Yükselen Başak Burcunun Natal Harita Özellikleri (Asc Ascendant)
YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Doğum haritası hesaplama sonucu yükselen burç Başak sonucunu veriyorsa, ne tür özellikler katar.

Başkalarının farkına varamadığı küçük detaylar bile onun için çok önemlidir. Bazen ince ve gereksiz ayrıntılar içinde kaybolabilir. Küçük bir bilgi istendiğinde sayfalar dolusu ayrıntı vermeye kalkar. Detaylarla boğuşmaktan yüzünden ana konuları gözden kaçırabilir.

Hayattaki hedefi mükemmeli yakalamaktır. Yaşamda inceleyici, araştırıcı ve düzenli olduğu kadar bıkmadan ve yorulmadan çalışan birisidir. Sanki ömür biter ama iş bitmez sözü tam onun içindir. Detaylı da olsa yapacağı her işi planlama ve uygulamakta başarılıdır. Ancak kısa süreli bir işi uzun bir zamana yayması başka insanları kızdırabilir.

Yükselen burç Başak sessiz ve derinden giderek, hedefe giden yolda kendi yöntemlerini kullanmakta ısrar eder.

Neşeli, nüktedan ve konuşkan birisidir. Kendisini kibar gösteren çekingenlik ise ona çok yakışır. Eleştiri ve ortamı yumuşatmak için yaptığı şakalar sırasında kırıcı olabilir. Onun çok eleştirici bir yanı vardır ama kendisinin eleştirilmesine hiç dayanamaz.

Başı sıkılınca kabahati başka birinin üzerine yıkmak bu doğum haritası konumunda desteklenen bir özelliktir.

Duygularını saklamayı çok iyi becerir. Yerine göre çok evhamlı ve şüphecidir. Hastalık hastası düzeyinde titiz davranır. Birisi ile el sıkışınca bile hemen elini yıkamak ister. Bazen bu durum en ufak toz zerresinden bile rahatsız olmasına kadar uzanabilir. Eline iğne batsa doktora gider. Çevresinde ilaçlar ve temizlik malzemeleri göze çarpar.

Tutumlu, mantıklı ve dikkatli birisidir. Hesaplarla arası iyidir ve kimse onu kolayca kandıramaz. Ekonomik güvence sağlamak onun için çok önemlidir. Mantıklı birisi olduğundan elde edemeyeceği hiçbir şeyin peşinden koşmaz.

Dostlarının yardımına severek koşar. Giyim konusunda da son derece titiz davranır. Eğer, doğum haritasında yükselen burç hesaplama Başak burcunu gösteriyorsa, giydiğini kendine yakıştırmasını bilir. Temizlik onun için yaşam amacıdır ve çevresi her zaman pırıl pırıldır.

Evlilik konusunda çabuk karar veremez bu yüzden bekar bile kalabilir. Çünkü aradığı mükemmel eşi bulmak hayli zordur Evlenince mükemmel bir eş olur.

Yükselen burç Başak kısa boylu genellikle ince bedenli, yüzü ve alnı yuvarlak ve gözleri koyu, soluk benizli ve saçları göz rengine uygun bir yapıya sahiptir.

Vücudu kusursuz değildir ama inceliği sayesinde zarif ve çekici gözükebilir. Düzgün bir burun ve inci gibi dişleri göze çarpar. Güler yüzlü ve hareketli görünüşü ile her zaman dikkatleri üstüne çeker.