Yükselen Yay Burcunun Doğum Haritası (Asc Ascendant) Özellikleri
YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Yükselen Yay bir doğum haritasında neyi ifade eder? Yükselen burç bulma sonucu Yay çıkması hangi özellikleri verir?

Asil yaradılışlı hayata her zaman iyimser gözle bakan, herkesi dost olarak kabul eden, arkadaş canlısı sıcakkanlı ve samimidir.

Olduğu gibi görünmekten hoşlanır ve insanlara çabuk kanar. Mert olup insanları incitmekten kaçınır. Haksızlık yapmak onun için dünyadaki en son iş sayılır. Başka insanlardan da böyle olmalarını bekler.

Hareketli, neşeli ve nüktedan yapı, bu doğum haritası konumunda desteklenen bir özelliktir.

Eğer, ASC (Ascendant) hesaplama Yay burcu ise, bulunduğu ortama çabucak ayak uydurur. Espriler yaptığı gibi beğenmediği şeyleri de alaya alabilir. Genel olarak sözlerinde acıtmayan ama insanlara dokunduran espriler yer alır. Hıncını sözcüklerle almayı ister.

Çift karakterli ve değişken yapı onu iki çeşit insan yapabilir. Birincisi duygusal ve içine dönük çekingen ve duyarlıdır. İkincisi ise cesur, ateşli, tedbirsiz gururu söz konusu olursa sözünü esirgemeyen birisidir. Bunlardan birisi yerine göre ortaya çıkabilir.

Yükselen burç Yay için özgürlük de çok önemlidir ve bunun kısıtlanması onu çılgına çevirebilir. Yükselen Yay burcu insanı seyahat etmekten, serüvenler yaşamaktan ve gezip görmekten büyük zevk alır. Aslında onun macera peşinde koşmanına gerek yoktur. Zira macera gelip onu bulur.

Her yolculuğun sonunda mutlaka anlatmaya değer bir şeyler bulur. Yay Yükselen ile yolculuk yapmak gerçekten zevklidir. İnsana yaşama sevinci verir. Kendi yaşam derslerini de genellikle yolcuklukları sırasında alır. Yaşadığı deneyimlerden ders alarak ve aynı yanlışları yapmamaya çalışır. Her zaman yaydan fırlamaya hazır bir ok gibidir. Pencereleri kapalı bir evde rahat edemez. Doğa her yönü ile onu çeker.

Maddi ve manevi olarak kısıtlanmak, bağımsızlığının elinden alınması ve fazla sorumluluk almak korktuğu konular arasındadır. Belli bir yere ve kişiye bağımlı kalmak ona göre değildir. Bununla beraber sevdiği insan ile beraber olmak ve güzellikleri paylaşmak onu mutlu eder.

İlgi görmek ve sevilmek ister. Sevdiği insan her şeyini onunla paylaşmalıdır. Bunu bulamazsa o ortamdan uzaklaşır. Ateşli bir sevgilidir ve sevince tam sever. Hem sevgili hem de çok iyi bir dost olur. Sevdiği için her türlü fedakarlığı yapar ve onu kaybetmek istemez. Aynı anda iki ilişki yaşamak konusunda kendisini frenlemelidir çünkü gizli aşk serüvenleri yüzünden üzülme riski yüksektir. Sevgide aradığını bulamazsa daldan dala konabilir.

Yükselen burç Yay kararsız, aceleci, değişken ve çok meraklı birisidir. Bunu aşkta da gösterir. Sevdiği zaman cömert birisi olur.

Din, felsefe astroloji ve doğa üstü konulara meraklıdır. Sadece öğrenmekle kalmayıp iyi de bir öğretici de olur. Altıncı hissi çok güçlüdür ve önceden hissederek olayları kavrayabilir.

Yaşamda tanınan birisi olmak ister ve hayatında daima daha genişleyen ve büyüyen uğraşlar yer alacaktır. Yükselen burç Yay, kişiye uzunca bir beden verir. Vücudu ince ve biçimlidir. Alnı açık ve burnu biçimlidir. Rengi buğday veya koyu renklidir. Saçları kahverengi veya kestane renginde olur.

Erkeklerin saçları genç yaşlarda şakaklarından dökülmeye başlar. Elleri ve ayakları biçimlidir. Yükselen burç Yayların şans dişleri denen ön iki dişleri daha iri ve çıkık olur. Bu da onlara güler yüzlü sempatik ve hoş bir hava katar.