GEZEGEN SAATİ HESAPLAMA
Tarih seçiniz...

Twitter Paylaş
Pinterest Paylaş
Tumblr Paylaş
Whatsapp Paylaş

GEZEGEN SAATLERİ HESAPLAMA

Her gezegen gün içerisinde belli saatler arasında etki sahibidir. Hangi gezegenin belli bir günün hangi saatini yönettiğini hesaplamak için, astroasist.com um gezegen saatleri hesaplama programını kullanabilirsiniz.

Diğer tüm astrolojik araçlarımız gibi, gezegen saatleri bulma aracımızı kullanmak ta son derece kolay.

Bunun için, gezegen saatlerini görmek istediğiniz günü ve coğrafi konumu seçmeniz yeterli.

Ardından Gezegen Saatlerini Göster butonunu tıkladığınızda, seçim yaptığınız tarih ve bölgenin gece ve gündüz saatlerini görmüş olacaksınız.

Gezegen saatleri hesaplama astrolojinin önemli bir konusudur. Saat ve soru cevap astrolojisi özelinde sık sık başvurulan gezegen saatlerini hesaplamak ve anlık olarak hangi gezegen saatinde olduğunuzu görmek sitemiz aracılığıyla artık çok kolay.

ASTROLOJİK SAAT HESAPLAMA

Horary Astroloji veya Soru Astrolojisi (Saat Astrolojisi) olarak bilinen alanın temeli astrolojik saat hesaplama işine dayanır.

Astrolojinin temel prensiplerinden birisi de, her şeyin devamının başlangıç anı ile ilişkili olduğudur. Yani bir işin başlangıcındaki astrolojik göstergeler, o işin nasıl devam edeceği ve hatta nasıl sonuçlanacağı konusunda önemli ip uçları verir.

Osmanlı döneminde, hatta çok çok daha eski dönemlerde atalarımızın da bu hesaplamalardan faydalandıklarını, müneccim başı denilen kişilerin saray kadrosunda yer aldıklarını biliyoruz.

Önemli tüm işlerin başlangıç saatleri müneccim başları tarafından hesap edilir, o işe uygun gezegen saatinin tesiri altında başlanırdı.

GEZEGEN SAATLERİNİN ÖNEMİ NEDİR?

Hayatlarını bu saatlere göre düzenleyenler zaten önemini biliyorlar. Fakat bu konu ile ilk defa karşılaşan bir kişi için de az çok birşeyler söylemek gerekiyor.

Konunun temelinde, her iş için elverişli ve elverişsiz bir saat olması inancı gelir. Aslında buna inanç demek doğru olmaz. Çünkü bu etkileri kendi hayatınızda gözlemlemeniz ve objektif bir yargıya varmanız o kadar kolay ki.

Kısa sürede bitirilmesi gereken herhangi bir işinizin başlangıç saatini Satürn saatine denk getirin. Başka bir zaman ise aynı hatta daha zor ve uzun soluklu bir işinizin başlangıcını Ay saatine denk getirin.

Göreceksiniz ki, Saturn saatinde başladığınız işte olmadık aksilikler çıkarken, Ay saatinde de sebepsiz rahatlıklarla birlikte kolaylıklar yaşayacaksınız.

Profesyonel astrologlar bu denli iddialı ve kesinlik ifade eden bir cümle kurmamdan hoşlanmayabilirler. Fakat yirmi senedir bu saatleri kullanan birisi olarak, yaşayarak gördüm ki, gezegen saatlerine uygun hareket etmek olayların işleyişinde son derece etkili.

Eşref Saati Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Eşref saati bir işin istenilen doğrultuda ilerlemesine olanak tanıyan, kolaylık sağlayan saat demektir aslında.

Bu zaviyeden baktığımızda eşref saati bazen Güneş, bazen Ay saati ve bir başkası olabilir.

Hesaplama konusuna gelince, öncelikle hangi iş için hangi saatin uygun olduğu bilinir, sonrasında da sitemizde de bulunan bir program aracılığı ile bu hesaplama yapılır.

Uğurlu ve Uğursuz Saatler Hangileridir?

Bu konu için de eşref saati için söylediklerimizi tekrar edebiliriz. Bir tohumun ekilmesi için nasıl uygun bir dönem varsa, diğer işler için de durum bundan farksızdır.

Uygun olan saatler için Uğurlu, uygun olmayanlar için uğursuz tabiri kullanılmıştır. Uğur tabirinden ziyade, uygunluk tabiri kullanılsa daha anlamlı olacaktır.

GEZEGEN SAATLERİ NASIL HESAPLANIR?

Gezegen saatlerini hesaplamak için illaki bir programa ihtiyacınız yok aslında. Bu hesabı yapmak herkes için mümkün ve kolay.

Bu hesaplamayı yapmak için bulunduğunuz yerde güneşin doğuş ve batış saatlerini bilmeniz yeterli. Bu saatleri her takvimde bulabilirsiniz.

Güneşin doğuşundan batışına kadar geçen süreyi dakika olarak hesap eder 12 ye bölersiniz. Bulduğunuz sayı, o günün gündüzü için bir gezegenin etkili olduğu süreyi verir. Bu sayıyı 120 den çıkardığınızda da, gece için bir gezegenin etki ettiği süreyi bulmuş olursunuz.

Bundan sonra, gezegen saatleri tablosunda bu saatleri ilerleterek, ilgili aralıkları bulursunuz. Çok detaya girmiyorum çünkü, sitemizdeki programı kullanarak yapacağınız bir hesaplama sonrasında konuyu anlayacaksınız zaten.

Gezegen saatleri hesaplanırken izlenen fomül şu şekildedir:

Her günün başlangıcındaki gezegen saati, günün adına karşılık gelen gezegene dayanır (Pazar = Güneş, Pazartesi = Ay, vb.) ve ardından klasik gezegenlerin sırasını takip eder. Gündüz ve gece süreleri genellikle farklı olduğu için, gündüz ve gece için gezegen saatleri genellikle farklı uzunluklarda olacaktır.

Kendinizin yapacağı bir hesaplama her halükarda bir zahmettir. Bu hesapları her gün yaptığınızı düşünecek olursak hele. Programlar da bu yüzden var zaten.

Tavsiyemiz şu ki, bu sayfayı ana ekranınıza tutturun. Her ihtiyaç anınızda elinizin altında bulunsun.

GEZEGEN SAATLERİNİN ÖZELLİKLERİ ve ANLAMLARI

Her gezegen kendi tabiatına uygun işler için olumlu ve uygun olmayan işler içinse olumsuz etkiler verir. Dolayısı ile bir astrolojik saatin ne anlama geldiğini anlamak için gezegenlerin özellikleri konusunu bilmek gerekir. Bu sayede gezegen saatlerinin özellikleri ve anlamları ortaya konulmuş olur.

Güneş Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Benlik idesinin güçlendiği, özgüvenin yükseldiği, egonun tırmandığı zamanlardır. Güzel organizasyonlar, beraberlik kutlamaları, keyifli geçmesi arzu edilen toplantı saatleri için en güzel saattir. Düğün, nişan, kutlama partilerinizi bu saate denk getirebilirsiniz. Eş-dost birliktelikleri ve büyükleri ziyarete de uygundur. Yüksek kademelere bulunacağınız arzlarınızı ve gene önemli iş görüşmeleriniz içinde bu saati seçebilirsiniz. Çünkü zihin ve idrakın yoğunlaştığı bir zamandır ve bu yönüyle ibadet ve tefekkür içinde çok uygundur. Hem egonun yükselmesi hem de verdiği yüksek enerji nedeniyle ortamda karmaşaya sebep olacağından, araba kullanmak için uygun değildir. Kazaların büyük çoğunluğu bu saatlere denk gelir. Yönettiği diğer şeyler; Mülakatlar, otoriteler, yüksek makamlar, törenler, oyunlar, işçiler, hükümet, politikacılar, yöneticiler parklar, eğlence yerleri.

Astrolojide Güneş, ışık, canlılık, liderlik, ego ve yaratıcılıkla ilişkilidir. Astrolojik olarak, Güneş genellikle kişinin dış dünyaya yansıttığı kendini temsil eder.

Güneş saati sırasında yapılması önerilenler:

Kendi kendini ifade etmek: Güneş, kişinin dış dünyaya kendini nasıl ifade ettiğiyle ilişkilidir, bu yüzden bu saat boyunca kendinizi ifade etmek için etkinlikler yapmak önerilir.

Liderlikle ilgili görevler: Güneş liderlikle ilişkilidir, bu yüzden bu saatte liderlikle ilgili her türlü etkinlik veya görevi yapabilirsiniz.

Yaratıcı faaliyetler: Güneş aynı zamanda yaratıcılıkla da ilişkilidir, bu yüzden bu saatte sanat, yazı, müzik veya başka bir yaratıcı çaba üzerinde çalışmak iyi bir fikir olabilir.

Güneş saati sırasında kaçınılması önerilenler:

Gizlilik gerektiren faaliyetler: Güneş, her şeyin aydınlandığı ve görüldüğü bir enerjiye sahip olduğundan, gizlilik veya saklanma gerektiren işler için genellikle uygun değildir.

Aşırı egosantrik davranışlar: Güneş aynı zamanda ego ile ilişkilidir, bu yüzden bu saatte egonuzla hareket etmekten kaçınmalısınız. Egosantrik davranışlar, başkalarının görüşlerini ve duygularını görmezden gelmeyi içerebilir.

Unutmayın ki, bu bilgiler genellikle öznel ve kişisel deneyimlere dayalıdır. Herkesin kendi deneyimleri ve algıları farklı olacaktır, bu yüzden bu önerilere sıkı sıkıya bağlı kalmak yerine, kendi deneyimlerinizi ve hislerinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Ayrıca, bu bilgiler genellikle daha spiritüel veya ezoterik uygulamalar için kullanılır ve günlük yaşamın modern yönleri ile tam olarak uyumlu olmayabilir.

Venüs Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Sevgi, aşk ve keyifli duyguların nüksettiği bir saattir. Bunları hissetmenin de ifade edebilmenin de kolaylaştığını, hatta bu konularda cesaretinizin arttığını hissedersiniz. Küslükleri barışa çevirmenin tam zamanıdır. Sevdiğiniz kişiye bunu söylemeğe cesaretiniz yoksa bu saatte deneyebilirsiniz. Eşler arasındaki dargınlıkları düzeltebilirsiniz. Güneş saati gibi mutlu beraberliklerin başlangıcı için uygun olduğu gibi eğlenceli toplantılar içinde çok hoş zamanlardır. Sevdiklerinizle geçireceğiniz en verimli saatlerdir. Müzik ve eğlence ile görsel sanat etkinlikleri için en uygun enerjinin açığa çıktığı zamanlar olduğundan, estetikle ilgili her durumda bu saatten yaralanabilirsiniz. Alışverişiniz, güzellik ve kişisel bakımınız, ev dekorasyonunuza ayıracağınız zaman olmalıdır. Jüpiterden sonraki şans ve mutluluk veren bir saattir. Dikkat ve güç gerektiren işlerinize ve trafiğe çıkmaya hiç uygun değildir. Yani zevkli, eğlenceli ve ince işleriniz dışında başka işlerinize pek uygun değildir. Yönettiği diğer şeyler; Moda, kadın eşyaları, mücevherat, resim, müzik ve sanat eserleri, borsa, gelin, damat, kardeşler, faizler, finansal kazanç, şöhret, mağazalar, alışveriş ve romantizm.

Venüs’ün enerjisi sevgi, ilişkiler, güzellik ve uyumla ilişkilendirilir. Astrolojik olarak, Venüs genellikle kişinin hayatındaki sevgi, güzellik, sanat, ve ilişkileri temsil eder.

Venüs saati sırasında yapılması önerilenler:

İlişkiler: Venüs, sevgi ve ilişkileri temsil ettiğinden, bu saat boyunca sevdiklerinizle zaman geçirmek, ilişkilerinizi güçlendirmek için adımlar atmak veya yeni insanlarla tanışmak iyi bir fikir olabilir.

Sanat ve Güzellik: Venüs, sanat ve güzellikle de ilişkilidir, bu yüzden bu saatte sanatsal faaliyetlere, yaratıcı projelere katılmak veya kişisel bakım ve güzellikle ilgili aktiviteler yapmak iyi bir fikir olabilir.

Uyum ve İşbirliği: Venüs ayrıca uyum ve işbirliğiyle de ilişkilidir, bu yüzden bu saatte ekip çalışması gerektiren projeler veya uyum ve işbirliğini teşvik eden etkinlikler iyi bir seçenek olabilir.

Venüs saati sırasında kaçınılması önerilenler:

Çatışma: Venüs’ün barışçıl ve uyumlu doğası, bu saatte çatışma veya tartışma içeren durumlar için en uygun zaman olmayabilir.

Aşırı Pratik Görevler: Venüs, daha çok duygusal ve estetik alanlarla ilişkilidir, bu yüzden bu saatte aşırı pratik veya duygusal olmayan görevler genellikle önerilmez.

İzolasyon: Venüs’ün sosyal ve ilişki odaklı doğası, bu saatte izolasyon veya tek başına etkinlikler için en uygun zaman olmayabilir.

Merkür Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Zekâ, mantık, akıl güçlendirici bir enerji verir. Astrolojik haritasında Merkürün egemen olduğu kişiler için özellikle verimli zamanlardır. Öğrenmek, plan program ve yeni projeler, bütçeler yapmak, matematiksel konular, bulmaca çözmek yani zeka ve yaratıcılık gerektiren her türlü konu için son derece uygundur. Seminerler ve dersler için dinleyen ve veren açısından kolaylaştırıcı olur. Satış pazarlama ve her türlü iş bağlantıları için de ideal zamandır. Sevmediğiniz, ertelediğiniz yazı yazma işlerini, tamirat ve el işlerini, mutfak ve yemek işlerini bu saatte pratik ve kolayca bitirebildiğinizi görürsünüz. Çocuklarınızı yoğun ders çalışma gerektirdiği dönemlerde başlangıcını bu saate denk getirmenin onların hayatını kolaylaştıracağını bilmelisiniz. Çözüm bekleyen konulara bu saatte el atarsanız daha kolay ve çabuk hallolduğunu, alışverişlerinizin kolay ve sakin olacağına şahit olursunuz. Yolculuklarınızın başlangıç saati olarak ay saati denk düşmüyorsa bu saatte tercih edilebilir. Merkür yılda üç kez rötara girer ve bu dönemlerde etkileri değişir. Yanlış kararlar neticesinde pişmanlıklara neden olabilir, yani bu dönemlerde karar almak ve yeni işlere başlamak pek de uygun değildir ancak her şeyde olduğu gibi rötar dönemlerinin artı katkıları olduğu alanlar vardır. Eski kararları ve uygulamaları gözden geçirmek, kontrol etmek ve yeni projeler üretmek vs. gibi. Yönettiği diğer şeyler; Reklam, acenta, evcil hayvanlar, denetim, kitaplar, iletişim, konferans, öksürük, uykusuzluk, gözler ve gözlük, faturalar, komşular, araştırmalar, trafik, saatler.

Merkür’ün enerjisi iletişim, entelektüel faaliyetler, seyahat ve ticaret ile ilişkilendirilir. Astrolojik olarak, Merkür genellikle kişinin hayatındaki iletişim, düşünme, öğrenme ve seyahat etme yeteneklerini temsil eder.

Merkür saati sırasında yapılması önerilenler:

İletişim: Merkür, iletişim gezegeni olarak bilinir, bu yüzden bu saat boyunca önemli görüşmeler yapmak, e-postaları yanıtlamak, konuşmalar veya sunumlar yapmak genellikle önerilir.

Entelektüel Faaliyetler: Merkür, entelektüel faaliyetler ve öğrenmeyle de ilişkilidir, bu yüzden bu saatte kitap okumak, bir sınıfa katılmak veya zihinsel becerilerinizi kullanmak için herhangi bir faaliyet yapmak iyi bir fikir olabilir.

Seyahat ve Ticaret: Merkür ayrıca seyahat ve ticaretle de ilişkilidir, bu yüzden bu saatte seyahat planları yapmak, bir seyahate başlamak veya ticari işlemler yapmak iyi bir fikir olabilir.

Merkür saati sırasında kaçınılması önerilenler:

Yanılgılar ve Yanlış Anlaşılmalar: Merkür aynı zamanda yanılgılar ve yanlış anlamalarla da ilişkilidir, bu yüzden bu saatte karmaşık veya belirsiz durumlarla uğraşmak genellikle önerilmez.

Etkileşimsiz Aktiviteler: Merkür’ün sosyal ve iletişimsel doğası, bu saatte yalnız veya etkileşim gerektirmeyen aktiviteler için en uygun zaman olmayabilir.

Aşırı Duygusal Görevler: Merkür, daha çok mantıksal ve analitik düşünme ile ilişkilidir, bu yüzden bu saatte duygusal yoğunluk gerektiren görevler genellikle önerilmez.

Ay Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Pazartesi günlerinin çabucak geçivermesinin nedeni haftanın ilk günü olması değil, Ay saati ile başlamasıdır. Bu saat en pozitif enerji veren bir saattir ve hızlandırarak kolaylaştırır. Yeni Ay doğarkenki süreçte tüm doğa, yenilenme sürecine girer. Bu dönemde dikilen bitkiler daha çok gelişir, yaralar daha çabuk iyileşir. Verim ve bereket artar. Uzun yola ya da tatile çıkacaksanız ay saatinde yola çıkmalısınız. Bu saatte her türlü ulaşım ve transfer kolaylaşır. Ticaret, alışveriş ve iş görüşmeleri için çok uygundur. Yeni bir şeye başlamak, el sanatları ile ilgili şeylere başlamak yapılan işe sürat ve kolaylık kazandırır. Duygusal konular, birliktelik başlangıçları, içe dönülmesi gereken hallere ve ibadet için uygun olduğu gibi spor yapmak için de verdiği enerji çok idealdir. Yeni başlayacağınız şeyleri Jüpiter gününün Ay saatine denk getirebilirseniz çok faydalanırsınız. Gönül hoşluğu ile yapılması gereken her türlü işe ve her türlü yeni başlangıçlar içinde tercih edilebilir. Kısaca sevilen ve hoş gelen her türlü işin yapılmasına ve yeni bir işe başlamaya çok müsait bir saattir. Yönettiği diğer şeyler; Değişen şeyler, gelgit, duygular, doğum, temizlik, ev yaşamı, evler, mutfak ve mutfak işleri, kadınlar ve suyla ilgili şeyler.

Ay, duygular, sezgiler, rüyalar, iç dünya ve annelikle ilişkilidir. Astrolojik olarak, Ay genellikle kişinin duygusal iç dünyasını ve bilinçaltını temsil eder.

Ay saati sırasında yapılması önerilenler:

Duygusal Çalışma: Ay, duygularla derinden ilişkilidir, bu yüzden Ay saatinde duygusal refleksiyon veya duygusal iyileşme ile ilgili çalışmalar yapmak önerilir. Bu, meditasyon, günlük tutma veya terapi gibi etkinlikler olabilir.

İçgörü ve Sezgi: Ay aynı zamanda sezgi ve içgörü ile de ilişkilidir, bu yüzden bu saat boyunca içgörü ve sezgi üzerine meditasyon veya çalışma yapmak yararlı olabilir.

Ev ve Aile İle İlgili Görevler: Ay, ev ve aileyle ilişkilidir, bu yüzden bu saatte ev veya aile ile ilgili görevleri tamamlamak iyi bir fikir olabilir.

Ay saati sırasında kaçınılması önerilenler:

Mantık ve Analiz Gerektiren Görevler: Ay, duygusal ve sezgisel enerjilere daha fazla odaklandığından, ağır mantıksal analiz veya detaylı planlama gerektiren görevler için en uygun zaman olmayabilir.

Çatışma: Ay, duygusal hassasiyeti artırabilir, bu yüzden çatışmaları veya tartışmaları bu saatte çözmek genellikle tavsiye edilmez.

Riskli veya Tehlikeli Etkinlikler: Ayın sezgisel ve duygusal enerjileri, dikkat dağınıklığına veya karar verme yeteneğinde belirsizliğe neden olabilir, bu yüzden riskli veya tehlikeli etkinliklerden kaçınmak genellikle iyi bir fikirdir.

Satürn Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Sakin ve dikkatli yapılması gereken işler için idealdir. Çabuk sonuçlanması gereken işlerinize bu saatte başlarsanız çeşitli gecikme ve uzatmalar yaşayabilirsiniz. Eğer uzun zamandır elinizde sürünen bir iş varsa. Satürn saatinde başlamış olmalısınız. Bu saatte yapılabilecek en iyi şeyler; okumak, düşünmek ve ders çalışmak, yani öğrenmeye çalışmaktır. Satürn saati yapılan alışverişlerde pişmanlık doğurur. İletişim sorunları yaşadığınız kişilerle yüzleşmeniz gerekliyse bu saatte konuşmayı deneyin. Sakin ve sabırlı kalınmasına yardımcı olan bu saat durumu kolaylaştırabilir. Arazi, toprak ve inşaat ticareti için de uygundur ama kararlarını vermek değil uygulama yapmak için. Yönettiği diğer şeyler; Yaşlılar, terkedilen yerler, mimarlar, mühendisler, inşaatçılık, binalar, müşteriler, resmi binalar, arazi sahipleri, çiftçilik, toprak, alt geçitler, dağılma, çözülme, kontrol, yalnızlık.

Astrolojik olarak, Satürn genellikle kişinin hayatındaki zorluklar, kısıtlamalar ve kişisel büyüme için fırsatları temsil eder.

Satürn saati sırasında yapılması önerilenler:

Organizasyon ve Planlama: Satürn, yapının ve organizasyonun gezegeni olarak bilinir, bu yüzden bu saat boyunca planlama, düzenleme veya yapılış listesi oluşturma gibi etkinlikler yapmak iyi bir fikir olabilir.

Zor Görevler: Satürn, sorumluluk ve zorluklarla ilişkilidir, bu yüzden bu saatte zor veya stresli görevlerin üstesinden gelmek için daha fazla enerji ve odaklanma bulabilirsiniz.

Kişisel Büyüme: Satürn, kişisel büyüme ve olgunlaşmayla ilişkilidir, bu yüzden bu saat boyunca kişisel gelişimle ilgili çalışmalar yapmak da iyi bir fikir olabilir.

Satürn saati sırasında kaçınılması önerilenler:

Spontane veya Yumuşak Kalpli Etkinlikler: Satürn’ün ağırlığı ve ciddiyeti, daha yumuşak kalpli veya spontane etkinlikler için en uygun zaman olmayabilir.

Kaçınma veya Prokrastinasyon: Satürn, disiplin ve sorumlulukla ilişkilidir, bu yüzden bu saatte görevlerden kaçınmak veya ertelemek tavsiye edilmez.

Riskli İşlemler: Satürn, aynı zamanda dikkatli ve dikkatli bir yaklaşımı temsil eder, bu yüzden bu saatte riskli veya dikkat gerektiren işlemlerden kaçınmak iyi bir fikir olabilir.

Jüpiter Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Jüpiter saati de şans gerektiren işler için çok uygundur. Herhangi bir konuda şansınızı denemek istiyorsanız bu en uygun zaman olacaktır. Ters giden işleriniz varsa yoluna koymak veya yeni bir işe başlamak için de bu saati seçebilirsiniz. Jüpiter saati keyifli ve rahatlatan bir saattir. İnsanın içine hoş görü, mutluluk, rahatlık, neşe gibi duygular verir. Bazı güç ve mutsuz zamanlarda, nedenini bilemediğiniz bir dönemsel rahatlama hissederseniz bu muhtemelen Jüpiter enerjisindendir. Şansın yardımına ihtiyacınız olan durumları bu saatlere denk getirirseniz daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Hele, size özel diğer astrolojik etkilerde uygunsa etkisi çok daha fazla olacaktır. İbadet, tefekkür, ilim ve sohbet için uygundur. Anlaşmazlıkları çözümlemede, tatsızlık ve kırgınlıkları düzeltmek için de çok verimli bir saattir. Yeni ilişkiler kurmakta, olanları şenlendirmede ve daha eğlenceli haller yaşatmakta üstüne yoktur. Pişmanlık duyurmayacak alışverişler ve özellikle hediye almak için tercihiniz olmalı. Yolculuklarınıza çıkış zamanının Ay ve Merkür saatine denk getiremiyorsanız Jüpiter bir sonraki tercihiniz olsun. Her türlü seminer, kongre, eğitim toplantısı, kurs ve seminerler yani öğrenmeye dayalı şeyler için ve her türlü yeni oluşuma başlamak için seçeceğiniz saattir. Sevecen iletişim kurmakta, keyifli ve hoşluk veren bir zaman olduğu için arkadaş toplantıları ve eğlence organizasyonları, birliktelik toplantıları için de çok uygundur. Yönettiği diğer şeyler; reklam, vergi, avukatlar, mahkeme, resmi yemekler, basın, yayın, tazminat, ihracat, finans, miras, uzun yolculuklar, mağazalar, büyük hayvanlar.

Astrolojik olarak, Jüpiter genellikle kişinin hayatındaki büyüme, genişleme ve fırsatları temsil eder.

Jüpiter saati sırasında yapılması önerilenler:

Genişleme ve Büyüme: Jüpiter, genişleme ve büyüme gezegeni olarak bilinir, bu yüzden bu saat boyunca yeni projelere başlama, büyüme ve genişleme planları yapma gibi etkinlikler yapmak iyi bir fikir olabilir.

Eğitim ve Öğrenme: Jüpiter, bilgelik ve öğrenmeyle ilişkilidir, bu yüzden bu saatte eğitimle ilgili aktiviteler, yeni bir konu öğrenme veya bilgiyi paylaşma konusunda daha fazla enerji ve odaklanma bulabilirsiniz.

Şans ve Fırsatlar: Jüpiter ayrıca şans ve fırsatlarla da ilişkilidir, bu yüzden bu saatte yeni fırsatları aramak veya şanslı etkinlikler yapmak iyi bir fikir olabilir.

Jüpiter saati sırasında kaçınılması önerilenler:

Aşırılıklar: Jüpiter’in genişleyici doğası, aşırılıklara eğilimli olabilir, bu yüzden bu saatte aşırıya kaçmaktan kaçınmak iyi bir fikir olabilir. Bu, hem maddi hem de duygusal anlamda geçerli olabilir.

Kısıtlama veya Sınırlama: Jüpiter, genişlemeyi ve özgürleşmeyi temsil ettiğinden, bu saatte kısıtlayıcı veya sınırlayıcı durumlar veya etkinlikler genellikle önerilmez.

Dikkatsiz Riskler: Jüpiter’in olumlu ve genişleyici enerjisi, bazen dikkatsiz risk alma veya aşırı iyimserlikle sonuçlanabilir, bu yüzden bu saatte dikkatli olunmalı ve kararlar düşünülmeli ve dikkatlice değerlendirilmelidir.

Mars Saatinin Anlamı ve Özellikleri

Şiddet, öfke ve kavgaların arttığı, tartışma zemininin güçlendiği saatlerdir. Endişeyi, gerginliği ve cesareti artırır. İşler bir anda sarpa sarabilir. İstem dışı olumsuz davranışlar sergilenebilir. İlişkiler sertleşebilir tartışma ve kavgaya dönüşebilir. Cuma günü sela vakti Mars saatine denk geldiği için o saatlerde işten ve dünyasal şeylerden uzak kalınıp kendine dönülmesi, Güneş saatinin sonuna kadar ibadetle geçirilmesi uyarısı yapılmıştır. Ayrıca cesaret ve güç verir. Bunun ne yönde kullanılacağı önemlidir. İbadet edilmesi tavsiye edilir. Diğer zamanlarda yapmaya cesaret edemediğiniz, faydalı şeyleri Mars saatinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Ameliyatlar, diş çektirmek, kan aldırmak, iğne olmak, tırnak kesmek gibi tıbbi konularda hem yapan hem de yaptıran açısından kolaylık verir. Spor yapmak, jimnastik, futbol oynamak, yürüyüşler için, avcılık veya fiziki güç gerektiren işleri yapmaya son derece uygundur. Bu saatin verdiği enerjiyle sürat isteği olacağı için araba kullanma konusunda dikkatli olmak gerekir. Hareketler aceleci ve dikkatsizce olabileceğinden tehlike ile karşılaşma riski doğar. Ortaklıkların bu saatte kurulması, iş ilişkilerinin özellikle kritik durumların Mars saatine denk getirilmemesi önerilir. Yönettiği diğer şeyler; Üstünlük mücadelesi, kazalar, hırs, silahlı kuvvetler, savaşlar, suç, suçlular, diş ve dişçilik, cerrahlar ve ameliyatlar, spor müsabakaları, kurtarıcılık, marangozluk.

Mars’ın enerji, cesaret, inisiyatif ve mücadele ile ilişkilendirilir. Astrolojik olarak, Mars genellikle kişinin hayatındaki hareket, enerji, tutku ve meydan okumaları temsil eder.

Mars saati sırasında yapılması önerilenler:

Enerji Gerektiren Görevler: Mars, enerji ve hareketin gezegeni olarak bilinir, bu yüzden bu saat boyunca fiziksel egzersiz, yoğun bir proje veya enerji gerektiren herhangi bir görev yapmak iyi bir fikir olabilir.

İnisiyatif Almak: Mars, liderlik ve inisiyatif almayı temsil eder, bu yüzden bu saatte yeni projelere başlamak, önemli kararlar almak veya inisiyatif almak genellikle önerilir.

Mücadele ve Meydan Okuma: Mars, meydan okuma ve mücadeleyle ilişkilidir, bu yüzden bu saatte zorluklarla yüzleşmek veya kişisel ya da profesyonel meydan okumalar üzerinde çalışmak iyi bir fikir olabilir.

Mars saati sırasında kaçınılması önerilenler:

Çatışmalar: Mars, çatışma ve kavgalarla ilişkilidir, bu yüzden bu saatte tartışmalar veya çatışmaların çözülmesi genellikle tavsiye edilmez.

İlgisiz ve Yavaş Etkinlikler: Mars’ın hızlı ve enerjik doğası, daha sakin veya ilgisiz etkinlikler için en uygun zaman olmayabilir.

Dikkatsiz Riskler: Mars’ın cesur ve inisiyatif enerjisi, dikkatsiz risk almayı veya acele kararlar vermeyi teşvik edebilir, bu yüzden bu saatte dikkatli olunmalı ve her karar düşünülmeli ve dikkatlice değerlendirilmelidir.