GEZEGEN KONUMU HESAPLAMA
Tarih seçiniz...

Twitter Paylaş
Pinterest Paylaş
Tumblr Paylaş
Whatsapp Paylaş

GEZEGEN KONUMU HESAPLAMA

Gezegenlerin burçlardaki ve evlerdeki konumlarını hesaplamak sitemizin gezegen konumu hesaplama aracı ile mümkün ve çok kolay.

Belirli bir tarihe göre gezegenlerin konumlarını hesaplayabilir. Hangi gezegenin hangi burcun kaçıncı derecesinde olduğunu görebilirsiniz.

İşleyen zamana göre anlık olarak değişen gezegen konumlarının tespiti astrolojinin en önemli konularından birisi hatta en önemlisidir. Çünkü tüm öngörü ve yorumlar bu hesaplamalar dahilinde yapılırlar.

Yapacağınız bu basit hesaplama sonucuyla aynı zamanda o güne ait yıldız haritası bilgilerine de ulaşmış olacaksınız. Şayet bu gezegen konumlarının belli bir tarih için yorumlu açıklamalarına da ihtiyaç duyuyorsanız, doğum haritası hesaplama sayfamızı ziyaret ediniz.

GEZEGEN KONUMU NE DEMEK?

Gezegen konumu her hangi bir gezegenin astrolojik anlamda hangi burcun kaçıncı derece olduğunun bilgisidir. Bu konumlar astrolojide hem burçlar ve hem de evler düzeyinde hesaplanıp yorumlanırlar.

Kişiye özel olarak çıkarılan bir doğum haritası gezegenlerin burç - evlerdeki konumları ve birbirleri ile olan açısal ilişkilerinin yorumlanmasıdır. Yani doğum haritası hesaplama öncelikle gezegenlerin konumlarının bulunması aşamasıyla başlar.

GEZEGEN KONUMLARI NASIL HESAPLANIR?

Gezegen konumlarının hesap edilmesinde astrologlar tarafından kullanılan araç gök günlükleridir. Sizler de bir gök günlüğü satın alabilir, ya da çevrimiçi uygulamalardan yararlanarak gezegenlerin bulundukları burç ve açıları görebilirsiniz.

Astrolojiye ilgili olanların sürekli olarak ihtiyaç duydukları bu konumları hesaplamak için en kolay yollardan birisi ise, astroasist.com un tamamen ücretsiz olarak hizmetinize sunduğu gezegen konumları hesaplama aracıdır.

Gezegen Konumlarını Nasıl Görebilirim?

Yapmanız gereken şey çok basit. Formdan konumları görmek istediğiniz tarihi seçin ve Gezegen Konumlarını Göster butonunu tıklayın. İşte bu kadar. Sistem istediğiniz tarihte gezegenlerin hangi burcun kaçıncı derecesinde olduğunu hesaplayıp gösterecektir.

ANLIK GÖKYÜZÜ HARİTASI

Sitemiz aracılığı ile astrolojik tesir özelliği olan tüm gezegenlerin anlık olarak konumlarını görüntülüyebilirsiniz ki, buna Anlık Gökyüzü Haritası denilmektedir.

Burada dikkat etmeniz gereken şey tarih seçimini içinde bulunduğunuz güne göre yapmanız olacaktır.

Gezegen Konumları Anlık Olarak Değişir mi?

Elbetteki gezegen konumları anlık olarak değişim göstermektedir. Bu yüzden astrologlar her gün için yeniden gezegen konumlarını hesap ederler.

Sizler de konumları sitemizden takip ediyorsanız, günlük olarak sayfayı ziyaret etmelisiniz. Hatta derece ve dakika bazındaki hesaplara ihtiyaç duyuyorsanız, duruma göre sayfayı yenilmelisiniz.

Gezegenler Burçlarda Ne Kadar Süre Kalıyor

Her gezegenin burçlarda kalış süresi bir birinden farklıdır. Bu durum, gezegenlerin hareket ettikleri yörüngelerin bir birinden farklı uzunluk ve kısalığı ile ve hızları ile alakalıdır.

Kimi gezegenler hızlı hareket ederken, kimileri ise daha yavaş hareket etmektedirler. Bu da gezegenlerin burçlarda kalış sürelerini doğal olarak olarak etkiler.

Gezegenlerin Burçlarda Kalış Süreleri

Retro hareketi olmayan bir gezegenin her hangi bir burçta kalış süresi sabittir, değişmez. Hangi gezegenin hangi burçta ne kadar vakit geçirdiğini bir defa öğrendiğinizde, bu bilgiyi her zaman kullanabilirsiniz.

Fakat retro hareketi olan gezegenlerin burçlarda kalış süreleri astrolojik olarak farklıdır.

Gezegenleri seyri anlık olarak değişim göstermektedir. Bu değişimi anlık olarak sayfamızdan takip edebilirsiniz.

GEZEGENLERİN BURÇLARDAKİ KONUMLARI

Gezegenler bulundukları burçlara göre farklı özellikler gösterirler. Mesela Merkür’ün ikizler burcundaki etkileri ile, başak burcundaki etkileri ve verdiği özellikler bir birinden farlıdır.

Biz gezegenlerin özelliklerine genel olarak değinmekle yetineceğiz. Hangi gezegenin hangi konumda (evler ve burçlar) ne tür etkiler verdiğini doğum haritası sayfamızdan çıkaracağınız harita detayında görebilirsiniz.

Güneş

Astrolojide Aslan burcunun yöneticisi olan güneşin haritadaki konumu esas burcumuzu belirler. İnsanlar güneşlerinin bulundukları burcun özelliklerini taşırlar. Yönetici güçtür ve kişiliğimiz hakkında önemli tesirleri vardır.

Ay

Astrolojide Yengeç burcunun yöneticisi olan ay, yakınlığı sebebiyle en çok tesir aldığımız gezegendir. Karşı tarafa verdiğimiz ilk izlenimler haritamızda ayın bulunduğu konumla ilişkilidir. Duygusal ve bilinçaltı tepkilerimiz ayın tesiri ile oluşur.

Merkür

İkizler ve Başak burçlarının yönetici olan Merkür, iletişim ve haberleşme ile ilgili konuları temsil eder.

Venüs

Boğa ve Terazi burçlarını yöneten Venüs, güzelliklere olan ilgiyi temsil eder. Haritadaki konumu, yaşamın hangi alanında güzellik, lüks ve konfor arayışı içerisinde olduğumuz hakkında ip uçları verir.

Mars

Koç burcunun ana, Akrep burcunun ise ikinci yöneticisi olan Mars, girişkenlik, atılganlık, liderlik gibi güç gerektiren konuları temsil eder.

Jüpiter

Yay burcunun ana yöneticisi olan Jupiter, bolluk, bereket, neşe ve her türlü genişlemeyi temsil eder. Halk arasında şans gezegeni olarak ta adlandırılır.

Satürn

Oğlak burcunu yöneten Satürn, disiplin, kuralcılık, gelenekçilik, mantıksal yaklaşımlar veren bir özelliktedir.

Uranüs

Kova burcunun yöneticisi olan ve sonraki dönemlerde astrolojik tesir özellikleri keşfedilen Uranüs, ani değişimleri, devrimsel değişiklikleri ve özgürlükleri sembolize eder.

Neptün

Sınırları aşmayı, engelleri yıkmayı temsil eden astrolojinin gizemli gezegenidir Neptün. Balık burcunun yöneticisidir. Son yıllarda popüler olan epifiz bezi bu gezegenle ilişkilidir.

Plüton

Akrep bucunu yöneten Plüton, bilinmeyeni, ölüm ve sonrasını temsil eder.

GEZEGEN KONUMU BULMA

Gezegenlerin astrolojik açıdan tesirleri çok çok eski dönemlerden beri bilinmektedir. Bu konulara ilginiz varsa gezegen konumları hesaplama programı formumuzdan yararlanarak, her hangi bir zaman dilimine ait gezegen konumlarını görebilir, anlamlarına dair bilgilere de yine sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Sitemiz aracılığı ile gezegen konumu bulma konusunda bir rahatlık yaşayabilirsiniz. İstediğiniz zaman dilimine ait gezegenlerin konumlarını bulmak için formu doldurup, gezegen konumlarını göster demeniz yeterli.

Bu sayede astrolojik etkisi bilinen tüm gezegenlerin konumlarını anlık olarak bulabileceksiniz.

Gezegen Konumları Yorumlama

Şayet gezegen konumlarını yorumlama konusunda yeterli bilgiye sahipseniz, bu sayfa sizin için yeterli olacaktır.

Ancak yorumlama konusunda yeterli düzeyde astroloji bilgisine sahip değilseniz, açıklamalı bir harita çıkarmanız gerekiyor demektir.

Sitemizin ana sayfasındaki formu kullanarak, detaylı yorumlamaların yapıldığı ücretsiz harita çıkarma servisimizden yararlanabilirsiniz.

GEZEGENLERİN EVLERDEKİ KONUMLARI

Gezegenlerin her burçta olduğu gibi, her evde de farklı anlamları vardır. Herhangi bir gezegenin 12 evdeki konumlarına göre yorumlamalar yapılır.

Harita okumalarında öncelikle gezegenlerin evlerdeki konumları tespit edilir, daha sonra bu hesaplamaya göre yorumlar yapılır.

Astrolojide her ev farklı alanları yönetir:

 • 1. Ev Konuları: Dışa dönük olan yönler ve yükselen burç.
 • 2. Ev Konuları: Para, mal, mülk, geçim konuları.
 • 3. Ev Konuları: Zeka, fikir, iletişim, haberleşme konuları.
 • 4. Ev Konuları: Aile ve duygusal kökenli konular.
 • 5. Ev Konuları: Aşk, sevgi, tutkular, eğlence ve risklerle ilgili konular.
 • 6. Ev Konuları: Gündelik hayatın her türlü rutiniyle ilgili konular.
 • 7. Ev Konuları: Evlilik ve ortaklık gibi konular.
 • 8. Ev Konuları: Ölüm ve doğumlar, sürpriz alacak ve verecekler.
 • 9. Ev Konuları: Uluslararası yolculuk ve işler, eğitimler, dini eğilimler, soyut fikirler.
 • 10. Ev Konuları: Meslekler, sosyal statüler, kariyer ve başarılar alanıdır.
 • 11. Ev Konuları: Toplumsal alanda yürütülen her türlü iş bu evin konu kapsamındadır.
 • 12. Ev Konuları: Bilinçaltı, rüyalar, korkular, gizli işlerle alakalı konuları kapsar.
 • Haritanızda bir gezegenin konumu bu evlerden hangisine denk gelmişse, o evin konu kapsamı içerisinde kalmak suretiyle, ilgili gezegenin verdiği etki göz önünde bulundurularak yorumlama yapılır.

  Gezegen konumları hesaplama konusunu detaylı olarak incelemeye çalıştık. Fakat burada anlattıklarımız buz dağının sadece görünen yüzü ve temel seviyede bilgilerdir.

  Buradaki başlıkların her birisi astrolojinin önemli konularından olup, ayrı ayrı ders konusu olarak talim edilmektedir. Verdiğimiz bilgiler, konuya ilgisi olanlara az da olsa ışık tutmakla sınırlıdır.