüs’e yabancıdır ve her zaman özgür olmak isteyen Uranüs için nahoştur.

Çoğu gezegenin sekizinci evde biraz mesafeli olmayı öğrenmesi gerekirken, Uranüs’ün müstakil doğasını gerekli miktarda samimiyetle dengelemeyi öğrenmesi gerekir.

8. Evdeki Neptün’le Yakın İlişkiler Bulanıktır

Neptün sekizinci evde olduğunda, yakın ilişkilerde bulanık çizgiler bulunur. İlişkilerde verilen ve alınanlarla ilgili kurallar net değildir ve bu evdeki Neptün’de kötüye kullanım yaygındır.

Neptün hassas, şefkatli ve empatiktir. Vermek ister ve dürüstçe karşılığında hiçbir şey beklemez, kendisini kötü niyetli durumlara hazırlar. Ancak Neptün, satır aralarını okuma ve ruhun konuşulmayan iletişimini anlama konusunda da yeteneklidir.

Bir noktada bu, Neptün’e kendini savunma zamanının geldiğini anlaması için fikir verir. Neptün verdiği kadar ilişkilerden de almayı öğrenmelidir. Bu isteksizliğin bir kısmı Neptün’ün özgürlük ihtiyacından gelir. Alarak, yükümlülük altına girmek istemez ve özgürlüğünü vererek koruduğunu, ancak alarak kaybedeceğini düşünür.

Vergiler ve başkalarına karşı parasal yükümlülüklerle ilgili kafa karışıklığı ve dağınıklık, sekizinci ev Neptün’ünde yaygındır çünkü gezegen, yapısı ve kuralları olmayan bir dünyada yaşıyormuş gibi davranmayı tercih eder.

8. Evdeki Plüton’un En Büyük Zorluğu Bırakmaktır

Plüton sekizinci evde kendi evindedir, ancak her zaman rahat değildir. Bırakmak, Plüton’un en büyük zorluğudur ve kendi evinde gerçekten test edilir.

Yakın ilişkiler fazla ciddiye alınır. İlişki konularını konuşulmayan karanlığın içinden, konuşmanın ışığına çıkarmakta güçlük çekerler.

Duyguların çoğu bilinçsizdir ve harita sahibi sözlü veya fiziksel patlamalarla ifade edilebilen zorlamalar hisseder. Sekizinci evdeki bir Plüton, ilişki kurduğu kişiyi baskısı altında teslim alana kadar, ilişkinin her yönünü bir güç mücadelesine dönüştürebilir.

İlişkiler sona erdiğinde, Plüton hala savaşmayı bırakmaz. Sekizinci evdeki Plüton’da, para için bitmeyen kavgalarla yıllarca süren boşanmalar yaygındır. Aile üyeleriyle güç mücadeleleri veya genç yaştan kaynaklanan derin kayıplar, doğum haritasının sekizinci evindeki Plüton’da yaygındır.

Bu kayıplar ve mücadeleler, harita sahibinin tüm yakın ilişkilerinde yaşamı boyunca iltihaplanmaya devam edebilir.

İlişkilerde gücü "bırakma" ve hayatın onu manipüle etmeye çalışmadan akışına bırakma yeteneğini bulmak, sekizinci evdeki Plüton’u mutluluğu bulmak için tek yoludur.