Yükselen Burç Hesaplama Yükselen Koç Burcunun Özellikleri
YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Yükselen Koç burcunun özellikleri nelerdir? Yükselen burç hesaplama Koç burcunu gösteriyorsa ne anlama gelir? Yükselen burç nasıl hesaplanır? Doğum haritasındaki yükselen Koç ne anlama gelir?

Son derece hareketli ve enerjik bir yapıya sahip olduğundan dolayı, toplum içinde hemen fark edilir. Aklına geleni hiç düşünmeden hemen uygular. Bu nedenle bazen işi yarı yolda bırakıp, baştan yapmak zorunda kalır.

İlgi çekmeyi çok iyi becerir. Yaşadığı kültüre göre fark etmekle birlikte, parlak renkler ve son moda giysiler, tarzını yansıtır.

"Ben" çok önemlidir. Daima en doğruyu kendisinin bildiğine inanır. Yaptıkları ve düşündükleri ona göre en doğru olandır. Başkaları her zaman onun izinden yürümelidir. Her konuda ilk ve önde olmak ister. Yükselen burç Koç, liderlik vasfı taşır. Bulunduğu tüm şartlar içinde önder olmayı başarır.

Evde, okulda ve işte son derece aktif ve hareketlidir. Çok güçlü, aceleci ve bir o kadar da dikkatsizdir. İşlek zekası ile en zor durumlarda bile her zaman pratik çözümler bulur.

Başarılı olma hırsı çok fazladır. Bu, yükselen burç özelliğine göre, hep öne çıkmayı ve dikkat çekmeyi ister. Çok ilgilendiği bir şeyden biranda sıkılabilir. Düşündüklerini hemen hayata geçirmek ister. Sürekli yenilik ve macera peşinde koşar. Sabırsız ve aceleci tavırları yüzünden önemli ayrıntıları gözden kaçırabilir. Karşısındaki insanı dinler gibi görünür ama hiç dinlemez. Arkasını dönüp kendi fikrini uygular.

Neşeli, canlı, hayat dolu ve cömert birisidir. Yaşlandığını kabul etmek istemez. Spor yapmaya ve hareketli olmaya özen gösterir. Bedensel hareketler fikirler kadar önemlidir. Hasta olmaktan hoşlanmaz ve hasta olduğunu kabullenmez. Düşünmeden tepki vermek ve hemen öfkelenmek bu doğum haritası konumunda fazlaca desteklenir.

Kavgaya her zaman hazırdır. Cesareti başkalarına da güç verir ama devamlı ben merkezli yaşaması bazen dostlarının uzaklaşmasına neden olur.

Aşkta tutkulu ve oldukça kıskanç bir yapısı vardır. Aradığını bulunca, sadık, anlayışlı ve sevecen bir eş olur. Sevilmek kendisini motive eder ve başarı verir.

Macera, özgürlük ve risk her zaman onu çeker. Yükselen burç Koç, belli etmese de bazı konularda kaygılıdır ve bazen korkuları aşırı boyutlara çıkabilir. Bazı yükselen Koç’lar ölümden çok korkar.

Yükselen burç Koç genellikle orta veya biraz uzunca boyludur. Atletik bedeni ve geniş omuzları göze çarpar. Yüzü uzun ve biraz kare biçimli olur. Saçları kahverengi, orta veya kalın tellidir. Gözleri ve bakışları oldukça etkilidir. Kolları ve bacakları güçlüdür. Genellikle yüzünde belirgin bir yara izi veya ben bulunabilir.