Doğum Haritası 1. Ev Hesaplama Yükselen Kova Burcunun Özellikleri
YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Yükselen Kova burcunun özellikleri. Yükselen burç Kova doğum haritasında ne anlama gelir?

Zeki, akıllı, yaratıcı ve çok özel yeteneklerle donatılmış bir kişiliğe sahiptir. Farklı özellikleri ile dikkatleri hemen üstüne çeker. Bunun yanında ne zaman nerede ne yapacağı da pek belli olmaz. Bu hali ile insanları şaşırtır.

Yenilikler peşinde koşan ve insanlar için sürekli faydalı bir şeyler yapmayı seven birisidir. Aşırı özgüveni, kendisini beğenen bir kişi olarak görünmesine neden olur. Herkese bir kulp takmaya bayılan bir kişi imajı verir. Yükselen Kova burcu duyguları ile değil, mantığı ile hareket eder.

Arkadaşlığa önem verir. Başkaları ile beraber ortak işler yapmayı sever. Dostlarını akıllı ve becerikli kişiler arasından seçmeyi tercih eder.

Özgürlüğe son derece düşkün bir yapı bu doğum haritası konumunda desteklenen özelliklerdendir.

Yükselen Kova burcu monoton, durgun ve sıradan şeylerden sıkılır. En fazla güven duyduğu şey kendi aklıdır. Başka birine ihtiyaç duymadan yaşamak ister. İnsanları yeteneklerine göre sınıflandırmayı iyi bilir. İstediği insanı kolayca hayatına dahil edip, istemediği insanı hayatından hemen soyutlaması dost seçerken ne kadar titiz davrandığının bir kanıtıdır.

Öğrendiklerini tecrübeleri ile birleştiren ve bunu en iyi şekilde topluma sunabilen ender kişilerdendir. Elektronik ve bilim dünyası ilgi alanıdır. Öğrenme merakı sayesinde hemen her işte başarılı olur. İstek ve arzularını güçlü bir şekilde savunan inançlı bir yapıya sahiptir. Amaçları uğurda hayatını bile ortaya koyabilir.

En güçlü yanlarından biri de insancıl yani hümanist yanıdır. Bu insancıl yanına karşın biraz kıskanç da sayılır. Özellikle yarışta kendisini geçen kişilere karşı içten içe bir kızgınlık duyar.

Başkalarının ne dediğine çok önem vermez. Kendi istediği gibi yaşar. Eğer, 1. Ev Kova burcu ise, mantığı ile duygularını hep kontrol altında tutar.

Parayı seven bir kişiliği vardır. Yine de paranın biriktirilip saklanmaktan daha önemli işlerde kullanılması gerektiğini düşünür. Parayı değerlendirme ve kullanma konusunda tam bir uzmandır. Yaşamını, evini ve alışkanlıklarını kolayca değiştirebilen bir yapıya sahiptir.

Sevdiği kişiye bağlanır. Zaten sadece değer verdiği kişiyi sevebilir. Her alanda olduğu gibi aşkta da aklını kullanmasını beceren bir tarafı vardır. Kendisine faydalı olacak insanı seçer ve duygularının esiri olmaz. Sevdiği insan hem gönlüne hitap etmeli hem de kafa yapısına uymalıdır.

Aile bağlarına çok önem veren ve özellikle annesine düşkün bir yapıya sahiptir.

Yükselen burcu Kova olanlar, genelde orta boylu, toplu ve güçlü bir bedene sahiptirler. Yüzü uzun, gözleri koyu gri veya yeşil olabilir. Kadınlara bu astrolojik yerleşim güzellik ve cazibe verir. Yüz hatları düzgün ve biçimlidir. Dolgun ve biçimli vücut hatları ile dikkat çeker. Saçları kızıl renge çalar bir renk tonunda olabilir.