MARS BURCU HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)
Twitter Paylaş
Pinterest Paylaş
Tumblr Paylaş
Whatsapp Paylaş

MARS BURCU NASIL HESAPLANIR? BURÇLARDAKİ MARS NEYİ TEMSİL EDER?

Bir haritada Mars burcu enerji ve gücü temsil eder. Mars burcu ilişkilerin yönetilmesi ve sürdürülmesi konusunda son derece önemlidir. Size çekici ve itici gelen şeylerin pek çoğu Mars burcunuzla ilişkilidir. Doğum haritanızdaki konumu kadar diğer gezegenlerle olan açıları da önemlidir.

Konumu bu kadar önemli olunca Mars burcu hesaplama konusu da bu önemden nasibini alıyor. Peki Mars burcu nasıl hesaplanır?

İnternette pekçok kişi Mars burcum ne? şeklinde arama yaparken, biz de buna kayıtsız kalmadık ve bu basit birkaç adımla hesaplama yapmanıza olanak tanıyacak sistemi geliştirdik.

Sitemizin hesaplama aracı ile Mars burcunuzu öğrenip, sizi nasıl etkilediği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca belli bir tarih için Mars hangi burçta? sorgulaması da yapabilirsiniz.

Yapacağınız hesaplama sonucunda hem doğduğunuz gün itibarı ile Mars’ın hangi burçta ve hangi evde olduğunu, hem de bu astrolojik açıların sizin için ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

Mars’ın Astrolojik Özellikleri

Mars gezegeni Zodyak’taki diğer gezegenleri enerjilendiren ve hareketlendiren bir gezegendir.

Koç burcunun doğal yöneticisi olan Mars, akrep burcunun ise yardımcı yöneticisidir.

Mars’ın Zodyak’ın etrafını dolaşması yaklaşık olarak iki sene sürer ve her burçta en az altı yedi hafta kalır.

O nedenle bizi hareketlendiren mars gezegeninin etkilerini iki yılda bir taşırız.

Mars eğer bir burçta geri giderse o zaman o burçta yedi sekiz ay gibi bir süre boyunca kalacaktır.

Mars gezegeni cüretkar, agresif, girişken, iddialı ve üretken bir gezegendir.

Yıldız haritanızda Mars uyumlu olduğu zaman, rakiplerinizi geride bırakmanız daha kolay olacaktır.

Savaşçı gezegen olarak da bilinen Mars gezegeni cesareti, tutkusu ve dayanıklılığı ile dikkat çeker.

Mars’ın fazla enerjik olduğu zamanlarda çok fazla öfke yaşanabilir, duygusal bir patlama hatta dikkatli olunmazsa kaza geçirme gibi durumlarla karşılaşılabilir.

Sert açı yapan Mars gezegeni ağrı, yüksek ateş ya da iltihaplanma gibi durumlarla karşılaştırabilir.

Mars’ın pozitif etkilerini aldığınız zaman her türlü zor koşulun üstesinden gelmeniz ve hayatta kalmanız mümkün olacaktır.

Mars gezegeni herhangi bir burca turu sırasında inanılmaz derecede bir yoğunluk yaşanır, bu sayede de en zor şartlarda dahi ilerlemek için gerekli azim ve iradeyi bulmanızı sağlar.

İyi bir yerleşimi olan Mars’ın etkilerine sahipseniz her yarışı kazanmak için savaşacak ve kazanmadan da tatmin olmayacaksınız.

Mars sonuç olarak galip gelmenizi sağlayacaktır.

MARS BURCU HESAPLAMA KOÇ BURCUNDA NEYİ TEMSİL EDER?

Mars burcu Koç, doğum haritasının çok dürtüsel bir doğum haritası konumudur. Bu astrolojik konum için ilk içgüdü harekete geçmektir. Hızlı alevlenmeler, Koç'taki Mars karakterini belirler.

Öfkesi genellikle çok uzun sürmez. Mars burcu Koç genellikle geçmişte yaşamaz ve kin tutmaya ya da küskünlüğe teslim olmaz. Genel olarak, çabuk sinirlenir ve hemen öfkelenir.

Doğum haritasının bu konumunda doğan bir kişi, içgüdülerini dinlediğinde, hızlı ve doğru kararlar verir.

Bir sonraki adımda ne yapacağını düşünürken, doğal olarak başkalarının bakış açısını dikkate almaz. Düşünceler Mars burcu Koç için yıldırım hızında gerçekleşir.

Aslında pek düşünmeyi sevdiği söylenemez. Onun için asıl olan, biran önce harekete geçmektir.

Koç'taki Mars her zaman bir adım öndedir. Yeni fikirlere, öncü eylemlere ve yeni projelere başlamaktan keyif alır.

Genellikle zorluklardan hoşlanır. Fiziksel enerjisi harika olsa da, başlangıçtaki coşkusunu uzun sürdüremez.

Doğruluk ve dürüstlük bu astrolojik konumda ön plandadır.

Mars burcu hesaplama sonucu Koç olanlar, karmaşık planlar ve hesaplamalar yüzünden eyleme geçmek konusunda yavaş kalanlarla bir arada kalmak ve birlikte iş yapmaz istemez.

Mars'ın bu pozisyonu çocuksu bir nitelik kazandırır. Bazen düpedüz kaba ve sabırsız olur. Ne istediğini çok iyi bilir ve bildirir.

Doğum haritasında aksi bir açı yoksa, gizli ajandası yoktur.

DOĞUM HARİTASINDAKİ MARS BURCU BOĞA’NIN ANLAMI

Boğa burcundaki Mars yavaş ve istikrarlı olan yarışları genellikle kazanır. Bu astrolojik konum hızı desteklemez ama çok iyi bir dayanma gücü verir.

Doğum haritasının uygun bir pozisyonunda Koç yoksa, sakin ve uyumludur. Sadece aşırı kışkırtıldığında güçlü ve sert reaksiyonlar verir.

Güç ve istikrara değer verir. Güvenlik ve kişisel eşyalara özel bir düşkünlüğü vardır.

Mars’ın bu konumunda genel bir sabır havası hakimdir. İsteklerini ele geçirmek için sabır ve sebat gösterebilir, gerekirse bu uğurda yıllarca çalışabilir.

Doğum haritasının bu konumunda dünyevi anlamda güçlü bir şehvet hakimdir.

İyi tanımlanmış uzun vadeli hedeflere ve bunları başarma kararlılığına sahiptir. Diğer astrolojik tesirlerden bağımsız bir değerlendirmeye göre, aynı anda çok fazla proje üstlenecek bir yapısı yoktur.

Karara varması nispeten zaman alır fakat kararlarından cayması çok çok zordur. Bu özellikleri önemli önemsiz her konuda belirgin şekilde kendisini gösterir. Mesela, o gün evde vakit geçirmeye karar vermişse, ne yaparsanız yapın sizin planınıza dahil olmaz.

Mars burcu hesaplama sonucu Boğa olanlar, adaptasyon konusunda başarılı değildir. Hızlı değişimleri sevmez. Bir Mars burcu Boğa’yı aceleye getirmek neredeyse imkansız gibidir.

Bu astrolojik pozisyon oldukça güvenilir ve güçlü bir kişilik işaretidir.

MARS BURCU İKİZLER’İN DÜRTÜ ve TUTKULARI

Mars, dürtüleri ve tutkuları yöneten gezegendir. Değişken hava burcu İkizler’deki Mars biraz dağınık ve odaklanmamış durumdadır.

Kolayca sıkılan Mars burcu İkizler, enerji seviyesini yüksek tutmak için sık sık yeni ve hızlı değişikliklere ihtiyaç duyar.

Yapacak iş yoksa yorgun ve bitkin hisseder. Çalıştıkça ve hareket ettikçe enerjisi yükselir. Can sıkıntısını fiziksel aktiviteler yaparak geçirir.

Mars burcu İkizler konuşkandır. Sinirlendiğinde, konuşma kabiliyetini silah olarak kullanır. Öfkesini hızlı ve sert bir şekilde ortaya koyar.

Doğum haritasında aksi bir işaret olmadığı sürece, tartışmalarda baskın taraftır.

Mars bu astrolojik konumda oldukça sinirli ve huzursuz bir yapı verir. Yüksek fiziksel enerji de, Mars burcu hesaplama sonucu İkizler’i gösterenlerin bu konumdaki karakteristik özellikleri arasındadır.

Herhangi bir konuda bir kenarda oturup beklemek doğasında yoktur. Yapılacak bir iş yoksa da icat eder. Huzurlu bir şekilde yaşayabilmesi için mutlaka hareket etmesi gerekir.

İhtiyacı olan hareketlilik alanı kısıtlanacak olursa gergin ve sinirli yapısı açığa çıkar.

Mars burcu hesaplama sonucu Boğa’nın, uyumlu bir yapısı vardır. Değişime ayak uydurabilme kabiliyeti yüksektir. Aynı anda birçok konu üzerinde çalışabilir.

Belli bir konu üzerine uzun süre yoğunlaşmak istemez. İkizlerden gelen çok düşünmekle, Mars’tan gelen çok hareket etmek zaman zaman zorlayıcı bir durumdur.

Doğum haritasının bu konumu, çok yönlülük özellikleri verir. Mars burcu İkizler her zaman meşguldür ve rutinin dışına çıkmak konusunda ustadır.

MARS YENGEÇ BURCUNDA NASIL BİR HAREKET KABİLİYETİ VERİR?

Doğum haritasının bu pozisyonu pasif agresifliğe eğilimlidir. Mars burcu Yengeç genellikle değişime direnir ve doğrudan çatışmalardan kaçınır.

Harekete geçmeden önce kendisini güvende hissetmesi gerekir. Temkinli davranışları oldukça yavaş, bazen de tepkisiz ve hareketsiz görünmesine neden olur.

Doğum haritası hesaplama sonucu Mars burcu Yengeç’i gösterenler için, en iyi saldırı savunmadır felesefesi hakimdir. Zayıf görünebilir, ancak doğum haritasının diğer açılarından gelen aksi bir işaret olmadığı sürece, çok güçlüdür. Gücü, kararlılığında yatar.

Koruyucu, kollayıcı, sahiplenici bir yapısı vardır. Güneş burcu Yengeç’in korumaya yönelik tutumlarının içe dönük olması dikkat çekerken, Mars burcu Yengeç’te bu tutum daha dışa dönüktür.

Etrafındaki insanlar tarafından bazen olaylara tepkisiz ve kayıtsız kalmakla itham edilir. Kendisini köşeye sıkışmış hissettiğinde duygusal patlamalar yaşar.

Genellikle endişeli ve evhamlı bir yapı bu astrolojik konumun getirilerindendir. Bu yüzden sık sık mide sorunları yaşayabilir.

Mars burcu hesaplama sonucu Yengeç olanlar, stabilite, rutin ve düzen olduğu sürece mutlu ve huzurlu hisseder.

Duyguları ile hareket eder ki, genellikle duygularında karamsarlık hakimdir. Mutlu olduğunda özgüvenle hareket ederken, mutsuzken tamamen içe yönelim yaşayabilir.

Hiçbir zaman kavgayı başlatan taraf olmak istemese de, müthiş bir kışkırtma yeteneğine sahiptir.

Mars burcu Yengeç, çok çekici ve yatıştırıcı olan sakin bir enerji yayar. İçgüdüsel olarak korunmacı ve temkinlidir.

Mars’ın bu astrolojik konumu, mimarlık, bakıcılık, marangozluk ve inşaatçılık için iyi bir konumdur.

Koruyucu, yardımsever ve güvenilirdir. Olayları barışçıl ve insancıl bir şekilde ele almayı tercih eder.

Kimi ve neyi sevdiğine çok önem verir. Adaletsizliğe, otoriteye veya geleneğe karşı savaşmaktan korkmaz. Gerektiğinde cesur ve korkusuz olabilir.

Yengeç burcundaki Mars duyusal ve sıcak tavırları ile iyi bir dost ve arkadaştır.

MARS BURCU HESAPLAMA ASLAN BURCU ÖZELLİKLERİ

Mars'ın bu konumu, kendini önemli hissetme eğilimi verir. Orijinallik ve üretkenlik bu astrolojik konumda kendisini gösterir.

Mars burcu Aslan’ın arzu ve tutkuları çok yüksektir. Genellikle iyi tanımlanmış emelleri vardır. Otorite ve güçle hareket eder ve kişisel manyetizması sayesinde isteklerini ele geçirir.

Aslan burcundaki Mars, yoğun dozda aşk ve romantizm konusunda isteklidir. Ortaklıkta sadakat ve kendisine hayranlık duyulmasını bekler.

Güçlü bir idealist çizgiye sahiptir. Kendisini ifade ediş biçiminde gururlu yapısı dikkat çeker. Herhangi bir şekilde yetersiz ya da küçük görülmeye tahammülü yoktur.

Doğum haritasının bu konumunda çok fazla dayanma gücü veren güçlü bir irade hakimdir. Aslan burcundaki Mars, risk almanın zevkini yaşayacak olsa da, günün sonunda genellikle güçlü bir mantık duygusuyla hareket eder.

Mars burcu hesaplama sonucu Aslan olanlar, yaptığı herşeyle gurur duyar. Egosu eylemleri ile bağlatılıdır. Doğum haritasının diğer konumlarına da bağlı olmak kaydı ile, kimisi kendini beğenmiş ve kavgacı iken, çoğu sıcak kanlı, sevecen ve naziktir.

DOĞUM HARİTASINDAKİ MARS BURCU BAŞAK NASIL HAREKET EDER?

Mars burcu Başak üretken ve meşgul, hedef odaklı ve pratik bir yapısal özelliğe sahiptir. Aynı anda çok fazla işle meşgul olup, hepsi ile başa çıkabilecek bir yapısı vardır. Görev insanıdır. Görev ve sorumluluktan kaçmaz.

Başak burcundaki Mars, doğası gereği agresif değildir. Zaman zaman biraz katı ve eleştirel olsa da, asla başkalarını itip kakmaz.

Yine de, sinirli bir Mars'ın Başak burcunda olması zor olabilir. Bu doğum haritası konumu, öfkeyi, aşırı katı eleştiri ve şikayetlenme olarak dışarı atmaya elverişlidir.

Her meseleye kendisine has yöntemlerle yaklaşır. Titiz yapısı sebebiyle, kimsenin işine karışmasını istemez. Sosyal ilişkilerindeki kırılma noktası genellikle bu titizliğine bağlıdır.

Mars burcu hesaplama sonucu Başak olanların psikolojik dayanma gücü orta düzeyin üzerinde olsa da, aynı konu üzerinde çok uzun süren gerilimler, Mars burcu Başak’a göre değildir. Mars’tan gelen sinirsel bir enerjisi vardır.

Mars burcu hesaplama sonucu Başak olanlar, yaptığı işlerden, hobilerinden ve üstlendiği her türlü projeden bol miktarda enerji ve yaşam gücü alır.

Kendisi her ne kadar bunu kabul etmek istemese de, hayata bakış açısında mükemmeliyetçilik ön plandadır. Yaptığı her işi en iyi şekilde yapmaya gayret eder.

Değer üretme arzusu, bu astrolojik konumun özelliklerindendir. Mars burcu Başak üretemediğinde huzursuzdur. Ürettiğinde de mükemmel olup olmamadığı konusunda huzursuzdur.

Doğum haritası hesaplama sonucu Mars burcunu Başak gösterenler, deneyerek öğrenir, öğrenmek için dener. Deneyimin bilgiye olan önemli katkısına inandığı için, deneyimlemediği konularda doğal yapısında da olan mütevazilik devreye girer ve çekingen davranır.

TERAZİ BURCUNDAKİ MARS NATAL HARİTA YORUMU

Terazi'deki Mars, genellikle harekete geçmeden önce düşünmeyi öğütler. Kararlılık güçlü noktası değildir, ancak bir şekilde işin sonunu getirir.

Bu pozisyona sahip birçok insan, genellikle harekete geçmeden önce tüm alternatifleri tartma ihtiyacı hissettikleri için ertelemeye meyillidir.

Mars burcu Terazi’ye göre hayat her zaman adil olmalıdır. Kendisini ve başkalarını savunmaya odaklıdır.

Mars burcu hesaplama sonucu Terazi olanlar, hayata barışçıl pencereden bakar. Dengeyi arama arzusu, Terazi burcunun tüm astrolojik konumları için geçerli olduğu gibi, doğum haritasının bu konumunda da kendisini gösterir.

Nezaket, Mars burcu hesaplama sonucu Terazi’yi gösterenlerin taviz vermek istemediği en önemli konudur. Nezaketin geçerli olmadığı durumlarda kavga etmek yerine pasif agresif davranışlar içerisine girer.

Ancak, kutsal saydığı adalet söz konusu olduğunda, Mars’ın güç ve agresyonunun da etkisiyle savaşçı yönü ortaya çıkabilir.

Doğum haritasının bu konumunda doğanlar, sorun ve uyumsuzluğun nerede ve ne zaman ortaya çıkacağını önceden bilme konusunda uzmandır.

Uzlaşmanın ne şekilde sağlanabileceğini çok iyi kestirir. İsterse, çatışmaları büyümeden hatta hiç başlamadan önleyebilir.

MARS AKREP BURCUNDA GÜÇLÜ BİR ÇEKİM ETKİSİ VERİR

Akrep'teki Mars, imkansızı yapmak için kendisine meydan okumayı sever. Konsantre bir enerji ve müthiş bir irade ile yapmaya karar verdiği şeye kendisini adar.

Akrep burcu Mars, çoğu zaman sessizce de olsa, zorlu bir rakiptir. Soğukkanlılığını ve dengesini hep yüzeyde tutar.

Yüzeyin altında başka bir hikaye olabilir ama kimseyi kolayca içeri alması pek olası değildir.

Akrep'teki Mars, insanların içini görür ve büyük ölçüde içgüdülerine güvenir.

Tabuları yıkma eğilimi astrolojinin bu konumunun karakteristik özellikleri arasındadır.

Güçlü bir çekim etkisine sahiptir. İnsanların, her istediğini yapacağını düşünür ve bu düşünce kendisine keyif verir.

Gri tonları görmez, kabullenmez. Akrep’teki Mars için ya siyah vardır ya da beyaz. Kendi zararına da olsa uzlaşma eğilimli değildir. Zorlukları kabul eder ve yeni duruma göre yeni konum ve tavır alır.

Mars burcu Akrep, sürekli olarak kendisini ve başkalarını test eder.

Mars burcu hesaplama sonucu Akrep olanlar, bir işi başarmak ya da o işte ustalaşmaktan kişisel tatmin duyar.

Toplumda tavır ve davranışları ile dikkat çeken bir kişiliktir.

Terazi burcundaki Mars sürekli olarak dünyaya adalet getirmeye çalışırken, Akrep burcundaki Mars hayatın adil olmadığını bilir.

DOĞUM HARİTASINDAKİ MARS YAY BURCU’NUN DENGESİNİ BOZUYOR

Bu astrolojik konumda sürekli yeni ve farklı şeyler yapma arzusu baskındır. Doğum haritasının bu konumu, beklemek için gerekli sabrı desteklemez.

Yay burcunun huzursuz ve maceracı doğası bu konumda da kendisini gösterir. Mars burcu Yay için fiziksel aktivite en iyi öfke kontrol yöntemidir.

Mars'ı Yay'da olan insanlar, genellikle aynı anda birkaç projeye sahiptir. Bununla birlikte, her projeyi sonlandırmaz. Takdire şayan bir zevkle eskisini çöpe atıp ve yeni bir projeye başlayabilir.

Çoğu zaman, Yay burcundaki Mars oyun ve eğlenceyi sever. Bazen aşırıya kaçsa da, dostane tartışmalardan hoşlanır. Fikirlerinin benimsenmesi konusunda zaman zaman ısrarcıdır.

Kendi yolunu bulmaya ve başkalarını, kendi inandığı şeye inanmak konusunda ikna etmeye çalışır.

Yay burcundaki Mars, sinirli ve gergin olmadığı zamanlarda genellikle sıcakkanlıdır. Tutkulu bir aşıktır. Açık fikirlilik ve iyi mizahtan hoşlanır.

Yay burcundaki Mars'ı anlamak biraz zor olabilir. Bazen son derece uyumlu ve uysal görünürken, bir anda alevlenebilir. Genelde hareketlerinde bir asillik vardır.

Karmaşık işler ve ilişkiler ona göre değildir. Sıkıntıya gelemez. Yarı yolda bırakmayı ya da zarar vermeyi amaçlamasa da, işler zora girdiğinde terk eder ve muhtemelen kafası rahatladığında geri döner.

Mars burcu hesaplama sonucu Yay olanların, kendisini çevreleyen, büyümesine mani olan şeylere özel bir takıntısı vardır.

MARS BURCU OĞLAK’IN ASTROLOJİK HARİTA YORUMU

Ateşli Mars, daha düzenli Oğlak burcundayken, hayata bakış konusunda bastırılmış ve kontrollü bir tarza sahiptir. Bu pozisyonda heves ve heyecandan ziyade, azimli ve kararlı bir enerji hakimdir.

Oğlak burcundaki Mars, her şeyin üstünde olmayı sever. Genellikle çok çalışmaktan korkmayan, hedef odaklı bir kişiliktir.

Çoğu, doğası gereği başarılı kişilerdir ve birçoğunun, her şeyden çok kendileri için iyi tanımlanmış hırsları vardır.

Başarılı olma ve hayatını güvenli hale getirme arzusu doğum haritasının bu konumunda kendisini belirgin şekilde gösterir.

Özdenetim güçlüdür ve öfke, Mars'ın bu konumunda oldukça soğukkanlı ve sağduyulu bir şekilde ifade edilir. Oğlak, her türlü israftan nefret eden bir burçtur ve bu özellik Mars burcu Oğlak’ta da kendisini gösterir.

Mars Oğlak burcundayken, genellikle kontrolde kalmak için güçlü bir ihtiyaç hissi verir. Doğum haritasının bu konumunda Mars, en soğukkanlı ve kontrollü pozisyondadır.

Arzuları güçlüdür, ancak genellikle fiziksel ve maddi dünya -görülebilen ve tutulabilen her şey- etrafında merkezlenir. Duygusallık dünyevi bir şekilde ifade edilir.

Bununla birlikte, örneğin Boğa'daki Mars'ın aksine, Oğlak burcundaki Mars doğası gereği rahatına düşkün değildir. Genellikle oldukça disiplinlidir. Diğer birçok burcun yapmakta zorlandığı bir şey olan geleceği planlama yeteneğine sahiptir.

Oğlak burcundaki Mars, gerçekçi ve ulaşılabilir hedefler için çalışır. Çabalarının somut sonuçlarını gördükçe üretkenliği de artar.

Mars burcu hesaplama sonucu Oğlak olanlar, özellikle kendisine ve bazen başkalarına karşı biraz serttir.

Doğum haritasının diğer açılarından bağımsız olarak bu konumda doğan bir kişi, istikrarlı ve güvenilirdir. Çünkü hem kendisine hem de sevdiklerine karşı doğuştan gelen bir sorumluluk duygusuna sahiptir.

Çoğu çok çalışkandır ve öfke yönetimi stratejilerinden birisi de, kendilerini işlerine daha fazla bir şekilde vermektir.

MARS KOVA BURCUNDA HAVA ve ATEŞ KOMBİNASYONU

Kova'daki bir Mars'ı farklı yapan şeyin tam olarak ne olduğunu anlamak biraz zor olabilir.

Kova'daki Mars genellikle oldukça özgün bir dünya görüşüne sahiptir. Sıradan olan hiçbir şey ilgisini çekmez. Sosyal ilişkilerinde de bu farklılık arayışı hakimdir. Mars burcu hesaplama sonucu Kova olanlar, sıradanlık yerine şaşırtıcı ve ilginç insanlardan hoşlanır. Hayatında klişe ve kalıp olan şeylere yer yok gibidir.

Bağımsızlığa verilen büyük önem bu astrolojik pozisyonun karakteristiğidir. Genel olarak ilerici ve açık fikirli bir burç olan Kova’da, inatçı özellikleri baskın olan Mars’ın konumlanması ilginç bir yapı kazandırır.

İşte bu iki farklı enerjinin titreşimi stres anlarında kendisini gösterir. Mars burcu Kova’nın en büyük stres sebebi de kısıtlanmışlık hissidir. Şayet kısıtlanmışlık hissine bürünürse Mars’ın etkisi ile büyük negatif reaksiyonlar verebilir.

Enerji ve hareket gezegeni olan Mars’ın, bir Hava burcunda konumlanması, zihinsel ve entelektüel arayışların işaretidir.

Hava elementinde yerleşen ateşli Mars, genellikle istediklerini elde etmede oldukça zeki bir yapının işaretidir. Özellikle kendisine has yollar bulma konusunda ustadır.

İnatçılığın bir hava elentinin zekasıyla birleşimi, amaçlarına ulaşma konusunda oldukça yaratıcı bir kişilik çıkarır ortaya.

Kova burcu Mars'ın en hoş özelliklerinden biri, başkalarının da özgürlük ve bireyselliğine çok değer vermesidir. Kendisini ifade edebilmek ve nefes alabilmek için bolca alana ihtiyacı vardır.

Sosyal ilişkilerde, mesafelidir ve genellikle alıngan değildir. Duygusallığı ve geleneğe bağlılığı kıymetsiz görür.

Kova burcundaki tüm kişisel gezegenler arasında, bu konuma yerleşen Mars, en güçlü reformcu çizginin işaretidir.

Kova'nın eşitlik ideali bu pozisyonda çok işe yarar ve fikirlerini başkalarına (genellikle agresiflik yerine yaratıcı yollarla) zorlama arzusu yüksektir. İnatçılık ve üstünlük kompleksi, bu pozisyonun en belirgin özellikleridir.

DOĞUM HARİTASINDAKİ MARS BURCU BALIK’IN HAREKET TARZI

Balık burcundaki Mars, yaşayan bir çelişkidir. Mars bu konumda, doğasının tam aksine, hassas ve nazik olmaya zorlanır.

Dışarıdan bakıldığında, gizemli ve anlaşılması zor bir yapı verir bu konum. Her zaman aklında paylaşmak istemediği büyük bir planı varmış gibi görünür.

Balık burcundaki Mars, bireye duygusal ve hassas bir doğa getirir. Duyguları tutkuludur. Yolunu duyguları ile bulur. Sezgi ve empati gücüne, aklından daha fazla güvenir.

Mars, eylem ve iddia gezegenidir ve Balık, kendisini nadiren direk olarak ortaya koyan pasif bir burçtur. Dolayısıyla Mars'ın Balık burcuna yerleşimi alışılmadık bir kombinasyondur.

Bazen öfkesinden dolayı suçluluk duyar. Bu, Balık burcunun naifliği ile Mars’ın agresyonunun zıt enerjisiyle ilgili bir durumdur.

Bu astrolojik yerleşim, Mars için aktif ve uygun bir konum değildir.

Kendisini ifade etmekte güçlük çekmeye eğilimli olan Mars’ı Balık burcundaki insanlar, genellikle hayatı kontrol etmek yerine akışa ayak uydurmayı seçerler.

Mars burcu hesaplama sonucu Balık olanların, arzu ve isteklerini anlamak çok zordur çünkü bu anlamdaki hareket tarzı sürekli değişkenlik gösterir. Çatışmaların tarafı olmak istemez. Münazara ve müzakere gerektiren konularda, tam olarak nerede durduğunu bilmek çoğu zaman mümkün değildir.

Enerji seviyesi çok dalgalıdır. Ataletle takip eden hareket ve aktivite patlamaları astrolojinin bu konumunun karakteristiğidir.

Özellikle çalışma hayatında oldukça zorlayıcı bir doğum haritası konumudur. Gündelik hayatta bu enerji düşüşünü ve akışını ayarlamak ve bunu destekleyen bir iş bulmak zor olabilir.

Bir sonraki kararını vermek için duygularını kullanma eğilimindedir. Akışa devam etmeyi ve ilhamın nereye götürdüğünü görmeyi tercih ettiği için agresif bir Mars burcu değildir.