VENÜS BURCU HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)
Twitter Paylaş
Pinterest Paylaş
Tumblr Paylaş
Whatsapp Paylaş

VENÜS BURCU NEDİR? NEYİ TEMSİL EDER? NASIL HESAPLANIR?

Para ve aşkın yöneticisi olan Venüs, haritanızda güçlü bir konumda ise bu konularda size yeterince cömert davranacak demektir. Venüs burcu hesaplama aracımızı kullanarak yapacağınız basit bir sorgulama ile Venüs burcunuzu tespit edebilirsiniz.

Venüs’ün belli tarihler için hangi burçta olduğunu öğrenmek için, gerekli tarih bilgisini forma girerek tek tıkla sonucu görüntüleyebilirsiniz. astroasist.com um bu hesaplama aracı ile Venüs hangi burçta? olduğunu kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Venüs burcum ne? diye merak ediyorsanız, kendi doğum tarihinizle, ileri veya geri bir zaman diliminde Venüs’ün hangi burçta olduğunu görüntülemek içinse, o tarihle sorgulama yapmalısınız.

Sitemiz aracılığı ile yapacağınız basit bir hesaplama sonucunda, Venüs’ün doğduğunuz anda hangi burçta ve hangi evde olduğunu, bu astrolojik konumların sizin için ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

Ülkemizde geçmiş yıllarda güneş ışığından daha fazla yararlanmak adına yapılan ileri/geri saat uygulamaları, sistem tarafından otomatik olarak hesaba katılmaktadır. Bu yüzden ayrıca bir time zone seçmeniz gerekmeden istediğiniz veriye kolayca ulaşabilirsiniz.

Venüs Burcu Hesaplama Venüs Hangi Burçta Venüs Burcum Ne?

Venüs burcu hesaplama sistemimiz aracılığıyla Venüs burcunuzu bir dakikada tespit edin. Venüs sadece aşkla ilgili değil, aynı zamanda parayla da ilgilidir. Venüs bizim çekim faktörümüzdür ve buna maddi gelir ve isteyebileceğimiz diğer şeyleri nasıl çekeceğimiz de dahildir. Venüs burcunuz sevdiğiniz şeyleri ve bu şeyleri nasıl çektiğinizi gösterir.

Venüs aşk, stil ve cazibe gezegenidir. Venüs burcunuz romantizm, güzellik ve uyumluluğa yaklaşımınızı ortaya koyuyor. Astrolojinin bazı dallarında Venüs parayla da bağlantılıdır. Doğum haritanızda Venüs’ün hangi burçta olduğunu bulmak için doğum bilgilerinizi hesaplama formuna girin ve gerisini sisteme bırakın.

Astrolojide Venüs aşk tarzımızı yöneten gezegendir. Doğumumuz sırasında Venüs’ün işgal ettiği burç başkalarına olan sevgimizi nasıl ifade ettiğimizi ve hayatta en büyük zevk aldığımız şeyleri anlatır. Kısacası, nasıl ve neyi sevdiğimizi gösterir.

Astrolojik olarak, Venüs’ün işlevi tamamen ilişki kurmakla ilgilidir. Bir yandan Venüs burcumuz diğer insanlarla nasıl ilişki kurduğumuzu, sosyal davranış kalıplarımızı ve nasıl sevgi alıp verdiğimizi gösterir. Öte yandan, maddi dünya, zevklerimiz ve değerlerimiz, tercih ettiğimiz ilgi alanları ve boş zaman etkinlikleriyle nasıl ilişki kurduğumuzu açıklar.

Astrolojide Venüs’ün Etkileri Nelerdir?

Astrolojide Venüs’ün çeşitli etkileri vardır. Yaşam zevkleri ve değerler Venüs yerleşimine bağlıdır. Bir bireyin Venüs haritasında Venüs o kadar güçlü değilse, kişi fiziksel çekicilikten yoksun olabilir ve aşk hayatında başarısız olabilir. Bir ilişki için harekete geçmeden önce Venüs takvimini ve Venüs burcu uyumluluğunu kontrol ettiğinizden emin olun!

Şarkıcılar, zanaatkarlar, dansçılar ve sanatçılar gibi meslekler Venüs’ten etkilenirler. Doğum haritasında güçlü Venüs etkisi olan bir kişinin evlilik hayatında başarılı olma olasılığı yüksektir, maddi rahatlıktan hoşlanır ve çok daha iyimserdir.

Venüs boğaz, gözler, çene, cinsel organlar, böbrek ve mesane gibi vücut kısımlarını yönetir. Doğum haritasında kötü yerleşmiş bir Venüs işareti, bu organlardan bazılarında işlev bozukluğu olabileceğini gösterebilir. Derine inerseniz Venüs burcuyla ilgili pek çok şey bulabilirsiniz, bu yüzden Venüs burcu hesaplama yapmanız önerilir.

Neden Venüs Burcu Hesaplama Yapmalıyım?

Hayatınız boyunca sağlıksız ilişkilerini burçlara bağlayan insanlarla karşılaşmanız şaşırtıcı değil. Sorumluluğu alamayan ve bunun için yıldızlarını suçlayan bir kesim var.

Venüs burcu hesaplayıcısı bir insan olarak en çok nelerden zevk aldığınızı bilmenizi sağlar. Başkalarına karşı sevgimizi nasıl ifade ettiğimiz hakkında bilgi verir. Ancak ilişkiler %100 bunun üzerine kurulu değildir. Bir ilişkinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesinin pek çok yolu vardır.

Daha fazla ilerlemeden önce, Venüs burcu nedir? gibi sorularınız varsa, Venüs burcum ne? Venüs hangi burcu yönetiyor? gibi sorulara kısaca cevap verelim. Astrolojide Venüs aşkı yöneten gezegendir ama aynı zamanda zevki, lüksü, değeri ve parayı da yönetir. Venüs burcu, metal bakıra karşılık gelen bu sembol ♀’dür. Venüs, Boğa ve Terazi’yi yönetir. Ayrıca Balık’ta çok belirgindir ve Başak’ta zayıftır.

Venüs Burcunuzu Nasıl Bulabilirsiniz?

Venüs burcunuzu doğum haritasından kontrol edebilirsiniz. Venüs burcu tabloları da size Venüs burcunun değiştiği tarihleri verebilir. Yine de net bir hesaplama yapabilmek için astroasist.com un Venüs burcu hesaplama sistemini kullanmanız yerinde olur. Yukarıdaki venüs burcu hesaplayıcısı Venüs burcunuzu nasıl bulacağınız konusundaki sorunuzu yanıtlamanın en iyi yoludur.

Venüs’ün Astrolojik Özellikleri

Venüs gezegeni boğa ve terazi burçlarının doğal yöneticisidir, ve güneşe en yakın gezegenler arasındadır.

Venüs gerilemediği zamanlarda bir burçta yaklaşık olarak iki üç hafta gibi bir süre kalır, gerilediği zamanlarda ise beş ay gibi uzun bir süre burçları etkisi altında bırakır.

Venüs tüm burçlar etrafındaki turunu on ya da on iki hafta gibi bir sürede tamamlar, bu süre gerileme döneminde daha da uzayabilir.

Venüs güzel olarak kabul edilen her şeyi kapsar, güzel yemekler yemek, harika müzikler dinlemek, estetik işlere ilgi duymak için fırsatlar arar.

Venüs eşlerin arasında tensel yakınlaşmaların gerçekleşmesine yardımcı olur, bu nedenle de Venüs gezegeni olmasaydı dünya çok hoş bir yer olmayacaktı.

Venüs gezegeni aşk da dahil zevk aldığınız her şeyi yönetir, aynı zamanda hediyeleri, güzellik, süs, moda ve sanatı da yöneten Venüs dişi bir gezegendir.

Zarafet gezegeni olarak bilinen Venüs, dünyayı daha çekici ve daha yaşanılabilir bir yer haline getiriyor.

Venüs, kişilikte sevgi ve şefkat dolu doğayı, huzur dolu, bazen de tembel bir insanı yönetir.

Eğlence ve keyfin temsilcisi olarak gösterilebilecek Venüs gezegeni güzelleştirmeyi ve bütün süslemeleri de yönetir.

Venüs gezegenin doğal yöneticisi olduğu terazi burcunun ilişki ve ortaklık burcu olmasının sebebi gezegenin burç üzerindeki etkileridir.

VENÜS’ÜN KOÇ BURCUNDAKİ ÇEKİM ETKİLERİ NELERDİR?

Venüs burcu Koç açık sözlü, doğrudan ve cüretkar davranarak flört eder. Ne kadar girişimci ve bağımsız olduğunu ifade ederek insanları kazanmaya çalışır.

Aşkı ifade etme tarzı çıldırtıcı bir şekilde ben merkezli olabilir. Çocuksu ve sabırsız görünse bile, Venüs’ten gelen bir cazibesi vardır.

İlişkilerdeki enerji ve aktivite Venüs burcu Koç’un özellikleri arasındadır. İlişkilerinde sürekli yeni deneyimler ve hareket arar. Monotonlaşmış ilişkileri sürdüremez.

Koç’taki Venüs’ü memnun etmek, harekete geçme ihtiyaçlarını beslemekle mümkün olabilir. Dolambaçlı ilişkiler de, Venüs burcu Koç’a göre değildir. Netlik ve dürüstlük arar.

Koç burcu mücadeleyi seven, rekabetle beslenen bir burçtur. Kendisinin bu mücadeleci yönünü beğenen ve takdir eden insanlarla ilişki kurar.

Duygularında maceraperestlik, kendisine güven ve her zaman için kendisine yeterlilik hakimdir.

Aşkta, diğer konularda olduğundan daha fazla lider olmak ister. Partnerinin duygu dünyasını çözümlemek ve uyum sağlamak konusunda çok istekli ve başarılı değildir.

Yoğun tutkulu duygusal girişkenlik Venüs burcu Koç’un özelliklerindendir.

Doğum haritasının diğer unsurlarına da bağlı olmak kaydı ile, duygusal yoğunluk gerektiren sanat dallarına yatkın değildir. İlgi ve uğraş alanları, daha çok cesaret ve yoğun fiziksel aktiviteye dayalı konulardır. Karşıt görüşlere sahip olanlarla şakalaşmayı yapmayı sever. Aslında, bunu o kadar sever ki, her konuda fikir ileri sürerek tartışma çıkarabilir.

Koç’un başkalarıyla yarışmaktan keyif almasının nedeni, üstlendiği her aktivitede (ki genellikle öyledir) en iyi olmak istemesidir.

VENÜS BURCU HESAPLAMA BOĞA AŞK EVLİLİK İLİŞKİ ANLAYIŞI

Doğum haritasının bu konumu, aşkta konfor arayışı verir. Venüs burcu Boğa güvenli, sağlam ve kendisini rahat edebileceği bir aşk arayışı içerisindedir.

Bu istekleri konusunda kendisi de partnerini tatmin edici derece gözetir. Güneç burcu Koç veya İkizler bile olsa, aşkta güven vericidir.

Venüs burcu Boğa, basit ama doğal ilişkilerden hoşlanır. Yapmacık ve dolambaçlı yaklaşımları hiç sevmez.

Boğa burcundaki Venüs erkekleri ve kadınları aşkta sahiplenicidir. İlişkide anlık değişimlerden hoşlanmaz, süreklilik ve dinginliğe önem verir.

Boğa’nın duygusal yoğunluğu fazla değildir. Çok derindeki duygularla ilgilenmek yerine daha yüzeysel ve fiziksel ilişki kurar. Aşkta derin duygular yaşaması için zamana ihtiyaç duyar.

Sadakat, Venüs burcu Boğa için son derece önemlidir. Teslimiyet bekler ama kendisi o kadar da kolay teslim olmaz. Yine de aşkta son derece sabırlıdır.

Dünyanın güzelliklerine karşı her zaman ilgilidir. İyi ve kaliteli şeylerden hoşlanır, gelişmiş bir estetik anlayışı vardır.

Güzel kokular, lüks eşyalar, güzel müzik ilgisini çeker. Bir şeyin kalitesini, estetiği kadar dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü ile de ölçer. Ucuz, kalitesiz, estetikten yoksun olan hiçbir şeyden hoşlanmaz.

Hem konfor standartlarını korumak ve hem de gelecekte zor duruma düşmemek içgüdüsü ile maddi değerleri biriktirmeye eğilimlidir.

Bu doğum haritası konumunda uyum ve barış duyguları hakimdir. Bu konum aynı zamanda estetik, müzik ve diğer sanatsal alanlardaki kabiliyetin de bir göstergesidir.

VENÜS İKİZLER BURCUNDA NASIL BİR BİRLİKTELİK ARAR?

İkizler burcundaki Venüs, bildiklerini gösteren ve farklı ilgi alanlarını ortaya koyan esprili konuşma tarzı ile ilgileri üzerine çeker.

Monotonluk vaad eden ilişkilere direnir. Güneşi Boğa veya Yengeç burcunda olan ve dışa dönük tavırları biraz ihtiyatlı ve tedbirli olan kişiler bile, doğum haritasının bu konumunda, dışa dönük ve hareketli ilişki isterler.

İkizler’deki Venüs erkeği ve kadını ilişkilerinde bağlanmak veya kısıtlanmak istemez. Flört etme konusunda istekli ve hızlı, evlenmek konusunda yavaş ve çekimser bir yapısı vardır.

Zihinsel düzeyde uyum sağlayabileceği kişilere bağlanması daha kolaydır.

Konuşmaya çok istekli olsa da, duyguları hakkında herşeyi açıklamadığı dışarıdan gözlemlenir.

Doğum haritasının bu konumundaki bir İkizlerle ilişki kurmak zaman zaman zorlayıcıdır. Bunun sebebi de sürekli değişim isteğidir.

Venüs burcu İkizler olan bir kişi ile, uzun soluklu bir ikişki kurabilmek için, onun çok yönlülüğüne hitap etmek gerekir. Beyin gücü ve bilgilerine değer vermeyen kişilerle sağlıklı ilişki kuramaz.

Venüs burcu İkizler erkeği ya da kadını ile zaman geçirmek, eğlenceli, canlandırıcı ve heyecan vericidir. Yeterki onunla fikri mücadeleye girmeyin, onu anlamaya çalışın ve onu kısıtlamayın.

Doğum haritasının bu konumunun etkisinde olan birisi, iyi kurgulanmış bir film izlemeyi sever ama, film hakkında konuşmayı, eleştirilerini sıralamayı daha çok sever. İşte tam o sırada iyi bir dinleyici olarak orada olmalısınız.

Sosyal hayatta, sürekli değişiklik, hareket, eğlence, yeni şeyler öğrenme şeklinde varlığını sürdürür.

VENÜS BURCU HESAPLAMA YENGEÇ AŞK ve EVLİLİK

Venüs burcu Yengeç gerçek sevgiyi bulduğunda mutlu ve huzurlu hisseder. Aşk ilişkilerinde hassastır.

Birlikte olduğu kişiye güven ve huzur vermek ister ve bunu önemli ölçüde başarır.

İletişimde sözlerden çok duygulara önem verir. Aşkta beklediği samimi duyguları bulamazsa huysuzlaşır.

Ruhsal açıdan hassas olduğu için kolay incinir. Böyle bir durumda her ne kadar duygusal çatışmadan çekinmese de içine kapanır.

Olayların duygusuna önem verdiği için, ilişkide yaşadığı olumsuz bir durumun verdiği hissiyatı unutması zordur.

İlişkileri yüzeysel değildir. Yakın temas kurma ve sarılma ihtiyacı hisseder. Bu ilişki tarzını aşkta da, ailesiyle olan derin duygusal bağlarında da görmek mümkündür.

Güven duyma ihtiyacı Yengeç burcunun genel özelliklerindendir ve doğum haritasının bu konumu ilişkide güveni önceleyen bir yapı verir. Aradığı güveni bulduğunda, sabırlı, sadık, sevgi dolu bir karşılık verir.

Venüs burcu Yengeç olan insanlar hassas, duygusal ve sevecendir. Sahiplenici ve koruyucudur.

Sevdiği insanlara karşı son derece özverilidir fakat, hak ettiği karşılığı görmediğinde öfkeli, huysuz ve husursuz olur.

Venüs burcu Yengeç, besleyici, koruyucu, her zaman temkinli ve verimli bir kişiliktir. Yüksek duygusal duyarlılığı sebebiyle aşk ilişkileri inişli çıkışlıdır. Hassas, duygusal ve romantiktir. Hayatını aşka adayabilir.

Olaylara ve kişilere şüphe ile yaklaşmak yengeç burcunun özellikleri arasındadır. Şüphelerini izale edecek, güven veren bir kişi için sıcak, samimi ve son derece sevecendir.

Geçmişe çok fazla bağlılık, Yengeçteki Venüs’ün anın tadını çıkarmasını engelleyebilir.

Yengeç burcundaki Venüs insanı genellikle zor günler için para biriktirir. Maddi kaynaklarını, genellikle ailesine, yakın arkadaşlarına ve evlerini inşa etmeye harcar.

Venüs’ün doğum haritasındaki bu konumu, aynı zamanda sanatsal alanda yetenek işaretidir.

DOĞUM HARİTASINDAKİ VENÜS BURCU ASLAN İLİŞKİ ÖZELLİKLERİ

Aslan burcundaki Venüs aşkıyla gurur duyar. Kur yapmayı sever ve kendisini çok özel hissetmek ister. Sıcak, cömert ve görkemli bir aşıktır.

Sevgi, Venüs Aslan’ı için hayatın en önemli konularından birisidir. Aşkta deneyimli olmasa bile tecrübeli görünmek ister. Sevgisinde sadıktır.

Güçlü bir aşk ihtiyacı Venüs burcu Aslan’ın özellikleri arasındadır.

İlişkide hem fiziksel ve hem de duygusal yoğunluk arayışındadır. İkisinden herhangi birisi eksik olduğunda uzun süreli ilişki kuramaz.

Gösteri merakı, bu doğum haritası konumunda da etkindir. İlgiyi sürekli üzerinde tutmak için, şaşalı gösterilere imza atabilir.

Aslan burcundaki Venüs erkekleri ve kadınları aşkta yüksek beklentilere sahiptir. Bu beklentilerini karşılamak, yeterince ilgi gördüklerinden emin olmalarını sağlamak kadar da kolaydır. Bunu başarırsanız, diğer tüm konularda ne kadar müsamahakar ve yücegönüllü olduğunu görürsünüz.

Venüs burcu Aslan’a ihtiyacı olan ilgiyi vermez, sürekli etrafında dönmezseniz onu mutlu edemeyeceğinizi unutmamalısınız. Bir Aslan’la sağlıklı ve uzun soluklu ilişki kurmanın yolu, ona Kral olduğunu hissettirmekten geçer.

Karar verme süreçlerine liderlik etmek doğal duygusal ihtiyacıdır. Fikirleri sürekli eleştirilen, kararları mutlak isabet ekseninde onaylanmayan bir Aslan’dan mutlu olmasını beklememek gerekir.

İlişkilerde saygı duyulmaya ve takdir edilmeye ihtiyaç duyar. Bu onun kırmızı çizgisidir. Herhangi bir şekilde küçük düşürülmeye tahammülü yoktur. Böyle bir durum hiç umulmadık şekilde büyük reaksiyonlara hatta ilişkinin sonlanmasına neden olabilir.

Venüs burcu Aslan, sıcak kalpli, sevecen, eğlenceli, cömert ve yüce gönüllüdür. Kırmızı çizgisi olan birkaç konuda üzerine gidilmediği sürece, etrafına neşe saçan, güven veren, sevilen, sayılan ve aranan bir kişiliktir.

Aslan burcundaki Venüs, hayran olunmayı, şımartılmayı ve beğenilmeyi sever. Aşk hayatında güçlü bir egosu vardır.

Gösterişli, büyük, pahalı şeyleri tercih eder, lüks arabalar ve evler, şık ve ihtişamlı kıyafet ve diğer değerli eşyalara ilgi duyar.

VENÜS BURCU DETAYCI BAŞAK’IN AŞK ARAYIŞINI NASIL ETKİLER?

Başak burcundaki Venüs insanları çapkın türden değildir. İlişkideki istikrar arayışı, doğum haritasının bu konumunda kendisini gösterir.

Gösteriş ve yapmacık hareketler onun ilişki tarzında yoktur.

İlişkisine kendisini adayabilir. Uzun süreli ve kalıcı birliktelikten yanadır. Bu yönüyle uyumlu, anlayışlı ve sorunları sulh ile çözme eğilimi ağır basar.

Başak burcundaki Venüs erkekleri ve kadınları sessizce (ve genellikle yavaşça) kalbinize girerler. Aşk konusunda oldukça hassas, yerine göre çekingendir. İlişkilerinde dikkatli oynamayı tercih eder ve bir hamle yapmadan önce sizin onları sevdiğinizden emin olmaları gerekir.

Harika bir dinleyici ve gözlemcidir. Mükemmeliyetçi tutumunu ilişkilerinde de kendisini gösterir.

Eleştirken, bazı kusurlara işaret ederken asla incitmeyi amaçlamaz. Aksine ilgilendiğini ve gerçekten yardım etmek istediğini bu şekilde gösterir.

Venüs burcu Başak’ın kendisini huzurlu hissedebilmesi için, yardımlarının az da olsa takdir edilmesi gerekir. Fakat yaptığı yardımları genellikle sessiz sedasız yaptığı için, çoğu zaman hak ettiği takdiri göremez.

İlişki tarzı sencillik üzerine kuruludur. Başak bu yönü ile tüm diğer burçlardan daha ileri bir gelişmişlik düzeyindedir.

Sevdiği kişilerin memnuniyetini çok önemsediği için temkinli hareket eder. Bu sebeple de çekingen davranır.

Doğum haritasının bu konumunda doğanlar, aşklarını ilgi ve küçük jestlerle gösterirler. İhtiyaç duyulduğunda tam zamanında tüm inkanları ile sevdiklerinin yanındadır. Bu, Venüs burcu Başak’ın sevgisini gösterme yöntemidir.

Venüs burcu Başak’ın analizci, detaycı ve titiz yapısı aşk ilişkisi kurmak konusunda yavaş hareket etmesine sebebiyet verebilir. Bazen aşırıya giden seçiciliği yüzünden aşk alanındaki önemli fırsatları kaçırabilir.

Venüs burcu Başak, parayı özenle kullanır ve anlamsız şeyler yerine pratik eşyalara harcamak yönünde destekler.

VENÜS BURCU TERAZİ’NİN AŞKTA ADALET ARAYIŞI

Terazi burcundaki Venüs insanı nezaketi, tarafsızlığı ve aşka değer veren yapısı ile, ciddi bir çekim etkisine sahiptir. Aşkta gösterişli tavırları vardır.

Bu da bazen samimiyetsiz veya yüzeysel görünmesine neden olur. Doğum haritasının bu konumuna sahip olan bir kişi, kavgadan ve küslükten nefret eden, nazik, anlaşıylı, romantik bir aşıktır.

Nezaket, bu astrolojik konumun genel özellikleri arasındadır. Kaba davranışlar ve duyguların doğrudan veya aşındırı şekilde ifade edilmesine tahammül gösteremez.

İlişkilerinde her zaman için orta yolu arar. Aşkta adaletli yaklaşım, Venüs’ün bu konumunda kendisini gösterir.

Venüs burcu Terazi, özellikle nezaket ve adalet konusunda, kaşısındaki kişinin de kendisi gibi olmasını bekler.

Bu astrolojik konuma sahip birisiyle, sağlıklı ve sürdürülebilir bir ilişki kurmak isteyenlerin adalet ve nezaket konusunda kendisini geliştirmesi gerekir.

İlişkide dengeyi sağlama çabası, Venüs burcu Terazi’nin dikkat çeken özellikleri arasındadır. Zamanla oluşabilecek dengesizlikleri ortadan kaldırmak için gerekli çabayı göstermekten geri durmaz.

Dengeyi kurma ve adaleti sağlama konusundaki diplomatik manevraları yüzünden, tavırları bazen soğuk bulunsa da, Venüs burcu Terazi sıcak ve sevecendir.

Sanatsal alandaki kabiliyet de bu astrolojik konumla gelen özelliklerdendir. Estetiğin söz konusu olduğu her alanda başarılı olmaya adaydır.

VENÜS BURCU HESAPLAMA AKREP NASIL BİR AŞIKTIR

Akrep burcundaki Venüs, yoğun tutkulu duygusal özelliği ile cezbeder. Duygularının derinlere indiğini gösteren güçlü ve konsantre tavırları vardır.

Çekiciliği, ilişki kurduğu kişiye odaklanmasında ve bağlığında yatmaktadır. Akrep’teki Venüs, duygularını samimiyetle ortaya koymak konusunda cesurdur. Aşka yüksek konsatrasyon özelliğini kullanarak odaklanır. Bu özelliği genelde kendisini çekici kılsa da, bazen de korkutucu karşılanır.

Partnerini kontrol etme konusunda güçlü arzusu vardır. Ancak bu hemen ortaya çıkmayabilir ve bu özelliğini genellikle kabul etmez.

Aşka bakış açısı, hem bedensel, hem de ruhsal düzeyde sahiplenici ve derindir.

Akrep burcunun genel özellikleri arasında olan şüphecilik, Venüs’ün doğum haritasındaki bu konumunda da kendisini gösterir. İlişkilerinde tam bağlılık ve sadakat konusunda tüm şüphelerinin izale edilmesi onun için bir ihtiyaçtır.

Şüphecilik bir Akrep için, reaksiyoner değil, aksiyoner bir tutumdur. İçten gelen bu dürtünün gün yüzüne çıkması için şüphe verici bir olay yaşanması gerekmez. Akrep doğal olarak önce şüpheci yaklaşır, sonra yavaş yavaş güven duygusunu tesis eder.

Sadakat konusunda güven vericidir. Partnerine olan güven duygusunu sağladığında, onu kabullenir ve her koşulda sahiplenir. Aşk mottosu, tam bağlılık ve sadakattir.

Venüs burcu Akrep’in benlik duygusu yüksektir. Hafife alındığını hissetiğinde yıkıcı tavırlar içerisine girebilir. İlişkide yönetimi elinde tutmak ister. Kontrolü eline alana kadar gizli baskı kurabilir.

Venüs burcu Akrep, derin ve tutkulu ilişki arayışındadır. Yüzeysel flörtler ve temaslar tatmin edici değildir.

Bu doğum haritası konumu oldukça duygusal bir pozisyondur. Tutkulu, şehvetli ve yoğun bir enerjidir.

Bu konumdaki temel dürtü yoğun bir yakınlığa doğru olsa da, partnerine körü körüne inanması son derece zordur.

Çok savunmasız olma veya kendi gücünü başkalarına bırakma korkusu güçlüdür. Akrep ya hep ya hiç enerjisidir. Duygusal ilişkilerde de bu bu enerji fazlası ile hakimdir.

Gerçek karakterini çabucak çözümlemek mümkün değildir. Venüs’ün bu konumunu anlamanın zorluğu, bir aşırı duygudan diğerine oldukça hızlı geçebilme özelliğindendir.

Sanat, giyim, mobilya ve müzik zevki karanlık, gerçek üstü, gotik ve tutkulu olma eğilimindedir. Moda trendleri ile ilgilenmez.

YAY BURCUNDAKİ VENÜS AŞKTA HUZUR ARAR

Yay burcundaki Venüs insanları aşık olduklarında, ilişkileri yoluyla büyüyebileceklerini ve ufuklarını genişletebileceklerini hissetmeleri gerekir.

Yeni şeyler öğrenmek ve her şeyi birlikte deneyimlemek ister.

İnançlarının, vizyonlarının ve ideallerinin takdir edilmesini isteyen idealist bir aşıktır.

Havailik ve ciddiyetin kafa karıştırıcı bir karışımı gibidir.

Gezici ve arayış içindedir. İlişkilerinde çoğu Venüs konumu kadar kolay taahhütte bulunmaz.

Yay burcundaki Venüs, büyük gülümsemeleri ve kahkahaları, şakaları, büyük plan ve hayalleri, arkadaş canlısı ve çapkın davranışlarıyla dikkat çeker.

Açık fikirli olmasıyla gurur duyar, ancak zaman zaman kendisinin de yargılayıcı davrandığının farkına varamaz.

Büyümesine engel olabileceğini düşündüğü her konudan rahatsız olduğu gibi, aşkın da kısıtlılık getirmesinden korkar.

Genelikle huzursuzdur ve herhangi bir şeye takılıp kalan bir partnere tahammül edemez.

Yay burcunun, tamir etmektense, eskisini atıp yenisini almak yönündeki eğilimi aşkta da kendisini gösterebilir. Sorunların çözümü zorlaştığında terk etmeyi tercih edebilir.

Huzurlu bir ilişki için, rahat bırakılmaya ihtiyacı vardır. Bazen terk eder, gezip dolaşıp, yeni deneyimler yaşayıp bir anlamda nefes alır ve geri döner.

Doğum haritasının bu konumuna sahip bir kişi ile mutlu bir ilişki kurabilmek için, kısıtlayıcılıktan uzak durmak, birlikte gezmeyi, gülmeyi, eğlenmeyi başarmak, felsefi düşünce tarzına alışmak ve inancına saygı duymak gerekir.

Yay burcu Venüs için aşk, hayatın anlamı olabilecek kadar önemli değildir çünkü, belirsizlik, tutarsızlık ve karmaşık duygular içerir.

Aşırı yoğun duygulara dayanan bir aşk yerine, samimi, sıcak ve duygusal serbestisi olan bir ilişki, Venüs burcu Yay için daha çekicidir.

Genellikle samimi, dürüst ve ne istediğini belirtme konusunda açık sözlüdür. Bir sevgiliyi felsefi düzeyde tanımaktan, fikir alışverişinde bulunmaktan ve birlikte bir şeyler yaşamaktan zevk alır.

VENÜS BURCU OĞLAK İÇİN AŞKTA BELİRSİZLİĞE YER YOKTUR

Oğlak burcundaki Venüs, özdenetim, akıl ve sorumlu davranış özellikleri verir. Hedef odaklı, esprili, anlayışlı ve kontrollü olduğunun farkına varılmasını ister. Her zaman temkinli olduğu için, aşkta da öngörülebilirliği sever.

Doğum haritasının bu astrolojik konumu, kendi kendine yeterlilik duygusu verir. Sorunların üstesinden tek başına gelebileceğine yönelik ispat çabaları dikkat çekicidir.

Aşk konusundaki ihtiyatlı tavırları soğuk ve yüzeysel görünmesine sebep olur. Aslında romantizm konusunda diğer burçlardan daha az istekli değildir. Fakat Oğlak burcunun genel özelliklerinden gelen korunma psikolojisi mesafe koymasına neden olabilir.

Kısa süreli aşk oyunları bu astrolojik konuma uygun değildir. Venüs’ün bu konumunda aşk hesaplara bağlıdır. Dışarıya verilen imaj, geleneklere olan bağlılıklar, dramatik duygusal iniş çıkışlar, aynı hedefe yürüyebilmek gibi pek çok konu hesaba katılır.

Bazı konularda uyum olmaması sorun değildir. Nasıl olsa Oğlak, partnerinin istediği noktaya gelmesini bekleyecek ve bunu temin edecek azim, irade ve kararlılığa yeterince sahiptir.

Doğum haritasının bu konumunda aşkta belirsizlik ve kararsızlığa yer yoktur. Bir Venüs burcu Oğlak’la aşk yaşıyorsanız, şuan nerede olduğunuzu da, yıllar sonra nerede olacağınızı da bilirsiniz.

Aşırı duygusal ve hayalperest kişiliklerle sağlıklı bir birliktelik kuramaz. Gerçekçilik her alanda olduğu gibi ilişkilerde de ön plandadır.

Prestijine, işine, ileriye dönük yatırımlarına, güvenli bir geleceğe, evlilik ve ailesine önem verir. Maddi değerleri biriktirmeye eğilimlidir.

Aşkta ve sosyal ilişkilerde kalıcı bağlantılara, güvenilirliğe ve sadakate değer verir. Genellikle ilişkilerde soğukkanlıdır.

Venüs burcu Oğlak, evlenmeden önce mali açıdan yeterli konuma gelmek ister. Çünkü, istikrarsızlıktan korkar ve genellikle derin bir reddedilme korkusuna sahiptir.

Uzun soluklu mücadeleye uygun bir yapısı vardır. Sorumluluk ve zorluklardan kaçmaz.

Eğlence, sanat, mobilya, müzik ve giyim konularında zevk sahibidir. Yüksek kalitedeki sanat, mobilya ve giyim eşyalarına ilgi duyar.

DOĞUM HARİTASINDA VENÜS BURCU KOVA İLİŞKİ ANALİZİ

Açık fikirli, geleceği düşünen yapılarıyla insanları etkiler. Benzersiz, asi ve biraz kışkırtıcı görünmek ister. Mesafeli davranışları çekicidir.

Olağandışı veya geleneksel olmayan ilişkileri çekici bulur. Tüm kurallara uymak zorunda olmadığını düşünür. Zaman zaman oldukça soğuk görünebilir.

Her türlü kısıtlamadan rahatsızlık duyar. Aşırı duygusallıktan hoşlanmaz.

Venüs burcu Kova, zekası için sevilmeyi ve vizyonuna hayran olunmasını ister.

Aynı zamanda iyi arkadaş olan aşıklara değer verir ve duygusal yükü fazla olan ilişkilerle yüzleşmelerden kaçınır.

Kova’daki Venüs, alışılmadık yolları, ileriye dönük düşünceleri ve şaşırtıcı davranışları destekler.

Kova burcu Venüs’ü memnun etmenin yolu, onun ne kadar ilginç bir kişilik olduğunu sık sık söylemekle mümkündür. Ara sıra entelektüel düzeyde üstün davranma ihtiyacına katlanmak, benzersiz fikirleri ve vizyonlarını takdir etmek gerekir.

Birlikte hayal kurabileceği ve kendisini çitlerle çevirmeyeceğinden emin olduğu kişilerle ilişki kurmak ister. Serbestliğe ihtiyacı vardır ve bu iyiliğin karşılığını mutlu bir şekilde vererek size nefes almanız ve kendiniz olmanız için bolca alan sağlar.

Sosyal ilişkilerinde alışılmışın dışındalık, bağımsızlık ve özgürlüğe önem verir. Deneysel ilişkiler ilgi çekicidir. Kova’daki Venüs için sevgili olmak kadar arkadaş olmak da önemlidir.

Bir ilişkiye girerken şartları belirlemeyi sever. Kendi belirlediği şartları yine kendisi değiştirir. Ancak aşkta kesinlikle bencil değildir.

Doğum haritasının bu konumunda kontrol altında tutma eğilimi yoktur. Kendi özgürlüğü kadar, partnerinin de özgürlüğüne değer verir.

Duygularından çok aklı ile hareket etmeye olan eğilim Kova burcunun özellikleri arasındadır. Adil ve tarafsızdır.

Genellikle antik çağlardan kalma sanata, mobilyalara, giysilere ve müziğe, modern, soyut ve fütürist olgulara ilgi duyar.

HASSAS ve SEVECEN VENÜS BURCU BALIK’IN AŞKTAN BEKLENTİSİ

Balıktaki Venüs, kendisini rüya gibi, yumuşak kalpli bir partner olarak yansıtır. Flört etme biçimiyle ilgili her şey güzel anlar vaat eder.

Romantizmi ve duygusal derinliği olan temaları sever. Düşüncelerden çok duygular ön plandadır. Planlama ve düzen astrolojinin bu konumunda desteklenmiyor.

Bu yüzden Venüs burcu Balık dağınıktır. Öngörülmesi her zaman mümkün olmayan duygusal bir karmaşaya sahiptir. Çoğu kişi için bu karmaşa, ilişkinin seyrinde güvensiz bir durum olarak algılanır.

Duygusal duyarlılıkları biraz şaşırtıcıdır. Çünkü, normal insanların sadece aşık oldukları kişiye gösterdikleri duygusal yakınlığı, Venüs burcu Balık çoğu kişiye gösterebilir.

Balık burcundaki Venüs, aşkının koşulsuz olduğunun bilinmesini ister. Birisini sevdiğinde, onu gerçekten sadece o olduğu için sever. İlişkinin o anki durumundan etkilenmez ve ilişkide büyük resme odaklanabilir.

Yerine göre melankolik bir duygu dünyasına sahiptir. Hassas, duygusal ve kırılgan özellikleri vardır. İnsanların duygularını çok iyi anlar. İlişkilerinde, sarıp sarmalayıcı, onarıcı ve tedavi edici roller üstlenir.

Gerçeklerin soğuk ve katı yüzü ile karşı karşıya kalmaktansa, gerçekleri biraz esnetmeyi tercih eder. Bunu genellikle insanların incinmemesi için iyi niyetle yapar. Çünkü kalp kırıklığı yaşatmak hayatta en son isteyeceği şeydir.

Balık, dünyayı asla siyah-beyaz olarak görmez. Aksine, gökkuşağının tüm renklerini görür. Balıktaki Venüs, hassas ve sevecendir.

Affetmeyi, izin vermeyi, özverili olmayı, almaktan ziyade vermeyi ister. Bu yönleri yüzünden istismara açık bir yapısı vardır.