Doğum Haritası Hesaplama Yükselen Oğlak Burcunun Özellikleri Nelerdir?
YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Doğum haritasında yükselen burç bulma sonucu Oğlak veriyorsa, kişiye hangi özellikleri katar?

Çok derin düşünen, az konuşan, meraklı, kontrollü ve ağır hareket eden birisidir. Değişikliklere uyum sağlaması ve yeni şeylere adapte olması zaman alır.

Çekingen yapısı karar vermekte zorlanmasına neden olur. İnceden inceye hesap yapmak ve her şeyi artısı ve eksisi ile tartıp biçmek dikkat çeken özelliklerindendir.

Bir kere karar verdikten sonra da aldığı karardan caymaz. Bu kararlı davranışın yanına, tutarlı tavrı da katılınca diğer insanların güvenini kazanan bir yapı ortaya çıkar.

Sorun çıkaracak olsa bile, olayları, hile, yalan ve dolana başvurmadan dile getirir. Genel olarak dışarıdan durgun, düşünceli ve karamsar olarak gözükür. Bu soğuk görünüşün nedeni, korunma psikolojisindendir. Hayatına farklı renkler ve heyecanlar katması gerekir. Aksi halde çevresinde sıkıcı, resmi ve soğuk olmakla suçlanmaya devam eder.

Yükselen burç Oğlak son derece sabırlı, güçlü, inatçı ve soğukkanlıdır. Olaylar karşısında ne olursa olsun paniğe kapılmaz. Hayattan ne istediğini bilen bir havası vardır.

Çalışmak daima ilk planda gelir. Yükselmek, yönetmek ve başa geçmek en büyük arzusudur. Yükselen burç Oğlak’lar iş dünyasının temel taşlarıdır. Karınca ile Ağustos Böceği öyküsündeki Karınca onu simgeler.

Kanunlara, kurallara ve prensiplere saygılıdır. Disipline dayalı tüm işler ona göredir. Zengin olmak, ün kazanmak ve başarıyı yakalamak yaşam hedefidir.

Esnek olmadığından her şeyi usulüne göre yapar ve temel prensiplerin dışına çıkmaz. Başarılı olmak için her işe atılmak yerine, kendisine uygun olan işi seçer. Zamanının tümünü çalışmakla harcayabilir.

Okumayı ve öğrenmeyi sever ve öğrendiği bilgiyi kendisine saklar. Onun için en kötü şeylerden bir tanesi zamanı boşa harcamaktır. Eğer, doğum haritası yükselen burç hesaplama Oğlak burcu ise, son derece kontrollü ve kuşkucu davranır.

Meraklı yapısını gizleme ihtiyacı, bu doğum haritası konumunda desteklenen bir özelliktir. Ağzı sıkı olduğundan içindeki fırtınaları kimse bilemez. Yapılan iyilikler kadar kötülükleri de asla unutmaz. Bazen intikam almak için ömür boyu bekler.

Öfkesi o kadar korkunç olur ki her şeyi yakıp kül edebilir. Ama kontrollü olduğudan bunu dizginlemek de elindedir.

Para ve maddi değerler kendisi için önemlidir. Sabırla ve çalışarak elde ettiği maddi kazançları ve birikimleri kaybetmekten korkar. Onun için çıkarlar ve menfaatler daima ön plandadır.

Yükselen Oğlak burcu kısa veya orta boylu, yüzü oldukça uzun ve incedir. Çenesi uzun ve burnu düzdür. Boynu uzun ve zayıftır. Gözleri koyu kahve ve saçları genellikle siyahtır.

Erkeklerde bıyık ve sakal seyrektir. Dizleri çıkık olduğundan yürüyüşü ahenkli değildir. Cildi genel olarak koyu renklidir. Yanaklarına bakılınca elmacık kemikleriniz seçilir.