Chiron Koç Burcunda Ne Anlama Gelir? Chiron Burcu Hesaplama
CHİRON BURCU HESAPLAMA
Doğum Tarihiniz (Gün/Ay/Yıl)
Doğum Saatiniz (Saat/Dakika)

Chiron yarası birçok farklı travma türünden gelebilir, ancak sonuç her zaman belirli bir burçta benzerdir. Koç’ta, Chiron yarası tamamen temel bir değersizlik duygusuyla ilgilidir.

Koç burcundaki Chiron, tüm Chiron yerleşimlerinin gerçekten acı verici olmasına rağmen, en zor ve önemli Chiron yerleşimlerinden birisidir. Koç burcundaki Chiron’un bu kadar zor olmasının nedeni, doğrudan bir kişi olarak kim olduğunuzla ilgili etkilerinin olmasındandır.

Tipik Koç’u düşünürseniz, genellikle kendinden emin, cesur ve cüretkar olduklarını fark edeceksiniz. Bu nitelikler çok aşırı hale gelirse bazen onlar için sorunlara neden olabilir. Chiron burcu Koç ise, normal Koç’un tam tersidir.

Chiron’u Koç’ta olanlar, genellikle bir tür öz benlikten yoksun olduklarını veya bir şekilde kendilerinde bir şeylerin yanlış yapılandırılmış olduğunu hissederler. Yani kendilerinden emin olamazlar.

Odaklanamadıklarını, bağımsız olmadıklarını veya genellikle ait olmadıklarını hissedebilirler. Hayattaki herkesin bir amaç doğrultusunda ilerlediğini ancak kendilerine bir amaç verilmediğini hissedebilirler.

Her şeyden önce, Chiron’u Koç’ta olan insanlar var olmaya hakları olmadığını veya bir şekilde bir hata olduklarını hissedebilirler.

Bu yaradan kaynaklanan düşünceler, onu gerçekten kabul etmeyi ve iyileştirmeye başlamayı çok zorlaştırabilir. Ancak bu yara iyileşirken son derece dönüştürücü olabilir.

Sonuçta hepimiz bir amaç için buradayız ve Chiron’u Koç’ta olan kişinin dünyada her zaman çok önemli bir amacı vardır ve bunu er yada geç anlayacaktır.

Bu Yara Kendini Nasıl Gösterecek?

Koç burcundaki Chiron yarasının kendini göstermesinin iki farklı yolu vardır. Yarayı sergilemeye yönelik bu yöntemler tamamen zıttır, ancak hepsi aynı konudan, bir amaca veya bir şeye değermiş gibi hissettiren bir benlik duygusuna sahip olmama sorunundan kaynaklanmaktadır.

İlk senaryoda, kişi başkalarını memnun etmeye çalışabilir ve başkalarından yoğun bir şekilde etkilenebilir. Daha çok Terazi insanları gibidirler ve başkalarını mutlu etmek ve en küçük övgüyü bile almak için kendi yollarından (kendilerine zarar verecek şekilde) çıkarlar.

Chiron burcu Koç olanlar, bir Aslan gibi övgüden beslenmezler. Bunun yerine kendilerini bir arada tutmak ve dünyada bir tür amaçları olduğundan emin olmak için buna ihtiyaç duyarlar. Muhtemelen, en azından diğer insanları mutlu edebiliyorlarsa, o zaman bir değerlerinin olduğunu düşünürlar.

Birey temelde kendini başkalarını mutlu etmeye adar, ancak bunu kendi pahasına yapar.

Genel olarak, bu insanlar herhangi bir tavır almaktan veya çatışma veya yüzleşmeye dahil olmaktan kaçınmaya çalışırlar. Genellikle, kendilerine, çok az fikrin gerekli olduğu kariyer veya yaşam tarzı yollarını seçerler.

Ayrıca öz güveni olmayan diğer kişileri de kurtarmaya çalışabilirler. Başka insanlardaki aynı karakter özelliklerini tanımakta oldukça iyidirler.

Chiron burcu Koç, sadece ortama uyum sağlamak için olduğundan farklı davrandığını kanıtlamaya çalışıyor olabilir. Bu bireyler için atılması gereken ilk adım, başkalarını memnun etmeye çalışmanın kendilerine kalıcı bir tatmin getirmeyeceğinin fark edilmesi olmalıdır.

Chiron burcu Koç’lar, yapmaları gerektiğini bilseler bile, kendilerini ayakta tutmakta gerçekten zorlanırlar. Yarayı “yeniden açma” korkusu onları tavır almaktan alıkoyar.

Ayrıca zaman zaman kendilerini sabote edebilirler. Neredeyse kasıtlı olarak (kendilerine kasıtsız gibi gelse de) bir ilişkiyi, kariyeri veya başka herhangi bir şeyi sabote edebilirler. Çünkü kendilerine hiçbir değerlerinin olmadığını kanıtlamaya çalışırlar bu yara yüzünden. Bu, kurtulunması gereken sadece yanlış bir inançtır!

Koç burcundaki Chiron insanları neredeyse ihtiyaç duydukları bir şeyi istemeye, hatta var olmaya hakları yokmuş gibi hissederler. Kendi varlıklarının yanlış olduğunu düşünürler.

Chiron’u Koç’ta olan kişilerin içinde çok fazla öfke olabilmesi mümkündür. Bu genellikle pasif, tatlı ve uysal görünen kişidir, ancak iç dünyasında saklanmak zorunda olduğunu düşündüğü hayal kırıklığı ve öfkeyle kaynar.

Bazıları ise saldırgan, gösterişli, katı ve hatta bencil olabilir. Bu kişiler, Chiron Koç burcundaki yarası nedeniyle hala kendini değersiz hissetse de yarayı onarmak için tamamen kendilerine odaklanırlar.

Doğum haritası hesaplama sonucu Chiron burcu Koç olanlar varlıklarının yanlış olduğunu ya da ruhlarında bir şeylerin yanlış olduğunu hissederler ve bunun doğru olmadığını kendilerine kanıtlamak için dikkat çekmeye çalışırlar. Sorun şu ki, genellikle yanlış yönde dikkat çekerler. Bu yüzden kendilerine hiçbir zaman gerçekten bir şey kanıtlayamazlar.

Herhangi bir küçük düşürmeye karşı aşırı derecede hassas olabilirler (bir kişinin gerçekten onları yargılamayı amaçlamış olup olmamasına bakılmaksızın) ve aşırı agresif tepkiler verebilirler. Chiron burcu hesaplama sonucu Koç olan insanlar içsel çatışmalardan dolayı çok fazla ruh hali değişikliği yaşayabilir.

Herhangi bir küçük kusur, Chiron’un Koç burcunda inanılmaz derecede işe yaramaz hissetmesine neden olur ve onlara her zaman gerçek bir benlikten ve bir amaçtan ne kadar derinlerde yoksun kalacaklarını hatırlatır. Kendilerini daha iyi hissettirmeye çalışmak için çabalarlar, ancak bu gerçek sorunu çözmez.

Bu, var olmaya layık olduğunu kanıtlama çabasıdır, ancak bunu bir etkileşim yoluyla kanıtlasa bile, içeriden ikna etmez.

Bu yara tamamen ayrı iki şekilde tezahür edebilir, ancak mesele şu ki, Koç’taki Chiron kişisi her zaman buna değdiğini ve var olması gerektiğini kendisine kanıtlamaya çalışır. Ne yazık ki, hiçbir yöntem onları bunun doğru olduğuna ikna etmez.

Chiron Burcu Koç’un Yarası Nereden Geliyor?

Koç’ta bir Chiron yaranız varsa, bu geçmişte bireyselliğinizin boğulduğu anlamına gelir. Bir dizi etkileşim sırasında, bireysel inançlarınızın, gereksinimlerinizin, isteklerinizin vb. kötü olduğu ve bunlara sahip olmanın yanlış olduğu öğretildi.

Temelde bireyselliğin kötü olduğunu ve özellikle inançlarınızda yanlış bir şeyler olduğunu öğrendiniz. Özür dilemeden kendiniz olmaya hakkınız olmadığını öğrendiniz.

Belki büyük bir ailenin parçasıydınız ve tüm aile kararlarına uymanız gerekiyordu ya da militan kurallara sahip bir okulda büyüdünüz ve hiçbir şey üzerinde söz hakkınız yoktu.

Bazen, Koç’taki bu Chiron yarasının ebeveynlerle ilgisi vardır. Bazı anne-babaların çocuğa, kötü olan, bastırılması gereken bazı niteliklere sahip olduğunu hissettirmeleri ne yazık ki mümkündür.

Koç’ta Şiron Nasıl İyileştirilir?

Hiçbirimiz paspas olmak zorunda değiliz, ama aynı zamanda başkalarına saldırmak için de değiliz. Bu iki tepkinin hiçbiri Chiron burcu Koç’u uzun vadede iyi hissettirmeyecek veya içlerindeki mücadeleyi düzeltmeyecektir.

Bu yaraları iyileştirmenin zorluğu, Koç burcundaki Chiron’un çok esnek olmaması ve acı hakkında konuşmaktan kaçınma eğiliminde olmasındandır. İlerlemeye devam etmeyi tercih ederler. Ancak Koç’taki Chiron’un anlaması gereken şey, bazen geriye doğru gitmenin ileriye doğru götürdüğüdür.

Koç burcundaki Chiron için ilk adım, benlik duygusu hissetmediği gerçeğiyle yüzleşmesidir. Kişi, kendisinde bir sorun olduğunu veya kendisinde bir şeyin yararsız veya yıkıcı olduğunu hissedebilir. Bu gerçekten acı verici, ama bu yaranın üstesinden gelmek için onunla yüzleşmek gerekiyor.

Daha sonra sorunun yanlış bir inançtan kaynaklandığını anlamaları gerekir. Kendileri hakkında doğru olmayan bir inançları var, çünkü var olmayı kesinlikle hak ediyorlar ve önemli bir nedenle buradalar.

Koç’taki Chiron’un dünya üzerinde önemli bir etki oluşturması mümkündür. Bu ancak benzersiz amaçlarını bulmaları sayesinde olabilir.

Chiron’un yaraları asla tamamen iyileşmese de, harika bir şey oluşturmak için dönüştürülebilir. Koç’ta Chiron yerleşimine sahip olmanız, yaralarınız (ve onlarla başa çıkma süreci) sayesinde benzersiz amacınızı bulmayı ve harika bir nedenden dolayı var olduğunuzu hissetmeyi öğreneceksiniz anlamına gelir.

Koç burcundaki Chiron, genellikle (fiziksel, zihinsel, duygusal olarak) oldukça şifacı olur. Başkalarına bu özellikleri sayesinde yardım etmek konusunda son derece başarılıdırlar.