Doğum Haritasında Yedinci Evin Anlamı Nedir?  7. Ev Hesaplama
DOĞUM HARİTASI HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Yedinci ev, doğum haritasının batı ufkunda yer alır. Birinci evin karşısında yer alan bu ev sadece romantik ilişkilerle ilgili değil, her türlü bire bir karşılaşmalarla ilgilidir.

Partneriniz, en iyi arkadaşınız ve düşmanınız hepsi yedinci evde temsil edilir. Sözleşmeler ve müzakereler de bu yerde bulunur. Eskiler de bu evi ölümle ilişkilendirdiler. Bunun nedeni, Güneşin battığı, ufkun altında kaybolduğu yerin burası olmasıdır.

Şiirsel olarak, bu, iyi ya da kötü, başka bir kişiyle ortaklığa girdiğinizde özerkliğinizi kaybetmenin ölümünü anlatır. Burası evlendiğimiz, sorumluluklar üzerinde tartıştığımız ve büyük tavizler verdiğimiz yerdir.

Aynı zamanda doğum haritasının bu evi kıyaslayabileceğimiz ve umutsuzluğa kapılabileceğimiz bir yerdir. Yedinci ev, aşkı bulduğumuz ve zorluklarla birlikte yüzleştiğimiz yerdir.

Astrolojide 7. Evin İçerdiği Konular

Yedinci ev, ortaklık evidir. Bazı astrologlar tarafından evlilik kutusu olarak adlandırılan bu ev, bire bir dinamiklerle ilgilenir. Romantik, ticari, hatta düşmanca ilişkiler astrolojinin bu evinin konu kapsamı içerisinde yer alır.

Yedinci Ev Ortaklığın Evidir

Yedinci ev (Torun) birinci ev olan yükselen burcun tam karşısında yer alır ve yaşamı değiştiren ortaklıkları temsil eder. 7. eve kadar tüm evler bir bireyin yakın dünyasını anlattı: paraları, evleri ve arkadaşları. Ancak yedinci evde, perspektif kavramı tanıtılır. Basitçe söylemek gerekirse, yedinci ev “kozmik artı bir” inizi sembolize eder.

Astrolojinin bu evi, romantik ortakların yanı sıra hayatınızdaki diğer önemli ilişkileri ifade eder. Yedinci evde doğum gezegenleri olanlar, yaşamın her alanında ortaklığa yönelerek ilişkilere çok odaklanma eğilimindedir.

Yedinci evden geçen gezegenler, anlaşmaları imzalamamıza, sözleşmeler imzalayarak bağlarımızı güvence altına almamıza ve işleri resmileştirmemize yardımcı olur. Bu ev Terazi enerjisine karşılık gelir.

Yedinci ev ortaklık etrafında döner: evlilik, iş ortaklıkları, ev ortaklıkları, ruh eşleri ve bu birlikteliklere karşı tutumunuz. Ayrıca açık düşmanlarınızı da yönetir. Uzlaşmalar, sözleşmeler ve avukatlar gibi arabulucular da bu evin kapsamına girer. Venüs tarafından yönetilen Terazi, haritanızın bu alanına sahiptir ve anahtar ifadesi “Dengeliyim” dir.

Astrolojide Yedinci Ev Evlilik ve Ortaklıkla İlişkilendirilir

Birinci kimlik evinin tam karşısında yer alan 7. ev, ilişkiler ve temas kurduğumuz diğer insanlarla ilgilidir. Bu alanda tüm ortaklıklar (ticari ve kişisel), sözleşmeler, evlilikler ve ticari alışverişler vardır.

Burası, başkalarıyla takım oluşturduğumuz, etkileşimlerimiz ve karşılıklı alışverişlerle kendimizi tanıdığımız yerdir. Bu evin amacı iki güç dengesi oluşturmaktır.

7. Evdeki Güneş İlişki Kurmaya Can Atar

Güneş’i doğum haritalarının yedinci evinde olanlar insanlarla ilişki kurmaya can atarlar. Büyüme ve kendi içlerinde parlama ihtiyaçları kendini ifade etme ve diğer insanlarla bire bir etkileşimler yoluyla sağlanır.

Bu doğum haritası sahipleri, diğer insanlarla ilişki kurarken kendilerini daha net görürler. İnsanları ilişkilere çekmede ustadırlar, aynı zamanda onlarla müzakere etmede son derece yeteneklidirler. İnsanlardan istediklerini nasıl alacaklarını da bilirler.

Kendi ihtiyaçları diğer insanlarla ilişki kurarak karşılandığından, yedinci ev Güneş’leri insanlarla etkileşim aramaktan kendilerini alamazlar. Yedinci ev insanlarının insanlarla etkileşimden aldıkları tepkiler ve geribildirimler kendilerinin yansımaları olarak kendilerini tanımlamaya hizmet eder.

Yedinci ev Güneş haritası sahipleri, insanları nasıl manipüle edeceklerini bildikleri için hayatta çok şey başarabilirler. Bununla birlikte, bu pozisyon sinir bozucu olabilir çünkü dünyada parlama yetenekleri için diğer insanlara güvenirler. İnsanlara karşı genellikle çok iltifat ederler.

Yedinci ev Güneş’leri, ilişkilerdeki kaldıraçlarının kesinlikle farkındadır ve bu kaldıracı kendi yollarını bulmak için kullanmaktan çekinmezler. Daha olgun yedinci ev Güneş’leri, kimse fark etmeden bu kaldıracı kullanmakta iyidir, ancak daha az olgun harita sahipleri daha şeffaftır.

7. Evdeki Ay Duygusal İlişkiler Kurar

Yedinci ev Ay’ları, kendi duygusal dengelerini korumak için bilinçsizce insanlarla ilişkiler kurar. Diğer insanlarla ilgilenmek isteyebilirler veya başkalarının onlarla ilgilenmesini bekleyebilirler. Ancak duygusal ihtiyaçların ilişkiler yoluyla karşılanması beklentisi her zaman gündemdedir.

İş hayatında, bu kişiler, iş ortaklarından kendilerine hizmet etmelerini bekleyen kişiler olabilir.

Veya yedinci evdeki bir Ay, danışmanlık görevi üstlenerek, başkalarıyla ortaklık kurarak veya insanların değerli iş becerilerine katkıda bulunarak başkalarına hizmet etme becerisine sahip olabilir.

Bu harita sahipleri, kendi hayatlarında rahat hissetmek için diğer insanlarla iyi ilişkilere ihtiyaç duyarlar. Ortaklarla etkileşimler onları rahatlatır.

Etkileşimler kavgacı olsa bile, yine de yaşamları boyunca birlikte hareket etme ihtiyaçlarını karşılarlar. Bu konumda desteklenen tema, belirli bir kişiden ziyade herhangi bir sosyal etkileşim ve ortaklıktır.

Yedinci ev Ay haritası sahipleri aşk ilişkilerinde kararsız olabilirler. Kendi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırlar ve bunu her zaman mevcut ortaklarından daha iyi yapabilecek biri olabilir. Bunu, insanları cezbetme ve onlarla müzakere etme konusundaki uzman becerilerinin bilinçsiz olduğu gerçeğine ekleyin, böylece bu konuda uzmanlaşmaya çalışmak zorunda bile kalmazlar ve bir ilişkiden diğerine kolayca geçiş yapabilirler.

Yedinci ev Ay’ı olan veya Alçalan burç Yengeç olanlar, genellikle duygusal, şefkatli ve hassas olan Yengeç benzeri insanlarla ilişkiler ararlar.

7. Evdeki Merkür Doğum Haritasının Faydalı Bir Konumudur

Bu faydalı bir yerleşimdir. Bire bir ilişkiler aşırı ciddiye alınmaz ve incinme olasılığı yoktur. Yedinci evde Merkür’ü olan doğum haritası sahibi ilişkilere biraz mesafeli ve analitik bir tarzla yaklaşır.

Sorunlar rasyonel bir şekilde tartışılır ve güç mücadeleleri veya duygusal oyunlara girmek yerine sorunlara çözüm bulmak her zaman amaçtır.

Yedinci evinde Merkür olan insanlar, bire bir ilişkilere hafif bir yaklaşıma sahiptir. Sohbet etmekten hoşlanırlar ve konuları çeşitli tutmayı tercih ederler.

Yedinci evinde Merkür veya Alçalan burç İkizler olan insanlar, genellikle İkizler burcu benzeri, bağımsız, sözlü ve rasyonel olan insanlarla ilişkilere çekilirler.

7. Evdeki Venüs İlişkilerden Zevk Almak İster

Son derece faydalı bir yerleşim olan yedinci evdeki Venüs harita sahibine bire bir ilişkilerden zevk alma beklentisi verir. Yedinci evdeki bir Venüs, ilişkilerde incelik sahibidir ve ilişkilere şefkatle davranır ama duygusal olarak değil.

Bu astrolojik yerleşime sahip insanlar, diğerlerinde olumsuz nitelikleri görmezden gelmeye çalışırken, insanlarda en iyiyi ararlar. Yedinci evdeki Venüs insanları ilişkilere şefkat ve saygıyla yaklaştığından, karşılığında genellikle iyi muamele görürler. Bu yedinci ev Venüs’ün armağanıdır.

Yedinci evdeki Venüs nasıl çekici olunacağını bilir. Bu insanlar insanların ne istediğini ve onları nasıl kazanacaklarını bildikleri için pazarlama ve satış meslekleri için mükemmel bir yerleşimdir. Uzlaşma ve müzakerede üstün beceriler, yedinci ev Venüs’te desteklenen konulardır.

7. Evdeki Mars İle İlişkilerde Güç Mücadelesi Hakimdir

Mars’ı yedinci evde olanlar, ilişkilerinde iradelerini ortaya koymaları gerektiğinden, genellikle bire bir ilişkilerde kendilerini güç mücadeleleri içinde bulurlar.

Mars "irade" gezegenidir ve "ilişkilerin" yedinci evinde olduğunda, harita sahibinin iradesini kullanma ihtiyacı genellikle başka bir kişinin pahasına olur.

Aslında ilişkileri iradelerini ifade etmek için bir araç olarak kullanırlar. Başka bir deyişle, bire bir ilişkiler yoluyla hayattan istediklerini alırlar. Aynı şekilde, diğer insanların da kendi ihtiyaçlarını ve gündemlerini yerine getirmekle eşit derecede ilgilenmelerini beklerler.

Bunların hepsini bir araya getirin ve yedinci evdeki Mars insanlarının birebir ilişkilerde nasıl agresif, talepkar ve tartışmacı olabileceğini hesaplayın. Ancak temkinli ve sabırlı olmayı bilirlerse, yedinci ev Mars haritası sahipleri, bire bir çağrışımlar yoluyla başarılar ve kazançlar elde edebilen güçlü müzakereciler olabilirler.

7. Evdeki Jüpiter İlişkilerde Özgürlük İster

Yedinci evde Jüpiter, mutlu ve şanslı tutumunu bire bir ilişkilere getiriyor. Bu harita sahipleri, ilişkilerde insanları çok gevşek tutar ve karşılığında büyük bir özgürlük verilmesini bekler.

Jüpiter’i yedinci evinde olan insanlar, dramadan veya yoğun duygusallıktan arınmış ilişkiler isterler. Yedinci ev Jüpiter insanlarında ilişkilerde sorumluluklar ve yükümlülükler açısından düşük beklentiler vardır.

Jüpiter’i yedinci evinde olan insanlar, ilişkilerinde kendi kurallarını ve programlarını yapma özgürlüğü isterler. Etkileşimlerin sıklığı veya derinliği hakkında beklentiler istemezler. Bu kolaycı ve özgürlüğü seven tarz, genellikle birden fazla evliliğe, çabuk sönen dostluklar ve iş ortaklıklarına sebep olabilir.

Yedinci evdeki Jüpiter, ilişkileri o kadar hafife alabilir ki, kaybetmeyi akıllarına bile getirmedikleri insanları kaybederler. Bu pozisyonda, özgürlük ihtiyacının ilişkilerde büyük kayıplara neden olmamasına dikkat edilmelidir.

7. Evdeki Satürn’ün İlişkilerinde Ciddiyet Hakimdir

Yedinci evdeki Satürn’de ilişkilerde aşırı ciddi bir bakış açısına doğru bir eğilim bulunur. Öyle ki, bu kişiler birebir ilişkilere kilitlenmekten kaçınmaya çalışabilirler.

Genellikle her etkileşimin iyi gitmesi gerektiğine dair bir beklenti ve istek vardır bu konumda ve aksi durumlar kayıp olarak değerlendirilir. İlişkilerde bu tür kendi kendine uygulanan stres, sonunda bu harita sahiplerinin başarısızlık korkusu nedeniyle ilişkilerden kaçınmasına neden olabilir.

Genellikle bu insanlar yaşlı insanlarla ilişki kurmayı seçerler. Bu, ilişkiyi kolaylaştırır, çünkü harita sahibinden kaynaklanan herhangi bir hata masum olgunlaşmamışlığa bağlanabilir. Veya yaşlı kişi liderlik pozisyonunu alabilir ve etkileşimdeki herhangi bir hatayı kendi üzerlerine alabilirler.

Satürn’ü yedinci evinde olanlar bazen bu nedenlerle kendilerinden daha yaşlı kişilerle evlenir. Bununla birlikte, bu yedinci ev harita sahipleri olgunlaştıkça, güvenleri ve bilgelikleri artar ve daha eşit ilişkiler arayışı içinde yaşlı ortaklarını terk edebilirler.

Bu insanlar genellikle yaşları ilerledikçe ilişkilerde daha fazla başarı bulurlar.

Uranüs 7. Evde İlişkilerde Kapana Kısılmışlık Sendromu

İlişkilerde ve ortaklıklarda kapana kısılmış hissetme eğilimi, genellikle yedinci evdeki Uranüs’te bulunur. Bu harita sahipleri, kenara itilemeyecek kadar fazla olana kadar büyük hayal kırıklıklarını kendilerinden uzak tutabilirler. Sonra patlarlar ve özgürlükleri için koşarlar.

Uranüs’ü yedinci evinde olan insanlar, kendilerine sınır koymaya çalışan ortaklardan hoşlanmazlar. Kontrol edilmeyi reddederler ve aynı zamanda ortaklarına büyük bir özgürlük alanı sunarlar.

Yedinci evdeki Uranüs, bağımsız bir duyguya sahiptir . Yedinci evdeki bir Uranüs partnerini kaybetmenin en kolay yolu, onları duygusal drama ile boğmaktır. Güven ve gevşek sınırlara dayalı bire bir ilişki veya ortaklık, yedinci evdeki Uranüs ile tek mutlu ilişkidir.

7. Evdeki Neptün İle İlişkiler Fedakarlık Üzerine Kuruludur

Belirsiz sınırlar, yedinci ev Neptün’ün ayırt edici özelliğidir. Çoğu zaman bire bir ilişkinin arkasındaki nedenler belirsizdir. Samimiyetle ilgili kurallar bulanıktır. İletişim genellikle sislidir ve beklentiler çarpıktır.

Çoğu zaman, yedinci ev Neptün ile ilişkilerde diğerine hizmet eden bir kişilik vardır. Bu kişi, diğerleri için sürekli fedakarlık yapmak zorunda olduğuna da inanabilir.

Etkileşimler, bir zaman sonra kişinin kullanılmış hissetmesiyle dengesiz hale gelebilir. Bununla birlikte, yedinci ev Neptün haritası sahibi, ilişkilerde gerçek şefkat sunabilir. Bu astrolojik konumda gerçek duyguya değer verilir ve onurlandırılır.

Bu harita sahipleri için duygular gerçektir. Asla önemsiz veya gereksiz olarak bir kenara atılmazlar.

7. Evdeki Plüton İlişkilerde Şüphecidir

Plüton yedinci evdeyken şüpheli, yoğun ve güvensiz bir doğa yaygındır. Bu harita sahipleri, herhangi bir etkileşimde partnerlerinin amaçlarını deşifre etmek için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar.

İnsan ilişkilerinin inceliklerinin son derece farkında olan yedinci ev Plüton haritası sahipleri sabırlı ve araştırmacıdır. İnsanları yeterince incelediklerinden ve ilişkideki amaç ve niyetlerini tam olarak anladıklarından dolayı, tatmin olmadıkça, bir arkadaşlık, aşk ilişkisi veya iş ortaklığına dahil olmazlar.

Yedinci ev Plüton haritası sahipleri ayrıca bir ilişkide, kimin daha güçlü olduğu konusunda hassastırlar. Eğer güçlü olan taraf kendileri değilse, güç kazanmaya çalışırlar.