NEPTÜN BURCU HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)
Twitter Paylaş
Pinterest Paylaş
Tumblr Paylaş
Whatsapp Paylaş

NEPTÜN BURCU HESAPLAMA BURÇLARDAKİ NEPTÜN’ÜN ANLAMI NEDİR?

Burçlardaki Neptün’ün sizin için ne anlama geldiğini anlamanın en iyi yollarından birisi de, astroasist.com un Neptün burcu hesaplama uygulamasından yararlanmaktır. Bu hesaplamayı yapabilmek için forma ilgili bilgileri girmeniz yeterli. Hesapla butonunu tıklamanızla birlikte, doğum anınızda Neptün’ün hangi burcun kaçıncı derecesinde olduğunu ve bu yerleşimin ifade ettiği anlamları detayları ile görebileceksiniz.

Hiç vakit kaybetmeden Neptün burcunuzu hesaplayın doğum haritanızın önemli bir parçası olan bu gezegenin sizi nasıl etkilediğini öğrenin.

Astrolojide Neptün Balık burcunun yöneticisidir. İlham, rüyalar, psişik konular, illüzyon ve kafa karışıklığı gezegeni olarak kabul edilir ve maneviyatı yönetir.

Neptün sezgi ve ruhsal aydınlanma ile ilişkilidir. Aynı zamanda, bir merhamet ve şefkat gezegenidir. Neptün’ün daha olumsuz tezahürleri arasında aldatma, hile, suçluluk ve bağımlılık bulunur.

Gezegenin tüm zodyak geçişi 165 yıl sürer ve her burçta yaklaşık 14 yıl geçirir. Şu anda Balık burcunda olan Neptün, 2026’da Koç burcuna geçiş yapacak. Ağır hareket eden bir gezegen olduğu ve burçları uzun sürede dolaştığı için, aynı nesil insanları üzerinde etkileri görülür.

Bu nedenle astrolojide Neptün burcuna sık sık kuşak etkisi olarak atıfta bulunulur. Güneş, Ay, Merkür, Venüs ve Mars gibi kişisel bir gezegene bağlandığında daha kişisel hale gelir.

Eve göre, Neptün’ün konumu sezginin, rüyaların ve psişik duyarlılığın nerede devreye girdiğini gösterir.

Neptün’ün temas ettiği gezegenler genellikle hayal kırıklığına uğrayabilecek savunmasız bir doğa ile renklendirilir. Doğum haritalarının Neptün tesirini artıran konumlarında bazen gerçekçi olmayan umut, şiirsel ve sezgisel bir bakış açısı ve şefkat bulunur.

Astrolojide Neptün, ideallerin, sezginin, maneviyatın ve şefkatin psişik gezegeni, hayallerin ve sanrıların alanıdır.

Doğum haritasında Neptün’ün etkisi, düştüğü burç ve işgal ettiği astrolojik ev tarafından belirlenir. Neptün, hayal gücümüzü, psişik hassasiyetlerimizi ve mistikle olan bağlantımızı - görünmeyen ve bilinmeyen her şeyi - ortaya çıkarır. Neptün’ün doğum haritasındaki yerleşimi, hayatımızın inançlarla veya geleneklerle sınırlandırılmayı reddettiğimiz bölümleriyle ilgilidir.

Neptün, yaşam koşullarını ve dünyevi durumların sizi harici bir bakış açısından nasıl etkilediğini temsil eden bir "dış gezegen" veya nesil gezegeni (Plüton, Jüpiter, Satürn ve Uranüs ile birlikte) olarak kabul edilir.

Öte yandan "kişisel gezegenler" (Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter), kim olduğunuzu ve benzersiz kişiliğinizi temsil eder. Örneğin, Güneş burcunuz egonuzu, Ay burcunuz nasıl hissettiğinizi ve Merkür burcunuz nasıl düşündüğünüzü tanımlar.

Neptün Burcunuz Ne Anlama Geliyor?

19. yüzyılda 1846’da keşfedilen Neptün, sekizinci gezegendir ve çıplak gözle görülemez. Mavimsi, sisli ve bulutlu yüzeyi nedeniyle “mavi gezegen” olarak adlandırılan gazlı bir gezegendir.

Neptün burcunuzu belirlemek, yalnızca psişik sezginizi ve nasıl rüya gördüğünüzü açıklamaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu nesiller gezegeni, doğum zamanınız boyunca dünyada neler olup bittiğine dair de fikir verir.

Mars ve Venüs sırasıyla saldırganlık ve sevgi gezegenleriyken, Neptün sezgiyi, idealizmi, evrimleri, illüzyonları, hayalleri ve fanteziyi yönetir. Neptün, kendimizi daha iyi hale getirmek için evrimleşmek, değişmek ve maneviyatı kullanmakla ilgilidir.

Neptün, her zaman hayaller ve eğlenceli fanteziler değildir. Olumsuz yanı, uyuşukluk, bağımlılık, kaos, kafa karışıklığı, gerçeklerden kaçma ve kolayca etkilenme ile de bağlantılıdır. Neptün ayrıca bir bireyin bağımlılıkla mücadele etme eğiliminde olup olmadığı üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir.

Neptün ilham verebilir ama aynı zamanda kafa karışıklığına ve üzüntüye de neden olabilir. İdealizm harikadır, ancak bazen gerçekliğin ortaya çıkması, hayal kırıklığı yaratabilecek sert gerçekliktir.

Neptün, görünmeyen her şeyle bağlantılıdır. Hayallerimizden, umutlarımızdan ve yaratıcılığımızdan sorumlu olan mantık ve gerçeklik, Neptün’ün antitezidir. Neptün, empati ve sezgiyi teşvik eder ve aynı zamanda daha büyük iyilik için fedakarlık yapar.

Neptün’ün etkileri dans, müzik ve şiirin yanı sıra tiyatro, televizyon, film ve modada yorumlanabilir. Maneviyat, yaratıcılık, bağlılık ve fantezi ile ilgili herhangi bir meslek Neptün ile ilgilidir. Din adamları, sanatçılar, aktörler/aktrisler, şairler, dansçılar Neptün ile ilgili iş ve mesleklerden sadece birkaçıdır.

Neptün evlerinizden birindeyken, hayatınızın bu yönünde güven ve umut sahibi olmanız gerekir. Ek olarak, bu alanda aldatma ve kafa karışıklığı ile karşılaşabileceğiniz anlamına gelir.

Neptün’ün astrolojide olumlu ve olumsuz etkileri olabilir. Büyük ilham ve yaratıcılık için bir katalizör olabilir.

Bir enerji ve görünmeyenle bağlantı zamanı olan Neptün, mantıksal ve bedensel dünyadan bir dönüş ve hayallere, özlemlere, umutlara ve idealizme bir adımdır. Bulutlu ve puslu görünümüyle Neptün’ün gizemli ve gizli olan her şeye bu kadar yakından bağlı olması mantıklı.

Neptün Burcu Nasıl Hesaplanır?

Neptün burcunun hesaplanması için gök günlüklerinden yararlanılır. Fakat bu, herkes için mümkün ve kolay bir işlem değildir. Bunun yerine astroasist.com sitemizdeki gibi bir Neptün burcu hesaplama programı kullanabilirsiniz.

Doğum anınıza ilişkin bilgileri forma girdiğinizde tek tıklamayla neptün burcunuzu hesaplayabilirsiniz.

Neptün’ün Astrolojik Özellikleri

Neptün gezegeni Balık burcunun ve 12. evin yöneticisidir.

Aynı zamanda Yay ve Yengeç burcunu da etkilediğinden onlar üzerinde de etkileri görülmektedir.

Neptün gezegeni zamansız ve mekansız olduğundan, fani ve maddi olan hiçbir şeyi önemsemez ve enerjisiyle tüm bunları çözümlemeye çalışır.

Neptün gezegeninin yıldız haritasındaki rolü ise kişilerin bu ruh seviyesine gelmesini sağlamaktır, çünkü Neptün engin, ütopik ve sınırsız duygular için uğraşır.

Neptün gezegeni hayal ve ideallerimizi gözden geçirmemizi sağlar.

İnsanları romantizm ve duygusal açılardan yöneterek merhametlerini kuvvetlendirmek ister.

Neptün görünmeyenle ilgilenir ve enerjisi çözücüdür.

Neptün gezegeninin güçlü etkisinde kalan insanlar güzel sanatlar, dans, perde, sahne ve tv de büyük başarılar elde edebilir.

Yine tıp ve deniz gibi alanlarda Neptün gezegeninin etkisinde kalanların yapabileceği işlerdendir.

Bilinç ve bilinçsizlik, hayal ile gerçek arasındaki çizgileri kısaltan bu enerjiyle çalışmanın yolu, iç dünyamıza kulak vermektir.

Neptün gezegeninin yaydığı olumlu enerjiden faydalanabilen insanlar bu dünyada sezgilerinden, hayal güçlerinden, sanatsal yeteneklerinden ve ideallerinden faydalanır.

Neptün gezegeni ile kişisel gezegeni açı yapan insanlar Neptün enerjisini yoğun olarak taşıyan insanlarıdır.

Balık burcunun derinliği, romantikliği ve yoğunluğunun en büyük etkileyicisidir.

Boğa burcu, Akrep burcu, Aslan burcu ve yıldız haritasındaki durumuna göre bazı Kova burçlarına çözücü etkisini göndermekte ve onları etkilemektedir.