JÜPİTER BURCU HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)
Twitter Paylaş
Pinterest Paylaş
Tumblr Paylaş
Whatsapp Paylaş

BİR DAKİKADA JÜPİTER BURCUNU HESAPLA HANGİ BURÇTA OLDUĞUNU ÖĞREN

Özellikleri öğrenildiğinde, doğum haritasındaki konumu en çok merak edilen gezegendir Jüpiter. Çünkü şans, bolluk, bereket, iyimserlik, bilgelik namına ne varsa, hepsi Jupiterle ilişkili konulardır.

Felsefi ve dini konulara meraklı olan kişilerin doğum haritalarında da Jupiter’in derin izlerini görebilirsiniz. Peki Jüpiter burcu nasıl hesaplanır?

Kendiniz için Jüpiter burcu hesaplama yapacaksanız forma kendi doğum tarihinizi, herhangi bir tarihte Jüpiter hangi burçta sorgulaması yapacaksanız o tarihi girmeniz gerekiyor.

Sitemizdeki form aracılığı ile, istediğiniz bir tarihte Jupiter’in konumunu rahatlıkla sorgulayabilir, Jüpiter burcum ne? sorunuzun cevabını öğrenebilirsiniz.

Jüpiter burcunuzu hassas bir şekilde hesaplayan sistemimiz, vereceğiniz bilgiler ışığında, doğduğunuz an itibarı ile Jüpiter’in hangi burçta ve hangi astrolojik evde olduğunu ve bu doğum haritası konumlarının sizin için ne anlama geldiğini gösterecektir.

Jüpiter’in Astrolojik Özellikleri

Yay burcunun doğal yöneticisi olan Jüpiter, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur düşüncesinin klasik tipte bir örneğidir.

Jüpiter ziyaret ettiği evle ilgili alanda daha yüksek anlam ve amaç bulmamıza, aynı zamanda da o alanda felsefe yapmamıza izin verir.

Tıbbi astrolojide Jüpiter, kanı, damarları, kalça ve baldırları yönetir.

Jüpiter fiziksel olarak Zodyak’taki bütün gezegenler arasında en büyük güce sahiptir.

Hatta bütün gezegenlerin toplamından daha da fazladır denilebilir.

Jüpiter neşeli, enerjik, hareketli, kısmetli, mutluluk ve iyi şans gezegenidir.

Bu yüzden Jüpiter’in etkisinde kaldığımız zamanlarda şanslı dönemimize girdik demektir.

Jüpiter gezegeni büyük ve derin düşünme konusunda cesaretlendiricidir.

Jüpiter’in etkisinde kalıp da çıkıldığı zamanlarda iyimserlik belirtileri göstermek olasıdır.

Yay burcunun bu denli iyimser olmasının sebebi de, doğal yöneticisinin Jüpiter gezegeni olmasıdır.

Jüpiter gezegeni geniş ve dengeli eğitim almamızın değerini vurgular, bu yüzden üniversite eğitimi konusunda destekleyicidir.

Jüpiter gezegeninin burcunuzu ziyaret ettiği zamanlar seyahat etmek ve uzak yerlere gitmek için ideal bir zaman olarak değerlendirilir.

Jüpiter gezegeni finansal bir gezegendir, o yüzden yerleşimi iyi bir konumda olduğunda, ondan etkilenenler büyük servetler elde edebilirler.

Ayrıca Jüpiter’in inanılmaz derecede şifa gücü vardır ve bu gücü egzersiz ve sağlıkla elde edilen olumlu gelişmelerle bağdaştırılır.

Jüpiter Burcum Ne?

Jüpiter burcunuzun ne olduğunu öğrenmek için, sitemizin derece bazında hassas hesaplama yapan programından yararlanabilirsiniz.

Yay burcunun doğal yöneticisi olarak bilinen Jüpiter, şans ve bereketle anılır.

Astrolojide Jüpiter iyi şans, iyimserlik, başarı ve cömertlik ifade eder.

Jüpiter hayata neşe getirir. Genişliği ve bolluğu düşünün, şanslı Jüpiter güneş sistemimizdeki en büyük gezegendir. Jüpiter bilgi, yüksek öğrenim, vizyon genişliği, güven, hayırseverlik ve iyi niyet, açık sözlülük ve dürüstlük anlamına gelir.

Jüpiter'in düşünce tarzı felsefi bir düzeydedir (Merkür'ün anlık zekasının aksine).

Jüpiter hangi burçta olursa olsun, yüksek zihnin geniş görüşüdür.

Psikolojik olarak Jüpiter gezegeni, anlam veya hakikat arayışıdır. Bu arayışın şeklini ve yönelimini, Jüpiter burcu hesaplama işlemiyle daha iyi anlayabilirsiniz.

Bu haliyle, hukuk ve adaleti, felsefeyi, dini, metafiziği ve eğitimi temsil eder. Jüpiter, daha büyük bütüne katılım yoluyla kendini geliştirme dürtüsünü kapsar.

Jüpiter Burcumu Neden Bilmeliyim?

Jüpiter’in anılan tüm bu özellikleri, burçlara göre farklı faydalar getirir. Bu faydaların hangi alanlarda yoğunlaştığını daha iyi anlayabilmek için, jüpiter burcunuzu öğrenmelisiniz.

Jüpiter sizi hayatı keşfetmeye teşvik eder ve sonsuz iyimser yapar.

Jüpiter burcu neyi idealize ettiğinizi, etik, dini ve felsefi standartlarınızın neler olduğunu gösterir.

Jüpiter burcu ayrıca, geniş baktığınızı, işleri büyük ölçekte yaptığınızı gösterir.

Jüpiter burcu hesaplama, haritanızda nerede finansal ve maddi faydalar elde edebileceğinizi ve buna karşılık olarak başkalarına cömertliğinizi ifade ettiğiniz yerleri gösterir.

Jüpiter'in nitelikleri arasında yardımseverlik (nezaket), bilgelik, ahlak ve maneviyat bulunur.

Jüpiter'in enerjisi haritada olumsuz olarak yer alırsa, kendini haklı görme, aşırılık, israf, abartma, aşırı hoşgörü, yüzeysellik ve bağnazlık olarak tezahür edebilir.

Bununla birlikte, Jüpiter olumsuz bir konumdayken bile koruyucu ve faydalıdır. Aşırı hoşgörü ve aşırılık genellikle kısıtlama dersini öğrenmeye yol açar.

Jüpiter Burcu Anlamı

Astrolojide Jüpiter inanç, pozitivizm, umut ve ahlak gezegenidir.

Jüpiter Yay burcunu yönetir ve Yengeç burcunda yücelir. Jüpiter, (Satürn tarafından temsil edildiği gibi) daralmaya karşı genişleme ilkesini ve yüksek benliğin özlemlerini temsil eder.

Bu, bir mizah anlayışı, iyi niyet veya merhamet içerebilir. Haritadaki konumu, kişinin inancının, cömertliğinin ve hoşgörüsünün nasıl ifade edileceğini ve ayrıca hangi faaliyet biçimlerinin özgüven ve bilgeliği teşvik edeceğini gösterir.

Jüpiter, yerçekimi çok güçlü olan, güneş sistemimizdeki en büyük gezegendir. Dünya’yı ve iç güneş sistemini, kuyruklu yıldızlar ve asteroitlerin tehdidinden korur. Jüpiter’in döngüleri düzenli, dengeli ve kararlıdır. Güneş’le olan evreleri gökyüzünün etrafındaki üçte birlik açıyla bile olsa, üçgenin gücünü ve kararlılığını çağrıştırır. Buna göre Jüpiter, yardımseverlik, genişlik, zenginlik, fırsat, istikrar, güven, inanç, onay, dostluk, hediyeler, yetenek, onur ve bilgelik anlamına gelir. Jüpiter’in doğduğumuz andaki durumu, o yılın kalitesi, bolluğun en fazla olduğu yerler, en iyiyi nasıl yaptığımız ve en çok nasıl onurlandırıldığımız hakkında bir şeyler söyler.

DOĞUM HARİTASINDA JÜPİTER KOÇ BURCU ÖZELLİKLERİ

Pozitifliğin gücüne inanır. Kendi gücüyle yapabileceği şeylere itibar eder. Rekabeti, bağımsızlığı sever. Anlık sonuçlara değer verir.

Liderliği üstlendiğinde, yeni başlangıçlara ilham verdiğinde, coşku ve cesaret gösterdiğinde en iyi şansı kendisine çeker.

Koç’taki Jüpiter, Jüpiter’in girişimci tarafını vurgular. Doğum haritasının bu yerleşimi, güçlü liderlik nitelikleri ve her yerde kazanç ve büyüme fırsatlarını görme konusunda doğal bir yetenek verir.

Koç, Zodyak’ın öncüsüdür ve Jüpiter bu burca düştüğünde, hayatın sunduğu her şeyi deneyimlemek için güçlü bir istek verir. Koç’un yeniliğe olan doğal merakını ve iştahını, şansı test etme noktasına kadar genişletir.

Jüpiter burcu Koç, en iyi uygulamalı deneyimlerden öğrenir. Liderlik etme ve ne kadar yetenekli olduğunu gösterme şansına sahip olduğunda mutlu hisseder.

İş, spor, cesaret ve liderlik gerektiren herhangi bir alanda genellikle şanslıdır. Koç’taki Jüpiter, ana ateş burcundadır ve yöneticisi olan Mars’ın niteliklerini üstlenir. Ateşli, cesur ve dürtüseldir. Bu astrolojik konum, fırsat ve bolluğun, önce gelmekte, zirvede olmakta, risk almakta, kahraman olmakta yattığını düşünen bir kişilik verir.

Öncüleri, tek başına duranları ve cesaretle yürüyenleri ödüllendirir.

Jüpiter burcu Koç, kendisine ve riskli bahislere karşı abartılı bir güven duygusu yaşar. Önce vur, gerekirse sonra özür dile felsefesi hakimdir.

Şayet, Jüpiter burcu hesaplama Koç burcunu gösteriyorsa, cömertlik ve coşku ön plandadır. Risk almaktan veya yeni şeyler başlatmaktan korkmayan bir kişidir. İş, liderlik ve yeni fikirlere öncülük etmek konusunda şanslıdır.

Jüpiter burcu Koç, hevesli, iddialı, enerjik ve kafasını dolduran fikirleri büyütemek, başlatmek, tanıtmek veya genişletmek konusunda son derece girişkendir.

İnsanları, planları ve fikirleri doğrultusunda birlikte hareket etmeye ikna etmek konusunda çok başarılıdır. Büyük resimle ilgilenmeyi sever ve liderlik özelliklerine sahiptir.

Düşünmeden hareket etmek yüzünden zaman zaman zarara uğrar. Kendisine o kadar güvenir ki, bazen verebileceğinden fazlasını vaat eder.

Başkalarının fikir ve bakış açılarına karşı hoşgörü geliştirmesi gerekir. Aşırı iyimserlik, kibir, bencillik, sahte gurur ve fanatizm, bu pozisyonda aşılması gereken engellerdir.

JÜPİTER BURCU HESAPLAMA BOĞA’NIN LÜX TUTKUSU

Jüpiter burcu Boğa dünyevi şeylerden zevk alır ve kaliteli bir hayat yaşamayı ister. Herşeyin en iyisine layık olduğu düşüncesi, başarıyı cezbeder.

Finans konularında iyi içgüdülere sahiptir. Değerli olanı değersizden ayırt etmek ve değerlenecek veya değersizleşecek şeyleri bilmek konusunda sağlam bir bakış açısı vardır. Hayırsever, cömert ve sabırlı olduğunda en iyi şansı kendisine çeker. Abartılı hoşgörü, astrolojinin bu konumunda dikkat edilmesi gereken bir unsur olarak kendisini gösterir.

Boğa’daki Jüpiter sabit bir dünya burcundadır ve yöneticisi Venüs’ün niteliklerini alır. Lüks tutkusu, materyalist ve gerçekçi bakış açısı doğum haritasının bu konumunun özellikleri arasındadır.

Jüpiter burcu Boğa, çevresindekileri fırsat ve bollukla çevreleyen bir kişidir. Yolda kalanları sebat ve sabırla ödüllendirir. Doğum haritasının diğer unsurlarına bağlı olarak, hoşgörü ve cömertlik konusunda aşırılığa yol açabilecek abartılı davranışlar sergileyebilir.

Şayet, Jüpiter burcu hesaplama Boğa burcunu gösteriyorsa, orta derinlikteki felsefi fikirlere eğilimlidir. Jüpiter burcu Boğa, zevk, finans ve maddi gerçeklikler söz konusu olduğunda bilge bir kişiliktir.

Boğa, Jüpiter’in abartılı doğasını sakinleştirme ve ona topraksı bir ton ekleme kapasitesine sahiptir. Sabit bir burç olduğu için, bu yerleşim güçlü şekilde kişisel değerler ve sınırlara işaret eder.

Jüpiter burcu Boğa, liderlik eder ve genellikle yaptıkları ve hayata nasıl yaklaştığı konusunda çok saygı görür.

Bu doğum haritası konumu, dünyevi zevkleri deneyimleme, rahatlık bulma ve boş zamanın tadını olabildiğince sık çıkarma arzusunu genişleten bir yerleşimdir.

Boğa burcu gibi burçlardaki Jüpiter, güzel şeylerle çevrili olduğunda ve hem finansal hem de duygusal olarak köklü ve istikrarlı olduğunda en mutlu hisseder.

Jüpiter bu konumda, finans, uzun vadeli ilişkiler ve yüksek değerli her şeyde şans getirebilir. Aynı zamanda sanat ve tasarım alanındaki yeteneği de destekler.

Jüpiter Boğa’da, dünyayı pratik, somut, maddi şeylerle genişletmek ister. Çabalarından beklediği ödüller maddi niteliktedir. Bir takdir jesti olarak, basit bir "teşekkür ederim", eliyle tutabileceği ve görebileceği küçük de olsa somut bir şey kadar iyi değildir.

Jüpiter burcu hesaplama Boğa burcunu gösteriyorsa, sahip olduğu şeyler konusunda cömert bir yapı hakimdir. Sahip olduklarını özgürce paylaşır. Jüpiter Boğa’da biraz abartılı şekilde rahatına düşkün olma eğilimindedir.

Felsefi veya dini inançlarında inatçı olabilir fakat inanmadan önce herhangi bir kanıta ihtiyaç duyabilir.

NATAL HARİTADA JÜPİTER BURCU HESAPLAMA İKİZLER İÇİN FIRSAT ve BOLLUK NEREDE?

Zekasını ve ustalığını kullandığında, çok yönlü, girişken, meraklı yapısını ortaya koyduğunda ve bilgi ve haber aktarımı yaptığında en iyi şansı çeker.

Akla değer verir ve entelektüel, sözlü ve yazılı kanallar aracılığıyla gelişme ve başarılı olma fırsatlarını görür. Zeka ve bilginin sorunları çözmenin anahtarı olduğuna inanır.

Jüpiter İkizler burcunda değişken bir hava burcundadır ve yöneticisi Merkür’ün niteliklerini alır. Bu konum, fırsat ve bolluğun kelimelerde, sayılarda ve verilerde yattığı yerleşimdir.

Jüpiter bu Burçta, esnek, uyarlanabilir, çevik ve çok yönlü olanları ödüllendirir. Doğum haritasının diğer işaretlerine de bağlı olmak kaydı ile, dile, verilere ve hesaplamalara aşırı bir inanç hakimdir. Felsefi düşünceyi destekleyen bir pozisyondur. Gerçeğe, karşıtlık ve karşılaştırma, diyalog ve tartışma yöntemiyle ulaşılabileceğine inanır.

Astrolojinin bu konumu müthiş bir ifade ve hesaplama yeteneği verir. Gazeteciler, yazarlar, komedyenler, akademistenler, istatistikçi ve analizciler için çok bir harita yerleşimidir.

İkizler tamamen gerçeklerle ilgilidir ve Jüpiter İkizler’e düştüğünde, birçok gerçek, kafa karışıklığı ve aşırı bilgi birikimi verir. Jüpiter felsefe yapmayı sever ve değişken İkizler’deyken, hayat, ebed ve kainat hakkında pekçok olasılık hakkındaki düşünceler hakimdir.

İkizler’deki Jüpiter, keskin, kurnaz bir zeka, tartışma kabiliyeti, siyaset ve genel olarak sosyal bilimlerde bol miktarda yetenek verir. Kitlelere ulaşabilir ve konuşma gücüyle etkisini yayabilir.

Entelektüel ilişki kurma, öğrenme ve insanlarla bağlantı kurarak yeni deneyimler kazanma yeteneğini ortaya koyduğunda kendini çok iyi hisseder.

Bu astrolojik konum, nüfuz sahipleri, trend belirleyiciler, hak savunucuları ve politikacılar için şanslı bir yerleşimdir.

Doğum haritasının bu konumu, hızlı bir zihin ve çoklu görev becerisinin işaretidir.

Bu konumda doğan bir kişiye şans, bilgisini başkalarıyla paylaşması, konuşarak başkalarıyla bağlantı kurması ve entelektüel mükemmelliğini sergilemesi sayesinde gelir.

Doğal bir öğretmendir ve fikirlerini paylaştıkça kendi ufku da açılır.

Jüpiter İkizler burcunda, zeki, esprili ve neşelidir. Bilgi edinmeyi, bilgiyi yaymayı ve seyahat etmeyi sever. Yabancı dil öğrenmek ve konuşmak için doğal bir yeteneği vardır.

Aşırı sinir enerjisi, ajite konuşmaya veya çok fazla konuşmaya veya yapabileceğinden fazlasını vaat etmeye sebep olabilir. Jüpiter bu pozisyonda belirgin derecede edebi yetenek verir. Sürekli olarak ufkunu ve kendi zihinsel bakış açısını veya yaşam felsefesini genişletecek şeylerin arayışı Jüpiter burcu İkizler’in özellikleri arasındadır. Din veya hukuk zihinsel olarak ilgisini çeker.

DOĞUM HARİTASINDAKİ JÜPİTER BURCU YENGEÇ HANGİ ALANDA ŞANSLIDIR?

Sempatik ve hayırsever olduğunda en iyi şansı çeker. Gücünü biriktirmek için kullanır ve elde ettiği değerleri başkaları için kullanmaktan çekinmez.

Jüpiter burcu hesaplama Yengeç burcunu gösteriyorsa, gayrimenkul ve gıda endüstrisi şanslı olabileceği işler olabilir. Geleneğe değer verir ve güvenliğe yönelik çalışır.

Jüpiter Yengeç burcunda ana su burcundadır ve yöneticisi Ay’ın niteliklerini üstlenir. Bu astrolojik konumdaki fırsat ve bolluk, ebeveynlerinden miras aldığı avantajlarda, evinin güvenliğinde, aile bağlarının sıcaklığı ve yakınlığında ve toplulukların desteğinde ve korumasında yatar.

Sağlığı, aileyi, çocukları ve yaşam kalitesini destekleyen bir konumdur. Jüpiter, Yengeç burcunda sağlıklı, evcil ve aile dostu olanı destekler.

Yengeç burcundaki Jüpiter, insanları iyi ve güvende hissettirmeyi seven, herkesi mutlu etmek isteyen bir yapı verir.

Yengeçteki Jüpiter inanılmaz derecede iyimser, cömert ve iç açıcı bir etkidir. Jüpiter’in bu konumunda doğan insanlar genellikle çok sıcakkanlı ve açık fikirlidir.

Empatiyi vurgulayan bu astrolojik pozisyon, paylaşma ve hayırsever olma arzusu verir. Aynı zamanda inanılmaz derecede manevi bir yerleşimdir.

Jüpiter burcu Yengeç çok güçlü sezgilere sahiptir ve manevi şifa kanalları ile çok sağlam bağlantısı vardır. Bu konumda doğan bir kişi inanılmaz bir şifacı olabilir.

Jüpiter burcu hesaplama Yengeç burcunu gösteriyorsa, insanlarla kalbi bağlantı kurabildiğinde ve pozitif enerjiyle çevrili olduğunda şansı çeker.

Yengeçteki Jüpiter, ev, aile ve aşk için özellikle hayırlı bir yerleşimdir.

Vermek yoluyla elde ettiği her iyilik on kat fazlasıyla geri döner.

Yemek, iç dekorasyon ve emlak gibi kariyerleri destekleyen bu astrolojik konum, aynı zamanda milyon dolarlık fikirlere sahip gerçek bir girişimcinin yerleşimidir.

Jüpiter Yengeç’te, sevgi dolu, barışçıl, arkadaş canlısı, sosyal, sempatik ve vatansever bir yapı verir.

Çok canlı bir hayal gücü ve birçok ütopik hayali vardır. Genellikle mistik şeylerle ilgilidir.

Özellikle orta yaştan sonra para ve mülk biriktirme yeteneği devreye girer ve özellikle gayrimenkul alanından iyi gelir elde eder. Yemeyi çok sevdiği için özellikle ileri yaşlarda kilo problemleri olabilir. Tam potansiyeline orta veya daha sonraki yaşlarda ulaşır.

JÜPİTER BURCU ASLAN ŞANSI NASIL ÇEKER?

Yüceliği ifade ettiğinde, başkalarına karşı cömert olduğunda, çevresinde güven uyandırdığında, onurlu ve içten davrandığında ve aşırı bencillik tuzağından kaçındığında en iyi şansı kendisine çeker.

Şayet, Jüpiter burcu hesaplama Aslan burcunu gösteriyorsa, yaptığı her şeyle gurur duyar. Cömertliği başarıyı getirir.

Aslan’daki Jüpiter sabit bir ateş burcundadır ve yöneticisi Güneş’in niteliklerini alır.

Bu astrolojik konuma sahip kişinin kendisine inancı aşırı olabilir. Bu durum bencil tutumlara ve kibire yol açabilir.

İyi niyetli bir otoriter çizgiye sahip olabilir. Önderlik etmek ve dikkatleri üzerine çekmek konusunda son derece başarılıdır.

Jüpiter Aslan burcunda gururlu, girişken ve eğlencelidir. Jüpiter, dokunduğu her şeyi genişlettiği için, Aslan’dayken egoyu, dikkat çekme ve saygı görme arzusunu genişletir.

Jüpiter Aslan burcunda liderlik etmek, önemli hissetmek ve hem özel hayatta hem de iş hayatında merkezde yer almak hissini destekler.

Jüpiter serveti yönettiğinden ve Aslan parlayan her şeyi sevdiğinden, bu astrolojik yerleşim parlak şeylere olan sevgiyi ve servet edinme arzusunu vurgular.

Doğum haritasının bu konumunda, iyi bir itibara ve sosyal statüye sahip olma arzusu vurgulanır. Jüpiter burcu Aslan, popülerlik, ün ve başarı için mükemmel bir konumdur. Bu konuma sahip kişiler de doğal olarak, popüler oldukları sürece mutlu hissederler.

Aslandaki Jüpiter, yaratıcı, hevesli ve cömert bir kişiliği sembolize eder.

Jüpiter Aslan’daysa cömert, kibar, şefkatli ve fedakar bir yapı ön plandadır. Organize etme ve yönetme yeteneği yüksektir.

Jüpiter burcu Aslan’ın bol enerjisi ve güçlü bir yapısı vardır. Toplumu yükseltme eğiliminde olan her şeyi sever. Cömertlik ve herkese karşı sıcak kalpliliği takdir edilecek derecededir.

JÜPİTER BURCU BAŞAK’IN ŞANS ALANLARI

Yardımsever, dürüst, düzenli ve ayrıntılara dikkat ettiğinde en iyi şansı çeker. Şayet, Jüpiter burcu hesaplama Başak burcunu gösteriyorsa, pratik ve teknik bilgi ve becerilere değer veren bir yapı çıkar ortaya.

Gerçek bir problem çözücü ve yardımseverdir. Şans ve duygusal ataklardan ziyade, sıkı çalışmaya değer verir.

Jüpiter Başak burcunda değişken bir dünya burcundadır ve yöneticisi Merkür’ün niteliklerini alır. Doğum haritasının bu konumu, fırsat ve bolluğun kesinlik ve mükemmellikte yattığını fısıldayan bir pozisyondur.

Çalışkan ve sabırlı olanları, can sıkıntısına kucak açanları ödüllendirir. Tüm sorunlara her zaman pratik bir çözüm olduğunu düşünür. Felsefi olarak, mantıklı ama aynı zamanda gerçek anlamda pratik olan fikirlere eğilimlidir.

Gerçeğe kesinlik ve doğru ölçüm, uygulama ve titizlik yoluyla ulaşılabileceğine inanır. Saf, temiz, doğal, organik şeyleri sever.

Kesinlik gerektiren ve çok sayıda küçük veriden büyük resmi anlamlandırmayı gerektiren zor problemleri algılama ve çözme konusunda son derece yeteneklidir. Matematikçiler, katalogcular, kimyagerler, doktorlar, istatistikçiler, analistler vb. için iyi bir doğum haritası konumudur.

Jüpiter genişleme gezegenidir ve Başak ayrıntıların işaretidir. Bu yönüyle Jüpiter’in tam anlamıyla rahat ettiği bir konum değildir. Bu ikisi bir araya geldiğinde, kişinin aynı anda hem enerjisini genişletmek hem de daraltmak istediği bir iç çatışma hissi verir.

Hayatta her zaman daha fazlasını yapmaya ihtiyaç vardır. Ancak Başak enerjisi, herhangi bir maceraya atılmadan önce yerine getirilmesi gereken şartlar ve koşullar olmasını talep eder. Başka bir deyişle, asla kör bir inanca boyun eğmez ve işleri nadiren şansa bırakır.

Jüpiter çok cömert olmasına rağmen, bu yerleşime sahip insanlar hiçbir şeyin ücretsiz verilmediğine ve her zaman kazanılması gerektiğine inanabilirler.

Bu Jüpiter yerleşimi, hayallerini ve hedeflerini adım adım pratik süreçlerde temellendirebilen bir bireyi temsil eder. Şans, öz disiplin ve kendisi için fırsatları ortaya çıkarmak için çaba göstermeye istekli olması yoluyla gelir.

Şayet, Jüpiter burcu hesaplama Başak burcunu gösteriyorsa, cömertliği ve iyi enerjisi maksimum düzeyde kendisine geri döner.

Jüpiter burcu Başak, gerekli olanı gereksizden ve gerçeği kurgudan ayırma konusunda esrarengiz bir yeteneğe sahip, temkinli, entelektüel, analitik ve pratik bir yapıya sahiptir.

Karar verme mekanizması mükemmeldir ve bu, genel olarak başarıya ulaşmasına yardımcı olur. Bilgi alanını genişletmek ve teknik becerilerini geliştirmek için güçlü bir arzuya sahiptir. Ayrıntılarda kaybolup büyük resmi kaybetme riski yaşayabilir.

JÜPİTER BURCU TERAZİ ADALETİYLE ŞANSI YAKALIYOR

En iyi şansı, adil olduğunda, diğerlerine eşit davrandığında, paspas olmamak kaydı ile eğilip taviz verdiğinde, zarif olduğunda ve yeteneklerini tanıtım ve arabuluculukta kullandığında çeker.

İnsanlara ve ilişkilere değer verir ve ortaklıkta başarılı olabilir. Eşit ve adil ilişki kurmaya çok önem verir. Sanat, mimari, hukuk, matematik, arabuluculuk ve siyaset başarı için olası yollardır.

Doğum haritasının bu konumunda hedeflere ulaşmak için çekicilik ve zarafet kullanımı ön plandadır.

Jüpiter Terazi’de bir hava burcundadır ve yöneticisi Venüs’ün niteliklerini alır. Bu konum, fırsat ve bolluğu, fikir birliği, adalet, hukuk, diplomasi ve ilişkiler alanında destekler. Bu ilkeleri ilk sıraya koyanları ödüllendirir. Neyin yasal ve adil olduğunu, neyin en iyi barış ve dengeyi getireceğini algılayabilir. Kişilerarası dengeli ilişkiler kurma ve sosyal uzlaşma sorunlarını çözmede tam bir uzmandır.

Terazi denge ve adaletle ilgilidir ve Jüpiter (diğer şeylerin yanı sıra) etik ve değerlerle ilgilidir. Bu nedenle bu kombinasyonun adaletsizliğe dayanamayan bir karakter ortaya çıkarması şaşırtıcı değildir.

Jüpiter burcu Terazi’nin, farklı insanlarla bağlantı kurma arzusu yüksektir ve neredeyse herkesle ortak paydalar bulur.

Şayet, Jüpiter burcu hesaplama Terazi burcunu gösteriyorsa, sosyal farklılıklar konusunda açık fikirli ve insan odaklı bir yapı verir. Bağlantı kurmaktan ve fikir paylaşmaktan zevk alır. Her zaman farklı görüş ve bakış açılarına saygı duyan, harika bir avukat, eğitimci ve sunum gerektiren bir meslekte büyük başarı sahibi olabilir.

Başkalarıyla bağlantı kurduğunda çok mutlu olan Jüpiter, Terazi gibi bağlanmayı seven burçlarda arkadaşlık, sosyal ve romantik bağlantıların yanı sıra yasal konularda da şans getirebilir. Zaten insan ilişkileri Jüpiter burcu Terazi’nin uzmanlık alanıdır.

Bolluk ve zenginlik başkalarıyla ortaklıklar yoluyla gelebilir. Hoşgörülerini kontrol altında tutmayı öğrenmesi gerekir.

Dışa dönük olma ve insanlara kendisini sevdirebilme yeteneğini kullanarak büyür. İnsanları daha büyük hedeflere teşvik etme yeteneği vardır.

Güzel olan her şeye karşı sevgi, sanata ya da hukuka ilgi duyar.

JÜPİTER BURCU HESAPLAMA AKREP BURCU DOĞUM HARİTASI ÖZELLİKLERİ

Bir projeye veya girişime tüm benliğini koyduğunda ve manyetik güçlerini başkalarını iyileştirmek için kullandığında en iyi şansı çeker. Kararlılık, yoğunluk, irade, bağlılık ve güce değer verir. Çok güçlü bir problem çözücüdür.

Jüpiter Akrep burcunda sabit bir su burcundadır ve yöneticisi Mars’ın niteliklerini alır. Bu konumdaki fırsat ve bolluk, başkalarının dezavantajlı durumlarından yararlanmakla gelir.

Bir başkasının kaybetmesi pahasına zalimlik veya suçluluk noktasına varacak kadar abartılı bir kazanç sağlama isteği verebilen bir astrolojik konumdur.

Tabu veya karanlık konulara karşı felsefi bir ilgisi vardır. Bu konum, iş adamları, cenaze işleri, araştırmacılar, dedektifler, adli bilimciler için iyi olabilir.

Akrep burcundaki Jüpiter ilginç bir yerleşimdir. Akrep’in gizli bir cazibesi vardır ve Jüpiter onu genişlettiğinde sessiz bir güç merkezi ortaya çıkar.

Akrep sabit bir su burcudur ve bu yerleşim, sabit, değiştirilmesi zor yaşam felsefelerini ve ne olursa olsun bağlı kalınan yaşam ilkelerinin işaretidir.

Akrep’teki Jüpiter, en azından kendi şartlarında, neyin doğru neyin yanlış olduğu konusunda güçlü kanaatlere sahiptir.

Bu yerleşimde, yeraltı dünyasının gizli gerçeklerini veya kurallarını ortaya çıkararak yaşamın gizemlerine daha derinden dalmaya duyulan ihtiyaç hakimdir.

Derinden içe dönük ve gözlemci olan Jüpiter, Akrep burcunda bir tartışma başlatmak için o kadar aceleci değildir. Ancak ne olursa olsun doğru olduğunu düşündüğü şey için savaşma isteği verir.

Jüpiter burcu hesaplama Akrep burcunu gösteriyorsa, arzu ettiği şeyleri kendisine çekme, gerçekleri ortaya çıkarma ve zorluklar karşısında kazanma konusunda çok şanslı olabilir.

Jüpiter’deki Akrep, istediklerini elde etme ve derinlere inme dürtüsüne sahiptir.

Jüpiter’in bu konumu, güçlü bir iradeyi, yoğun tutkuyu ve derin deneyimler yaşama arzusunu gösterir. Özellikle yatırım ve uzun vadeli zenginlik kazanma söz konusu olduğunda, parayı ilk plana alabilir. Sevdiği ve değer verdiği kişilere zenginlik ve bolluk aktarabilmek ister.

İş ve finans konusunda yetenekli, verimli ve çalışkan olma eğilimindedir. Beceriklidir ve bir görevin yerine getirilmesi için gerekli tüm işleri yapmaya isteklidir.

Gizli, büyük bir içsel güç, cesaret ve insanları kendisine çeken bir manyetizmaya sahiptir. Agresif, kendisine güvenen, coşkulu bir zihne sahiptir.

Spekülasyon ve risk alma eğilimlerini kontrol altında tutması gerekir.

Güçlü iyileştirme enerjisi olabilir. Bu enerjinin daha yüksek bir bilinç ve daha büyük evrensel bilgelik kazanmak için kullanılması, Jüpiter’in bu konumunda desteklenir.

JÜPİTER YAY BURCUNDA KENDİ EVİNDE NEYİ TEMSİL EDER?

Açık sözlü ve cömert, hoşgörülü olduğuda ve tavsiye ettiklerini kendisi de uyguladığında en iyi şansı çeker. İlham verici olabilir ve seyahat, eğitim, öğretim, spor, yayıncılık ve yabancı kültürlerde başarı yakalayabilir.

Çok felsefi, ileriye dönük ve heveslidir. Güçlü bir ahlaki değer yargısına sahiptir. Hareket ve ifade özgürlüğüne şiddetle değer verir.

Jüpiter Yay burcunda değişken bir ateş burcundadır. Bu burçta Jüpiter kendi elementindedir ve dolayısıyla Jüpiter’in doğal olarak kendisi olduğu burçtur.

Bu, fırsat ve bolluğun doğal olarak beklenen yerlerde - bilgelik ve bilgi edinme, seyahatler ve maceralar, dostluk bağları, din veya felsefe yoluyla keşif, iyimserlik ve dünyayı bilgelik yoluyla iyileştirme - desteklendiği astrolojik bir pozisyondur.

Jüpiter burcu Yay büyük resim insanıdır. Her şeyi büyük bir mesele haline getirme ve ayrıntıları göz ardı etme eğilimi olabilir.

Hayırseverler, profesörler, dini liderler, filozoflar, yazarlar, gezginler vb. için iyi bir konumdur.

Jüpiter, yönettiği neşeli Yay burcuna yerleştidiğinde, değişime, yeniliğe ve yeni bilgilere büyük değer veren, son derece iyimser bir kişilik ortaya çıkar.

Jüpiter burcu hesaplama Yay burcunu gösteriyorsa, yeni insanlarla tanışarak, seyahat ederek, günlük hayattan tecrübe edinerek ve kitap okuyarak öğrenmeyi sever.

Yay burcundaki Jüpiter, bilincini büyütmek ve genişletmek için derin bir arzuya sahiptir ve doğal olarak bunu destekleyen deneyimlere çekilir.

Yay burcunun değişken özelliğinden dolayı istikrarsız gibi görünse de, bu yerleşim ona güçlü bir ahlak ve önyargısız bir şekilde kabul etme imkanı verir.

Genişleme, öğrenme ve gelişme ortamı bulduğunda mutlu olan inanılmaz derecede şanslı bir kişidir. Fırsatlar ve bolluk kendisine akar. Jüpiter burcu Yay şanslı tanımının da kendisidir.

Şansı, bilgisini ve fikirlerini başkalarıyla paylaşmaktan gelir. Gelecek konusunda iyimserdir. Bu özelliği sayesinde iyiliği kendisine çeker.

Spor, yayıncılık, öğretmenlik ve manevi bir gruba liderlik etme, şanslı olduğu başlıca konulardır.

Jüpiter burcu Yay, iyi kalpli, idealist, sadık, cömert, insancıl, geniş görüşlü, felsefi ve hoşgörülü bir kişiliktir. Din, hukuk, yüksek öğrenim veya soyut herhangi bir şeye ilgisi olabilir.

İlham vericidir ve diğer insanlara güven verir. Başkalarına yardım etmek konusundaki isteği güçlüdür. İnsanların kendisini sevmesi arzusundan dolayı muhafazakar olma eğilimindedir.

OĞLAK BURCUNDAKİ JÜPİTER SATÜRN’ÜN NİTELİKLERİNİ ALIR

Örgütlenip yönettiğinde, dürüstlükle hareket ettiğinde, etik ve olgun davrandığında en iyi şansı kendisine çeker. Uzun vadeye, başarıya ve sorumluluğa değer verir.

Beceriklilikle ve zaman, enerji veya kaynakları boşa harcayan faaliyetlerden kaçınarak başarılı olur. Konum ve statüye değer verir.

Oğlak burcundaki Jüpiter, dünyevi bir işarettir ve yöneticisi Satürn’ün niteliklerini alır. Bu, fırsat ve bolluğun, paradoksal olarak ihtiyatla, statükoyla, sıkıcı veya iç karartıcı ama gerekli konularla verildiği bir konumdur.

Jüpiter burcu Oğlak, kötümserliğe ya da bir tür muhafazakarlığa karşı eğilimlidir. Gelecekle ilgili konularda, iyi düşünüp kötüyle karşılaşmaktan korktuğu için, en kötüyü düşünüp nispeten iyiyle karşılaşma fikri hakimdir. Mevcut durumda ise, kasvetli veya üzücü şeyler hakkında mutlu ve neşeli olmak için sebepler üretir.

Jüpiter bilinmeyeni, genişlemeyi sever ve risklere karşı hiçbir ön yargısı yoktur. Bu özelliği ile, metodik ve stratejik Oğlak ile pek iyi uyum sağlamaz.

Ancak bahsettiğimiz Jüpiter olduğu için bu yerleşim kişinin kendi inancının efendisi olmasına yardımcı olabilir. Diğer birçok Jüpiter yerleşiminde olmayan teknik beceriler ve ne olursa olsun devam etme arzusunu destekler.

Jüpiter burcu Oğlak, gerçekliği olasılık ile harmanlamak konusunda uzmandır. Bağımsız ve kaderini kontrol altında hissettiğinde en mutludur.

Bu astrolojik konum, saygın bir statü, iyi iş imkanları ve kişisel gelişim elde etmek için şanslı bir pozisyondur.

Şansı, hedefleri hakkında strateji oluşturması ve ortaya çıkan sürprizlere hazırlıklı olması yoluyla gelir.

Jüpiter burcu hesaplama Oğlak burcunu gösteriyorsa, vicdanlı ve çalışkandır. Hırslı ve azimlidir. İşkolik olmamaya dikkat etmesi gerekir.

Jüpiter Oğlak’taysa, dürüstlük, samimiyet, sadakat, yaratıcılık, beceriklilik ve bir dereceye kadar mekanik yetenek ön plandadır. Büyüme ve genişlemesi, yeni fırsatlarla tanışma, kişisel ilerleme çabaları, ihtiyatlılık, disiplin, sistemlilik, pratiklik ve organizasyon kabiliyetlerine bağlıdır.

Maddi değerleri elde etmeye yönelik katı tutumu, cimriliğe ve kendisini finansal ve duygusal olarak dünyanın geri kalanından uzak tutmaya yönelik bir eğilim getirebilir.

Kendine güvenir ve başkaları üzerinde otorite sahibi olma arzusuna sahiptir.

KOVA BURCUNDAKİ JÜPİTER’İN ASTROLOJİK ÖZELLİKLERİ

Hoşgörülü ve adil, yaratıcı, tarafsız ve işbirlikçi olduğunda en iyi şansı kendisine çeker. En çok insanlara ve kişisel özgürlüğe değer verir.

Eşsiz bir bakış açısı, özgün ve benzersiz beceri ve yetenekler göstermek ister. Yeni yöntemlere ve ilerlemeye açıktır.

Büyük hoşgörü ve insancıllık doğum haritasının bu konumunda dikkat çekicidir.

Jüpiter Kova’da sabit bir hava işaretidir ve yöneticisi Satürn’ün niteliklerini alır. Bu pozisyonda, fırsat ve bolluk, tarafsızlık, rasyonellik ve şüphecilikle gelir.

Felsefi olarak, rasyonel soyutlamalara eğilimlidir. Agnostizm, ateizm, nihilizm, faydacılık, hümanizm, bilimcilik ilgisini çeker. Şüphe ve eleştiriden güç alır. Büyük bilimsel gerçekleri ortaya çıkarma ve bu yönde teşvik etme potansiyeli vardır.

Jüpiter Kova’dayken, mantıklı olsa bile, uyum sağlamaya karşı güçlü bir isteksizlik var. Bazen karakterinin tam tersi özellik gösterip, geleneksel olanı destekler.

Jüpiter’in doğum haritasındaki bu konumu özgünlüğü, yeni fikirleri destekler ve geleceğe yöneliktir. Yeni olasılıkları keşfetmeyi sever ve zamanının ilerisinde olmaktan korkmaz.

Kova burcundaki Jüpiter, statükoya meydan okuma, yerleşik normlara isyan etme, eski yapıları test etme ve yaşam kalitesini iyileştirme arzusunu genişletir. Bu konum, çok liberal, ilerici bir yerleşimdir ve toplumda önemli değişiklikler oluşturabilir.

Jüpiter burcu Kova, benzersiz bakış açısını paylaşabildiği ve tamamen kendisi olabildiği zaman en mutlu hisseder. Yenilikler, trendler, yeni şeylere başlamak ve büyük değişiklikler yapmak için şanslı bir yerleşimdir.

Bu burçtaki Jüpiter toplumsal çıkarlara işaret eder. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için paylaşamayacaksan, bolluğun ne faydası var felsefesi hakimdir.

Adalete, hayırseverliğe ve dostluğa bağlıdır. Şansı, topluluğa katılımı ve sosyal ağları aracılığıyla gelir.

Jüpiter burcu hesaplama Kova burcunu gösteriyorsa, teknik alanlarda veya teknolojiye yatırım yaparak da şans bulabilir.

Kova burcundaki Jüpiter, insancıl ve tüm insanların refahı ile ilgilenen bir doğum haritası konumudur. Hayatın evrenselliğine ve insanların kardeşliğine inanır.

Yaratıcı zihni, keskin yargıları, ince zekası ve dostluğa verdiği önem nedeniyle takım çalışmasına yatkındır. Sezgisel, hoşgörülü ve girişkendir. Farklı insan gruplarını idare etme becerisi nedeniyle ideal bir diplomat, iş ilişkileri uzmanı veya personel yöneticisi olabilir.

JÜPİTER BALIK BURCUNDA KENDİSİNİ RAHAT HİSSEDER

Hayırsever, şefkatli, özverili, cömert ve mazlumları kollayan konumunda olduğunda en iyi şansı çeker. Merhamet ve hayırseverliğe değer verir ve evrensel bir vizyonla motive olur. Barışçıl bir kişisel felsefeye sahiptir.

Jüpiter Balık burcunda değişken bir su burcunda ve kendi elementindedir. Dolayısıyla Jüpiter’in en doğal olarak kendisi olduğu burçlardan biridir. Bu, fırsat ve bolluğun rüyalarla, vizyonlarla, şefkatle, maneviyatla ve mistisizmle geldiği bir konumdur.

Şefkati tüm insanları, hayvanları ve hatta doğanın kendisini saracak kadar geniştir. İlahi olarak kendisine belirlenmiş bir kader ve amaç duygusu, vesveselere veya bir tür kurtarıcı gibi hissetmesine yol açabilir.

Her şeyi büyük bir mesele haline getirme ve ayrıntıları göz ardı etme eğilimi olabilir.

Maneviyat için Jüpiter’in Balık’ta olmasından daha iyi bir yerleşim yoktur. Bu burçtaki Jüpiter, tüm metafizik ve felsefi konulara dalma eğilimi verir. Bu astrolojik konum, iyi şans, mucize ve iyimserlik getirebilecek bir yerleşimdir.

Doğal bir manevi şifacılık, bu doğum haritası pozisyonunun dikkat çeken özelliklerindendir.

Jüpiter burcu Balık, hayırsever, insani çalışmaları destekleyen ve insanların iyi bir amaç için bir araya gelmesine yardımcı olmayı seven bir kişiliktir. Aynı zamanda yaratıcılığı destekler. Fikirlerin genişletilmesine ve farklı ortamlar aracılığıyla ifade edilmesine yardımcı olur.

Jüpiter Balık burcundayken, yalnızca inanarak ve dua ederek şansı kendisine çekebilir. Çünkü İlahi sistem ile bağlantısı gerçekten dikkate değerdir. Aynı zamanda başkalarını canlandırarak ve umut ve barış aşılayarak da şansı kendisine çeker.

Jüpiter Balık burcunda iyi bir konumdadır ve güçlü bir sezgiye işaret eder. Bolluğa yönlendiren şey genellikle sezgiseldir. İçgüdülerini takip etmek, fırsatları nerede arayacağını belirlemesine yardımcı olur ve çoğu zaman çok fazla çaba harcamadan menfaatleri kendisine çeker.

Jüpiter burcu Balık, sağlık, maneviyat ve yaratıcılık söz konusu olduğunda şanslıdır. İnsanlara ilk yardım eden, şefkat ve merhamet gösteren bir kişiliktir. Özveride aşırıya kaçmamak konusunda kendisini geliştirmesi gerekir.

Sempatik, yardımsever, güler yüzlü, alçakgönüllü, sessiz, vizyon sahibi ve sezgiseldir. Şayet, Jüpiter burcu hesaplama Balık burcunu gösteriyorsa, manevi ve metafizik fikirlere ve konulara ilgi duyar.

Ruh sağlığını korumak amacıyla, periyodik olarak toplumdan ve hatta en yakını olan insanlardan uzaklaşma ihtiyacı hisseder.