GEZEGEN SAATİ HESAPLAMA
Tarih seçiniz...

Twitter Paylaş
Pinterest Paylaş
Tumblr Paylaş
Whatsapp Paylaş

GEZEGEN SAATLERİ HESAPLAMA

Her gezegen gün içerisinde belli saatler arasında etki sahibidir. Hangi gezegenin belli bir günün hangi saatini yönettiğini hesaplamak için, astroasist.com um gezegen saatleri hesaplama programını kullanabilirsiniz.

Diğer tüm astrolojik araçlarımız gibi, gezegen saatleri bulma aracımızı kullanmak ta son derece kolay.

Bunun için, gezegen saatlerini görmek istediğiniz günü ve coğrafi konumu seçmeniz yeterli.

Ardından Gezegen Saatlerini Göster butonunu tıkladığınızda, seçim yaptığınız tarih ve bölgenin gece ve gündüz saatlerini görmüş olacaksınız.

Gezegen saatleri hesaplama astrolojinin önemli bir konusudur. Saat ve soru cevap astrolojisi özelinde sık sık başvurulan gezegen saatlerini hesaplamak ve anlık olarak hangi gezegen saatinde olduğunuzu görmek sitemiz aracılığıyla artık çok kolay.

ASTROLOJİK SAAT HESAPLAMA

Horary Astroloji veya Soru Astrolojisi (Saat Astrolojisi) olarak bilinen alanın temeli astrolojik saat hesaplama işine dayanır.

Astrolojinin temel prensiplerinden birisi de, her şeyin devamının başlangıç anı ile ilişkili olduğudur. Yani bir işin başlangıcındaki astrolojik göstergeler, o işin nasıl devam edeceği ve hatta nasıl sonuçlanacağı konusunda önemli ip uçları verir.

Osmanlı döneminde, hatta çok çok daha eski dönemlerde atalarımızın da bu hesaplamalardan faydalandıklarını, müneccim başı denilen kişilerin saray kadrosunda yer aldıklarını biliyoruz.

Önemli tüm işlerin başlangıç saatleri müneccim başları tarafından hesap edilir, o işe uygun gezegen saatinin tesiri altında başlanırdı.

GEZEGEN SAATLERİNİN ÖNEMİ NEDİR?

Hayatlarını bu saatlere göre düzenleyenler zaten önemini biliyorlar. Fakat bu konu ile ilk defa karşılaşan bir kişi için de az çok birşeyler söylemek gerekiyor.

Konunun temelinde, her iş için elverişli ve elverişsiz bir saat olması inancı gelir. Aslında buna inanç demek doğru olmaz. Çünkü bu etkileri kendi hayatınızda gözlemlemeniz ve objektif bir yargıya varmanız o kadar kolay ki.

Kısa sürede bitirilmesi gereken herhangi bir işinizin başlangıç saatini Satürn saatine denk getirin. Başka bir zaman ise aynı hatta daha zor ve uzun soluklu bir işinizin başlangıcını Ay saatine denk getirin.

Göreceksiniz ki, Saturn saatinde başladığınız işte olmadık aksilikler çıkarken, Ay saatinde de sebepsiz rahatlıklarla birlikte kolaylıklar yaşayacaksınız.

Profesyonel astrologlar bu denli iddialı ve kesinlik ifade eden bir cümle kurmamdan hoşlanmayabilirler. Fakat yirmi senedir bu saatleri kullanan birisi olarak, yaşayarak gördüm ki, gezegen saatlerine uygun hareket etmek olayların işleyişinde son derece etkili.

Eşref Saati Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Eşref saati bir işin istenilen doğrultuda ilerlemesine olanak tanıyan, kolaylık sağlayan saat demektir aslında.

Bu zaviyeden baktığımızda eşref saati bazen Güneş, bazen Ay saati ve bir başkası olabilir.

Hesaplama konusuna gelince, öncelikle hangi iş için hangi saatin uygun olduğu bilinir, sonrasında da sitemizde de bulunan bir program aracılığı ile bu hesaplama yapılır.

Uğurlu ve Uğursuz Saatler Hangileridir?

Bu konu için de eşref saati için söylediklerimizi tekrar edebiliriz. Bir tohumun ekilmesi için nasıl uygun bir dönem varsa, diğer işler için de durum bundan farksızdır.

Uygun olan saatler için Uğurlu, uygun olmayanlar için uğursuz tabiri kullanılmıştır. Uğur tabirinden ziyade, uygunluk tabiri kullanılsa daha anlamlı olacaktır.

GEZEGEN SAATLERİ NASIL HESAPLANIR?

Gezegen saatlerini hesaplamak için illaki bir programa ihtiyacınız yok aslında. Bu hesabı yapmak herkes için mümkün ve kolay.

Bu hesaplamayı yapmak için bulunduğunuz yerde güneşin doğuş ve batış saatlerini bilmeniz yeterli. Bu saatleri her takvimde bulabilirsiniz.

Güneşin doğuşundan batışına kadar geçen süreyi dakika olarak hesap eder 12 ye bölersiniz. Bulduğunuz sayı, o günün gündüzü için bir gezegenin etkili olduğu süreyi verir. Bu sayıyı 120 den çıkardığınızda da, gece için bir gezegenin etki ettiği süreyi bulmuş olursunuz.

Bundan sonra, gezegen saatleri tablosunda bu saatleri ilerleterek, ilgili aralıkları bulursunuz. Çok detaya girmiyorum çünkü, sitemizdeki programı kullanarak yapacağınız bir hesaplama sonrasında konuyu anlayacaksınız zaten.

Kendinizin yapacağı bir hesaplama her halükarda bir zahmettir. Bu hesapları her gün yaptığınızı düşünecek olursak hele. Programlar da bu yüzden var zaten.

Tavsiyemiz şu ki, bu sayfayı ana ekranınıza tutturun. Her ihtiyaç anınızda elinizin altında bulunsun.

GEZEGEN SAATLERİNİN ÖZELLİKLERİ ve ANLAMLARI

Her gezegen kendi tabiatına uygun işler için olumlu ve uygun olmayan işler içinse olumsuz etkiler verir. Dolayısı ile bir astrolojik saatin ne anlama geldiğini anlamak için gezegenlerin özellikleri konusunu bilmek gerekir. Bu sayede gezegen saatlerinin özellikleri ve anlamları ortaya konulmuş olur.

Güneş Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Benlik idesinin güçlendiği, özgüvenin yükseldiği, egonun tırmandığı zamanlardır. Güzel organizasyonlar, beraberlik kutlamaları, keyifli geçmesi arzu edilen toplantı saatleri için en güzel saattir. Düğün, nişan, kutlama partilerinizi bu saate denk getirebilirsiniz. Eş-dost birliktelikleri ve büyükleri ziyarete de uygundur. Yüksek kademelere bulunacağınız arzlarınızı ve gene önemli iş görüşmeleriniz içinde bu saati seçebilirsiniz. Çünkü zihin ve idrakın yoğunlaştığı bir zamandır ve bu yönüyle ibadet ve tefekkür içinde çok uygundur. Hem egonun yükselmesi hem de verdiği yüksek enerji nedeniyle ortamda karmaşaya sebep olacağından, araba kullanmak için uygun değildir. Kazaların büyük çoğunluğu bu saatlere denk gelir. Yönettiği diğer şeyler; Mülakatlar, otoriteler, yüksek makamlar, törenler, oyunlar, işçiler, hükümet, politikacılar, yöneticiler parklar, eğlence yerleri.

Venüs Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Sevgi, aşk ve keyifli duyguların nüksettiği bir saattir. Bunları hissetmenin de ifade edebilmenin de kolaylaştığını, hatta bu konularda cesaretinizin arttığını hissedersiniz. Küslükleri barışa çevirmenin tam zamanıdır. Sevdiğiniz kişiye bunu söylemeğe cesaretiniz yoksa bu saatte deneyebilirsiniz. Eşler arasındaki dargınlıkları düzeltebilirsiniz. Güneş saati gibi mutlu beraberliklerin başlangıcı için uygun olduğu gibi eğlenceli toplantılar içinde çok hoş zamanlardır. Sevdiklerinizle geçireceğiniz en verimli saatlerdir. Müzik ve eğlence ile görsel sanat etkinlikleri için en uygun enerjinin açığa çıktığı zamanlar olduğundan, estetikle ilgili her durumda bu saatten yaralanabilirsiniz. Alışverişiniz, güzellik ve kişisel bakımınız, ev dekorasyonunuza ayıracağınız zaman olmalıdır. Jüpiterden sonraki şans ve mutluluk veren bir saattir. Dikkat ve güç gerektiren işlerinize ve trafiğe çıkmaya hiç uygun değildir. Yani zevkli, eğlenceli ve ince işleriniz dışında başka işlerinize pek uygun değildir. Yönettiği diğer şeyler; Moda, kadın eşyaları, mücevherat, resim, müzik ve sanat eserleri, borsa, gelin, damat, kardeşler, faizler, finansal kazanç, şöhret, mağazalar, alışveriş ve romantizm.

Merkür Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Zekâ, mantık, akıl güçlendirici bir enerji verir. Astrolojik haritasında Merkürün egemen olduğu kişiler için özellikle verimli zamanlardır. Öğrenmek, plan program ve yeni projeler, bütçeler yapmak, matematiksel konular, bulmaca çözmek yani zeka ve yaratıcılık gerektiren her türlü konu için son derece uygundur. Seminerler ve dersler için dinleyen ve veren açısından kolaylaştırıcı olur. Satış pazarlama ve her türlü iş bağlantıları için de ideal zamandır. Sevmediğiniz, ertelediğiniz yazı yazma işlerini, tamirat ve el işlerini, mutfak ve yemek işlerini bu saatte pratik ve kolayca bitirebildiğinizi görürsünüz. Çocuklarınızı yoğun ders çalışma gerektirdiği dönemlerde başlangıcını bu saate denk getirmenin onların hayatını kolaylaştıracağını bilmelisiniz. Çözüm bekleyen konulara bu saatte el atarsanız daha kolay ve çabuk hallolduğunu, alışverişlerinizin kolay ve sakin olacağına şahit olursunuz. Yolculuklarınızın başlangıç saati olarak ay saati denk düşmüyorsa bu saatte tercih edilebilir. Merkür yılda üç kez rötara girer ve bu dönemlerde etkileri değişir. Yanlış kararlar neticesinde pişmanlıklara neden olabilir, yani bu dönemlerde karar almak ve yeni işlere başlamak pek de uygun değildir ancak her şeyde olduğu gibi rötar dönemlerinin artı katkıları olduğu alanlar vardır. Eski kararları ve uygulamaları gözden geçirmek, kontrol etmek ve yeni projeler üretmek vs. gibi. Yönettiği diğer şeyler; Reklam, acenta, evcil hayvanlar, denetim, kitaplar, iletişim, konferans, öksürük, uykusuzluk, gözler ve gözlük, faturalar, komşular, araştırmalar, trafik, saatler.

Ay Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Pazartesi günlerinin çabucak geçivermesinin nedeni haftanın ilk günü olması değil, Ay saati ile başlamasıdır. Bu saat en pozitif enerji veren bir saattir ve hızlandırarak kolaylaştırır. Yeni Ay doğarkenki süreçte tüm doğa, yenilenme sürecine girer. Bu dönemde dikilen bitkiler daha çok gelişir, yaralar daha çabuk iyileşir. Verim ve bereket artar. Uzun yola ya da tatile çıkacaksanız ay saatinde yola çıkmalısınız. Bu saatte her türlü ulaşım ve transfer kolaylaşır. Ticaret, alışveriş ve iş görüşmeleri için çok uygundur. Yeni bir şeye başlamak, el sanatları ile ilgili şeylere başlamak yapılan işe sürat ve kolaylık kazandırır. Duygusal konular, birliktelik başlangıçları, içe dönülmesi gereken hallere ve ibadet için uygun olduğu gibi spor yapmak için de verdiği enerji çok idealdir. Yeni başlayacağınız şeyleri Jüpiter gününün Ay saatine denk getirebilirseniz çok faydalanırsınız. Gönül hoşluğu ile yapılması gereken her türlü işe ve her türlü yeni başlangıçlar içinde tercih edilebilir. Kısaca sevilen ve hoş gelen her türlü işin yapılmasına ve yeni bir işe başlamaya çok müsait bir saattir. Yönettiği diğer şeyler; Değişen şeyler, gelgit, duygular, doğum, temizlik, ev yaşamı, evler, mutfak ve mutfak işleri, kadınlar ve suyla ilgili şeyler.

Satürn Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Sakin ve dikkatli yapılması gereken işler için idealdir. Çabuk sonuçlanması gereken işlerinize bu saatte başlarsanız çeşitli gecikme ve uzatmalar yaşayabilirsiniz. Eğer uzun zamandır elinizde sürünen bir iş varsa. Satürn saatinde başlamış olmalısınız. Bu saatte yapılabilecek en iyi şeyler; okumak, düşünmek ve ders çalışmak, yani öğrenmeye çalışmaktır. Satürn saati yapılan alışverişlerde pişmanlık doğurur. İletişim sorunları yaşadığınız kişilerle yüzleşmeniz gerekliyse bu saatte konuşmayı deneyin. Sakin ve sabırlı kalınmasına yardımcı olan bu saat durumu kolaylaştırabilir. Arazi, toprak ve inşaat ticareti için de uygundur ama kararlarını vermek değil uygulama yapmak için. Yönettiği diğer şeyler; Yaşlılar, terkedilen yerler, mimarlar, mühendisler, inşaatçılık, binalar, müşteriler, resmi binalar, arazi sahipleri, çiftçilik, toprak, alt geçitler, dağılma, çözülme, kontrol, yalnızlık.

Jüpiter Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Jüpiter saati de şans gerektiren işler için çok uygundur. Herhangi bir konuda şansınızı denemek istiyorsanız bu en uygun zaman olacaktır. Ters giden işleriniz varsa yoluna koymak veya yeni bir işe başlamak için de bu saati seçebilirsiniz. Jüpiter saati keyifli ve rahatlatan bir saattir. İnsanın içine hoş görü, mutluluk, rahatlık, neşe gibi duygular verir. Bazı güç ve mutsuz zamanlarda, nedenini bilemediğiniz bir dönemsel rahatlama hissederseniz bu muhtemelen Jüpiter enerjisindendir. Şansın yardımına ihtiyacınız olan durumları bu saatlere denk getirirseniz daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Hele, size özel diğer astrolojik etkilerde uygunsa etkisi çok daha fazla olacaktır. İbadet, tefekkür, ilim ve sohbet için uygundur. Anlaşmazlıkları çözümlemede, tatsızlık ve kırgınlıkları düzeltmek için de çok verimli bir saattir. Yeni ilişkiler kurmakta, olanları şenlendirmede ve daha eğlenceli haller yaşatmakta üstüne yoktur. Pişmanlık duyurmayacak alışverişler ve özellikle hediye almak için tercihiniz olmalı. Yolculuklarınıza çıkış zamanının Ay ve Merkür saatine denk getiremiyorsanız Jüpiter bir sonraki tercihiniz olsun. Her türlü seminer, kongre, eğitim toplantısı, kurs ve seminerler yani öğrenmeye dayalı şeyler için ve her türlü yeni oluşuma başlamak için seçeceğiniz saattir. Sevecen iletişim kurmakta, keyifli ve hoşluk veren bir zaman olduğu için arkadaş toplantıları ve eğlence organizasyonları, birliktelik toplantıları için de çok uygundur. Yönettiği diğer şeyler; reklam, vergi, avukatlar, mahkeme, resmi yemekler, basın, yayın, tazminat, ihracat, finans, miras, uzun yolculuklar, mağazalar, büyük hayvanlar.

Mars Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Şiddet, öfke ve kavgaların arttığı, tartışma zemininin güçlendiği saatlerdir. Endişeyi, gerginliği ve cesareti artırır. İşler bir anda sarpa sarabilir. İstem dışı olumsuz davranışlar sergilenebilir. İlişkiler sertleşebilir tartışma ve kavgaya dönüşebilir. Cuma günü sela vakti Mars saatine denk geldiği için o saatlerde işten ve dünyasal şeylerden uzak kalınıp kendine dönülmesi, Güneş saatinin sonuna kadar ibadetle geçirilmesi uyarısı yapılmıştır. Ayrıca cesaret ve güç verir. Bunun ne yönde kullanılacağı önemlidir. İbadet edilmesi tavsiye edilir. Diğer zamanlarda yapmaya cesaret edemediğiniz, faydalı şeyleri Mars saatinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Ameliyatlar, diş çektirmek, kan aldırmak, iğne olmak, tırnak kesmek gibi tıbbi konularda hem yapan hem de yaptıran açısından kolaylık verir. Spor yapmak, jimnastik, futbol oynamak, yürüyüşler için, avcılık veya fiziki güç gerektiren işleri yapmaya son derece uygundur. Bu saatin verdiği enerjiyle sürat isteği olacağı için araba kullanma konusunda dikkatli olmak gerekir. Hareketler aceleci ve dikkatsizce olabileceğinden tehlike ile karşılaşma riski doğar. Ortaklıkların bu saatte kurulması, iş ilişkilerinin özellikle kritik durumların Mars saatine denk getirilmemesi önerilir. Yönettiği diğer şeyler; Üstünlük mücadelesi, kazalar, hırs, silahlı kuvvetler, savaşlar, suç, suçlular, diş ve dişçilik, cerrahlar ve ameliyatlar, spor müsabakaları, kurtarıcılık, marangozluk.