Alçalan Başak Burcu Neyi İfade Eder? Nasıl Hesaplanır?
ALÇALAN BURÇ HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Alçalanınızı anlamak, ilişkilerinizde ne istediğinizi ve ne tür ortaklardan etkilendiğinizi anlamakla eşdeğerdir.

Bu yerleşim otomatik olarak yükseleninizin Balık’ta olduğu anlamına gelir. Alçalan, doğum haritasında yükselen burcun tam karşısındaki noktadır ve her zaman zıt burçlardadırlar. Başak burcundaki alçalan, topraklanmış, çalışkan, güvenilir insanlara meylettiğinizi gösterir.

Gerçeklerle daha etkili bir şekilde başa çıkmanıza yardımcı olur. Balık size Başak’tan daha tanıdık geliyor ve bu nedenle Başak özelliklerini diğer insanlardan alma eğilimindesiniz. Günlük yaşamınızda hayalperestsiniz, duygular aleminde yaşıyorsunuz ve pratiklikten yoksun olabilirsiniz.

Bir Başak burcu alçalanı tüm işlerinizi özenle düzenleyen ve size de aynı şeyi yapmanız için ilham veren insanlara ilgi duyduğunuzu söylüyor.

Tabii ki, Başak enerjisine kendi başınıza da ulaşma yeteneğine sahipsiniz - bunu yaşlandıkça ve daha fazla yaşam deneyimi kazandıkça doğal olarak öğrenirsiniz.

Gençken, bu enerji henüz tam olarak bütünleşmemiş olabilir. Kendinizi bulduğunuz türden ortaklardan hoşlanmıyorsanız, alçalanınız ve Başak’taki 7. eviniz üzerinde çalışmak iyi bir fikir olabilir.

Balık ve Başak zıt kutuplardır. Bu burçlar farklı alemlere aittir. Balık uhrevi bir su burcudur, Başak ise fiziksel dünyaya yönelik pratik bir toprak burcudur. Yükselen-alçalan ekseni bu burçlara yerleştirildiğinde, bunlardan birine (bu durumda Balık’a) çok aşinasınız, ancak diğeri olmayanı temsil ediyor. Onu başkaları aracılığıyla keşfedersiniz.

Başak burcundaki alçalan ve Balık burcundaki yükselen sürekli değişen ruhsal bir yapıda olduğunuzu gösterir. Size fiziksel dünyada var olabileceğiniz bir şekil verecek birine ihtiyacınız var.

İnsanlar sizi genellikle idealist, nazik, yumuşak kalpli olarak algılar ve sizi korumak zorunda olduklarını hissedebilirler.

Analitik, mantıklı, zeki, ayrıntılara dikkat eden insanlara ilgi duyuyorsunuz.

İdeal ilişkinizde, eşinizin ruhu ve sezgisiyle bağlantı kurmasına yardımcı olursunuz ve size ayak işlerini yürütme, sağlıklı yemek hazırlama, zaman yönetimi, organizasyon, kendinize bakma gibi konularda nasıl daha pratik ve daha iyi olunacağını öğretir. İlişkide aklınıza bir fikir gelir ve partneriniz de detayları planlar.

Doğum haritasında alçalan burcu Başak’ta olan insanlar, planları daha küçük adımlara bölen ve fikirleri gerçeğe dönüştürmekte harika olan birine ihtiyaç duyarlar. Balık burcundaki yükselen, yaratıcı olduğunuzu ve ilahi ilhama açık olduğunuzu gösterir, ancak çok kaotik olabilirsiniz. Bazen gerçeklikle bağlantınızı kaybedersiniz. Bunu dengeleyen insanlara bilinçsizce çekiliyorsunuz.

Başak burcundaki alçalanın dezavantajı özveridir. Eğer alçalan burç hesaplama sonucu Başak’ı gösteriyorsa, dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de partneriniz için kendinizden vazgeçmek konusudur.

Balık, yumuşak, şefkatli ve insanları memnun etmeye eğilimlidir. Doğum haritanızda sizi daha iddialı yapan bazı yerleşimler olmadıkça, çok kolay pes edebilir ve doğru hissetmese bile eşinizin ihtiyaçlarına öncelik verebilirsiniz. Sezginiz muhtemelen yükselen bir Balık kadar güçlü, onu dinlediğinizden emin olun.

Balık saf olabilir ve herkesin iyi niyetli olduğunu varsayabilir.

Bazen yanlış insanlara aşık olur. Başak burcundaki alçalan insanlara objektif olarak bakmayı öğrenmeniz gerektiğini gösterir.

Alçalanınız Başak’tayken, 7. evinizin yöneticisi Merkür’dür. Merkür’ün doğum haritanızdaki konumu ortaklıklarınız ve ideal eşinizle ilgili daha fazla bilgi ortaya çıkarır.