ALÇALAN BURÇ HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)
Twitter Paylaş
Pinterest Paylaş
Tumblr Paylaş
Whatsapp Paylaş

Alçalan Burç Nedir? Nasıl Hesaplanır? Burçlardaki Alçalanın Anlamı Nedir?

Parmağınızı astrolojinin uçsuz bucaksız evrenine soktuysanız, kozmik profilinizi oluşturan burçlar, evler ve gezegenlerle dolu bir astrolojik doğum haritanız olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur.

Güneş, ay ve yükselen burçlarınız hakkında bilgi sahibisiniz belki ama, astrolojide alçalan burcunuzun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Doğum haritanızdaki bu önemli açı, hem diğer insanlarla hem de kendinizle olan ilişkilerinize çok fazla ışık tutabilir.

Hemen alçalan burç hesaplama formunu doldurun ve bu astrolojik konumun sizin için ne anlama geldiğini öğreninin!

Doğum haritasındaki alçalan burç , yükselen burcunuzun zıt işaretidir. Güneş sistemimizdeki gezegenlerin her biri belirli bir doğal dürtüyü yansıtır, bu nedenle içinde bulunduğu burcun enerjisiyle birleştiğinde, yaşamda özümüze dair içgörü elde ederiz.

Güneş ve ay burçlarınızın aksine, alçalan burç, doğum haritasında gerçek bir gezegen veya gök cismi yerine açısal bir nokta ile temsil edilir. Her astroloji haritasındaki, tümü X/Y ekseninde yer alan dört önemli açıdan biridir.

Astrolojik tepe noktası (genellikle kısaca MC (MIDHEAVEN) olarak adlandırılır) ve dip nokta işareti (kısaca IC olarak adlandırılır) sırasıyla genel ve özel hayatınızı temsil eder ve bunlar bir grafiğin üstünde ve altında bulunurlar. Ancak alçalan burç (DC), yükselen burcun (AC) karşısında, grafiğin sol tarafında yer alır. Yükselen burcunuz yüzey seviyesindeki kişiliğinizi ve benlik imajınızı temsil eder, astrolojideki alçalan burç ise tamamen başkalarıyla olan ilişkilerde aradığınız şeyi temsil eder. Alçalan burç ve yükselen birlikte çalışarak bireyin daha eksiksiz bir resmini oluşturur. Yükselen, dünyaya genel olarak sunulan kişiliğin göstergesidir. Alçalan burç, hayatta size çekici gelen bireyin tipinin göstergesidir.

Doğum haritanızda, alçalan burç çok önemli bir nokta olarak kabul edilir. Bu astrolojik açı, doğum haritasındaki en önemli açılardan biridir. Alçalan burç, potansiyelinizin ve hedeflere ulaşma yeteneğinizin temsilcisi olabilir. Alçalan burcunuzun, güneş burcunuzun ve ay burcunuzun farkındalığı, astrolojik açıdan tam kişiliğinize genel bir bakış sağlar.

Bir hayat arkadaşı bulmak son derece zor olabilir. Astrolojik çizelgelerimiz aracılığıyla kendimiz ve bir yaşam partnerinde neye ihtiyacımız olduğu hakkında çok şey öğrenebiliriz. Yükselen burcumuz bize kendimizi, sosyal kişiliğimizi ve tüm ilk izlenimlerimizde ortaya çıkanları anlatır.

Bu burç, benliğin evi olan ilk evimizi işgal eder. Alçalan burcumuz ise ortaklıklar evi olan yedinci evimizi işgal eder. Bu işaret bize bir partnerde neye değer verdiğimizi söyler ve bir ilişkide neye ihtiyacımız olduğunu anlamamıza yardımcı olabilir.

Alçalan Burç

Alçalan Burç Nasıl Hesaplanır?

Alçalan burcunuzu öğrenmek için tam doğum saatinizi bilmeniz gerekir. Ortalama iki saat aralıklarla değişen alçalan burcun doğru olarak hesaplanabilmesi için, doğduğunuz yıl içerisinde ileri yaz saati uygulaması olup olmadığını da hesaba katmak gerekir. Şayet doğum saatinizi biliyorsanız, astroasist.com un ücretsiz alçalan burç hesaplama sistemini kullanarak saniyeler içerisinde alçalan burcunuzu hesaplayabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi doğum haritaları matematiksel bir hesaplamadır. Doğum anında gezegenlerin konumlarını ve hangi burçta olduklarını saptar. Bir astrolojik haritada gezegen konumlarının yanı sıra açı ve nokta hesaplamaları da yapılır. İşte bunlardan birisi de alçalan burç hesaplama yöntemidir.

Doğum haritanızdaki alçalan burç önemlidir çünkü doğum haritasındaki Yükselen (ASC Ascendant) burcunuzun zıt yansımasıdır. Yükselen burç, Güneş ve Ay burçlarınızın hemen arkasındaki üçüncü en önemli burçtur. Sitemizin alçalan burç hesaplama sistemi aracılığı ile, kişilik ve karakter özellikleriniz ile ilgili olarak, alçalan burcunuzun neleri belirlediğine dair kısa bir açıklama bulacaksınız. Alçalan burç, romantik ortaklıklar ve ilişkiler konusundaki tercihiniz hakkında en belirleyici astrolojik açıdır.

Alçalan Burç Neyi Temsil Eder? Evlilik ve Ortaklık Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Yükselen burcumuz benliğimizin zirvesini işaret ettiği gibi, alçalan burç da evlilik ve ortaklıklarla ilgili yedinci evimizin zirvesini temsil eder. Bu ev, patronlarımız, iş ortaklarımız ve en iyi arkadaşlarımız dahil tüm en yakın birebir ilişkilerimizi ve diğer insanlara verdiğimiz taahhütleri yönetir. Ama özellikle aşk hayatlarımız ve romantik partnerlerimiz için geçerlidir.

Bununla birlikte, alçalan burçtan gelen işaretimiz, diğer insanlarda neye ilgi duyduğumuz, hayatımızdaki önemli taahhütleri ve ortaklıkları nasıl yönetmek istediğimiz ve hatta kucaklamak için mücadele edebileceğimiz kısımlarımız hakkında bize çok şey söyleyebilir.

Alçalan burcumuz, yükselen burcumuzla doğrudan karşıtlık içinde olduğundan, dünyaya aktif olarak yansıttığımız özelliklerin tam tersi nitelikleri bünyesinde barındırır. Dolayısıyla yükselen burcumuz, başkalarına nasıl göründüğümüzü ve kendimiz için ne tür bir imaj oluşturduğumuzu belirler - bu, ilk izlenimlerimiz, olaylara verdiğimiz tepkiler ve yüzeydeki kişiliklerimizle ilgilidir.- Ancak alçalan burcun ifade ettiği şeyler, yükselen burcumuzun olmadığı her şeydir.

Gölgelere (bilinçli veya bilinçsiz olarak) ittiğimiz tüm eğilimler, güçlü yönler ve zayıf yönler, alçalan burcumuzda bulunabilir. Bu, kendimizi sürekli olarak bu niteliklere neden çekildiğimizi anlamamıza olanak tanıyor.

Kişilik yapbozumuzun eksik parçaları gibi, her zaman diğer insanlarla olan ilişkilerimizi doldurmak için aradığımız delikler bu astrolojik açıda tanımlanır.

"Karşıtlar birbirini çeker" teorisi burada tam olarak yürürlüktedir: Kendimizde benimsediğimiz nitelikler ile uzaklaştırdığımız ya da eksikliğini hissettiğimiz nitelikler arasında belirgin (ve bazen karşı konulamaz) bir gerilim oluşur. Bu nedenle, sahip olmadıklarımızın aynı zamanda kendimizi bilinçaltında içine çektiğimiz şeyler olması da mantıklıdır.

Ama burada da dikkat edilmesi gereken önemli bir sinerji var. Zıt burçlar çatışabilir, ancak astrolojide aynı "ekseni" paylaştıklarından, aslında benzer değerlere ve hedeflere sahiptirler. Bununla birlikte, alçalan burcumuzun niteliklerine ilgi duymamız mantıklıdır çünkü, elde etmek istediğimiz şeylere ulaşmanın farklı bir yolunu temsil eder ve bu doğal olarak merak uyandırıcıdır.

Alçalan Burçların Özellikleri

Alçalan Burcumuzdan Neler Öğrenebiliriz? İlişkilerimizi Nasıl Etkiler?

Alçalan burcumuz, kısmen kendi içimizde erişmekte zorlandığımız şeyler olduğu için başkalarında hayran olduğumuz şeyleri temsil eder. Bize doğal gelmeseler bile, bu niteliklerde doğal bir çekicilik vardır. Bu nedenle, çoğu zaman alçalan burçtan gelen işaretimizin niteliklerini dış ilişkiler yoluyla hayatımıza sokmaya çalışırız.

Örneğin, alçalanımızın işaret ettiği burçta doğan insanlarla çok sayıda yakın ortaklığa girerken bulabiliriz kendimizi.

Alçalan burcumuzu yöneten işaret, bizim için ideal bir zodyak eşleşmesi olduğunu kanıtlayabilir, çünkü muhtemelen ilişkilere olan ilgimizi ateşleyen birçok özelliği bünyesinde barındırır. Alçalan burcumuzun enerjisine sahip olan biri, kişiliğimize denge ve sinerji sunabilir, bu da başarılı bir romantik ortaklık veya iş girişimi için iyiye işaret olabilir.

Ancak nihayetinde, alçalan burcumuzun niteliklerini içeren insanları ve ilişkileri aramamızın nedenlerinden biri, bu nitelikleri kendi içimizde ifade etmenin yollarını bulmaya çalışmamızdır.

Ve eğer bu mücadele konusunda kendimize karşı dürüst olmazsak, o zaman alçalan burcumuz, başkalarına yansıttığımız, sevmediğimiz veya kıskançlık hissettiğimiz niteliklere de işaret edebilir. Bununla birlikte, kendi olumsuz niteliklerimizi yansıtmanın bir yolu olarak, bilinçaltımızda neslimizin enerjisiyle uyumlu ilişkiler arayabiliriz.

Belirli bir kişilik tipine tekrar tekrar çekildiğinizi veya onu eleştirdiğinizi düşünüyorsanız, alçalan burcunuzu inceleyerek ve bu niteliklerin sizde nasıl tezahür ettiği konusunda dürüst davranarak biraz netlik bulmaya çalışın.

Alçalan Burç (7. Ev) Enerjisi Zıt Kutupların Çekim Etkisi

Alçalan burç bizim “gölge tarafımız” olarak tanımlanabilir. Yükselen tarafımız doğrudan deneyimimizi yönetirken (kendimizi nasıl yansıttığımızın/dünyayı nasıl deneyimlediğimizin astrolojik filtresidir), alçalan burcumuz temelde olmadığımız her şeyi yansıtır.

Yedinci evin zirvesini oluşturan bu burç, bilincimizden koptuğumuz ya da bastırdığımız ve kendi içimizde var olduğunu kabul etmeyi reddettiğimiz nitelikleri ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Bununla birlikte, tanıştığımız insanlarda ve geliştirdiğimiz ilişkilerde bu burcun niteliklerine çekiliyoruz, çünkü karşıtlar birbirini çekiyor.

Kendimizi “Yükselen” olarak görürüz, ancak diğerleri bizi “Alçalan Burcumuz” olarak görebilir. Alçalan burç, yollarımızı somutlaştıran insanları hayatımıza çekerek, zıtlıkları bir araya getirebilir ve varlığımızın sahip olmak isteyemeyeceğimiz kısımlarıyla yüzleşebilir, böylece kendimizi daha eksiksiz ve dengeli hale getirebiliriz.

Örneğin, eğer bir Yükselen Koç iseniz, aynı zamanda bir Terazi alçalan burcuna sahip olacaksınız. Bu asla değişmeyecek ve büyük olasılıkla bir eşte çekici bulduğunuz şeylere ilişkin en derin arzularınız Terazi benzeri yollarla yansıyacaktır.

Alçalan Burçlar

Aşağıda, Alçalan Burçlar ve bunlarla ilgili Yükselen burçları bulabilirsiniz. Bunlar asla değişmeyecek olan doğum haritasının zıt uçlarıdır:

 • Yükselen Koç Burcu<==>Alçalan Terazi Burcu
 • Yükselen Boğa Burcu<==>Alçalan Akrep Burcu
 • Yükselen İkizler Burcu<==>Alçalan Yay Burcu
 • Yükselen Yengeç Burcu<==>Alçalan Oğlak Burcu
 • Aslan Yükselen Burcu<==>Alçalan Kova Burcu
 • Yükselen Başak Burcu<==>Alçalan Balık Burcu
 • Yükselen Terazi Burcu<==>Alçalan Koç Burcu
 • Yükselen Akrep Burcu<==>Alçalan Boğa Burcu
 • Yükselen Yay Burcu<==>Alçalan İkizler Burcu
 • Yükselen Oğlak Burcu<==>Alçalan Yengeç Burcu
 • Yükselen Kova Burcu<==>Alçalan Aslan Burcu
 • Yükselen Balık Burcu<==>Alçalan Başak Burcu

Yükselen ve alçalan, sırasıyla 1. ve 7. Evlerden başlayarak, doğum haritası hesaplama grafiğinin iki zıt ucunda yer alır.

Yükselen burç (AC veya Asc Ascendant), güneşin şafakta gökyüzüne yükseldiği doğu ufkunda solda yer alır. Alçalan burç (Descendant veya DC), güneşin batarken ufkun altına indiği batı ufkunda sağda oturur.

Bu iki açı, karşıt evlere etki edebilir, ancak bir haritanın iki yarısını bölmek yerine birbirine bağlarlar.

Yükselen burç, olduğunuz ve kendinizi olduğu gibi gördüğünüz her şeyin alanı olan benliğin ilk evini başlatır. Bunlar, tüm dünyanın görmesi için gururla giydiğiniz, kendinizde gördüğünüz ve kabul ettiğiniz niteliklerdir.

Güneşiniz, gezegensel kişiliğinizin merkezinde - egonuz, bilinciniz, kimliğiniz - olabilir, ancak yükseleniniz, kendinizi süslediğiniz inşa edilmiş görüntüdür. Nasıl giyindiğin, saçını, makyajını, tırnaklarını, ayakkabılarını nasıl seçtiğindir.

Vücut duruş şekliniz, yüzünüzdeki ifade ve dünyaya bakma şeklinizdir. İnsanlara, sahip olduğunuz, nasıl olduğunuzu bildiğiniz, kendinizi nasıl görmek istediğinizi anlattığınız kişilik tuhaflıklarıdır. Yükseleniniz, tırmandığınız ve kendiniz için oluşturduğunuz bir maskedir; en çok sevdiğiniz ve hayran olduğunuz niteliklerden oluşturduğunuz kimlik.

Alçalan burç, 7. ilişkiler evidir. Bazen AC’nizin tersi olarak "Gölge Tarafınız" olarak anılan bu işaret, olmadığınız her şeydir. Bunlar, kişiliğinizde var olduğunu kabul etmeyi reddettiğiniz, inkar ettiğiniz, bastırdığınız, görmezden geldiğiniz veya kabul etmeyi reddettiğiniz niteliklerdir. Tanımladığınız her şeyin tam tersidir, bu yüzden onun etrafında olmanız sizi rahatsız eder, hatta çileden çıkarır. Yine de - ilginç bir şekilde - tanıştığınız ve ilişki kurduğunuz insanlarda bu burcun niteliklerine tekrar tekrar ve tekrar çekilirsiniz. Bu, "zıtlar birbirini çeker" türünden bir manyetizmadır.

İnanmak isteseniz de istemeseniz de alçalan burcunuz (Descendant DC) hala kim olduğunuzun bir parçasıdır. Sevenleriniz, eşleriniz ve 7. evinizdeki diğer herkes size onun orada olduğunu söyleyecektir, çünkü sizi böyle görürler.

Kendinizi yükseleninizden görseniz de ve ortaklar sizi alçalan burcunuzdan görür. Başlangıçta inkar edebilirsiniz. Ama kendinizin dışına bir adım atıp, eylemlerinize bir başkasının gözünden baktığınızda ve sevdiğiniz birinin yanındayken kendinizden ne kadar farklı olduğunuzu gözlemleyebilirsiniz.

Nihai görev, bu iki yarıyı bir araya getirmek, alçalan burcunuzu (Descendant DC) kimliğinize dahil etmek ve sahip olmak istemediğiniz parçalarınızı sevmek ve kabul etmektir.

Bunu, bu nitelikleri somutlaştıran insanları hayatınıza çekerek, kendi kişiliğinizin iç güçlerini birleştirmek için dış ilişkiler kurarak yapabilirsiniz. Onlarla savaşıp sorunları çözdüğünüzde, doğum haritanızın bu iki ucunu birbirine yaklaştırmış olursunuz.

Ve nihayet kişiliğinizin DC yönlerine sahip olduğunuzda, gerçek benliğinize aydınlanmak için artık ortaklıklar arasında geçiş yapmanıza gerek kalmayacak.

Alçalan Burç Hesaplama

Koç’ta Alçalan Burç 7. Eviniz İdeal Partnerinizi Tanımlıyor

Alçalan, yedinci evin zirvesidir. Eğer alçalan burç hesaplama sonucu Koç’u gösteriyorsa, bu, Koç burcunun doğduğunuz anda batı ufkunda battığı anlamına gelir.

Koç burcundaki alçalan, cesur, coşkulu, tutkulu, dürtüsel olan ortaklara ilgi duyduğunuzu gösteriyor.

Koç’taki alçalan, yedinci evinizin Koç’ta başladığı anlamına gelir. Yükselen bir Terazi iseniz bu her zaman geçerlidir (açılardaki işaretler her zaman zıt işaretlerdir). Terazi’nin özelliklerini daha çok gösteriyorsunuz ve genellikle Koç’un özelliklerinden habersizsiniz.

Bu burcun enerjisini başka insanlarda arama eğilimindesiniz. Yükselen ve alçalan birbirini tamamlar, ancak yükseleninizin niteliklerine daha aşinasınız.

DEVAMI...

Alçalan Boğa Burcunun Doğum Haritasındaki Anlamı Nedir? Alçalan Boğa’nın İdeal Eş ve Evlilik Arayışı

Yükselen, kimliğinizi temsil eder ve yükselenden en uzak nokta olan alçalan, genellikle bir gölge noktasıdır. Genellikle kendi içinizdeki bu burcun özelliklerinin farkında değilsiniz ve onu diğer insanlara yansıtıyorsunuz.

İlişki içinde olduğunuz insanlardan hoşlanmıyorsanız, alçalan burçları anlamak, onlarla neden birlikte olduğunuzu anlamanıza yardımcı olabilir.

Boğa burcundaki alçalan, kriz ve dramaya alışkın olduğunuzu, size huzur ve rahatlık vaat eden insanlardan etkilendiğinizi gösterir. Ancak, insanlara hemen güvenmiyorsunuz ve çekingensiniz.

DEVAMI...

İkizler’deki Alçalan Burcun Anlamı ve Mükemmel İlişki Arayışı

Alçalanınızdaki burç, yükselen burçtan daha az konuşulur, ancak ilişkiler söz konusu olduğunda ilginç bilgiler sağlayabilir. Alçalan her zaman ortaklıklarla ilgili yedinci evinize düşer. 7. evin başlangıcındaki İkizler’in enerjisiyle yayılan insanlara ilgi duyduğunuzu gösterir.

İkizler’deki alçalan, ideal ilişkinizin entelektüel bağlantıya dayandığını gösterir. Esprili, akıllı, harika sohbetler yapan insanlara ilgi duyuyorsunuz. Genelde hava işaretleri ile ilgileniyorsunuz. Zihinsel bağlantı sizin için uzun vadede duygulardan daha önemlidir.

DEVAMI...

Alçalan Yengeç Burcu Ne Tür Etkiler Verir? Alçalan Burç Hesaplama

Yükselen bir Oğlak iseniz, bu otomatik olarak alçalanınızın Yengeç’te olduğu anlamına gelir. Yükselen ve alçalan burçlar her zaman zıt burçlardır. Doğum haritasında, alçalanınız ideal partnerinizde hangi özellikleri aradığınızı ve yakın ilişkilerinizde ne istediğinizi ortaya koyuyor.

Yengeç burcundaki alçalan, ideal partneriniz ve uzun vadeli ilişkileriniz hakkında ne söylüyor?

Bu yerleşime sahip insanlar, aile kurmak için evlenme eğilimindedir ve geleneksel değerler onlar için önemlidir. Bağlılığı çok ciddiye alırlar ve ev hayatları onlar için bir önceliktir.

DEVAMI...
Alçalan Burç Neyi Temsil Eder?

Aslan Burcundaki Alçalanın Anlamı İlişkileriniz ve İdeal Partneriniz

Bu astrolojik yerleşim, yükselen bir Kova olduğunuz anlamına gelir.

Doğum haritasında, alçalanınız bilinçsizce ne tür bir eş aradığınızı açıklar. Doğrudan yükselenin karşısındaki kimliğimizi temsil eden nokta olarak, yükselenlerimizin özellikleriyle daha fazla özdeşleşme eğilimindeyiz.

Bu, diğer insanlarda alçalan üzerindeki işaretin aranmasına yol açar. Aslan alçalan burç ile, Aslan özelliklerini çok güçlü bir şekilde sergileyen ortaklara ilgi duyuyorsunuz.

DEVAMI...

Alçalan Başak Burcu Neyi İfade Eder? Nasıl Hesaplanır?

Alçalanınızı anlamak, ilişkilerinizde ne istediğinizi ve ne tür ortaklardan etkilendiğinizi anlamakla eşdeğerdir.

Bu yerleşim otomatik olarak yükseleninizin Balık’ta olduğu anlamına gelir. Alçalan, doğum haritasında yükselen burcun tam karşısındaki noktadır ve her zaman zıt burçlardadırlar. Başak burcundaki alçalan, topraklanmış, çalışkan, güvenilir insanlara meylettiğinizi gösterir.

DEVAMI...

Terazi’de Alçalan Burcun Doğum Haritasındaki Anlamı Nedir?

Alçalan burç, yakın ilişkilerinizi ve ortaklarınızı temsil eden açıdır. Bu nokta bir doğum haritasında Terazi burcuna denk geliyorsa, kişi muhtemelen kendisine nasıl sabırlı, dengeli, diğer insanlara karşı düşünceli olunacağını gösteren insanlara ilgi duyuyordur.

Doğum haritasında, alçalan, gençken genellikle farkında olmadığınız bir noktayı temsil eder. Kendinizi sık sık sizin için en iyi seçenek olmayan biriyle ilişki içinde bulursanız, alçalanınız bu yaşam alanını daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

DEVAMI...

Alçalan Burç Akrep Nasıl Bir Evlilik ve Ortaklık Arar?

Alçalan burcunuz Akrep ise, yoğun ve gizemli ortaklara ilgi duyuyorsunuz. İlişkide, derin bir bağ istersiniz. İdeal partneriniz, hayatı daha derinden anlamanıza yardımcı olur ve size kendinizi nasıl dönüştüreceğinizi ve zorluklarla nasıl yüzleşeceğinizi öğretir.

Bazı insanların neden tekrar tekrar aynı türden bir ilişki yaşadığını merak ediyorsanız, alçalan burç bu sorunun cevabını verebilir.

Yükselen bir Boğa olarak, istikrara değer verir ve buna ihtiyaç duyarsınız. Gerçekliğe güçlü bir şekilde bağlısınız, ancak hayatın daha gizemli yanıyla ilgili çok az deneyiminiz var.

DEVAMI...

Alçalan Yay Burcunun Özellikleri ve İlişki Arayışı

Eğer alçalan burcunuz Yay ise yükselen İkizler burcusunuz demektir. (Yükselen ve alçalan burç aynı eksenin açılarıdır ve her zaman zıt burçtadırlar.) İkizler burcundaki yükselen, insan ilişkilerine aç olduğunuzu, birçok tanıdığınız olduğunu, ancak yalnızca birkaç kişinin bağlanmasına izin verdiğinizi gösterir.

Partneriniz size özgürlük verirse ve günlük realitenizde anlam bulmanıza yardımcı olursa, ilişkileriniz en iyi şekilde yürür.

Alçalan Yay burcundayken, eşiniz yeni deneyimler ve büyüme ihtiyacınızı yansıtır. Başkalarıyla olan ilişkileriniz aracılığıyla olayları geniş perspektiften gözlemlemeyi öğrenirsiniz. Size hayatın daha önce dikkat etmediğiniz yönlerini gösterir.

DEVAMI...

Oğlak Burcundaki Alçalan Ne Anlama Gelir? Nasıl Hesaplanır?

Oğlak burcunda alçalanları olan insanlar, ilişkilere ciddi ve olgun bir yaklaşıma sahiptir. Ömür boyu sürecek bir ilişki isterler. Bu insanlar aile odaklıdır ve eşlerinin benzer değerlere sahip olması onlar için önemlidir.

Bu astrolojik konum, ideal partnerinizin düzenli, güvenilir, iyi bir yönetici, güvenebileceğiniz biri olduğunu gösterir. İlişkinizde sınırlar önemlidir. Herkesin size yakın olmasına izin vermiyorsunuz ve birinin size kendini kanıtlaması zaman alıyor. Doğru kişiyi bulmak için aceleniz yok.

DEVAMI...

Alçalan Burç Kova Yükselen Burç Aslan İlişki Evlilik Ortaklık Arayışı

Alçalanı Kova olan insanlar, benzersiz ve ilginç insanlara ilgi duyan sıcak, karizmatik bireylerdir. Çok fazla özgürlüğe ihtiyaçları vardır. Onlarla bir ilişki sürdürmek istiyorsanız, kendilerini ifade etme ve bireysellik ihtiyaçlarına saygı göstermelisiniz.

Alçalanınız Kova’daysa, ilişkiler sizin için zor olabilir. Özgürlüğü ve heyecanı yaşamak istersiniz. Kova burcundaki alçalan, ideal partnerinizin size farklı bir şekilde düşünmeniz için ilham veren biri olduğunu öne sürüyor.

DEVAMI...

Alçalan Balık Burcu Diğer İnsanlara ve İlişkilere Karşı Tutumunuz Hakkında Ne Öneriyor?

Balık burcundaki alçalan aynı zamanda yükselen bir Başak olduğunuz anlamına gelir. Alçalan, diğer yarınızı temsil eder. Başkalarında bilinçsizce ne aradığınızı gösterir.

Alçalanınız 7. ev Balık burcundaysa, ilişkilerinizde bu burcun enerjisini en yoğun şekilde yaşarsınız. Ortaklarınızın mistik, sanatsal, hassas ve hayalperest olduğunu sık sık görürsünüz. Gerçekliğin ötesine bakmanız ve hayatınızda ilham bulmanız için size ilham verirler.

DEVAMI...