Yükselen Yengeç Burcunun Özellikleri Doğum Haritası Hesaplama
YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Yükselen Yengeç burcunun özellikleri nelerdir? Doğum haritasının yükselen Yengeç çıkması ne demektir? Yükselen burç Yengeç neyi temsil eder?

En belirgin özellikleri duygusallık, merhamet ve hassas bir ruhtur. Gözyaşları heran akmaya hazırdır. Son derece anaç ve korumaya yönelik bir yapısı vardır. Sevdiği insanların her şeyi ile çok yakından ilgilenir. Bazen bu ilgisi karşı tarafı bıktıracak boyutlara varabilir. Anne, baba ve aile sevgisi çok büyüktür. Maddi olarak geleceğini güven altına almak ister. Evinden, ailesinden ve vatanından kopması oldukça zordur.

Üretken ve girişken bir insandır. Telaşlı bir yapıya sahip olduğundan dikkatsiz davranabilir. Neşeli iken, birden bire ortada hiç bir neden olmadan alıngan davranıp darılabilir. Bu sırada aklına ya bir şey gelmiş ya da birinin önemsiz bir sözünü kafasına takmış olabilir.

Geleneklere bağlılık bu doğum haritası konumunda desteklenir. Tam bir koleksiyoncu gibi biriktirici, toplayıcı ve tutumludur.

Bereketli olduğu için neredeyse hiç para sıkıntısı çekmez.

Dışarıya özgüveni yüksek görünse de, aslında çekingen ve içe dönük bir yapısı vardır. Bir sorun ya da bir olay olduğunda, suçu hemen kendi üzerine alabilir.

Yardımlaşmaya çok önem verir, yardım görmeyince üzülür. Sevdiklerinin ve yakınlarının sorunlarıyla yakından ilgilidir. Bu konularda aşırı merhametli oluşun bazen istismar edilebilir.

Asık surat ve somurtuk ifadeyi genellikle maske olarak kullanır.

Sezgileri son derece güçlüdür. Kendisinden ne beklendiğini her zaman iyi bilir. Hayal kurmakta ve hülyalara dalmakta üstüne yoktur.

Yükselen burç Yengeç için romantizm önemlidir. Eğer, ASC (Ascendant) Yengeç burcu ise, yalnız kalmaktan korkar. Bulunduğu ortama çabuk ve kolay uyum sağlar.

Yükselen burç Yengeç orta veya kısa bir boya, yuvarlak yüz hatlarına ve soluk bir tene sahiptir. Saçları ince telli, açık kahve veya gümüş kahve renklidir. Burnu hafif çıkıntılı ve biraz da sivricedir. El ve ayakları genelde küçüktür. Yaşı ilerledikçe göbek kısımlarında yağlanma göze çarpar. En belirgin fiziksel özelliği olan farklı yürüyüş tarzı ile dikkat çeker.