Oğlak Burcundaki Alçalan Ne Anlama Gelir? Nasıl Hesaplanır?
ALÇALAN BURÇ HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Oğlak burcunda alçalanları olan insanlar ilişkilere ciddi ve olgun bir yaklaşıma sahiptir. Ömür boyu sürecek bir ilişki isterler. Bu insanlar aile odaklıdır ve eşlerinin benzer değerlere sahip olması onlar için önemlidir.

Bu astrolojik konum, ideal partnerinizin düzenli, güvenilir, iyi bir yönetici, güvenebileceğiniz biri olduğunu gösterir. İlişkinizde sınırlar önemlidir. Herkesin size yakın olmasına izin vermiyorsunuz ve birinin size kendini kanıtlaması zaman alıyor. Doğru kişiyi bulmak için aceleniz yok.

Alçalan, partnerinizde hangi özellikleri istediğinizi açıklar. Bu açı yükselenden en uzak noktadır. Yükselen, erken yaşlardan itibaren size tanıdık gelen şeyleri gösterirken, alçalan burcun keşfedilmesi ve bütünleşmesi biraz zaman alır. Yaşlandıkça, bu doğum haritası konumu ile nasıl başa çıkacağınızı da öğrenirsiniz.

Yengeç burcundaki yükselen ve Oğlak’taki alçalan burç, genellikle güçlü Satürn enerjisine sahip insanlara çekildiğinizi gösterir. Romantik ortaklar olmaları gerekmez, bu yerleşime sahip insanlar genellikle arkadaşları, iş ortakları vb. olarak Oğlaklara sahiptir.

Oğlak burcundaki alçalan ilişkilerin hayatınızda önemli bir rol oynadığını öne sürer. Size nasıl olgun olunacağını, sorumluluk almayı, sabırlı olmayı ve uzun vadeli hedeflere odaklanmayı öğretir.

Yengeç duygusal bağlılık ve aidiyet duygusu ister. Buradaki yükselen burç, sizin verici ve şefkatli bir ruh olduğunuzu gösterir. Hayatınızın istikrarlı bir parçası olan birine sahip olduğunuzda en mutlusunuzdur.

Ancak standartlarınız oldukça yüksektir ve eğer birileri onlara uymuyorsa, onlarla anlaşmanın bir anlamı olmadığını bilirsiniz. İyi ortak olabilecek birini beklemeyi tercih edersiniz. Bazen Oğlak burcundaki alçalan geç yaşta evlenmeyi gösterir. Ayrıca daha yaşlı ortaklar önerebilir. Hırslı, başarılı insanlardan etkilenebilirsiniz.

Eğer alçalan burç hesaplama sonucu Oğlak burcunu gösteriyorsa, uzun ömür odaklı bir ilişkiye girmenizi önerir. Bağlılığı çok ciddiye aldırır. Oğlak burcundaki 7. ev, işlevsiz bir ilişkiyi bırakmakta tereddüt ettiğinizi gösterir. Doğum haritanızın geri kalanı bununla çelişmediği sürece, güvenilir ve kararlı bir ortaksınızdır.

Yengeç burcundaki yükselen, kabuğunuzun altında hassas, rüya gibi, romantik bir insan olduğunuzu gösterir. İdeal partneriniz hayatınızda koruyucu bir gücü temsil eder. Siz sıcak, sevgi dolu bir yuva inşaa ederken, ideal partneriniz dünyanın somut gerçeklikleriyle başa çıkmak için oradadır.

İç dünyanız canlı, derin ve sürekli değişiyor bu yüzden üzerine inşa edebileceğiniz sağlam bir temele sahip birini istiyorsunuz.

Bu yükselen işarete sahip birçok insan, erken yaşlardan itibaren başkalarına bakmaya alışkındır. Başkalarının ihtiyaçlarına karşı duyarlısınız, ancak bazen başkalarının da sizin kadar hassas olduğunu varsayıyorsunuz. Bu yüzen beklentilerinizi doğru bir şekilde iletmekte başarısız olabilirsiniz.

Aile hayatı sizin için önemlidir. Yükselen bir Yengeç olarak, muhtemelen hayatınızın bir noktasında aile kurmak istersiniz. Bu pozisyona sahip birçok insan erken yaşta çocuk ister. İdeal partneriniz, iyi bir ebeveyn olacak ve aynı zamanda çocuk isteyen biri.

Oğlak burcundaki alçalanın gölge tarafı farklı şekillerde tezahür edebilir. Bu astrolojik yerleşime sahip bazı insanlar soğuk ve yaklaşılmaz bir şekilde hareket edebilir.

Duygusal olarak da uyumlu olmayabilirler. Diğer durumlarda, bu şekilde davranan başkalarına bilinçsizce çekilirler. Doğum haritasındaki bu alçalan burç ile eşinizin davranışlarını zaman zaman duyarsız bulabilirsiniz. Partnerleriniz esnek olmayabilir ve düşük duygusal zekaya sahip olabilir.

Satürn’ün doğum haritanızdaki konumu ve açısı, ilişkileriniz hakkında daha fazla bilgi verir (Oğlak burcundaki 7. ev ile bu ev, bu burcun gezegen yöneticisi Satürn tarafından yönetilir). Buna ek olarak Ay burcunun doğum haritanızdaki konumu da önemlidir.