SATÜRN BURCU HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)
Twitter Paylaş
Pinterest Paylaş
Tumblr Paylaş
Whatsapp Paylaş

ANINDA SATÜRN BURCUNUZU ÖĞRENİN SATÜRN BURCU HESAPLAMA

Astrolojinin eğitim öğretim gezegeni olan Satürn’ün doğum haritasındaki etkileri oldukça zorlayıcı olabilir. Yaşadığımız türlü imtihanların arkasında bu gezegen vardır. Onunla görürüz önümüze koyduğumuz engelleri ve aslında aşma fırsatını da yine Satürn sokar hayatımıza.

Şimdi Satürn burcu hesaplama aracımızı kullanıp, Satürn burcum ne? sorunuzun cevabını saniyeler içerisinde alabilirsiniz. Ayrıca konum bilgisine ek olarak hangi etkileri verdiği konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Peki Satürn burcu nasıl hesaplanır? Yapmanız gereken şey çok basit. Hesaplama aracına, doğum tarihiniz ve doğum yerinizi girip, Satürn Burcumu Göster butonuna tıklamanız yeterli. Ayrıca istediğiniz herhangi bir tarihe göre de sorgulama yapabilirsiniz.

Satürn’ün Astrolojik Özellikleri

Satürn oğlak burcunun yöneticisidir ve görev gezegenidir.

Satürn gezegeni tedbirli olmayı, kısıtlanmayı, gecikmeyi, eksilmeyi, daralmayı, acıyı, korkuyu, otoriteyi, disiplini ve kontrolü yönetir.

Satürn hata arar, hatayı bulduktan sonra da çözüm üretmemiz için yerimizden kalkıp harekete geçene kadarki zamanda baskı uygular.

Satürn, üzerimizdeki uyuşukluğu gidermekteki en etkili gezegendir.

Satürn, acının kaynağına konsantre olmamızı ve bu sayede çözüm üretebilmemizi sağlar.

Satürn gezegeni ekonomik ve tutumlu olmayı öğretir, oğlak burcunun tutumluluğu da buradan gelmektedir, yine ciddi pratik ve gerçekçi olmamızı sağlayan da Satürn gezegenidir.

Bu sebeple de hayatta ilerlemememizi ve gelişmemizi sağlayan Satürn gezegenidir.

Eğer Satürn gezegeni olmasaydı dünyada kaos çoğalır, kontrol ve sağduyu gibi kavramlar olmazdı.

Yaşadığımız bu maddi dünyada Satürn gezegeni, bu gerçekle yüzleşmemiz için bizi zorlar.

Satürn gezegeninin Güneşe kavuşum yapması tüm Satürn etkileri arasında en zoru olarak görülür.

Satürn’ün yıldız haritanızda aktif olduğu zaman başlanılan işlerde başarılı olma şansınız çok daha fazla olacaktır.

Bu nedenle Satürn gezegeni işinizin geleceğinin de temellerini atan önemli bir gezegendir.

Bu gezegen aynı zamanda geçmişi ve geçmiş değerleri taşıdığından tarihi, sanatsal ve arkeolojik değerleri de kapsar.

Satürn gezegeni Zodyak’ın çevresini tam yirmi dokuz senede tamamlar ve her burçta iki buçuk sene gibi bir süre kalır ve gerilediği zamanlar bu süre daha da uzar.

SATÜRN BURCU HESAPLAMA KOÇ BURCU ÖZELLİKLERİ

Satürn burcu Koç hemen her konuda beceriklidir. Sahip olduğu yetenekleri kullanarak hedeflerine ulaşır. Haritadaki Satürn, korkular nedeniyle kişinin kendisini nerede sınırladığını gösterir. Doğum haritasının bu konumunda Satürn, Koç burcunun genel özelliklerini kısıtlar.

Kendisini öne çıkarmak veya bencil davranmak konusunda bir tedirginlik içerisindedir. Yüzleşmelerden kaçınabilir ve kararlı adımlar atmaktan korkabilir. Başarısızlık korkusu veya yanlış karar verme korkusu nedeniyle kendisini çok fazla sınırlamamaya dikkat etmesi gerekir. Koç burcunun doğal özellikleri olan, agresif, rekabetçi ve ben merkezli niteliklerini bastırmaya çalışan Satürn yüzünden ikilem yaşar.

Satürn burcu Koç asla zayıflık göstermeyi sevmez. Satürn düzen ve sistemi, Koç liderliği temsil eder. Bu nedenle, Koç burcu Satürn, ne yapması gerektiğini bilen ve ne olursa olsun veya ne kadar sürerse sürsün ilerlemekten korkmayan çok yetenekli bir lider olabilir.

Savaş ve rekabet, daha büyük başarılara teşvik eder. Özgüven yüksektir. Etrafındakilerden daha yetenekli olduğunu düşünür. Bu nedenle tüm işleri kendisi yapma pozisyonuna sokar kendisini.

İnsanların iş konularındaki gevşek tavırları Satürn burcu Koç’u kızdırır. Satürn’ün negatif yönü bencillik ve Koç’un özelliği başkalarının planlarına müdahaledir. Bu durum, başkalarının işlerine karışma ve onları yönetmeye çalışma olarak gün yüzüne çıkar.

İnsanların, isteklerine gereken değeri vermeden, kendi isteklerini yapmalarını sağlamaya zorlayıp onlara kaba davranabilir.

Hiç bir kısıtlamadan hoşlanmaz ve başkalarının kendisine ne yapması gerektiğini söylemesinden nefret eder. Özgürlüğün ancak sorumluluk ve disiplin yoluyla kazanılabileceğine inanır.

Koç’tan gelen sabırsızlık, yapmaya çalıştığı tüm iyi işleri riske atabilir. Planlarını gerçekleştirirken sabırlı olması gerektiğini sık sık kendisine hatırlatması gerekir.

İstikrar ve güvenliğe önem verir ve bu düşünceleri göz önünde bulundurarak çalışır. Yetersiz kalma duygusu, büyük girişimlerin üstesinden gelmesi konusunda itici gücüdür.

Çok fazla şey başarmaya çalışmaktan kaynaklanan stres yüzünden baş ağrısına yatkındır.

SATÜRN BOĞA BURCU NEYİ TEMSİL EDER?

Satürn burcu Boğa, ihtiyacı olan şeye sahip olamama, kaybetme veya başkalarına bağımlı olma korkusunun tetiklendiği bir konumdur.

Şayet doğum haritası hesaplama Boğa burcunu gösteriyorsa, kendisini şımartırken bir taraftan da tedirginlik hisseder. Bu tedirginlik, aşırı yeme ve temizleme döngüleri gibi sorunlara yol açabilir.

Başkalarından yardım istemek konusunda kendisini rahat hissetmez. Güvensiz veya savunmasız hissettiğinde, sahip olduklarına sıkıca sarılma eğilimine girer.

Negatif duygulara girmeden kazancının tadını çıkarma ve başarısızlık kompleksine kapılmadan, ihtiyaç halinde yardım isteme cesaretini geliştirmesi gerekir.

Satürn burcu Boğa, hedeflerini gerçekleştirme konusunda çok ısrarcıdır. Maddi değerlere aşırı derecede ilgili olabilir. Astrolojinin bu konumunda, ilerdeki muhtemel kötü günler için birikim yapma arzusu dikkat çekicidir.

Değerlerin ve gerçek güvenliğin maddi birikimlerle karşılanıp karşılanamayacağı konularını iç dünyasında bir dengeye oturtup, aşırı çalışmaya karşı kendisini korumaya alması gerekir.

Yorulmak bilmeyen bir işçidir. Sabrı, dikkati, kararlılığı, disiplini, organizasyon yeteneği sayesinde her zorluğun altından kalkabilecek güce sahiptir. Duyguları ciddi, kontrollü ve kolay değişmeyen niteliktedir. Affetmesi ve unutması zor olabilir. Satürn burcu Boğa için sadakat çok önemlidir.

Her anlamda uzun ömürlü yapılar inşa etmek arzu ve isteğindedir.

DOĞUM HARİTASINDAKİ SATÜRN İKİZLER BURCUNU NASIL KISITLAR?

Satürn burcu İkizler, yüzeysel ve coşkulu yönünü ifade ederken biraz rahatsızlık ve tedirginlik hisseder. Dedikodu yapan veya çok konuşan ya da sosyal açıdan fazla girişken olan kişilerden rahatsız olur.

Eleştiriye karşı çok hassastır. Özellikle konuşma ve yazma konularında temkinlidir.

Satürn burcu İkizler’in güçlü yönleri kesinlik, doğruluk ve mantıklı düşünmektir. Mükemmel bir öğretmen veya rehber olabilir.

Vücudun hassas bölgeleri, kollar ve kaburgaların yanı sıra akciğerler ve sinirler olabilir. Temiz havaya, ışığa ve harekete çok ihtiyaç hisseder.

Düşünceleri ciddidir. Organizasyon becerilerine, konsantrasyona ve zihinsel istikrara sahiptir. Derin ve zor konulara odaklanabilir, sorunlara pratik çözümler üretebilir. Öğrenmekten zevk alır.

Depresyon ve karamsarlığa yönelik eğilimler bu konumdan yansıyan bir enerji olsa da, İkizler’in doğal uçuculuğunu kontrol etmesine yardımcı olur.

İkizler burcu, Satürn için iyi bir konumdur, ancak geleceğe olan inancını geliştirmesi gerekebilir.

YENGEÇ BURCUNDAKİ SATÜRN’ÜN ASTROLOJİK ÖZELLİKLERİ

Evini ve ailesini geçindirmek ve ihtiyacı olan rahatlığı sağlamak söz konusu olduğunda, kendisini yalnız hisseder. Eski incinmeler ve endişeler üzerinde durmaya yönelik güçlü bir eğilimi olabilir. Bu durum sağlığını ve esenliğini olumsuz etkileyebilir.

Yengeç burcu koruyucu, kollayıcı, gözetici özelliklere sahiptir. Hayata bakış açısı bu yönde olduğu için, beklentileri de bu yöndedir.

Satürn’ün bu alandaki kısıtlamaları ikilem yaşamasına neden olur. Bir yandan insanların kendisiyle ilgilenmediği durumlara kırılır, diğer yandan da ilgi bekleyen pozisyonda olmaktan rahatsızlık duyar.

Yengeç’in sembolü olan sert kabuğu bu pozisyonda öne çıkar. Satürn’ün etkisi bu konumda savunmasız kalma korkusunu tetikler.

Bağımlı veya muhtaç olma hissinden rahatsızlık duyar. Desteğe veya yakınlığa ihtiyacı olmadığına dair kendisini ikna etmeye çalışmamalıdır. Güvensizlik hissi ve korkuları yüzünden zaman zaman içe kapanma yaşayabilir.

Reddedilme korkusu nedeniyle kendisini sınırlamaya ve fırsatları kaçırmaya karşı dikkat etmelidir. Her zaman tedbirlidir ve güvenliğe çok önem verir.

Satürn burcu Yengeç kişisel güvenlik, ev ve ailesi için çok çalışır. Duygusal değeri olan şeylere sıkı sıkıya sarılma eğilimindedir.

Doğum haritasının bu konumu, emlak, ev, aile ve beslenmeyle ilgili işler, tarihçiler, koleksiyoncular ve işletmeciler için iyi bir konumdur.

Annesi veya babası tarafından sevilmediğini düşünüp huysuz, korkulu ve güvensiz hissedebilir. Bu duygular, kendi ebeveyn olma becerisine karşı içinde gereksiz bir yetersizlik duygusu uyandırabilir. Bir ebeveyn olarak çocuklarına karşı çok talepkar ve katı bir disiplinci olabilir.

Başkaları tarafından incitilme konusundaki gereksiz çekinceleri, çok yakın bir duygusal ilişkiden uzaklaşmasına neden olabilir.

Naziktir, ancak Satürn’ün bu konumu empati eksikliğini destekler. Bazen kendisini acılardan korumakla o kadar meşgul olabilir ki, başkalarının acılarını göremez.

Kendisini soktuğu duygusal türbülanslar nedeniyle beslenme sorunları yaşayabilir.

Arazi ve mülk, duygusal güvenlik verebilir ve sırtını yaslayacak bir şeye sahip olamama hissini hafifletebilir.

NATAL HARİTADA SATÜRN BURCU ASLAN

Aslan burcundaki Satürn, onaylanma ve dikkat çekme ihtiyaçlarını karşılamak konusunda çekimserlik yaşatır. Satürn bu konumda, gösteriş yapmak, geribildirimden ve ilgiden zevk almak ve oyunculuğunu ortaya koymak gibi ihtiyaçlarını reddetmeye yönelik etkiler verir.

Bir yandan dikkat çekmemek adına kendisini kısıtlarken, bir yandan da yeterince ilgi görmediği ve gözden düştüğü duygularına kapılıp, huzursuzluk yaşar.

Kendisini kontrol etmek veya yönlendirmek isteyen insanlarla sağlıklı ilişki kuramaz. İnsanların kendi otoriteleri olması gerektiğine inanır.

Kazanmak ve lider olmak istediğini başkalarına ve hatta kendisine bile itiraf etmek istemeyebilir. Bir grup veya ortamdaki rolü ve konumunu önemser.

Gururlu ama güvensizdir ve bu kombinasyon fırsatları sınırlayabilir. İnsanların saygı ve takdirini kazanmak ister.

Bu pozisyonda otokontrol hakimdir. Kendisini kontrolsüz şekilde ifade etmemesi gerektiğini ve bunun zarar getirdiğini düşünerek, bazı keyiflerden mahrum bırakır kendisini.

Şakaları, eğlence ve oyunları fazla ciddiye alabilir. Bu, bir hobiyi işe dönüştürmekte çok yetenekli olduğu anlamına da gelir. Organizasyon ve yönetim konusunda son derece yeteneklidir.

Bu yerleşimle ilişkilendirilen sağlık sorunları, Aslan tarafından yönetilen kalp ve sırt bölgeleriyle ilgilidir.

Satürn burcu Aslan, güçlü bir irade ile birlikte, diplomasi, organizasyon, yönetme ve liderlik yeteneklerine sahiptir. Muhafazakarlık ve verimlilik bu astrolojik konumun desteklendiği konulardır.

Duygularını ve sevgisini ifade etmekte zorlanabilir. Bu durum yüzünden soğuk ve sevgisiz görünebilir. Sevgiye ihtiyacı vardır, ancak bunu nasıl vereceğini veya alacağını bilmiyor olabilir. Bu nedenle kendisini başkalarından izole edebilir.

Sevgisi, güçlü görev ve sorumluluk duyguları tarafından motive edilir. Sevgisini, işine özen göstererek, çok çalışarak ve kendisi yerine sevdiklerine maddi şeyler vererek gösterebilir.

İşleri verimli ve etkili bir şekilde yapma yeteneği, bu doğum aritası konumunda dikkat çekicidir.

SATÜRN BURCU HESAPLAMA BAŞAK BURCUNDA NEYİ TEMSİL EDER?

Satürn Başak’tayken, iş, rutin, hizmet ve detaylara gösterilen özen konularında sınırlanmış veya baskı altında hissetmesine neden olur. Normalden daha fazla iş üstlenerek aşırı yüklenmiş ve yardımsız bırakılmış hisseder.

Ayrıntıları görmek konusunda mükemmeldir. Ancak bazen parçaları bir araya getirme yeteneğinden emin olamayarak onların içinde kaybolur. Çok güçlü mükemmeliyetçi çizgisi yüzünden işleri yarım bırakabilir.

Satürn burcu Başak, eleştirilmekten ve hata yapmaktan korkmayı destekleyen ve yeni girişimlerde bulunmak ve başlanan işleri bitirmek konusundaki fırsatları ciddi şekilde sınırlayan bir astrolojik konumdur.

Kendisi için belirlediği kalite standartları genellikle çok katıdır. Doğabilecek sorunlardan kaçınmak anlamına gelmesi bakımından, her şeyi kesin bir doğrulukla yapma eğilimindedir.

Her şeyi gereğinden fazla umursar. Sindirim sorunları genellikle bu astrolojik yerleşimle ilişkilidir.

Satürn, Başak burcunda, çalışkan, verimli, pratik, titiz, bilimsel, düzenli, utangaç, tutumlu, çalışkan, ekonomik ve dakik olma eğilimlerini destekler. Sağduyuya ve başkalarını yönetme yeteneğine sahiptir. Ayrıntılı çalışmaktan hoşlanır ve herhangi bir projenin çeşitli ayrıntılarına odaklanıp konsantre olabilir.

Zihni derin ve analitiktir ve sayılarla arası iyidir. İşleri genellikle düzenlidir ve dağınıklığı ve pisliği sevmez. Sürekli meşgul olma ihtiyacı hiddeser çünkü can sıkıntısı gereksiz endişelere kapılmasına sebep olur.

SATÜRN TERAZİ BURCUNDA DİPLOMASİ ve ADALETİ HARMANLAR

Satürn burcu Terazi, herhangi bir olayın artı ve eksilerini o kadar fazla değerlendirir ki, sonuda karar vermekte zorlanır.

Satürn bu konumda, Terazi burcunun en önemli özelliği olan, gelişmiş adalet duygusunu destekler.

Geçmiş ve mevcut durumla ilgili sorumluluk duygusu o kadar güçlüdür ki, yeni bağlantılara içgüdüsel olarak direnir.

Söz verdiğinde mutlaka tutması gerektiğiyle ilgili takıntılı tavrı sebebiyle, taahhütte bulunmaktan kaçınma eğilimi bu konumun etkilerindendir.

Satürn burcu Terazi bir yandan bağımsız olma ihtiyacıyla hareket ederken, bir yandan da yalnızlık çektiğinden şikayetçidir. İşbirliği yapma ve başkalarıyla iyi geçinme yeteneğine sahip olsa da, Satürn bu konumda daha yüzeysel ve mesafeli davranması konusunda zorlar.

Girdiği ortaklıklar az olabilir, ancak uzun süreli olma eğilimindedir.

Satürn burcu Terazi, diplomatik, düşünceli ve güven uyandıran dengeli bir yargıya sahiptir. Sağlıkla ilgili konularda, idrar sorunları veya böbreklerde sorun olabilir. Satürn, böbreklerin filtreleme hareketini engelleme eğilimindedir ve toksik maddelerin kan dolaşımında kalmasına ve vücudu uyuşturmasına sebep olabilir. Bu nedenle yeterli su tüketimine özen göstermesi gerekir.

Diğer insanlarla uyum, sabır ve sevgi içinde işbirliği yapmaya ve paylaşmaya ihtiyaç duyar. Evlilik veya ortaklıklar kısıtlayıcı olabilir, sıkı çalışma ve disiplin gerektirebilir.

Doğum haritasının bu konumunda aşkı ikinci plana atıp, faydaya yönelik bir evlilik yapma fikri desteklenir.

SATÜRN BURCU HESAPLAMA AKREP DUYGUSAL MI? SOĞUK MU?

Satürn burcu Akrep, duygusal derinliğini ifade etmekten ve duygusallıkla özdeşleşmekten rahatsızlık duyar.

Bazı duygusal zayıflıklarını veya duygusal yakınlık arzusunu kendisi bile kabul etmekte zorlanırken, bir yandan da başkalarının duygularını yeterince önemsemediğinden şikayet eder.

Anlayış ve empati için can atar, ancak bu yönde dikkat çektiğinde de kendisini huzursuz hisseder. Ne yazık ki, Satürn, Akrep burcunun duygusal derinliği ile zıt yönde çalışır ve ikilem yaşamasına neden olur bu konumda.

Değişime, dönüşüme ve büyümeye karşı olan negatif tutumu, gelişim göstermesi gereken bir alandır. Derin bir değişim korkusu yüzünden durgunlaşma tehlikesi vardır. Kendisini geride tutan, saklanma ve engelleme davranışlarına dikkat etmesi gerekir.

Satürn burcu Akrep disiplinli bir yapı verir. Yönetici yeteneği vardır. Psişik yeteneği de olabilir. İnsanlar, çekingen dış görünüşü ve gizemliliği nedeniyle kendisini anlamakta zorlanabilirler.

En olumsuz koşullar altında bile dayanıklı, sabırlı ve ısrarcıdır.

SATÜRN’ÜN YAY BURCUNDAKİ DOĞUM HARİTASI ANALİZİ

Satürn burcu Yay, kendisini güvende ve istikrarlı hissetmesine yardımcı olacak basit bir yaşam felsefesi ister.

Zaman zaman fazla şüpheci ve kendini beğenmiş davranışlar sergiler. Her zaman kendi kurallarına göre çalışmayı tercih eder.

Başkalarının kabul ve inancını takip etmekten hoşlanmaz. Ya henüz olmasa da, bir gün sorgulayacağı katı bir inanç sistemini takip eder, ya da organize sistemleri tamamen reddeder.

Olay ve durumların arkasındaki nedenleri bilmek yönünde derin bir ihtiyacı vardır. Tüm bilgilere sahip olana kadar harekete geçmek istemez.

Bazen biraz fazla katı ve kuralları esnetenlere karşı eleştirel olabilir. Sert ve katı bir adalet anlayışı vardır.

Satürn bu konumda coşkuyu ifade etmek konusunda sınırlamalar getirir. Belki de bu doğum haritası konumuyla ilgili en önemli sorunlardan biri, fırsatları değerlendirmek konusunda hızlı hareket edememek ve risk almakta zorlanmaktır.

İçten içe seyahat etmekle ilgili derin arzular duyarken, Satürn, Yay burcunun bu önemli özelliğini kısıtlar.

Doğum haritasının bu konumu, hayatında öğrenmesi gereken en büyük derslerden birinin esneklik olduğunu söylüyor. Bu esneklik elbette zihniyetle ilgili olsa da, fiziksel beden için de doğru olabilir.

Güçlü ideallere, adalet duygusuna ve yüksek bir dizi ilkeye sahiptir ancak bazen hoşgörü gösteremez. Hatalar karşısında kendisine karşı da acımasız olduğu dönemler yaşar.

Satürn burcu Yay, insanlık için faydalı işler yapma arzusundadır. Mükemmel bir öğretmen olabilir. Etrafına güven veren ve saygı duyulan bir kişiliktir.

Sezgisel, felsefi, bağımsız ve ısrarcı yapısı ile dikkat çeker. Gelişmiş bir sorumluluk duygusuna sahiptir. İdari ve bilimsel yetenekler bu astrolojik konumda desteklenir.

Kalça ve bacaklarda zayıf dolaşım olabilir. Özellikle fiziksel egzersize ve temiz havaya çok ihtiyacı vardır.

SATÜRN OĞLAK BURCUNDA KENDİ EVİNDE NE TÜR ETKİLER VERİR?

Satürn Oğlak burcundayken kendini koruma içgüdüleri güçlüdür. Sorumluluk duygusu çoğu insandan çok daha fazla gelişmiştir. Kendisine çok yüksek standartlar koyup hırsla hareket eder.

Herşeyi kontrol altında tutma eğilimi bu pozisyonda açıkça desteklenir. Bu durum yüzünden korku ve güvensizlik duyguları hakimdir. Gerçekte, derinlerde gömülü olan güçlü başarı arzuları olsa da, bu hırslı yönünü kabul etmekte zorlanır.

Ağır ve sürekli seyreden sorumluluk hissi yüzünden kendisini fazla bunaltır. Bu sebeple bazen aşırı yüklenmeye karşı bir koruyuculuk anlamında vurdum duymaz tavır takınabilir. Başlamadan önce vazgeçmek, bu doğum haritası pozisyonunda yaygın bir sorundur.

Başarısızlık korkusu hayatında kalıcı bir sorun olabilir ve başarısız olma risklerinden korunmak için daha çok çalışmayı seçer.

Gençken yaşına göre daha olgun davranışlar sergiler. Plansız ve öngörülemez işlerden hiç hoşlanmaz. Sonuçlar tahmin edilebilir olduğunda daha güvende hisseder. Kemikler, özellikle dişler ve dizler, vücudun savunmasız kısımları olabilir.

Satürn iyi açılara sahipse, bu konum güçlü sağduyuya, pratikliğe ve gerçekçiliğe işaret eder. Çevresinde sorumlu ve makul bir kişi olarak takdir edilir.

Satürn burcu Oğlak, hırslı, kendine hakim ve organize etme yeteneğine sahip bir kişiliktir. Sonunda hak ettiği ödülleri alan disiplinli, sabırlı ve çalışkan birisidir.

Hayatı çok ciddiye alma eğilimi, gelişkin görev ve sorumluluk anlayışı bu astrolojik konumun dikkat çeken taraflarıdır.

İçten gelen yalnızlık ve yetersizlik duyguları uzun ve çok çalışma eğilimininin önemli bir nedenidir.

Prestij ve sosyal konuma değer verir. Bunları elde etmek için ne gerekiyorsa yapmaya çalışır.

DOĞUM HARİTASINDAKİ SATÜRN BURCU KOVA YORUMLARI

Satürn burcu Kova her konuya objektif, bilimsel bir yönden yaklaşma arzusundadır. Yaşamının ilk yarısında insanlarla yakınlık kurmakta zorluk çeker.

Yine de arkadaşlıkları uzun sürelidir ve kesinlikle onları ciddiye alır. Tanıdıklarını arkadaş olarak görmesi pek olası değildir çünkü oldukça katı bir arkadaş tanımına sahiptir.

Gençken, yaşıtı olmayan –daha genç ve özellikle daha yaşlı- insanlarla daha iyi anlaşır. Gençliğinde, sıra dışı birisi gibi görünmekten korkabilir ve bu olasılığı önlemek için hayatını düzenleyerek önlem alma eğilimi gösterir.

Özellikle sosyal olarak, konfor alanından çıkmakta zorluklar yaşar. Gruplara, kalabalıklara, diğer sosyal ağlara karşı güvensiz hisseder.

Satürn burcu Kova henüz gerçekleşmemiş bir şeye güvenmemeyi tercih ederek, gelecek için çok fazla hayal kumak ve plan yapmaktan kaçınır.

Sezgilerine güvenmek, çoğu kişiden çok daha fazla zaman ve çaba gerektirir. Sadece kime yakınlaşacağı konusunda değil, hangi hayallere ve umutlara bağlanacağı ve enerjisini nereye yatıracağı konusunda da seçicidir.

Olgunlaştıkça ve güvenmeyi ve zaman zaman yeni şeyler denemeyi öğrendikçe, bu baskı ortadan kalkar ve gelişimi hızlanır.

Bu pozisyon bazen bacaklar, omurga veya ayak bileklerinde daralma ile ilişkilidir. Satürn burcu Kova, pratik sağduyuya, öz disipline ve dayanıklılık sağlayan içsel güç kaynaklarına sahiptir. Doğası gereği insancıl, samimi ve sempatik bir yapıya sahip olsa da, diğer insanları anlamakta zorluk çekebilir.

İnsanlara karşı hoşgörü ve bağışlayıcılık geliştirmesi gerekir. Alışılmadık ve geleneksel olmayan şekillerde sistem, organizasyon ve disiplin uygulama yeteneğine sahiptir.

Şayet doğum haritası hesaplama Kova burcunu gösteriyorsa, ileriyi düşünebilir ve yaratıcı bir yetenekle harika şeyler planlayabilir.

SATÜRN BURCU BALIK’IN ASTROLOJİK HARİTA ÖZELLİKLERİ

Doğum haritasının bu konumu, Satürn’ün ve Balık burcunun doğasındaki büyük fark ve zıtlık göz önüne alındığında biraz karmaşıktır.

Aşırı duygusal gibi görünen şeylerden rahatsızlık duyar. Aslında içten içe arzuladığı bu çok insani niteliklere tam olarak izin vermeyerek, kendisini sınırlandırmış olur.

Satürn burcu Balık’ın gerçekte, mazlumlar için çok şey yapar, ama onlardan biriymiş gibi görünmek istemez. Duygusal destek gösterilerinden ziyade somut yardım ve tavsiyelerde bulunmaktan hoşlanır.

Başkalarına, nezaket, iltifat ve desteğe ihtiyacı olmadığını ustaca gösterir ve sonunda kendisini yalnızlığa sürükler.

Satürn’ün etkisiyle, duygusal alanda sınırlanma yaşadığı ve derinlerdeki duygusal arzularını ortaya koyamadığı için ikilemler yaşar ve suçluluk psikolojisine girer.

Satürn burcu Balık’ın kendisi ve başkaları için sınırlar belirlemesi ve gerektiği kadar disiplinli ve düzenli olması zor olabilir.

Sezgisel, sempatik, duyarlı, hayal gücü kuvvetli ve özverili birisidir. Şimdiki sıkıntılarının geçmişteki eylemlerden kaynaklandığı hissine sahip olabilir. Perde arkasında, kamuoyundan uzakta çalışarak, belki araştırma yaparak ya da hayır kurumlarında çalışarak başarılı olabilir.