URANÜS BURCU HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)
Twitter Paylaş
Pinterest Paylaş
Tumblr Paylaş
Whatsapp Paylaş

BURÇLARDAKİ URANÜS’ÜN ANLAMI NEDİR? URANÜS BURCU HESAPLAMA

Ortalama 7 yıl süreyle burç değiştiren Uranüs acaba siz doğduğunuzda hangi burçtaydı ve sizi nasıl etkiledi? Bunu öğrenmenin kolay bir yöntemi olarak astroasist.com un Uranüs burcu hesaplama sistemini kullanın. Hemen doğduğunuz ana ait bilgileri forma yerleştirin ve hesapla butonuna tıklayın.

Uranüs astrolojide çok önemli bir gezegendir. Ani değişiklikleri, bilimi, teknolojiyi ve yeniliği temsil eden büyük bir gezegen... 1781’de kelimenin tam anlamıyla tesadüfen keşfedildi. “Modern bir gezegen” olarak kabul edilir (en azından kayıtlı tarih boyunca bildiğimiz Mars gibi “antik bir gezegene” karşı). Aynı zamanda hava burcu Kova’nın yöneticisidir.

Uranüs, güneş sistemimizde hemen önündeki gezegen olan Satürn’ün yaydığı gerçekliği ve yapıları kırar. Kişisel yaşamınızda olduğu kadar dünyadaki ani değişimleri anlamanıza yardımcı olması için Uranüs burcu hesaplama yapabilirsiniz.

Uranüs doğum haritanızdaki Yükselen, Güneş veya Ay burcunuz gibi kişisel noktalar ve gezegenlerle bağlantı kurarsa, bu noktaların ve gezegenlerin özellikleri kişiliğinizde yükselebilir.

Uranüs bir burçta yaklaşık yedi yıl geçirir (bazen biraz daha fazla, çünkü geri hareket eder) ve tüm zodyaktan geçmesi 84 yıl sürer. Bu, nesiller boyunca büyük insan gruplarının aynı Uranüs burcuna sahip olduğu anlamına gelir - aslında Uranüs’e bazen “ kuşak gezegeni ” denir.

Sürprizler Gezegeni Uranüs Doğrudan Hareket Ediyor Böyle düzensiz ve öngörülemeyen bir gezegenle çalışmanın anahtarı, beklenmeyeni beklemektir. Uranüs tamamen özgünlükle ilgilidir ve şu anda 2026’ya kadar değer odaklı Boğa burcunda ilerliyor. Bu geçiş, küresel bir toplum olarak ve kendi içimizde değer verdiğimiz şeyleri etkiliyor.

Uranüs burcunuzu merak ediyorsanız sitemizdeki Uranüs burcu hesaplama programından yararlanabilirsiniz. Uranüs’ün Retrograd dönemlerinde birkaç aylığına burçtan çıkabileceğini unutmayın, bu nedenle Uranüs burcunuzdan emin olmak için ücretsiz doğum haritası hesaplayıcı kullanın.

Güneş sistemimizde Uranüs kadar tuhaf ve eksantrik bir gezegen yoktur. Gezegenin ekseni sadece 90 dereceye yakın bir açıyla değil, aynı zamanda güneşin etrafında bir yanal hareketle yörüngesine girmesine neden olmakla kalmaz, aynı zamanda güneşin ve diğer gezegenlerin (Venüs hariç) karşısında geriye doğru bir hareketle döner.

Modern tarihte keşfedilen ilk gezegen olan Uranüs, aynı zamanda ilerlemenin, bilimin ve statükonun bozulmasının astrolojik bir sembolü haline geldi. Merkür geleneksel olarak teknoloji ile ilişkilendirilirken, Uranüs bazı astroloji okullarında genellikle “yüksek oktav” olarak anılır ve bu da onu elektrik ve internetin sembolü haline getirir.

Uranüs’ün keşfinden önce, güneş ve ay birer burcu yönetiyordu ve gezegenlerin her biri iki burcu yönetiyordu, bu da gezegenler ve zodyak arasındaki simetrik ilişkiyi yansıtıyordu. Dış gezegenler Uranüs, Neptün ve Plüton (hala astrolojide Plüton’a gezegen diyoruz) keşfedildikten sonra, her biri sırasıyla Kova, Balık ve Akrep’in modern yöneticisi oldular.

Uranüs aynı zamanda güneş sistemimizdeki en soğuk atmosfere sahip gezegendir. Bu nedenle Kuzey Yarımküre’de kış ortasında yaşayan Kova burcunun modern yöneticisi olması mantıklıdır. Astrolojik olarak Uranüs, aşırılıklar, atılımlar ve arızalar, sınırsızlık ve yabancılıkla ilişkilidir. Satürn sınırlamalar gezegeniyken, Uranüs onları aşmaya çalışan gezegendir - güneş sisteminin mucidi veya "çılgın bilim adamı"dır. Satürn geleneği korumakla ilgiliyken, Uranüs yeni bir paradigma ortaya koymak için eski yapıları buldozerle yıkmakla ilgilidir.

Bir dış gezegen olarak, Uranüs’ün güneş etrafında tam bir yörünge yapması çok uzun bir zaman alır - yaklaşık 84 Dünya yılı - ve her burçta yaklaşık yedi yıl geçirir. Astrolojik olarak, hayatınızda deneyimleyeceğiniz en önemli Uranüs geçişlerinden bazıları, 20-22, 27-29, 40-42, 55-57 ve 63-65 yaşları arasında bir kare yaptığında gerçekleşir ( 20-22 ve 63-65 arası), trine (27-29 ve 55-57 arası) ve doğumsal Uranüs’ünüze muhalefet (40-42 arası). Bu geçişler, şok edici değişiklikler yaşadığımız veya bazen hayatımızda başkalarını şaşırtan vahşi ve beklenmedik uyarlamalar yaptığımız zamanlardır. Uranüs karşıtlığı ve üçgeninin, genellikle orta yaş krizi olarak adlandırılan yaşam evrelerinde meydana gelmesi tesadüf değildir. Uranüs ile eşzamanlılık içinde yaşamak, özgün bir şekilde yaşamak ve siz geliştikçe kim olduğunuzu yansıtan değişiklikler yapmaktır.

Bununla birlikte, Uranüs güneş burcunuzla ilgili herhangi bir yerde olabilir, bu da doğduğunuz zaman nerede olduğunu bilmek için haritanızı kontrol etmeyi önemli hale getirir. Uranüs burcunuzu bulmak için doğum tarihinizi, saatinizi ve konumunuzu tercih ettiğiniz doğum haritası oluşturucuya girin ve bir dairenin üzerine tünemiş çarpı işareti H gibi görünen sembolü bulun. (Gezegenin orijinal adı, onu keşfeden astronomdan sonra “Herschel” idi, bu H glifinin nedenidir.

Uranüs Burcu Hesaplama Koç’taki Tarihleri

Uranüs Burcu Hesaplama Boğa’daki Tarihleri

Uranüs Burcu Hesaplama İkizler’deki Tarihleri

Uranüs Burcu Hesaplama Yengeç’teki Tarihleri

Uranüs Burcu Hesaplama Aslan’daki Tarihleri

Uranüs Burcu Hesaplama Başak’taki Tarihleri

Uranüs Burcu Hesaplama Terazi’deki Tarihleri

Uranüs Burcu Hesaplama Akrep’teki Tarihleri

Uranüs Burcu Hesaplama Yay’daki Tarihleri

Uranüs Burcu Hesaplama Oğlak’taki Tarihleri

Uranüs Burcu Hesaplama Kova’daki Tarihleri

Uranüs Burcu Hesaplama Balık’taki Tarihleri

Uranüs’ün Astrolojik Özellikleri

Astrolojiyi yöneten Uranüs gezegeni aynı zamanda kova burcunu da yönetir.

Kova burcunun asiliği, bireyselciliği ve soğukluğu Uranüs gezegeninin etkilerindendir.

Uranüs gezegeni sosyal becerilerin, insanı ve çevre konusundaki bilinçlerin yönetilmesini sağlar.

Sosyal adaleti yönetmek de Uranüs gezegeninin özellikleri arasındadır.

Yıldız haritalarında, Uranüs gezegeninin etkisi diğer gezegenlere göre daha güçlü olanlar, kendi alanlarında öncü nitelik taşırlar.

Kova burcunu yöneten Uranüs gezegeni hızlı bir şekilde bağımsızlık getiren sonuçlar üretir.

Kova burcunun bağımsızlığına bu kadar düşkün ve güçlü duygulara bu kadar şüpheci yaklaşmasının sebebi budur.

Uranüs gezegeni akılcı Merkür gezegeninin ileri seviyedeki hali olarak kabul edilir.

Bu yüzden Uranüs gezegeninin duygusal yönleri bir hayli zayıf, ona karşılık olarak akılcı ve objektif yönleri oldukça gelişmiştir.

Uranüs gezegeninin görevi kuralları, oturmuş yapıları ve alışkanlıkları ani radikal değişimlerle yıkmaktır, bu yüzden gelenekler Kova burcuna bir hayli ters gelmektedir.

Uranüs gezegeni birden harekete geçtiğinden Büyük Uyandırıcı olarak adlandırılır.

İsyan etmek, bağımsız olmak, şoka sokmak ve alışkanlıkları yıkmak gibi dürtüler verdiği için o gezegenin etkisinde kalan insanlar genellikle bu özellikleri taşır.

Henüz keşfedilmemiş ve hayal edilmemiş olanları yönetir ve bu nedenle elektrik ve elektronik ile de ilgilidir.

Uranüs gezegeni her burçta yaklaşık olarak yedi sene kalır ve Uranüs Zodyak çevresindeki turunu tam 84 yılda tamamlar bu yüzden her burç Uranüs gezegeninin özelliklerinden etkilenecektir.