CHİRON BURCU HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)
Twitter Paylaş
Pinterest Paylaş
Tumblr Paylaş
Whatsapp Paylaş

Chiron Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır? Burçlardaki Anlamı Nedir?

Chiron, bir doğum haritasında büyük etkisi olabilecek küçük bir gök cismidir. "Yaralı şifacı" olarak da bilinen Chiron’un doğum haritanızdaki yerleşimi, iyileşmesi bir ömür sürebilecek bir çekirdek yaraya işaret eder.

Bu gün sitemiz aracılığı ile bir Chiron burcu hesaplama yapın ve doğduğunuz esnada Chiron’un konumunu tespit edin. Böylece geçmişten beri süregelen yaralı taraflarınızı anlamaya ve bununla başa çıkma stratejisi geliştirmeye ilk adımı atın.

Bu hesaplamayı yapabilmek için, doğduğunuz ana ait bilgileri hesaplama formuna girmeniz ve hesapla butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. astroasist.com un astrolojik hesaplama sistemi hızlı bir şekilde sonucu verecektir.

Chiron Nedir?

Chiron, 1977’de ilk keşfedildiğinde, bir asteroit olarak sınıflandırılmıştı. O zamandan beri, biraz kimlik krizinden geçti ve şimdi küçük bir gezegen ve Asteroit Kuşağı ile Kuiper Kuşağı arasında dönen bir gök cisimleri sınıfı olan Centaur’un bir parçası olarak kabul ediliyor.

Chiron, birbirine son derece zıt iki gezegen (gergin, kısıtlayıcı Satürn ve özgürleşmiş, devrimci Uranüs) arasındaki yörüngede döner ve metafizik bir aracı olarak hizmet eder. Orta yolu bulmak için her iki uç noktayı (Satürn - Uranüs) da anlamalıyız.

Chiron’dan Satürn ve Uranüs arasındaki "gökkuşağı köprüsü" olarak bahsedilir. Uygun bir şekilde adlandırılmış, çünkü duyguların tüm yelpazesini entegre etmek bütünlüğün anahtarıdır.

Chiron Astrolojide Ne Anlama Geliyor?

Modern astrolojide Chiron, temel yaralarımızı ve bunların üstesinden nasıl gelebileceğimizi temsil eder.

Chiron, adını ironik bir şekilde kendini iyileştiremeyen bir Yunan şifacı, filozof ve öğretmenden alır. Bir anahtarla sembolize edilir ve bu anahtar, küçük gezegenin büyük derslerinin kilidini açmanın önemini gösterir.

Birçok yönden doğum haritasındaki Chiron yerleşimimiz gizli gücümüzdür. Acıyla boğuştukça, sihirli bir merhem gibi başkalarına aktarabileceğimiz bilgelik kazanırız.

Chiron genellikle sekiz yıl boyunca tek bir burçta kalır. Chiron’un 12 zodyak burcunun tamamında yolculuk etmesi yaklaşık 49 yıl sürdüğü için, 50. yaş günlerimize yakın bir zamanda hepimiz bir "Chiron Dönüşü" yaşıyoruz.

Chiron Burcu Nasıl Hesaplanır?

Chiron Burcu Hesaplama

Doğduğunuz anda Chiron’un nerede olduğunu hesaplayarak Chiron burcunuzun etkileri ile tanışın. Chiron burcunun tespit edilmesi için gerekli olan bilgiler doğum tarihi ve doğum yeridir.

Bu bilgilere sahip olduğunuz sürece astroasit.com un Chiron burcu hesaplama sistemi sayesinde kolaylıkla Chiron konumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Yaralı Şifacı olarak da bilinen Chiron, astrolojide son derece hafife alınmış ama önemli bir asteroittir. Asteroitlerle yolculuğunuza yeni başlıyorsanız, Chiron ile başlamanız tavsiye edilir! Hepimizin Chiron burcumuz tarafından temsil edilebilecek bir iç yarası var. Bu yara gerçekten acı verici olsa da dönüştürülebilir ve iyilik için kullanılabilir. Chiron işaretlerimiz görünenin aksine her zaman iyi bir nedenle bulunur.

Dönüşüm süreci insanlar için gerçekten çok önemli, bir yarayı hiç konuşmadan tüm hayatımız boyunca kendimizi derinlere hapsolmuş hissedebiliriz. Chiron’un olumsuz etkileriyle sonsuza kadar yaşamaksa kimseye iyi hissettirmiyor!

Chiron muhtemelen görmezden gelemeyeceğiniz şeydir. Gerçekten acı verici olmasına rağmen, yara tekrar tekrar ortaya çıkıyor. Bu yüzden, ilk başta ne kadar acı verici olsa da, onunla başa çıkmak çok önemlidir.

Chiron Burcu Koç Benliğin Yarası

Chiron yarası birçok farklı travma türünden gelebilir, ancak sonuç her zaman belirli bir burçta benzerdir. Koç’ta, Chiron yarası tamamen temel bir değersizlik duygusuyla ilgilidir.

Koç burcundaki Chiron, tüm Chiron yerleşimlerinin gerçekten acı verici olmasına rağmen, en zor ve önemli Chiron yerleşimlerinden birisidir. Koç burcundaki Chiron’un bu kadar zor olmasının nedeni, doğrudan bir kişi olarak kim olduğunuzla ilgili etkilerinin olmasındandır.

Tipik Koç’u düşünürseniz, genellikle kendinden emin, cesur ve cüretkar olduklarını fark edeceksiniz. Bu nitelikler çok aşırı hale gelirse bazen onlar için sorunlara neden olabilir. Chiron burcu hesaplama Koç ise, normal Koç’un tam tersidir.

Chiron’u Koç’ta olanlar, genellikle bir tür öz benlikten yoksun olduklarını veya bir şekilde kendilerinde bir şeylerin yanlış yapılandırılmış olduğunu hissederler. Yani kendilerinden emin olamazlar.

Odaklanamadıklarını, bağımsız olmadıklarını veya genellikle ait olmadıklarını hissedebilirler. Hayattaki herkesin bir amaç doğrultusunda ilerlediğini ancak kendilerine bir amaç verilmediğini hissedebilirler.

Her şeyden önce, Chiron’u Koç’ta olan insanlar var olmaya hakları olmadığını veya bir şekilde bir hata olduklarını hissedebilirler.

Bu yaradan kaynaklanan düşünceler, onu gerçekten kabul etmeyi ve iyileştirmeye başlamayı çok zorlaştırabilir. Ancak bu yara iyileşirken son derece dönüştürücü olabilir.

Sonuçta hepimiz bir amaç için buradayız ve Chiron’u Koç’ta olan kişinin dünyada her zaman çok önemli bir amacı vardır ve bunu er yada geç anlayacaktır.

DEVAMI...